Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Treba nam jedan dobar napadac, bez obzira na sto nam je odbrana zategnuta. Ovako ce da dodje Cibona i utakmica kad niko nece iskociti. 

 

Ne mora da bude Monro, ali bi mgoao da bude neko ko moze da obeca isto poena koliko i Vajt npr. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

hahahaha

 

2 hours ago, StiviKivi said:

Hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha 

 

2 hours ago, Sector said:

:roflmao:😍:roflmao:😍:roflmao:

 

2 hours ago, NMX said:

Simon hahahhahahhahahahahahahahhahahaahhahahhahahaha

ovakvog ste coveka nasli da blatite cc

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

Prvi put od marta 2020.u dvorani...srce puno😍

Ekipa gine na terenu, Radonja brakedance pored klupe, krvava kolena, Boza Maljkovic likes this, dva brza Paulanera u Demodeu posle, sta ces vise od zivota...mozda samo Simon iza reklama u trenerci, ali podnesoh i to u moru zadovoljstva, kako je malo potrebno ovoj drtini da bude srecna😎

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Ovoliko ratnika u ekipi i Radonjic mi daju mirnocu da trofeji ostaju nasi koliko god se drugi pojacali.

Zamisljam ovu ekipu sa Nokom i Lojdom, legitimni kandidat za fajnal four. 

I ovako smo beton, ocekujem neku ludacku seriju u januaru kad se kompletiramo i uigramo, mozda cak i 7-0 kao nekad.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Redstar0356 said:

Ispostavlja se tacno ono sto pricamo nas nekolicina, ovom timu nije potreban neko ko ce da solira i ubacuje 15ppg. Uvek ce tu neko da iskoci, sad je Luka, sledecu ce Ivanovic, onu tamo Davidovaci tako redom. Sjajan tim i sjajna utakmica. 

 

Ako imaš ambiciju da budeš dominantan samo u ABA, to je OK razmišljanje. Ukoliko želiš da budeš konkurentan u EL, neophodan je jedan napadač koji iskače iz šablona.

 

Na svakoj EL utakmici imaćemo nekoliko žutih minuta kao što smo večeras imali početkom treće četvrtine. Ovde smo uspeli da se vratimo, u EL nećemo uspevati. Protivnik će napraviti razliku i opet će biti falio nam konjski nokat.

 

Što se stanja na terenu uživo tiče, Kalina je čovek tim. Uz njega, perfektunu partiju, po meni najbolju od kada je uopšte u Zvezdi, dao je Volters. Sjajno je komandovao timom, povezivao, imali smo flow kada je on bio u igri, a i u odbrani ga nikada nisam gledao boljeg. Da može svaku ovako, to bi bila poezija.

 

Luka je odigrao takođe fenomenalan meč, svuda ga je bilo, pogotovu na skoku u svakom trenutku.

 

Najveće iznenađenje bio je Kuzmić, koji je takođe odigra izvrsnu partiju, u odbrani praktično bez greške.

 

Dobrivoje i Deda su na niskoj turaži, trebaće tu dosta vremena da se vrate na kolosek.

 

Ivanović je izgoreo, bukvalno. Ubilo ga igranje protiv svojih.

 

Simon.. ... ne postoje reči da se opiše njegova...igra.

 

Mali Lazarević je bio solidan i baš užasno pao, svi smo se uhvatili za glavu jer je izgledalo da se sav polomio. Iskreno se nadam da je čitav.

 

Radonja...Radonja je Radonja.

 

PS

 

A Javor je govno.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Prvi put nocas otvaram ovu novu temu i glasao sam za ocekivanja pred sezonu i zanima me zasto prijatelju nisi dao opciju osvajanje Evrolige ? Ne trolujem, ozbiljan sam. 
 

P.s. Opet aktivna prica oko Monroa, na rsb-u kazu da nam je izgleda dostupan...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Glavni utisak je koliko igramo dobru odbranu. Vrhunski se vraćamo nazad, ne postoji šansa da nas uhvate na spavanju. Budućnost je probala par puta da odigra tranziciju, ali uvijek smo bili dobro postavljeni. Edin je u prenosu večeras nekoliko puta apostrofirao tu našu odbranu od tranzicije. Rotacije su isto bile dosta dobre, u prvom poluvremenu i vrhunske, praktično smo im svaki šut otežali. 

 

Volters je odigrao jedan jako kvalitetan meč, povezao je centre sa košem. Ivanović sušta suprotnost večeras. Kalinić forsirao dosta ali izgurao na kraju po svom. Mitrović stvarno vrhunski odigrao. Ono što me je iznenadilo su ona zidanja protiv Zorana Nikolića. Kuzmić isto jako dobar. Koliko god bio usporen, a stvarno jeste usporen mnogo, ta njegova fizička pojava i dalje pravi razliku u reketu na ovom nivou. Teško ga je izbaciti iz težišta kad se usidri u reketu.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

da pomenem dobrića (pošto o njemu stalno nešto kenjam negativno, više zbog nerealnog hajpa među zvezdašima ovde & kojekude, nego zbog njega)

- nema veze što nije odigrao perfektnu partiju (iako mi je fakat prva), odmah se video novi kvalitet u dinamici igre;

 

dobrić je stalno aktivan, aktivan je i na klupi i na terenu i u piku i kada je u ćošku. to svakako puno pomaže ekipi koja u ovom trenutku nema baš puno opcija i rešenja u napadu. najviše me je obradovao onaj upad pod koš na samom početku gde je na tacni predao loptu kuzmiću za polaganje. to je potez koji je ne samo koristan u poenima, već je i podigao samopouzdanje kuzmiću a i ekipi u totalu.

 

deda je takođe pokazao one svoje minijature, što je generalno njegova uloga iz koje nema dalje jer na ionako skromne fizikalije dodatno izgleda zapušteno al' to već znate.

 

dropkick, laki, markoss i ostali su već rekli / ponovili suštinu: za ozbiljnije el domete će nam trebati igrač koji može da pravi višak & izbacuje iz zone komfora euroleague odbrane. šteta je trošiti i kalinu ali i kompletan & izvrsni odbrambeni effort ekipe a da nemaš svoje "big guns" da odgovoriš.

 

odličan početak sezona, tu računam i tekmu sa fenerom, bez obzira na poraz.

  • Like 29
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nejt W juče povezao Kuza par puta odlično. 7 asistencija. Pogodio onu bitnu trojku koja je došla posle skoka u napadu. Rekao bih da je ona prelomila meč. Juče sa pozicije 1 smo isporučili 3 poena samo (ta trojka) ali smo zato imali 13 asistencija. Sasvim dobro za ovakav meč. Nejt će da radi ove sezone upravo ono što smo i očekivali. Vrlo racionalno. Što pre igrač na poziciji 5 (od toga nam zavisi skor u EL) i biće ovo odlično. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Sto neko rece, ovo je verovatno u nejvecoj meri ratnicka-sljakerska ekipa u modernoj istoriji kluba.

Takvi borci su okupljeno i jasno je vec tokom leta bilo sta Radonja zeli, pecat je njegov i samo njegov. 

Velika steta zbog svih problema sa povredama i sto ne mozemo da gledamo kompletan roster u ovako zgusnutom rasporedu.

Samo hrabro, bice uspona i padova ali ova ekipa nece odustajati, to je za mene najvaznije.

I da, samo sa nas zdravlje posluzi i da igraci ne kubure sa povredama nadalje, koliko god je velika potrosnja.

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, BojanaCZV said:

Nadam se da smo sve povrede ispucali sad na pocetku sezone.

 

i ja se nadam, makar kada su tema famozne "freak injuries" kao što je whiteova.

 

ipak, kada se igra odbrana ovim intenzitetom 40minuta a još sa skraćenom rotacijom, povrede kao što su hollinsova ili čak lazarevićeva su izvesne, nažalost.

kida se za svaku loptu i to koliko bilo sjajno, toliko je i rizik, svaki put kada izađemo na teren.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je interesantno kako je Radonja uspio ekipu ovoliko da motiviše i napali da se svi bacaju na glavu na svakoj utakmici, igraju odbranu kao blesavi, vraćaju se nazad kao na raketni pogon...

Očito, slika trenera koju mi stičemo iz TV intervjua, kao ne baš elokventnog, da ne kažem nemuštog, je sasvim pogrešna. Radonja je perfektan komunikator.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, quentin said:

Meni je interesantno kako je Radonja uspio ekipu ovoliko da motiviše i napali da se svi bacaju na glavu na svakoj utakmici, igraju odbranu kao blesavi, vraćaju se nazad kao na raketni pogon...

Očito, slika trenera koju mi stičemo iz TV intervjua, kao ne baš elokventnog, da ne kažem nemuštog, je sasvim pogrešna. Radonja je perfektan komunikator.

A moguce da je kad nema kamera mnogo opusteniji u pricanju.Makar ja takav utisak sticem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fasciniran sam činjenicom kako smo udavili napadački potentnu ekipu Budućnosti. Da nije bilo šuterske rapsodije pomahnitalog Silija ostali bi na cca 50 poena.

 

Kod Kuzmića me najviše raduje odličan recovery nakon iskakanja kod pika. Čovek ima telo košarkaškog centra i neka zahvali bogu na tome, to je činjenica koja se ne može ignorisati na aba nivou. I prošle godine je promenio tok finalne serije protiv Future sa svojim iskakanjima. Samo da nema toliko jebeno drvene ruke, sve bi bilo super, ali šta da se radi.

Edited by Liska Manjina
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...