Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Partizan je ove sezone uradio za sada dve dobre stvari. Prvo i najbitnije, doveo je Zeljka Obradovica, sto bi moralo da ima pozitivan impact na kosarku u Srbiji, ali i okruzenju, kako kvalitativno, tako i marketinski. Druga stvar, jako mi se svidja sto se legendi kluba, a Novica to jeste, priredjuje oprostajni mec protiv aktuelnog osvajaca EL.

 

Sto se tice rostera, kako je jako krenulo, sa dve bombe, tako se i utisalo pred kraj prelaznog roka. Ocigledno je da ce doci startni centar, ali ja ocekujem jos jednog igraca spoljne linije. Ono sto sam video protiv Cibone je prilicno tanko. Ne govorim o procentu suta, neuigranosti i izgubljenim loptama, jer je to normalno za preseason, vec o gabaritima ekipe i fizickoj snazi, posebno na pozicijama 1 i 2. Avram, Moore, Madar i Punter je bas onako mrsavo, laka konjica. U poredjenju sa timom u kome su bili npr. Jaramaz i Walden, vidi se jasna razlika u cvrstini. Ocekujem da sa ovakvim backcourtom Partizan igra izuzetno brzo i na mnogo poseda, a uspeh ovog dela ekipe ce zavisiti primarno od suta za 3. Ako to bude na nivou, otvorice se teren i za ulaze, gde su sva cetvorica vrlo opasna.

 

Taj centar vam moze potpuno promeniti ravnotezu i dovesti u balans unutrasnju i spoljasnju igru, jer vi trenutno nemate igraca kome bi se dole spustila lopta, ako izuzmemo eksperiment sa postovanjem Zagorca. LeDay igra licem ka kosu, a Kurucsa nisam uspeo da provalim na osnovu jedne utakmice. Mozda neka strech4 koja ce da pomaze u skoku i katuje kada se ukaze prilika. Nesumnjivo da ce Punter biti apsolutni lider sa kljucevima tima, to je sjajan two-way bek i isporucice svoje, siguran sam. Ipak, ocekujem jos jednog kapitalca na centru, pa da se baci akcenat i na post igru. Znajuci Zeljka i njegove timove, nezamislivo mi je da se gura sezona sa ovakvim frontcourtom. Ide vam na ruku raspored u ABA, gde nemate jace meceve do osmog kola i Derbija, pa postoji vremenski odusak za dovodjenje centra. 

 

Ballhandling vam je dobar, za protok lopte i tacne pasove cemo videti kada se uigrate. Agresivnost ce biti na max, verujem i da ce se skok dobro krpiti i sa pozicija 3 i 4, gde imate i visinu i solidan gabarit. Tesko je predvideti domete ovog tima. Zeljko je vrhunski strucnjak, ali nije madjionicar. Ako centar bude bas dobar ubod, onda cete uci u vrh favorita u ABA, za EC ne znam, ne pratim to takmicenje. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klipan said:

@Marvin 

 

Tvoja zelja ili rumors?

On se bese spominjao vec...

 

Bile su neke glasine pre par nedelja ali posle toga nista. Tad sam malo citao o njemu i bila mi je interesantna njegova zivotna prica.

Ukratko - dosao je u Ameriku sa 16 godina bez znanja engleskog i a skromnog kosarkaskog znanja. U odnosu na tu osnovu njegov uspeh je izuzetan i verujem da moze jos da raste.

 

Ali to je sve sa youtube kaseta, mozda svega 2-3 puta sam ga gledao na tekmi, tako da mozda i masim debelo u procenama.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da, krenuo je dobro, onda mu izašle neke lopte, ali to je poptuno nebitno.

 

O tome sam baš pričao sinoć, ne bi mi stvarno palo na pamet da se brinem što nije dobro odigrao Lidej, ili da je tu Panter recimo. To su vrhunski igrači i oni će doći na svoje.

Čak i Mur koji nije taj nivo, ali ima svoju igru i to će biti ok.

 

Ali kad vidiš:

*Zagora koji baca cigle, kao što ih je bacao prethodne 4 godine.

*Dangubin driblnig udesno iz finte šuta, od koša, koji ga umesto ka obruču, vodi na šutiranje duge dvojke iz punog trka, a pri tome, to odbrambenog iznenadi jednog godišnje.

*pogubljenog Miletića

 

 

To su već stvari koje Željko ne može da promeni. Jedino možemo da se nadamo da će u ostalim opcijama, naći dovoljno municije za ofanzivu, a ulogu naročito ove dvojice krila, svesti na apsolutni minimum.

 

 

 

14 minutes ago, oubrevo. said:

jel ostatak tekmi danas ili sutra?

 

sutra

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moore, Avramović,Madar

Kurucs, Dangubic,Zagorac

 

6 igrača,a ne vidim da bilo koji od ovih mogu da donesu extra kvalitet,a bice medju 12.

Mislim da je tu trebalo malo pametnije da se selektira i da je morao medju njima da bude jos jedan igrac extra klase tipa Panter, Lidej.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, imalo je sta da se vidi. 

 

Moj utisak je da Moore mora slobodnije da sutira jer je odlican suter. A pass first plej treba da se trazi u Madar-u i da tako imamo 2 komplementarna pleja. Ovako je juce beskonacno kruzila lopta i tipa jedno 5 puta je istekao napad i jos toliko puta smo sutirali uz zvuk sirene. 

 

Miletic i Stepanovic su bas truba kosarkasi. 

Edited by greenenvy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pustio Željko...

Ja sam se sinoć iznervirao ali ovo je pripremna utakmica. Naravno da su hteli dobiti ali teško je iz više razloga. O mogućim domentima ekipe i pozitivnim stvarima teško je reći sada pogotovo jer je ekipa nepotpuna. Ali ja sam klasa optimist.Pod pretpostavkama dolaska centra i stvaranja hijerahije u ekipi sve će to doci na mjesto. U suštini meni je Dangubic u ovoj ekipi višak. Ok Rade kapiten Trifa neki prospekt.Dakle Kuruks i Rade na tri Trifa da luta od 1 do tri. Dolaskom prvog centra i eventualno ostankom Mozlija i Miletić u Dunav. Posle toga hijerarhija da se uspostavi. Sinoć je vidljivo da je na tom polju sa onom silnom neodlucnoscu u napadu i to pustio Željko, da se malo poredaju i pronađu međusobno. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, odupri se ludilu said:

Pustio Željko...

Ja sam se sinoć iznervirao ali ovo je pripremna utakmica. Naravno da su hteli dobiti ali teško je iz više razloga. O mogućim domentima ekipe i pozitivnim stvarima teško je reći sada pogotovo jer je ekipa nepotpuna. Ali ja sam klasa optimist.Pod pretpostavkama dolaska centra i stvaranja hijerahije u ekipi sve će to doci na mjesto. U suštini meni je Dangubic u ovoj ekipi višak. Ok Rade kapiten Trifa neki prospekt.Dakle Kuruks i Rade na tri Trifa da luta od 1 do tri. Dolaskom prvog centra i eventualno ostankom Mozlija i Miletić u Dunav. Posle toga hijerarhija da se uspostavi. Sinoć je vidljivo da je na tom polju sa onom silnom neodlucnoscu u napadu i to pustio Željko, da se malo poredaju i pronađu međusobno. 

 

Sve pet, lepo si srocio, delim tvoje misljenje osim oko Dange - trebace 15ak igraca za sezonu, ne treba se tako lako odricati domaceg igraca, pa ako neku provede i u trenerci nije frka. 

Link to comment
Share on other sites

Nagazili ste ga jako i pre pocetka sezone. Poraz u pripremnoj utakmici, koga briga.

 

Zna se kako igraju Zeljkove ekipe. Strpljivo, organizovano i sa puno detalja. Njegov sistem igre je takav da je potrebno vise vremena da se uspostavi u odnosu na sistem nekih trenera koji gaje slobodniji stil. A mi ovde ne pricamo o tome da treba nekoliko igraca ubaciti u taj sistem, nego da se to gradi maltene od nule, u smislu da je Zeljko dosao u novu ekipu i da je maltene ceo roster promenjen.

 

Tako da njegova kosarka zna biti prilicno teska dok se to ne uigra sve ili kad ekipa ne moze da iznese ono sto je on zamislio. Npr. njegova poslednja sezona u Feneru je izgledala prilicno mucno. Iako je ekipa bila manje vise ista kao prethodnih sezona, to nije bilo to i nesto je falilo u toj igri. Podigli su se bili pre prekida sezone, ali generalno su bili prilicno impotentni te sezone.

 

Sa druge strane, kad sve to klikne i fercera kako treba to je surovo precizna i efikasna kosarka. 

Edited by Del Piero
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Alek The Great said:

Ja sam pesimista sto se tice Trifunovica, iako mu je ovo prva sezona u kojoj ce imati trenera od kojeg bi zaista mogao da nauci nesto. Mislim, ako ce igrati dvojku onda bi radije te minute dao Jovanovicu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Pretrom je Trifa za 2

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Luchifer89 said:

Miletić iz Borca - Hakeem the dream
Miletić iz kkPa - Kosta Perović u debitantskoj sezoni

 

Iznenadio sam se koliko ljudi mi je reklo nešto u fazonu "Miletić kidao u Borcu"...

 

A čovek je u proseku imao 7-8 poena, isto toliko indeks, a sve dobro što je uradio je stalo u tipa 3 partije. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, propolis said:

Moore, Avramović,Madar

Kurucs, Dangubic,Zagorac

 

6 igrača,a ne vidim da bilo koji od ovih mogu da donesu extra kvalitet,a bice medju 12.

Mislim da je tu trebalo malo pametnije da se selektira i da je morao medju njima da bude jos jedan igrac extra klase tipa Panter, Lidej.

 

 

prečka

 

 

Poenta je u imanju klasičnog pleja, koji zna da stane na loptu i kome je organizacija igre primarna opcija. Mur to nikad u karijeri nije bio, a Madar je po svemu što vidimo jako daleko od toga, šta više, deluje da se razvija u potpuno drugom pravcu.

 

Što se krila tiče, videćemo da li će Kurucs igrati krilo, a čak i ako hoće, tek treba da vidimo njegove mogućnosti. Svakako da bi uz minialan napredk, mogao da bude korisniji od ove dvojice.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Iznenadio sam se koliko ljudi mi je reklo nešto u fazonu "Miletić kidao u Borcu"...

 

A čovek je u proseku imao 7-8 poena, isto toliko indeks, a sve dobro što je uradio je stalo u tipa 3 partije

Izvinjavam se, mislio sam na utakmice protiv kkPa - to bi bile 2/3 utakmice

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Iznenadio sam se koliko ljudi mi je reklo nešto u fazonu "Miletić kidao u Borcu"...

 

A čovek je u proseku imao 7-8 poena, isto toliko indeks, a sve dobro što je uradio je stalo u tipa 3 partije. 

Miletic u teoriji moze da bude opasan igrac. Mekan sut, solidna pokretljivost, veliki raspon ruku u kombinaciji sa dobrim osecajem za rampu. U praksi to jednostavno nije to. Igra na mahove, ne ume da se uvede u utakmicu, deluje mi da nema glavu za vrhunsku kosarku.

 

Moze da se povuce neko poredjenje sa Borisom, s tim da je Borisa ipak dosta ozbiljniji talenat i da nisu bas ista pozicija, ali imaju neki slican stil igre.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

prečka

 

 

Poenta je u imanju klasičnog pleja, koji zna da stane na loptu i kome je organizacija igre primarna opcija. Mur to nikad u karijeri nije bio, a Madar je po svemu što vidimo jako daleko od toga, šta više, deluje da se razvija u potpuno drugom pravcu.

 

Što se krila tiče, videćemo da li će Kurucs igrati krilo, a čak i ako hoće, tek treba da vidimo njegove mogućnosti. Svakako da bi uz minialan napredk, mogao da bude korisniji od ove dvojice.

 

Moguce da fali klasican plej,a to cemo videti kad se zavrse pripreme kad se uigraju i kad se Panter priključi.

Meni deluje da se tu moglo znatno mudrije selektirati medju tih 6,a sa Trifunovićem i 7 igrača.

Čak je i Avramović više skorer sa pozicije jedan nego organizator igre,bar ono sto sam ja gledao.

 

Madara sam video sad prvi put,ali se vidi da ima skila i talenta,a verujem da ce mu trebati minimum jos 2,3 sezone da dodje nivoa EL. 

 

Videćemo večeras kako će izgledati igrači, a sto se tice sistema i uigranosti ne verujem da moze mnogo bolje za ovu fazu priprema. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači izvlačimo zaključke za čitavu sezonu na osnovu dvije pripremne tekme, ajmo malo ozbiljnosti.

 

Za prosečnog poznavaoca košarke nisu reper pripreme.

 

Ljudi koji prate KK Partizan su više od prosečnog poznavaoca košarke i umeju da namirišu kad je nešto loše ili dobro.

 

Ovo trenutno nije mirisalo dobro ni protiv Zlatibora ni protiv Cibone.

 

Naročito kad najavljuješ najveće ciljeve, očekuje se da školuješ sve redom od starta.

 

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...