Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

55 minutes ago, Wingwalker said:

Kod Iso košarke kada se udje u tesnu završnicu opet je posedovanje uber clutch šutera ogromna prednost.

 

Ništa onda, ajde ove zadnje dvije da igramo odmah od zadnje minute, tipa 57 sekundi do kraja a rezultat nek bude baš tijesan, ono u fazonu 68:65 za nas. 😎

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Ništa onda, ajde ove zadnje dvije da igramo odmah od zadnje minute, tipa 57 sekundi do kraja a rezultat nek bude baš tijesan, ono u fazonu 68:65 za nas. 😎

Mozda nisam obavesten, jesmo cetvrtu unapred pobedili? 😀

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu koju o košarci nakon svega: zaista odlična partija Puntera. Poeni na stranu (mada na mali broj poena njegova 22 su još veća) ali imao je 6 asistencija (ostatak KKP zbirno još samo 5), neke u situacijama u kojima obično ne dodaje loptu i ima samo opciju poentiranja. Osim njega, još samo Avramović je odigrao korektnu partiju. Kod nas Dobrić (mada uz preveliki protagonizam i slabu efikasnost) i Davidovac, ostali tankoza. Očito je da su (ne)uslovi za igru i uticali da gledamo dosta tvrdu i generalno lošu košarku, sve i da nije bilo ovih propratnih svinjarija. Obe ekipe mogu mnogo bolje. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nemam šta više da kažem od onoga što ste rekli. Vrlo malo košarke. Očekivani cirkus. Iako sam se nadao da će publika biti pametnija, videli smo očekivani sled događaja da ne kažem da su idioti nadmašili očekivanja.

 

Kao što neko već reče, pred kraj utakmice sam bio skroz ispražnjen i samo sam čekao da sudija svira kraj. Nisam se radovao pobedi koliko bi bilo normalno da se radujem u plejof seriji ali jbg, sve ovo iscrpi pogotovo kad si tamo na licu mestu.

 

Klizanje nenormalno, ono nisam video nikad u životu.

 

Liga propušta priliku godinama da uvede ozbiljniji red. Za ovakve stvari mora od prve utakmice na kojoj se desi nešto slično da se izrekne ozbiljna kazna i da se zatvori hala, a ne da se gube stalno u nekim kompromisima. Kao što već rekoh, ušli smo u neprekidni niz akcija - jača reakcija - još jača reakcija...pa jovo nanovo..reakciju na reakciju iz prethodne sezone, pre dve sezone, pre 5 sezona...bez ozbiljnijih sankcija.

 

Što se tiče košarke, eto drago mi je da smo izbegli krompir. Oni i dalje igraju smislenije i verovatno onako kako smo mi navikli kod Duleta da gledamo KKP pa nam je zato to prijemčivije. S druge strane mi smo talentovaniji i ofanzivno potentniji u teoriji ali se to ne eksploatiše koliko bi trebalo. Igračima ne mogu da zamerim na trudu. Stvarno su svi "poginuli" u odbrani.

 

Mi smo u onoj trećoj četvrtini, kada smo i generalno bili loši, izgubili 3-4 lopte na klizanje i otvorili im 3,4 čiste kontre. Baš, baš loša deonica. Lesor i Smajli ponekad baš plene neinteligencijom i glupostima. Smajli osim onog kucanja kada je uneo i Trifu i loptu u koš prilično pogubljen. Avram od najboljeg domaćeg beka u ligi do totalnog idiota - dvostruka ličnost ali je najkonstantniji u ovoj seriji. Zagorac odlično odigrao odbranu na Kaliniću, u napadu blagi užas. Onaj erbol sa trojke je bio šou. Sa ogromnim samopouzdanje je opalio trojku a lopta je prošla ne ispod nego pored obruča. Ledej mora čvršće. Ne može da se oslanja samo na trojke. Mora češće one njegove dvojke iz okreta dole da pokušava i mora da bude mnogo aktivniji na skoku. Mnogo su mu lopti skinuli sa glave. Kao da se ne pozicionira dobro. Madar, Mur i Kopriva (mislim da treba više minuta da dobije, pogotovo kad je Kuzmić u igri) solidni. Panter dobio tekmu - ovaj put njegova ISO igra je prošla tj. bio je u elementu.

 

7 hours ago, zorex said:

Evo i mojih ličnih utisaka. Krenule su individualne borbe, već se otprilike vidi ko će biti u finalu. Ispao Tomislav-Rubi, jako simpatičan i još više glup dečko. Goran u plavom timu izdominirao, siguran je finalista, drugog će birati veće, tako da Tena nema šanse. Nika ili Nevena. U crvenom nema više zanimljivih likova, ali psiho Milica je siguran finalista, drugi sigurno Stefan, najbolji je u svim igrama. Iako je sirotinjska verzija Survajvera u pitanju, ipak je bolje nego bilo šta drugo na domaćim kanalima trenitno. 

 

A gde je spoiler alert?!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad ste već počeli da pričate malo i o košarci, ajde i ja da dodam nešto.

 

Možda i jesmo malo previše kritični. Ja sam lično bio ubeđen da nas deru sa krompirom. I sad kad gledam utakmicu meni to izgleda da oni igraju a mi se sudaramo okolo. Ali rezultat nas demantuje - od tri utakmice, jednu smo dobili, jednu jedva izgubili i jednu su nas relativno rutinirali. Čak i da izgubimo sutra, nije tu ništa bilo ubedljivo koliko sam ja očekivao. Prišli smo im blizu, bliže nego što smo mislili. Ne igramo lepo, tečno, ali igramo. Da nije ovih sranja okolo, bilo bi to prilično zanimljivo.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jakob Aman said:

Samo nas mrcvare. Igra nam je lipov qratz. I ako dobijemo cetvrtu nekim  slucajem, majstorica ce biti jebeni Sajgon.

 

Neka bude sta mora biti. Ne znam za sudjenje na sta bi licilo u petoj, ali verujem da se nasi ne bi usrali atmosfere kao sto su ovi iz Buducnosti

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Neka bude sta mora biti. Ne znam za sudjenje na sta bi licilo u petoj, ali verujem da se nasi ne bi usrali atmosfere kao sto su ovi iz Buducnosti

Za srecu je potrebno dvoje (bar 😀). Da je sa ove nase strane iole nesto kulturno, juce bi imali punu dvoranu sa regularnim brojem gledalaca, paklenu ali regularnu atmosferu. Ovako, imamo Tata temu uzivo, od cega mi se iskreno povraca. Ipak, za takvo nesto je preduslov da imas normalnu drzavu, ovako, kakva je drzava i pre svega vlast, takav je i derbi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

disc_skica_dvorane_a_nikolic_par.png
 
Žuto je zatvoreno sutra. Ovako je trebalo posle prve utakmice, sve bi izgledalo drugačije. Ali dobro, da se nadamo da ćemo sad bar moći malo više da gledamo košarku.
Samo me interesuje kako ovo misle da sprovedu???I šta će tačno da spreče?

Mislim i na eventuanu petu kod nas.

Obe odluke su morale da budu , prazan Pionir

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još važnije, KKP ima brdo sezonskih, kome će biti dozvoljen ulaz a kome ne i po kom kriterijumu?

 

edit: i dalje ne verujem koliko je liga amaterska...

Edited by Dzep
Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro skapirao, valjda je kazna zabrana “prodaje i deljenja karata”. 
 

Ne znam nista vise, ali kapiram da bi u prevodu to znacilo da ce samo sezonci moci da udju. Neka me neko ispravi ako zna vise.

Link to comment
Share on other sites

Prije svega se nadam da će ove restrikcije da omoguće da parket bude dostojan normalne košarkaške utakmice, a ne minsko polje, što od mandrila što zbog klizanja.

Košarkaški, očekujem naš najbolji meč u seriji. Da li će to biti dovoljno za pobjedu, teško je prognozirati.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Samo me interesuje kako ovo misle da sprovedu???I šta će tačno da spreče?

Mislim i na eventuanu petu kod nas.

Obe odluke su morale da budu , prazan Pionir

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Legenda kaze da novcici, upaljaci i nokie 3310 ne mogu da prelete vise od 5 metara.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

Makabi želi Zeka Ledeja

Izraelski Makabi planira veliku rekonstrukciju tima nakon debakla u domaćem šampionatu gde posle 29 godina nije stigao ni do finala.

Ledej je jedan od ključnih igrača crno-belih, sa kojima ima ugovor na 1+1 sezonu.

 

E sad, zna li neko, ovo "+1" je naša ili njegova opcija, ili oboje?

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...