Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Partizan Bursa u 1/8.

Idealno, idealno. Izbegli smo Veneciju i njihovu neugodnu mečap zonu, a ima tu ozbiljnih igrača. Dobiše na Kanarima i pobegoše od nas.

Dolazi nam Alempije, dosta slabije igraju na strani.

Pod košem imamo ozbiljnu prednost.

Ukrštamo sa pobednikom Cedevita Turk Telekom.

Link to comment
Share on other sites

Kratak skauting Alenpija i Burse:

 

Prvi deo takmičenja dosta loše, sve se svodilo na izolacije za Frimena koji je na polusezoni otišao u Cska. Od tad su prodisali, glavni igrač Andrews, on uzima loptu kad porađaju poene, i kad im je bitno na kraju. Praktično igraju sa dva pleja, on i Needham koga pamtimo iz Mornara. On zavisi od šuta za tri, kad uđe u seriju može napraviti problem. Krilo Dudžinski odličan šuter takođe, visoki procenti za tri, baš zanimljiv igrač. Njima trojici nikako ispod bloka.

Pod košem - samo Hejns, đuska sa dabl dablom, korektan defanzivac, ofanzivno impotentan. Šta pokupi pod košem plus možda neki pik, i to je to. Uđe brzo u problem sa ličnim jer je praktično jedina petica da valja. Tu imamo ozbiljnu prednost, Lesor zbog snage, Balša zbog visine. Kapiram da će Željko to baš eksploatisati.

Ostatak ekipe prosečni turci, imaju nekog malenog pleja koji vrti pik ali je loš šuter, i Avramović bi to mogao da zida do iznemoglosti. Kobs je to radio bar 6,7 puta i svaki put je bio ili koš ili 2+1.

 

Doveli su i Hollanda odnekle, bivši igrač Uniksa, krilo. Ali on još nije legao. Al svakako obratiti pažnju.

 

Uglavnom, domaćinska ekipa, skroman kvalitet, ekipa zavisi isključivo od šuta za tri. Zatvoriti Andrewsa, pola pobede.

 

Uz ozbiljan pristup 10+ razlike tokom čitavog meča, i rutinski prolaz u 1/4.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Instinkt Imaju i Onuralpa Bitima, jak igrac na poziciji 3 uz to je i dobar suter sa distance. Procvetao je odlaskom Freemana, redovno je dvocifren i uziva veliko poverenje trenera.

 

Bursa uglavnom igra u petorci Needham - Andrews - Bitim - Dudzinski - Hayes. Prva dvojica su dosta niski igraci za svoje pozicije, ali su brzi i imaju odlican sut za tri poena (Needham cak oko 50%, Andrews oko 40%). Dudzinski je krilni centar i igrac koji zamenjuje Hayesa na poziciji pet kad ovaj izadje. Tada uglavnom ulazi Turen koji pokriva poziciju 4. Od ostalih, ulaze jos samo omaleni plejmejker Al i krilo Brown, dok su Olmaz, Sezgun, Ozalp tu samo da klupa ne bi izgledala sablasno prazna nakon time out-a.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

Ček, Didžinski je ipak četvorka? Još ga spuštaju na pet, pa on nema mase ni za četiri. Doduše, ajd, neki streč je. A možda sam ga pomešao sa Bitimom, jedan od njih dvojice ima baš dobar šut. Turen je onaj proćelavi Turčin, deluje ko Đuro Ostojić za ultra siromašne.

Onaj plej Al me podseća na onog isto turčina iz TTelekoma, samo što onaj zna i da pogodi. 

Oni nemaju mesa za nas. Jedino neko šutersko ludilo, rapsodija pa da nas izbace. Teško.

 

Link to comment
Share on other sites

Dudzinski je bolji suter, do Buducnosti je imao 50% suta za tri poena.

 

Nakon odlaska Guvena stvarno ne postoji vise niko u Bursi ko bi mogao da igra peticu osim Hayesa i Dudzinskog. Dobro, tu su Olmaz i Sezgun ali oni ne mogu da urade nista na EC nivou (Barovic je lagano iznudio tri licne Olmaza nakon dva minuta igre!).

 

Bice Alimpijevic motivisan, bice igraci Burse rastereceni, a verovatno ce da skupljaju u reketu i da se nadaju da Partizan nece moci da pogodi nista spolja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, meni malo presela utakmica, iako je po igri bila veoma lagana. Ni u jednom momentu, a čak su u trećoj četvrtini poveli, nisam posumnjao da dobijamo bar +10 na kraju.

A presela mi zbog, pogađajte, naših najvernijih. Ne znam da li se nije videlo na tv-u, pošto se nigde ne pominje, ali karabinjeri su morali da ih malo prevaspitaju, pri čemu je bilo par razbijenih glava, a čak je jedan mališa dobio neke udarce (ne znam kako, samo sam video da ima dve čvoruge, verovatno hematoma, na glavi). I kad kažem mališa, mislim na ~6 godina, a plus je tu bio još jedan mlađi koji je verovatno sve gledao. Roditelji, svaka čast... Nadam se da je dobro.

Nekako kao da sam oguglao na te tuče, to je ono kao standardan repertoar, pa više primećujem neke druge stvari, elementarne. Tek se sad vidi sve, ovaj rat u Ukrajini i korona su ogolili do kraja taj primitivizam. Bukvalno ne znam kojim rečima da opišem te ljude.

Prvo običan primitivizam, gde trojica krkana stoje naslonjeni na ogradu i iza njih niko ništa ne može da vidi. 20 puta klinci redari moraju da ih mole i opet neće da se pomere, prevrću očima, itd... Ne znam zašto nisu otišli u tor kod sebi sličnih, tamo su mogli da stoje do besvesti.
Onda kovid primitivizam, svi u jebenoj hali imaju maske, samo naši ne. Nije mi jasno zašto nisu došli i nalupali im kazne. Ako se i dalje kažnjava zbog toga, a znam da je pre bilo papreno. Jebote, meni je celu utakmicu bilo glupo jer sam nosio običnu masku, ona NK95 mi ostala u kolima, a mora ta. Pogledam oko sebe, Italijani svi nose te, baš me blam bio.
I treće, politički primitivizam i licemerstvo. Sad kad je Zvezda igrala protiv Žalgirisa, pa one zajebancije u vezi sa zastavom, Vajtom, itd, znate već... Vele naši "ne mešajte sport i politiku", "politici nije mesto na sportskim događajima"... A šta je "Kosovo je srce Srbije", dovikivanje "Srbija - Rusija" ili skandiranje "Rusija" ili "ko ne skače taj je Šiptar"? To nije politika, je l'... Ili to da politici nije mesto na sportskim događanjima važi samo za teren, ali ne i tribine?

Ne znam, stvarno nemam reči.
Moraću jedared da odem da odgledam tipa Trentino - Lube, da ko čovek uživam u vrhunskoj sportskoj priredbi i kulturi, i da sperem ovaj gorak ukus koji mi je ostavio Trento.

P.S. verujem ja da ni u Italiji ni nigde drugo nije bajno i da svuda ima istih takvih idiota. Tako da ne mislite da generalizujem, ali naravno da ću uvek prvo svoje da gledam.

 

Edited by uvrnuto
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Bursa je u odličnoj formi i ako bih ih uporedio sa nekom ekipom iz regiona onda bi to bila COL. Igraju brzo sa dosta šuteva za tri i ako ih krene trojka teško ih je zaustaviti. Hejns uopšte nije faktor u njihovoj igri sem da zagradi i pokupi skok. Sve se vrti oko trojke Andrews, Bitim,Needham i zaustavljanjem jednog od njih trojice je gotov posao. Treba pripaziti i na Dudzinskog koji ima baš dobar šut za tri,a inače je čista četvorka.

 

 

 

Komšije ako ne udjete u finale posle ovog plej of kostura onda niste ni za Euroligu!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da 🙂

 

A za finale se jos nista ne zna. Bila je prica da ce biti na neutralnom terenu, ali mozda ipak i bude na terenu onoga ko bude imao bolji skor u regularnom delu (sto opet nije uporedivo, jer nije isti broj utakmica i tako... :))

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...