Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

47 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Nije problem imati misljenje, cak i kada je glupo kao to tvoje da je Zvezdina odbrana busna ko sir, problem je sujetno ne priznavati da nisi u pravu cak i kada sve cinjenice govore u prilog tome. 
Jos je gore ovako da sacekas iz prikrajka i svoju netacnu tvrdnju ponovis totalno ignorisuci cinjenicu da je Zvezda juce igrala bez prvog pleja koji je by the way najboji strelac tima, bez rezervnog centra a treci ne postoji i pola utakmice bez najvaznijeg igraca Kalinica, dva dana posle iscrpljujuceg derbija u BG protiv vas. 

 

Al ono kao sto kaze  jedan nas bivsi trener, realnost nije briga na koju se obaziremo. 

 

Sve dobro zboriš osim bolda.

Pre će biti lagano odrađen nego iscrpljujući derbi, za vas...

Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi više malo odmorite ako možete.  Na jedan post koji govori indirektno o Zvezdi sledi tri koji nam eto objasnjavaju ko je sve povredjen ili iscrpljen u Zvezdi. Bez izdavanja.Boli me ona stvar za njih, ovo kažem "nasim" på me opet boli ista svar na našoj temi o evroligaskoj utakmici u Zvezde. Naročito što na "njihovoj" temi smo mi robijina Darusafaka. Pazi samo konstrukcije guranja narativa za najtrofejnijeg trenera.  Tamo pišem kad imam šta pohvalno da kažem što mi se sviđa kosarkaski, jer ionako kad bih nešto kritički izneo zaskocila bi me većina lišena svake mogućnosti za raspravu. Ok tamo ili na tati ali ne mora i ovdje da se to prelijeva. Digitalni obori.

Od drugih vijesti na dan utakmice !?!? Nenad Canak prvi put u Areni i to protiv Partizana sa kojim se gospodski rastao nako utakmice protiv Zadra u Areni. Treba ga i gospodaki dočekati od strane publike.   

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, goofy said:

 

Sve dobro zboriš osim bolda.

Pre će biti lagano odrađen nego iscrpljujući derbi, za vas...

 

Uf pa ne bih rekao. 25 min je Zvezda igrala fenomenalnu odbranu, bukvalno 10/10 sto se moze videti na sijaset primera, ta odbrana iscrpljuje zestoko. Pritom vi niste toliko lose odigrali, da u ovom trenutku realna razlika je 10 ali nikako laganih 10 vec krvavo zaradjenih i izrudarenih. Da se ne zezamo obe ekipe su daleko najkvalitetnije u ABA ligi i mora da se igra na max ako se zeli pobeda. Razumem i da si ti kao navijac porazene ekipe video samo lose stvari i da je bilo otaljavanje posla ali da ti kazem kao navijac suprotnog tima nisam imao osecaj da je sve gotovo do pred sam kraj, sporo se prednost gradila ali brzo gubila. Ono sto je utesno za nas je da nismo bili kompletni, ono sto je utesno za vas je da ste konacno videli realno gde ste i gde skripi, jer uz svo uvazavanje vasih protivnika do sada oni su stepenik ispod EL KKCZ.  

 

 

 

 

13 minutes ago, odupri se ludilu said:

Dajte ljudi više malo odmorite ako možete.  Na jedan post koji govori indirektno o Zvezdi sledi tri koji nam eto objasnjavaju ko je sve povredjen ili iscrpljen u Zvezdi. Bez izdavanja.Boli me ona stvar za njih, ovo kažem "nasim" på me opet boli ista svar na našoj temi o evroligaskoj utakmici u Zvezde. Naročito što na "njihovoj" temi smo mi robijina Darusafaka. Pazi samo konstrukcije guranja narativa za najtrofejnijeg trenera.  Tamo pišem kad imam šta pohvalno da kažem što mi se sviđa kosarkaski, jer ionako kad bih nešto kritički izneo zaskocila bi me većina lišena svake mogućnosti za raspravu. Ok tamo ili na tati ali ne mora i ovdje da se to prelijeva. Digitalni obori.

 

 

Decko poslusaj svoj nick. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Zbog čega misliš da je to dobro za vas?

 

U ovom sistemu takmičenja dobro za vas mogu biti samo vaše pobede jer sigurno ulazite u plej of,prolazi 8 od 10 ekipa.

Poenta je imati što više pobeda u grupi jer te pobede donose prednost domaćeg terena kroz plej of.

 

 

 

 

U suštini sam si sebi odgovorio, al ajde.

 

Prvo, eventualno drugo mesto, je važnije nego ikada. Igra se na 1 meč, pa ako prođeš kao 8. čeka te 4 kola na ispadanje, na jedan meč, sve u gostima.

Makar drugo mesto ti donosi prednost domaćeg terena do polufinala, što je baš velika stvar.

 

Lokomotiva je na 4:0, da su juče dobili išli na 5-0 uz 3 pobede u gostima. TT već ima dva poraza, uključujući i 26 razlike od nas.

 

U prevodu, ako ideš na 5-6-7 mesto, bolja bi bila pobeda Lokosa. Ako ideš na prva 2 mesta, bolja je pobeda TTa. Ja zaista nemam dilemu.

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, realno *w said:

 

 

U suštini sam si sebi odgovorio, al ajde.

 

Prvo, eventualno drugo mesto, je važnije nego ikada. Igra se na 1 meč, pa ako prođeš kao 8. čeka te 4 kola na ispadanje, na jedan meč, sve u gostima.

Makar drugo mesto ti donosi prednost domaćeg terena do polufinala, što je baš velika stvar.

 

Lokomotiva je na 4:0, da su juče dobili išli na 5-0 uz 3 pobede u gostima. TT već ima dva poraza, uključujući i 26 razlike od nas.

 

U prevodu, ako ideš na 5-6-7 mesto, bolja bi bila pobeda Lokosa. Ako ideš na prva 2 mesta, bolja je pobeda TTa. Ja zaista nemam dilemu.

 

 

U principu Partizan bi trebao biti među prve tri ekipe i ne verujem da će vam biti problem bilo ko iz donjeg doma B grupe.

Mnogo je bitan vaš broj pobeda upravo zbog završnice.

Biće zanimljive tekme sa Kubanom,a imate šanse i u gostima da ih pobedite. 

Ozbiljan kiks je poraz u Andori jer po svemu vidjenom ste trebali da ih pobedite 10tak razlike.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, propolis said:

 

U principu Partizan bi trebao biti među prve tri ekipe i ne verujem da će vam biti problem bilo ko iz donjeg doma B grupe.

Mnogo je bitan vaš broj pobeda upravo zbog završnice.

Biće zanimljive tekme sa Kubanom,a imate šanse i u gostima da ih pobedite. 

Ozbiljan kiks je poraz u Andori jer po svemu vidjenom ste trebali da ih pobedite 10tak razlike.

 

Pa upravo to, imamo već jedan poraz, pa se sada izjednačujemo. Na stranu što mislim da će retko ko tamo dobiti.

 

Ako hoćeš neki dobar rezultat u EC, onda ti nije jedini pitanje da li ćeš proći u prvom kolu recimo 5. ili 6. ekipu, u prvom kolu plejofa, nego kako ćeš u slučaju takvog plasmana proći u četvrtfinalu recimo 2. ili 3. ekipu na njihovom terenu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ako hoćeš neki dobar rezultat u EC, onda ti nije jedini pitanje da li ćeš proći u prvom kolu recimo 5. ili 6. ekipu, u prvom kolu plejofa, nego kako ćeš u slučaju takvog plasmana proći u četvrtfinalu recimo 2. ili 3. ekipu na njihovom terenu.

 

 

 

 

Naravno i zato kažem da nije mnogo bitno da li je Kuban pobedio koliko je bitno da vi pobedjujete, za sada je rano praviti kalkulacije šta vama odgovara.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, odupri se ludilu said:

Fura li Gagula i sada ono lažno uručenje sa odlaskom jako i do samog kraja!?

 

Objasniće Koprivi ćale da ne naseda na jeftine trikove. Šalu na stranu,klinjo do sada nije bio u štetočina modu, malo se nekada pogubi u odbrani, ali to je više posledica pogubljenosti cele petorke.Kuruc,Panter i Avramović  ozbiljno umeju da zabaguju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, KockoOblo said:

 

Objasniće Koprivi ćale da ne naseda na jeftine trikove. Šalu na stranu,klinjo do sada nije bio u štetočina modu, malo se nekada pogubi u odbrani, ali to je više posledica pogubljenosti cele petorke.Kuruc,Panter i Avramović  ozbiljno umeju da zabaguju.

 

Volim ovu definiciju "ne-štetočine" :D

 

U napadu igrač manje, a u odbrani se ponekad pogubi. 

Link to comment
Share on other sites

Meni on napreduje kako sezona odmiče,  jeste došao bas zelen i tako postavio nisko standarde očekivanja, ali motorika ruku mu nije loša kao i tajming za skok i visina. E sad noge, iskustvo ćemo nacekati, no ko je čekao Kostu, Cubrila Baneta, valjda može i ovog mladca.Po izjavama je elokventan mozda je i inteligentan.

Edited by odupri se ludilu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

 

Volim ovu definiciju "ne-štetočine" 😄

 

U napadu igrač manje, a u odbrani se ponekad pogubi. 

Ako imaš hrabrosti da "premotaš" snimak nekih naših odbrana, videćeš da ovi drugi koje sam pobrojao kopaju mnogo ozbiljnije kratere. Ni u napadu nije imao puno grešaka, solidan u bloku, korektno se odmotava u piku ...jeste igrač manje u napadu, i jesam kritikovao njegovo toliko bivstvovanje u petorci, ali za to nič nije kriv. Ako se razumemo druže realni.

Just now, odupri se ludilu said:

Cubrila

 

Kukoč Drugi Neostvareni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U derbiju je xy "akcija" propalo jer njemu ne smes dati loptu u ruke. A ono malo lopti sto je dobio, videli smo kako se to zavrsilo.

 

Super je sto on sitno napreduje, ali kada u jakim mecevima znas da je lopta u njegovim rukama u startu 99% turnover...nema druge nego da se pitas škk Zeljko ceka sa pojacanjem.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Just now, Alex_Serbia said:

U derbiju je xy "akcija" propalo jer njemu ne smes dati loptu u ruke. A ono malo lopti sto je dobio, videli smo kako se to zavrsilo.

 

Super je sto on sitno napreduje, ali kada u jakim mecevima znas da je lopta u njegovim rukama u startu 99% turnover...nema druge nego da se pitas škk Zeljko ceka sa pojacanjem.

 

Grešiš drug.Mislim da nije dobio ni jednu, a ako me sećanje vara, onda je dobio neku kosku. U našoj trenutnoj organizaciji napada se ne bi snašao ni mnogo iskusniji igrač od Koprive. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nama treba centar 1/1 teško da će Koprivica i da meteorski napreduje biti na nivou koji je neophodan za ispunjenje proklamovanih ciljeva.

Nekako mi drago da decko napreduje, da ćemo se dogodine moći osloniti na njega i Smajlija (mozda i repka u dogledno vrijeme) msm to je put kojim treba ići. Čak mislim da su i navijači strpljivi no ako nam je cilj ono što je obznanjeno onda trba dzebane i na kecu i na 5. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, odupri se ludilu said:

onda trba dzebane i na kecu i na 5. 

Mrtva trka šta bih pre uzeo, da sam vlastan da biram. Sinoć , na CZV-Baskonia,kaže komentator kako je do pred utakmicu Noko bio na "izlaznim vratima " . Daj dva komada lebtejebo I Djokovića na pleja, i da uzmemo vratimo sveeee.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Balsa kao i drugi igraci blize kosu najvise pate za nedostatkom pravog pleja. Prosto lopte koje oni dobijaju nisu bas najbolje i tesko je to pretvoriti u poene. U tom smislu i dovodjenje nekog novog Mozlija za bogate moze da pati od iste boljke.

Ali ok, taj centar nam fali te fali a za pleja ziv nisam da znam koji je Zeljkov rezon bio. Cak i da ocekuje od Madara mnogo vise nego sto on sada pruza, decko se pokazao vise kao skorer nego kao organizator.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...