Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

10 hours ago, Alex_Serbia said:

Delovalo je da imamo konkretne neke ideje u napadu na startu meca, ali je brzo puklo jer smo masili zicere (Lidej) i bacali kamenje sa 6.75

 

Situacija, iks puta,igramo centralni pik,Avramović/Koprivica...prolazi pik,ali lopta ne ide Koprivici,jer je on Koprivica, nego ragbi pas u ćošak,gde se igrač lomi da uhvati loptu i vrati u stav. Ide cigla šut ili izgubljena.

Dodavanje sa 45misaona imenica, jer Davidovac 😂 ( ili neki gigant Zvezdine defanzivne klinike)čuva Milionera Ledeja.

Petorka bez Koprivice ne učestvuje u ofanzivnom skoku, bekova nema na defanzivnom skoku.

Kretanje bez lopte ide po "nactanoj" akciji u napadu, nema veze što je igrač koji prenosi loptu već "udavljen".

Madar nastavlja ,drugi mesec za redom" sa fintama na koje ne reaguje niko osim Roko Čoko Leni Ukića. On dribla i dalje, i ako je odbrambeni za to vreme dva puta ispao iz stava.

Mur uzima loptu u ruke,samo ako je prinudjen,da li što mu je neko uvalio kosku,ili glumi pleja u nekoj od čudnih petorki.

Kurucu je nekim podzakonskim aktom zabranjeno da šutira,još nije objavljeno u Službenom glasniku (stalni problemi sa Šiljinim faksom).

Zagor upao u sivilo, i dodao malo crne boje.

 

Panter...nikada neće odigrati utakmicu,ni na nivou proseka, sve dok lopta zapinje i kasni u svakom dodavanju. 

 

I pored svega, odlična utakmica za nas. Po mnogim pitanjima.

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

A koju opciju za to ima?  Miletić? 😄

 

Mislim da za prolećne mečeve sa CZV, sve i da ne dovedemo tu mitsku zver na 5, ima još dosta odbrambenih mogućnosti. I sinoć je to na momente bilo ok. Do tijeh dana, trebalo bi uvežbati "kako da ne budem udvojen svaki put kada dobijem loptu". 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KockoOblo said:

 

Ma opušteno, ako se moderatori ne ljute, možemo pisati i ovde. Statistika neumoljivo pokazuje da si u pravu. No, za finalnu analizu onoga sa čime pokušavam da poentiram, treba nam barem polusezona u EL, da vidimo Zvezdinu odbranu protiv top8 ekipa. Mislim da će statsi pokazati da sam bio u pravu, a i ako ne budem, svanuće sunce i toga jutra. 

Mislim da donekle imaš poentu što se tiče Zvezdine odbrane u pojedinim delovima jučerašnje utakmice.

Ipak, bušna kao sir . Hiperbola.

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

Mislim da donekle imaš poentu što se tiče Zvezdine odbrane u pojedinim delovima jučerašnjeg utakmice.

Ipak, bušna kao sir . Hiperbola.

 

Pa u odnosu na hajp koji se stvara, i nije hiperbola. Ali ja navijam za KKP, pa me to neće ništa boleti. Ono što sam rekao i oubrevu, statistika na polusezoni EL će dati prave odgovore. Znam samo da bi mnogi treneri voleli da im protivnik igra odbranu (istu 40 min) kao što to radi CZV. Solidan plej i korektor na 3 ili  4, reševaju takve odbrane u 3 dodavanja. To su osnove košarkaške igre. Ovde pričamo o ekipama koje pretenduju da budu u gornjem domu EU košarke. Za sve ostale, a tu je za sada i KKP, to je sablazan koju igrači verovatno sanjaju sledećih mesec dana. Imaš onu komičnu scenu od sinoć, kada Mur u kontri dodaje loptu igraču sebe ravno u dupe, ili kada Avramović daje pas kroz igrača (Koperfild/prolazak kroz kineski zid). I imaš još sijaset takvih primera od sinoć.Sve je to posledica nepripremljenosti na agresivnu protivničku odbranu, i naravno dobar skauting Zvezdinog HQ. 

Link to comment
Share on other sites

U principu nisam iznenađen utakmicom, a nisam toliko ni nezadovoljan našom igrom, pošto je sve što su odigrali otprilike ono što trenutno mogu da odigraju. Naravno da je prvi i osnovni problem plej, pošto Avram to nikada neće biti, a ako se Mur tu troši, fali jedan spolja u rotaciji koji može nešto da pogodi...

 

Ja želim da gledam pozitivno na stvari i zbog toga:

 

1. Smajli bravo, i dalje pameti nema ali je srce tu što mi daje osnovu da mislim da će iskustvom biti stečena i neka mudrost;

2. Pohvala i za Mura i Koprivicu, prvi jer je grizao i shvatao šta treba da radi a šta ne, a drugi jer je koristio svoje minute ispravno i pokazao da nije u startu žestok minus;

 

Ostalo sve mora na doradu. Mislim da će meč pred Grobarima u drugom delu sezone potpuno drugačije izgledati. Nama su sad naredne dve izuzetno bitne i sa dve pobede mogao bi da se podvuče račun pred decembar. Što se mene tiče, ako dobiju naredne dve, rezultati odličan 5, igra trojka na četvorku...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, KockoOblo said:

 

Pa u odnosu na hajp koji se stvara, i nije hiperbola. 

 

Metoda predstavljanja da je sve tako pojednostavljeno mozemo da dodjemo i do raznih drugih zaključaka...sta je to dati koš kad treba u igri, prosto probacivanje lopte kroz obruč kao i svako drugo, a zanemariti aspekte fizičke potrošnje igrača u tom trenutku, uslova u kojem se igra, kontakata, koncentracije, rasporeda ostalih  saigrača,  rasporeda protivnika...itd

 

U prevodu sve što je vrhunski uvežbano&izvedeno deluje sa strane da je lako uraditi, a u stvari kad probaš vidiš da bas i nije tako lako.

Zvezdina odbrana je dobra, cak i za uslove EL. A s druge strane ni to nece biti dovoljno za neke timove (Barsa, Real, Cska, Efes) jer su oni jos bolji overall.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Obi-Wan said:

 

Metoda predstavljanja da je sve tako pojednostavljeno mozemo da dodjemo i do raznih drugih zaključaka...sta je to dati koš kad treba u igri, prosto probacivanje lopte kroz obruč kao i svako drugo, a zanemariti aspekte fizičke potrošnje igrača u tom trenutku, uslova u kojem se igra, kontakata, koncentracije, rasporeda ostalih  saigrača,  rasporeda protivnika...itd

 

U prevodu sve što je vrhunski uvežbano&izvedeno deluje sa strane da je lako uraditi, a u stvari kad probaš vidiš da bas i nije tako lako.

Zvezdina odbrana je dobra, cak i za uslove EL. A s druge strane ni to nece biti dovoljno za neke timove (Barsa, Real, Cska, Efes) jer su oni jos bolji overall.

 

Sve vreme pišem upravo o tome. Uz opasku da za sve odbrane postoji ključ. I jeste,jednostavno je.

Link to comment
Share on other sites

Bice mucenje u sredu protiv frutabele. Da nam je taj mec naisao negde u onoj mini TT-Krka fazi, laganih 20+.

 

Ovo sto se trenutno desava Partizanu nije samo vezano za protivnike koji su sada sprat više. Takodje, da nam je derbi zapao pre 3 nedelje, dok smo dobro sutirali, bila bi sasvim drugacija tekma sinoc.

 

Jer smo upali u sutersku krizu jos od Borca.

 

Panter je klasa ali ne bi smeo ovako jos dugo. Ima mnogo resenja kada te davi odbrana, on sve vreme bila najgora. A za Lideja se nadam da je samo los dan. 

Link to comment
Share on other sites

Smajli je dobar u napadu, ali je u odbrani sav pogubljen. Inače, on je par puta sam tražio izmenu, jer nije imao snage više. Kurucs za 14 minuta jedan šut i izgubljena, nevidljiv na terenu, mislim da je i Željko više očekivao od njega.

 

Videćemo kako će to protiv Budućnosti izgledati.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KockoOblo said:

 

Ni ognjište nije ostalo, sve ste spalili vrhunskom, nikada u istoriji vidjenom odbranom.

 

nije uopšte da sad merim(o) odbranu u odnosu na tekmu juče, već na ono što igramo mesecipo dana, gde su nas dve ekipe ugasile: alba načinom igre (jako dobar protok lopte i tranzicija + preuzimanje svi-sve u odbrani) & armani (jako veliki kvalitet igrača + nivo funkcionisanja tima generalno).

 

sve ostalo smo odigrali dobro ili odlično u defanzivi. naravno da neke ekipe nisu u prvih mesec dana na nivou na kojem mogu da budu ali nismo ni mi, makar u napadu.

 

pri tome, ja se slažem sa tobom da je pravo merilo veći uzorak odigrane sezone. međutim, ako negde imamo adute da taj nivo održimo, to je defanzivno, kako zbog nekoliko izvanrednih igrača u tom segmentu igre, tako i zbog toga što je našem treneru to "hleb & puter". 

 

možda to neće biti dovoljno za dobar rezultat ali to je potpuno drugi par cipela.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

 

nije uopšte da sad merim(o) odbranu u odnosu na tekmu juče, već na ono što igramo mesecipo dana, gde su nas dve ekipe ugasile: alba načinom igre (jako dobar protok lopte i tranzicija + preuzimanje svi-sve u odbrani) & armani (jako veliki kvalitet igrača + nivo funkcionisanja tima generalno).

 

sve ostalo smo odigrali dobro ili odlično u defanzivi. naravno da neke ekipe nisu u prvih mesec dana na nivou na kojem mogu da budu ali nismo ni mi, makar u napadu.

 

pri tome, ja se slažem sa tobom da je pravo merilo veći uzorak odigrane sezone. međutim, ako negde imamo adute da taj nivo održimo, to je defanzivno, kako zbog nekoliko izvanrednih igrača u tom segmentu igre, tako i zbog toga što je našem treneru to "hleb & puter". 

 

možda to neće biti dovoljno za dobar rezultat ali to je potpuno drugi par cipela.

 

Slažem se od reči do reči.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Alex_Serbia said:

Bice mucenje u sredu protiv frutabele. Da nam je taj mec naisao negde u onoj mini TT-Krka fazi, laganih 20+.

 

Ovo sto se trenutno desava Partizanu nije samo vezano za protivnike koji su sada sprat više. Takodje, da nam je derbi zapao pre 3 nedelje, dok smo dobro sutirali, bila bi sasvim drugacija tekma sinoc.

 

Jer smo upali u sutersku krizu jos od Borca.

 

Panter je klasa ali ne bi smeo ovako jos dugo. Ima mnogo resenja kada te davi odbrana, on sve vreme bila najgora. A za Lideja se nadam da je samo los dan. 

 

Ko su ovi? Igrate protiv Radicevica, Gagica, Kalaitzakisa, Orelika i jos nekih Litvanaca koji mi i nisu toliko poznati.

 

Rezultati nisu toliko losi, cak su sasvim dobri i bice dobri jos neko vreme zbog rasporeda, ali mislim da bi Obradovic konacno mogao da raskrsti ko mu je glavni igrac, ko sporedni, a ko je na kraju klupe. Njemu bukvalno samo LeDay igra konstantno dobro, a i on se ugasio u derbiju juce. Punter, Kurucs, LeDay i Smailagic moraju da vuku u svakom bitnijem mecu, ostali ce to onda da prate kad se otvori prostor za njih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Kakve je cigle bacao Trifunovic juce. Protiv Andore je bar bio blizu, a sinoc pokusavao da polomi tablu iz otvorenih pozicija. On zestoko stangira, sto je steta jer ima vrhunsko telo za kosarku.

Majko mila. Ja sam od starta Trifin branitelj, ali ako ne sredi taj sut, tough luck. Uzece mu Glas poziciju bez problema. Sto je najgore, mislim da nema ni los osecaj, ni losu mehaniku, ali jednostavno ne ulazi i to je jedino sto je bitno.

Link to comment
Share on other sites

U sredu će se vidjeti čija majka crnu vunu prede a čija mota kablove...i to Litvanske
Sreda je dan za skupljanje svlačionice i jednu statement partiju.

Pretpostavljam da će ih Žeki naložiti maksimalno i da će se prekinuti ova neprijatna serija poraza.

Bold prediction, do kraja sezone nećemo imati dvocifren broj poraza.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...