Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Topla voda je da imamo mnogo da ucimo.

 

Ragbi odbrana i associated sudijski kriterij, iako dobar trening za komsije kako je neko primetio na lajvu, uz nase prirodno opustanje doveli su do sitne drame.

 

Svi su se pogubili. Svi. I to je skola.

 

Smailagic je prvo uzeo nepotreban sut za tri, a onda srljao 1-1 prema kosu na minut i kusur do kraja. Epska glupost i neodgovornost.

 

Madarova ”odbojka” je samozivost i dezorijentacija. I tako dalje.

 

Uzmimo casu rujna vina i let the kids learn 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nema sta da zalite, igrali ste protiv Pedra kojem je zamka zastitni znak i polupresing,presing po clom terenu. Da vam nisu ulazili sporeti tesko bi ovo dobili, oni nemaju igrace nekog kvaliteta, ali timski su jaki, a znamo ko je jos timski jak a igra Evroligu...

Zvezda?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jedibojan said:

Zvezda?

Zna se da grobari imaju kosarku u malom prstu. Kakav presing, kakve zamke...lici Pedro na Radonju mnogo samo sto nema neki tim...al zanimljiv trener. Vama je realno u prvom sve ulazilo...bez nekog velikog rezona. Za finale EC vam treba centar i  a sad sve vise mislim i jedan ozbiljan plej, ove mnogo nose emocije. Madar jes dobar, al trebace za njega vremena. Nece svaki dna sporeti ulaziti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Isiah said:

Madarova ”odbojka” je samozivost i dezorijentacija.

 

Mislim da je on imao dobru ideju i da nije bio dezorijentisan, već da mu je prešla lopta preko ruke, što se kaže. 

 

Drugo je što je mogao možda i da je uhvati.

Ali najveći problem je što je uopšte došlo do takvog pasa. Jednog od 50 na ovoj tekmi 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uvrnuto said:

Rade tripldabl Zagorac - 6pts, 7rbs, 5ass - 20 indeks

 

Baš lepa partija. Ništa usiljeno, pokupio bitne skokove. Skoro najsigurni na prenosu.

 

"Ne nervira me".

 

 

Takozvani tripl singl 😂

 

Šalu na stranu, uopšte nije bio loš, sve što treba da uradi je da tako nastavi.

 

Utakmica potpuno nerelevantna za analizu izuzev najočiglednijih problema - prenos lopte i minus na centarskoj poziciji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovom utakmicom je na kraju verovatno zadovoljniji Hamburgeršportferajn nego mi.

 

To da ćemo povremeno da spržimo mrežice je bilo jasno s obzirom na sastav i to nije ništa novo. Ono što jeste novo a dobro je da Balša na poslednje dve utakmice ima sasvim fine epizode, a dobar je i Radetov sirotinjski tribl dabl i generalno jedna zrela i korisna partija. Dobro, to je novo za nas nevernike, ne i za uinija.

 

Ono što nije dobro je da bukvalno nijedan igrač iz rostera nije dobro odgovorio na agresivnu odbranu, apsolutno svi su grešili, što direktno kroz izgubljene lopte što indirektno kroz loše kretanje bez lopte i loše odluke. Otud moji komentari ranije da smo previše slabašni i sitni spolja, trenutno nemamo odgovor na bully odbranu.

 

Iskreno, prilično sam ispizdio na kraju, nije to bilo klasično opuštanje, već nemoć da se bilo šta smisleno uradi kad prestane sve da ulazi. I ostaje mi na kraju utisak da bi, da nas nije ozbiljno kenjalo, dobili Hamburga meseca Limburga.

 

Ali generalno nisam nezadovoljan, stvarno nas je zabavno gledati, nego samo kažem da ekipa trenutno ima previše minusa da bi se pravio neki hajp oko krajnjih dometa.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Što je najveća fora, mi bismo mogli biti prototip ekipe protiv koje je samoubojstvo iz zasede, igrati ovaj presing po celom terenu. 

Imamo toliko ubitačnih šutera, koji bi posle pucanja presinga mogli da ostanu na otvorenom šutu.

 

Zamislite da recimo Rade kao sekundarno rešenje, uzme da prevede loptu, pa recimo i predvi neku zamku i pravovremeno se oslobodi lopte, a sa druge strane na trojci čekaju Mur i Panter, ili Madar. Dve trojke iz takvih situacija i kraj priče o presingu.

 

Nažalost, malo je takvih opcija, Rade tu i tamo, Kurucs i Danga nikako. Ni na 4 nemamo igrača kojeg bi tako koristili.

Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa je napadački najbolja ekipa u ABA ligi i u TOP3 u Evrokupu.

 

Odbrana nam je osrednja i sumnjam da će biti bolja i sa tim centrom.

 

Titule su osvajale ekipe koje trpaju koš, ekipe se dobrim odbranama su ekipe koje prevazilaze očekivanja i toliko.

 

 

možda je veći problem u tome što spoljna linija Burgera na čiji presing niste imali odgovor, u proseku košta 250K po glavi...

...u EC ipak ima i nešto skupljih.

Tekma sa 65 uzetih šuteva za tri je rekord kola, a verovatno i sezone.

Panter je fenomen... 1/8 za tri a index 38.

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

nego samo kažem da ekipa trenutno ima previše minusa da bi se pravio neki hajp oko krajnjih dometa.

Taj hajp je nastao i pre prvog minuta prve utakmice

Cim je dosao zeljko ljudi su vec bili u oblacima

U jednu ruku to je razumljivo ali opet treba se spustiti na zemlju

 

Ja sam vec rekao da glavni cilj ove sezone MORA biti 10 soma* ljudi u areni protiv koga god da igramo nazalost sa ovim idiotskim cenama sezonskih/ulaznica nista od toga

 

*kad to epidemioloske mere dozvole

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro ispratio, vaš raspored do sada u sezoni je bio:

@Zadar

@Split

Studentski centar

@Cibona

@Hamburgeršportferajn

 

Pa ovakav raspored bolje ne bi sastavio Vujošević lično za početak sezone, sve utakmice sa bednim protivnicima, osim eventualno Cibone koja je ultra mlada ekipa (recimo kod ovog Hamburga ni za jednog jedinog igrača nisam čuo iako pratim košarku prilično detaljno). Tek negde od derbija (14.11.) za vas kreće nešto teži raspored koji će dati pravu sliku o stanju ekipe. Ovo sve do sada bi bilo sramota da ste ijednu izgubili. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ako sam dobro ispratio, vaš raspored do sada u sezoni je bio:

@Zadar

@Split

Studentski centar

@Cibona

@Hamburgeršportferajn

 

Pa ovakav raspored bolje ne bi sastavio Vujošević lično za početak sezone, sve utakmice sa bednim protivnicima, osim eventualno Cibone koja je ultra mlada ekipa (recimo kod ovog Hamburga ni za jednog jedinog igrača nisam čuo iako pratim košarku prilično detaljno). Tek negde od derbija (14.11.) za vas kreće nešto teži raspored koji će dati pravu sliku o stanju ekipe. Ovo sve do sada bi bilo sramota da ste ijednu izgubili. 

 

 

Ja upravo zbog toga i kritikujem ovoliko. 

Dosta slabi protivnici, recimo i nijedna prava petica koja bi mogla da nas kazni pod košem. 

Ajde, ovaj Hamburg stvarno ima dobru kretnju lopte u napadu, ti "trap"ovi su im odlični, ali opet to nije opravdanje za 22 izgubljene lopte.

 

Kod nas odbrana reketa i tranzicije ne da je loša, nego uopšte ne postoji. Uz ovo nesnalaženje sa udvajanjima, Zvezda deluje kao bukvalno savršen protivnik, da nam pokaže gde smo i šta smo. 

 

Iz ovog ugla, ne vidim način da se to ne završi bez 20+ izgubljenih lopti i 20+ poena iz tranzicije. Pa ako smo stvarno u stanju da prangijanjem nadoknadimo to, onda ok, ali to mi ne deluje kao realan scenario.

 

Naravno, do tada imamo tri solidne utakmice Turk Telekom, Huventud i Andora, + 3 u ABA, pa ćemo videti hoće li biti napretka u tom periodu i po tom pitanju. I da li ćemo možda dovesti i peticu u tom periodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treningom će se rešiti prenos lopte (presing).Nije to sveto pismo. Doći će kroz trening i  utakmice, i bolja organizacija napada.Ono što se ne može rešiti je nedostatak mase( dosadan sam, znam) na 1 i 2, i to što sa dovodjenjem jednog igrača na 5, ne rešavamo problem, jer nam trebaju 2 centra,hitno. Ova šala sa Smajlijem i Koprivicom, nije uopšte smešna,čak šta više,nije ni zdrava. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 (recimo kod ovog Hamburga ni za jednog jedinog igrača nisam čuo iako pratim košarku prilično detaljno). 

 

nije hamburg loša ekipa, makar po onome što sam video u prvom poluvremenu; igraju dobru i agresivnu kolektivnu odbranu a u napadu su malo divljaci u smislu da pola njih veruje na šutu da su nba-eligible ali istovremeno igraju vrlo kolektivno, lopta se fino kreće, igrači rezonski trče i itd.

 

partizan je sinoć imao nestvaran šut, koji bi slomio daleko jače ekipe od hamburga. ne samo da je šut bio nestvaran, nego su i pozicije iz kojih su neke ključne poene dobili takođe bile razoružavajuće za protivnika.

 

ugasio sam tekmu kada je moor ubacio neku tricu sa 12 metara blizu auta, verovatno uz faul. 

Link to comment
Share on other sites

Nije bas buzzer beater, ostalo je cini mi se ok 4sec napada kad je sutnuo. Van balansa [emoji846] 

Nit manjeg beka nit većeg dometa...ispaljuje ih sa neverovatnom lakoćom. I još ulaze uglavnom...5/6.

Najlošiji stats je 31 poen primljen u zadnjoj a Smajli i Madar polovina uzgubljenih lopti...11.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...