Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

10 hours ago, realno *w said:

Pa dobro, daleko je ovo od onoga čemu težimo, ali za razliku od prethodne 3 tekme, ovde je bilo dobrih momenata.

 

I to pre svega u odbrani. Dosta jak ritam odbrane od početka do kraja, sa par loših minuta. Na kraju Cibonu i slomio taj ritam, u četvrtoj više nisu znali šta da rade, niti su imali snage da trče kao u drugoj polovini druge četvrtine recimo. 

 

Bilo je zanimljivih rotacija u odbrani, preuzimamo "svi sve", ali se onda u hodu napravimo dodatnu rotaciju koja smanjuje mismeč. 

 

Što se napada tiče, manje više ista priča već evo treći mesec. Ima tu timske igre, asistencija, svega, ali i dalje je osnova za sve individualni kvalitet jako malog broja igrača. I to mi se nikako ne sviđa. Lidej ih je danas rasšrafio na obe strane terena i od toga je sve krenulo.  Panter isto odličan danas, iako ga nije htela poludistanca, sve ostalo je bilo tu, od organizacije, do jako dobre odbrane. I zaslužio je sve šuteve koje je uzeo.

 

Smajli će očigledno nastaviti u tom "toplo hladno" ritmu, zbog toga nam je taj još jedan centar baš hitan.

 

Da ne zaboravim, Rade takođe solidan. Opet videsmo tu igru iz drugog plana, gde strpljivo radi i čeka svoju šansu.

 

Na kraju, osim odbrane, ključna stvar za pobedu je bio taj šut, tj sposobnost da se pogode šutevi iz loših napada i time dodatno ubije protivnik, naročito Mur.

 

Madar konačno ubacio nešto, ali opet imao najgori -+. Doduše, dobar deo minuta bio u baš kritičnoj petorci sa Balšom, Glasom, Kurucsom koji definitvno nije spreman još.

 

Dobro Realni brate, ima ljudi koji su pričali ovde da imate dobar tim, da vam raspored ide na ruku a ti si malo više bio pesimista. Sad kako vreme ide još će se videti snaga a i rezultati ove ekipe koja jedina nema poraz u ligi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Misterija Organizma said:

Dobro Realni brate, ima ljudi koji su pričali ovde da imate dobar tim, da vam raspored ide na ruku a ti si malo više bio pesimista. Sad kako vreme ide još će se videti snaga a i rezultati ove ekipe koja jedina nema poraz u ligi.

 

Niko ne spori da je ekipa sa Lidejom i Panterom loša, to bi bilo suludo.

 

Ono što ja pričam od gotovo prve pripremne tekme je da nemamo pravog pleja, te da nam se u ofanzivi imamo samo dvojicu konstantnih igrača, sve ostalo je jako upitno.

Na sve to, defanziva upitna i problemi sa skokom. Slabo šta se tu promenilo nakon 3 meseca.

 

Ali ok, čekamo još jednog visokog, pošto prosto neverovatno zvuči da mi na 2 pozicije imamo jednog ozbiljnog igrača + Smailaga koji tek treba to da postane. Ako bi se tu napravio dobar izbor, mogli bismo da imamo i bolji skok, defanzivu, možda i neku opciju u napadu više.

 

A što se plejeva tiče, tu je na Željku da osposobi Madara za ozbiljnu košarku.

 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Sad ocekujem jednu krasoticu u Njemackoj, a nadam se pobedi makar na goozove. To je jedno od gostovanja gde ne bi valjalo kiksnuti. Bice svakako teskih gostovanja u nasoj grupi, gde nam bodevi nisu izvesni.

 

Voleo bih da gostovanje Andori dočekamo sa 3-0 u EC,  a tu imamo Hamburg na strani i kući Turk Telekom i Huventud.

 

Hamburg koliko vidim klasična nemačka prangijato ekipa, daju oko 12 trojki po meču, ali standardno imaju skromne visoke igrače, dosta kubure i sa skokom.

 

Sve u svemu, treba to dobiti. Ja bih za ove anlišovao Mura i dao mu da opali 10 onih njegovih stepbek 45° trojki. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jakob Aman said:

Za Pantera i Ledeja se znalo da su klasa ali Mur sve vise pokazuje koliki mamojeb moze da bude u sutu.

Krivo mi je sto taj centar nije dosao na vreme zbog uigravanja. Ocigledno da kod Vila nisu u pitanju zdravstveni problemi cim moze da igra za drugu ekipu.

 

Sta znam... tako sada deluje, ali zasto bi Zeljko cimao njega letos do Beograda ako ne racuna na njega? Mislim da je tu kombinacija razlicitih stvari od kojih pola ne mozemo ni da pretpostavimo, ali sam siguran da su zdravstveni razlog jedan od istih, ako ne i najveci, sa kojim je sve pocelo.

 

On sada igra u CG, u klubu gde su lekari dali dozvolu. Ja se samo nadam da iz toga nista uzasno nece proisteci...

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

 

Niko ne spori da je ekipa sa Lidejom i Panterom loša, to bi bilo suludo.

 

Ono što ja pričam od gotovo prve pripremne tekme je da nemamo pravog pleja, te da nam se u ofanzivi imamo samo dvojicu konstantnih igrača, sve ostalo je jako upitno.

Na sve to, defanziva upitna i problemi sa skokom. Slabo šta se tu promenilo nakon 3 meseca.

 

Ali ok, čekamo još jednog visokog, pošto prosto neverovatno zvuči da mi na 2 pozicije imamo jednog ozbiljnog igrača + Smailaga koji tek treba to da postane. Ako bi se tu napravio dobar izbor, mogli bismo da imamo i bolji skok, defanzivu, možda i neku opciju u napadu više.

 

A što se plejeva tiče, tu je na Željku da osposobi Madara za ozbiljnu košarku.

 

 

Da, sa jednim iskusnim plejem to bi još bolje izgledalo, e sad i centar mozda ako Koprivica ostane na ovom nivou, ali verujem da će biti bolji , mladi igraci sporije kreću ali napreduju, isto mislim i za Madara. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Misterija Organizma said:

Da, sa jednim iskusnim plejem to bi još bolje izgledalo, e sad i centar mozda ako Koprivica ostane na ovom nivou, ali verujem da će biti bolji , mladi igraci sporije kreću ali napreduju, isto mislim i za Madara. 

 

Nema ove sezone leba od Koprivice. On treba još dosta da napreduje samo da prestane da smeta, a kamo li da doprinosi nešto.

 

Madar mi deluje kao ozbiljan defanzivni potecnijal. Juče je imao 2 vrhunska stizanja na "week side", strašan rad nogu, onda ga ovaj napao leđima, dao dobar otpor, ali smo bez potrebe skupili i primili trojku Gnjidića. Zbog toga mislim da će se on mnogo lakše i brže uklopiti.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Niko ne spori da je ekipa sa Lidejom i Panterom loša, to bi bilo suludo.

 

Nesto mi govori da nisi mislio ovo sto si napisao. 

 

Niko ne sporti da je "...stagod...". => "...stagod..." je dakle neki aksiom, nesto sto se ne dokazuje, sto je istinito. 

Tako da ispada da je "ekipa sa Ledajom i Panterom losa"? Kako? 😲

 

Mozda si hteo reci "Niko ne osporava cinjenicu da je ekipa koja ima Ledaja i Pantera veoma dobra ekipa"?  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego "niko ne kaže da je ekipa sa Lidejom i Panterom loša". 😄

 

Nego, 

apropo skupljanja, ne sviđa mi se što previše to radimo. Očigledno Željko pokušava svašta da proba sa odbranom.

Bio je onaj gif sa neke prijateljske gde Madar ostavlja svog igrača i čačka loptu, krade mu je i tipa završava kontru. Ali je npr. sledeću utakmicu 5 puta tako proplivao.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, greenenvy said:

Sad ce da me iznapadaju, ali Okafor mi se ne svidja ic. 

 

Lik je dokazana dijabola i ocajan defanzivac. 

 

Nadam se da je to kao i dosad, novinarsko nagadjanje i da od toga nema nista. 

 

choke more for okafor 

 

zasto je dijabola, nisam ispratio? 

za evropu je vrh napadac ali kao sto kazes, teska rupa u odbrani 

 

ne izgleda kao profil koji bi bio interesantan zeljku a ni partizan kao klub koji bi bio zanimljiv njemu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oubrevo. said:

 

choke more for okafor 

 

zasto je dijabola, nisam ispratio? 

za evropu je vrh napadac ali kao sto kazes, teska rupa u odbrani 

 

ne izgleda kao profil koji bi bio interesantan zeljku a ni partizan kao klub koji bi bio zanimljiv njemu 

 

https://bleacherreport.com/articles/2593364-jahlil-okafor-hits-heckler-on-video-outside-boston-bar-after-76ers-vs-celtics

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...