Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, pavijan2 said:

a koliki je budzet partizana?

Ovoliki. Blizu 7 miliona na plate trose. (Zvezda oko 5.5, al nije tema ovde)

 

S obzirom da nemam ugovore, pa ne mogu da vam garantujem da je ovo tacno, tu je Kendrick sa svojim informacijama da ovo demantuje.

 

Zeljko i ceo strucni stab-900k
Panter-1 100 000
Ledej-900 000
Kuruc-600 000
Smajlagic-500 000
Avramovic-450 000
Madar-obestecenje 250 000+plata 250 000=500 000
Mur-300 000
Lesor-360 000(60k mesecno)
Vukcevic-250 000(50k mesecno)
Zagorac-250 000
Dangubic-200 000
Trifunovic-200 000
Koprivica-200 000
Miletic-100 000
Glas-70 000
 

U Evrima.

 

 

Edited by 1945
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1945 said:

Ovoliki. Blizu 7 miliona na plate trose. (Zvezda oko 5.5, al nije tema ovde)

 

S obzirom da nemam ugovore, pa ne mogu da vam garantujem da je ovo tacno, tu je Kendrick sa svojim informacijama da ovo demantuje.

 

Zeljko i ceo strucni stab-900k
Panter-1 100 000
Ledej-900 000
Kuruc-600 000
Smajlagic-500 000
Avramovic-450 000
Madar-obestecenje 250 000+plata 250 000=500 000
Mur-300 000
Lesor-360 000(60k mesecno)
Vukcevic-250 000(50k mesecno)
Zagorac-250 000
Dangubic-200 000
Trifunovic-200 000
Koprivica-200 000
Miletic-100 000
Glas-70 000
 

 

 

jel ovo sa porezom?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ja sam mislio da je neki konsenzus odavno da se rendom bacanje cifara ne tolerise. Ne interesuje me da li dolazi od Agenta, raskima ili nekog desetog. Na moderaciji je da pospremi, ako ima vremena. 

Slazem se. Samo neka onda pospreme i upis gde mi dotura recenicu o a4 papirima koje ja nisam spomenuo.

 

Mada nisam ni primetio da su pospremali ranije kad se pisalo ovde koliki je budzet Partizana a evo i sad ima nekoliko upisa pa ne znam zasto bi ni moj, ogradio sam se da ne mogu da dokazem.

Link to comment
Share on other sites

Ovoliki. Blizu 7 miliona na plate trose. (Zvezda oko 5.5, al nije tema ovde)
 
S obzirom da nemam ugovore, pa ne mogu da vam garantujem da je ovo tacno, tu je Kendrick sa svojim informacijama da ovo demantuje.
 
Zeljko i ceo strucni stab-900k
Panter-1 100 000
Ledej-900 000
Kuruc-600 000
Smajlagic-500 000
Avramovic-450 000
Madar-obestecenje 250 000+plata 250 000=500 000
Mur-300 000
Lesor-360 000(60k mesecno)
Vukcevic-250 000(50k mesecno)
Zagorac-250 000
Dangubic-200 000
Trifunovic-200 000
Koprivica-200 000
Miletic-100 000
Glas-70 000
 
U Evrima.
 
 
Ne priznajem bez excel tabele.[emoji846][emoji16]

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jebote, koliko smaraju pojedine (ne sve) komšije ovde, da ne poveruješ...

 

te budžet, te efekat, te plaćanje WC, te jurenje po hodnici itd

a sami tri puta igrali EL iz ništa...

 

nebitno, dok ne bude zvanično, tašta Nada poslednja umire...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, uini said:

meni je drago zato sto volim da gledam zvezda partizan tekme a ovo je najvisi moguci nivo sa najmanje uplitanja dzibera wannabe huligana. 

 

zasto bi sve moralo imati neki visi cilj od uzivanja u momentumu? 

kao i plejof duel. ne gledam ja finale da bih video ko ce u euroleague, vec da gledam finale. 

 

Evo ja ne volim da gledam Crvena zvezda - Partizan po stoti milioniti devedeset peti put u cetvrtom takmicenju kako jedini u regionu trose ogromne pare, dok su svi ostali ludi i posluju u skladu sa mogucnostima, dugovanjima i ekonomijama drzava u kojima su stacionirani.

 

Dok je Dusko Vujosevic bio trener Partizana, niti je Partizan imao ubedljivo najveci budzet u ABA ligi, niti se od pocetka "znalo" ko ce biti finalista ABA lige, niti je Partizan ikada igrao EL bez obzira sta je uradio na terenu.

 

I to je najvaznije - enormno povecanje budzeta klubova iz jednog rugla od zemlje (samo pogledati ko je na vlasti vec 10 godina), ne samo ucesce u EL. Sta je smisao ABA lige ako ce se finalisti znati i pocetka takmicenja? Sto se ne igra samo KLS?

 

13 hours ago, kendrick said:

Komsije podeljene - da li je u pitanju poklon ili je u pitanju tri meleona placena WC. Ovo drugo im malo bolje ide na vodenicu.

 

Sto se tice zasluga, u svetu gde mnoge stvari funkcionisu tako da su zasluge samo jedan piece of the puzzle, a pogotovu u sportu, stvarno deluje suvisno. Pritom, iako daleko regulisanija i kvalitetnija, UEFA ima tek 1/3 ili tu negde ucesnika koji su actually sampioni, u takmicenju koje se zove, jelte, liga sampiona. WC-ovi i pozivnice se dele sakom i kapom u rukometu, vaterpolu, odbojci. It's how the cookie crumbles vec duze vreme.

 

 

U fudbalu je teoretski moguce da liga Andore ima 4 direktna mesta u LS. Ma sta ja pricam, prakticno se desilo da jedna LLSL koja nema tri krstena tima dobije dva predstavnika u kvalifikacijama za LS i pet mesta ukupno. Pri cemu, ako se slucajno desi da neki Cukaricki zavrsi ispred Partizana i osvoji 2. mesto niko tamo nece zvati Partizan jer je, zaboga, rec o finalistima LS tamo neke sezone.

 

13 hours ago, kendrick said:

 

Na kraju dana, dosta zabrinutih oko zasluga se nisu brinuli o zaslugama recimo 2020. (da ne idemo dalje, poznato nam je svima), kada je bilo dosta timova koji nisu zasluzili da igraju EL... ali je pravilo da se liga obnovi sa ucesnicima iz COVID-19 sezone jasno pisalo pa je valjda okej. E sad, pravilo o ucesnicima i WC-ovima ocigledno gubi na snazi u ovom slucaju. Jebes li ga.

 

 

Meni to nije bilo OK, meni je to bio jedan poraz EL kao takmicenja. Oni nisu bili u stanju da organizuju neke mini kvalifikacije za upraznjena mesta nego su samo pozvali iste ekipe zato sto su znali da je rec o 18 najbogatijih ekipa u Evropi.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Evo ja ne volim da gledam Crvena zvezda - Partizan po stoti milioniti devedeset peti put u cetvrtom takmicenju

Igrace se 2 puta u Aba ligi, 2 puta u Evroligi, jednom u Kupu najverovatnije i pitanje je da li ce se ukrstiti u polu finalu ili finalu Abe sledece godine i koliko meceva odigrati, ako se uopste uparimo. To ti je 5, 7 ili 10 meceva, nista strasno. Nema ih U Kls-u i naredne sezone, na primer ima sezona ranije gde se odigralo i vise meceva od ovoga a nije bilo ova dva potencijalna El meca.

 

Virtus i Armani ce odigrati toliko meceva, Alba i Bajern, Real i Barsa, Oli i Pao, Asvel i Monako. Cska i Zenit su odigrali tu negde ove sezone.

 

Najnormalnija stvar.

 

11 minutes ago, goldberg said:

Dok je Dusko Vujosevic bio trener Partizana, niti je Partizan imao ubedljivo najveci budzet u ABA ligi,

Na primer 2008-09-10-11 su imali mnogo veca razlika nego ikada obrnuto kada smo mi imali ubedljivo najveci.

12 minutes ago, goldberg said:

niti se od pocetka "znalo" ko ce biti finalista ABA lige,

Nikada to niko ne moze da zna, ali moze da se pretpostavi ako je Zvezda dominantna da ce igrati finale. Tako je i za Barsu i Real u ACB-u ili za Oli i Pao u grckoj ligi ili za Virtus i Milano u italijanskoj, godinama unazad. Na primer Partizan kad je bio izrazito dominantan izmedju 2005 i 2011 je odigrao 7 finala za redom, logicno da se "znalo" da se pretpostavlja da ce oni igrati finale i naredne.

17 minutes ago, goldberg said:

niti je Partizan ikada igrao EL bez obzira sta je uradio na terenu.

Izgleda da ce igrati. Pride su igrali i Evrokup 2 puta nezasluzeno ako se gleda tako striktno formalno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, 1945 said:

Igrace se 2 puta u Aba ligi, 2 puta u Evroligi, jednom u Kupu najverovatnije i pitanje je da li ce se ukrstiti u polu finalu ili finalu Abe sledece godine i koliko meceva odigrati, ako se uopste uparimo. To ti je 5, 7 ili 10 meceva, nista strasno. Nema ih U Kls-u i naredne sezone, na primer ima sezona ranije gde se odigralo i vise meceva od ovoga a nije bilo ova dva potencijalna El meca.

 

 

Da, bas ce Cedevita i Buducnost sa duplo manjim budzetima uspeti ista da urade protiv EL Partizana - pa oni se nisu nista pitali ni dok je Partizan igrao EC i imao manji budzet.

 

Dakle, imacemo tri takmicenja u kojem ce dva kluba da odigraju dve finalne serije i jedno finale - prosto se namece zakljucak da jedno takmicenje visak, a to je ABA liga.

 

1 minute ago, 1945 said:

 

Virtus i Armani ce odigrati toliko meceva, Alba i Bajern, Real i Barsa, Oli i Pao, Asvel i Monako. Cska i Zenit su odigrali tu negde ove sezone.

 

Najnormalnija stvar.

 

Vidi, svi pomenuti klubovi nisu drzavni. Kada neki grcki brodovlasnik ili italijanski kralj mode kupi i finansira Crvenu zvezdu i Partizan onda neka oni imaju ubedljivo najvece budzete u regionalnom takmicenju. Mislim da je to fer i prema sportu u regionu i prema mucenim gradjanima Srbije.

 

1 minute ago, 1945 said:

Na primer 2008-09-10-11 su imali mnogo veca razlika nego ikada obrnuto kada smo mi imali ubedljivo najveci.

 

Zasto je bitno kolika je razlika u budzetu izmedju KKCZ i KKP?

 

Za ABA ligu je bitno samo da nijedan klub ne odskace drasticno po ulaganjima, a to ce i ove sezone biti slucaj, kao sto je bio slucaj i prethodn ili u sezoni 2019/20.

 

1 minute ago, 1945 said:

Nikada to niko ne moze da zna, ali moze da se pretpostavi ako je Zvezda dominantna da ce igrati finale. Tako je i za Barsu i Real u ACB-u ili za Oli i Pao u grckoj ligi ili za Virtus i Milano u italijanskoj, godinama unazad. Na primer Partizan kad je bio izrazito dominantan izmedju 2005 i 2011 je odigrao 7 finala za redom, logicno da se "znalo" da se pretpostavlja da ce oni igrati finale i naredne.

 

Regionalna liga nije liga jedne drzave. Sve te lige koje si nabrojao mozes da uporedis sa KLS ili Hrvatskom ligom (ne u smislu budzeta, nego da u smislu da vecina ima dve-tri konkurentne ekipe).

 

Regionalna liga je na svom izdisaju jer 90% klubova vise ne moze da obezbedi ni minimum minimuma da bi pristojno igrali u EC (na primer), dok se dva (i dva u CG, samo na manjem nivou) kluba vestacki uzdizu preko svake mere (nikada u istorijitm nisu imali ovolike budzete).

 

1 minute ago, 1945 said:

Izgleda da ce igrati. Pride su igrali i Evrokup 2 puta nezasluzeno ako se gleda tako striktno formalno.

 

Za vreme Vujosevica nije igrao nezasluzeno, to je ono sto sam zeleo da napisem.

 

Na kraju, KK Buducnost je jednom na terenu osvojila titulu i zato je imala najveci budzet u ABA ligi. To se desilo jednom, ali cak i tada su drugi klubovi imali sanse protiv njih, prvenstvo je bilo daleko od monotonog. Kada KK Partizan i/ili KK Crvena zvezda imaju najvece budzete u ABA ligi to uglavnom znaci da drugi klubovi nemaju sta da traze i da se bore za dva mesta u polufinalu - eto, u tome je razlika.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Za ABA ligu je bitno samo da nijedan klub ne odskace drasticno po ulaganjima, a to ce i ove sezone biti slucaj, kao sto je bio slucaj i prethodn ili u sezoni 2019/20.

Koji klub ce drasticno odskakati u ulaganjima ove sezone?

 

Koji klub je u sezoni 19/20 drasticno odskakao po budzetu?

 

3 minutes ago, goldberg said:

Kada KK Partizan i/ili KK Crvena zvezda imaju najvece budzete u ABA ligi to uglavnom znaci da drugi klubovi nemaju sta da traze i da se bore za dva mesta u polufinalu - eto, u tome je razlika.

Nisam bas tako siguran sta bi bilo u polufinalnoj seriji da su se sreli Cedevita i Partizan, a malo je falilo da se sretnu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, 1945 said:

Koji klub ce drasticno odskakati u ulaganjima ove sezone?

 

Koji klub je u sezoni 19/20 drasticno odskakao po budzetu?

 

Partizan i Crvena zvezda u sve tri sezone.

 

Quote

Nisam bas tako siguran sta bi bilo u polufinalnoj seriji da su se sreli Cedevita i Partizan, a malo je falilo da se sretnu.

 

Cedevita bi bila veliki autsajder, a to je slucaj u duelu sa Partizanom koji igra EC. Protiv Partizana koji igra EL ne bi imali nikakve sanse.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Ako dobijemo tu divlju kartu sutra, predstoji nam jedno toplo leto sa delom komšiluka koji će nam objašnjavati koliki nam je budžet, koje igrače smo gepekovali i slično. Rekoh ja njima na njihovoj temi tokom finalne serije - oni su sad u fazonu u kom smo mi bili tamo na kraju naše dominacije - mi ne možemo da izgubimo, mi smo pretplaćeni na titule. Neminovno će izgubiti tu titulu jednog dana, i biće im veoma teško ako im stav ostane ovakav (a ostaće).

 

Ali da se vratimo na temu, gde je i šta radi moderacija?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goofy said:

 

ja brojim igokeu, cibonu i covid, a ti broj šta god ti želiš...

 

E vidis onda, posto se pozivas da se ne pisu gluposti nemoj i sam da ih pises.

 

Jedini poklon tu je sezona kada je Cibona odustala. U sezoni kada je Igokea neopravdano od strane Evrolige sikanirana, pravila su promenjena na sred sezone i receno je da FINALISTI igraju evroligu.

Finalisti su bili Partizan i Zvezda. Oba kluba potpuno zasluzeno igrala Evroligu.

 

Korona sezona je ponovljena, nije nikakva usluga ucinjena Zvezdi, vec je cela sezona ponistena i ponovljana. Ponovo nista nije poklonjeno Zvezdi.

 

Jedino ovo oko Cibone, ali ni to nije kriva Zvezda.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...