Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

7 minutes ago, Darko Pancev said:

Ogadili ste kosarku i nama i vama ,cestitam 

 

za ekipu koja briše sva počinjena sranja, čim mrski rival doprinese svojim, bi bilo sjajno da postoji makar volja da se rutinski brišu postovi ako već nema uslova za banovanje. na kraju nije ni poenta u banovanju, već da što manje bude prisutno ovih jednostranih razmišljanja izvan FK tate.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

 Od velike ljubavi prema košarci, ostala je samo sramota, uvučena od noćas u svako ćelijsko jedro. I ne znam kojim mentalnim trikom mogu da je odagnam. Sramota me je od ljudi, hale, organizacije, sudjenja...svega. To traje već dugo, i sada je,što se mene tiče,dosta. Serem se, i jednima i drugima, na sve buduće titule i "sportske uspehe" koje će napraviti u uslovima sličnim onim od noćas. Pir ljudskih nakaza iz senke, koji zaslužuje samo višegodišnje robije , i hospitalizacije u ustanovama za duboko umno poremećene ljude.

 

Zvezda brutalno pokradena, do nivoa da me je sramota da o tome dalje pišem. Želim im pobedu od 30 razlike  u četvrtoj utakmici, pred praznim tribinama. Igrači i treneri CZV su to igrom zaslužili.Ako to posle svega u ovoj "seriji" ima smisla napisati.

Kako zaključujem, pobedili smo ih + pokrali, i opet su ljudi nezadovoljni. Stvarno se svetu ne može ugoditi. 

 

Evo i mojih ličnih utisaka. Krenule su individualne borbe, već se otprilike vidi ko će biti u finalu. Ispao Tomislav-Rubi, jako simpatičan i još više glup dečko. Goran u plavom timu izdominirao, siguran je finalista, drugog će birati veće, tako da Tena nema šanse. Nika ili Nevena. U crvenom nema više zanimljivih likova, ali psiho Milica je siguran finalista, drugi sigurno Stefan, najbolji je u svim igrama. Iako je sirotinjska verzija Survajvera u pitanju, ipak je bolje nego bilo šta drugo na domaćim kanalima trenitno. 

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Komsije, samo da cestitam na zasluzenoj pobedi!

 

S jedne strane drago mi je da cemo jos kosarke gledati, s druge, zbog svih stvari van terena na sve tri utakmice, malo mi je i muka da se jos igra. Trebalo bi sve ovo da se igra bez publike, pa da uzivamo u kosarci makar i samo preko ekrana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zorex said:

Kako zaključujem, pobedili smo ih + pokrali, i opet su ljudi nezadovoljni. Stvarno se svetu ne može ugoditi.

 

Cena pobede je mogla biti plaćena desetinama izgubljenih ljudskih života/ ozbiljnim povredama igrača... skroz mi je kul, što bilo koji ljubitelj košarke danas može da bude duhovit.

Link to comment
Share on other sites

Na stranu ozbiljna razočaranost našom igrom i publikom - sinoć sam se ozbiljno zabrinuo za kako sopstveno zdravlje, tako i zdravlje drugih u publici. Stvarno nije imalo vazduha ni za lek, nemam pojma o medicini ali znam kad nešto nije u redu sa mnom - ozbiljno me je bolelo u grudima sve vreme, a stanje se promenlo tek nakon što sam izašao van. Pentrao sam se bajsom po planinčinama gde se vozila Vuelta po ozbiljnoj vrućini i apsolutno nikad nisam osetio što i sinoć. 

 

Šta treba, da nekog rokne infarkt na tribinama i da neko umre na licu mesta pa da se razmišlja o bezbednosti publike? Mada qrčina i da bi se tada nešto promenilo, njihovo zanimanje za nas prestaje onog trenutka kad im iskeširamo novac za sezonske i ne vidim kako će se to promeniti bez neke ozbiljne nesreće koju nikome ne želim

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dzep said:

Na stranu ozbiljna razočaranost našom igrom i publikom - sinoć sam se ozbiljno zabrinuo za kako sopstveno zdravlje, tako i zdravlje drugih u publici. Stvarno nije imalo vazduha ni za lek, nemam pojma o medicini ali znam kad nešto nije u redu sa mnom - ozbiljno me je bolelo u grudima sve vreme, a stanje se promenlo tek nakon što sam izašao van. Pentrao sam se bajsom po planinčinama gde se vozila Vuelta po ozbiljnoj vrućini i apsolutno nikad nisam osetio što i sinoć. 

 

Šta treba, da nekog rokne infarkt na tribinama i da neko umre na licu mesta pa da se razmišlja o bezbednosti publike? Mada qrčina i da bi se tada nešto promenilo, njihovo zanimanje za nas prestaje onog trenutka kad im iskeširamo novac za sezonske i ne vidim kako će se to promeniti bez neke ozbiljne nesreće koju nikome ne želim

 

Navijači su sinoć bili topovsko meso za Ostoju, glavni cilj je bio nadmašiti njegovog kolegu sa druge strane. Siguran sam da bismo danas imali neku priču o rekordnom broju navijača i slično da se nije završilo tako kako se završilo. Sreća moja pa sam u startu prestaio da uopste razmišljam o odlasku na utakmicu.

 

Iskreno se nadam bar delimičnom pražnjenju tribina za sledeću utakmicu, da možemo bar malo da gledamo košarku na miru.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samodapitam, zašto se ova serija ne igra u areni, šta sam propustio?
Bar parket ne bi bio kao led, a i prodali bi više karata i jedni i drugi...
Naletim sinoć na snimak F4 tekme za treće mesto u Areni...sunceti...kao u nekom Nasa istraživačkom centru da igraju nakon one noćne more u Pioniru. Ionako ste glasniji od cigana, ne treba vam i tih 1500 duša over the top. Čestitke na pobedi i Vesiću mater usput.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, cileanac said:

Ako oni nisu kaznjeni praznim tribinama onda ne smemo ni mi biti. Ovo se ocekivalo nazalost, reakcija na desavanja od pre par dana kada su oni bili domacini.

Sto se tice desavanja na parketu, zasluzeno smo izvukli pobedu. Mislim da ovo moze u 5 a tamo sta bude, ako nam dozvole normalan kriterijum, ko zna...

 

10 hours ago, cileanac said:

Zeljko tek sad polako shvata u kakav brlog i mulj je dosao. Sad treba da se valja u blatu sa Covicem kojem je to prirodno staniste. Tesko je gospodinu da se spusti na taj nivo, ali vuce Coki, vuce...

U sledecoj jos jace na terenu, agresivno, ako biju oni, moramo i mi.. Iskusniji su, namazaniji, ali mora da im se vrati za ovaj rukomet koji forsiraju, drugacije ne moze. Ledej mora bolje, Davidovac ga skoluje svaki derbi. Pantera biju i bez lopte, ali mora da bude agresivan u napadu ako hocemo da izvucemo pobedu. I svaki put im dozvoljavamo neke serije od 10-0, okrenu nas za minut ipo kosarke, onakav pad u 3/4 je kritican, i cele sezone gledamo isto. Mora da se svede na minimum. Idemo u petu.

 

 

Molim te, nemoj vise da mi lajkujes ni jedan upis. To sam trazio ranije i od raznih evidentno RSB-ovaca na ovom forumu, pa bih zamolio i GTR-ovce da mi ne lajkuju. Necu da imam nista sa vama. Hvala unapred.

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dzep said:

Kakvo porazno veče. 

 

Da krenemo od hale - makar 1k više navijača, naravno 'najvernijih', koji su vrv na poznate načine ušli petnaestak minuta pred početak utakmice, što je kreiralo poznatu atmosferu od koje bukvalno nije moglo da se diše - ako je neko bio u vrućim i zagušljivim halama, po rejvovima, koncertima, utakmicama, onda sam to ja, ali u životu nisam osetio takvu vrelinu bez vazduha kao večeras. Apsolutno neregularni uslovi za igru, ovo nije smelo da se igra! Kako se niko nije povredio, ostaje mi misterija. Vesiću, jebem ti mater.

 

Drugo, publika - žao mi je što ste moji a ne deca nekog mog neprijatelja, što bi rekao Pantelija. Nemam reči, znao sam da će da prave sranja, ali stvarno nemam reči. Čini mi se da sam video da je neko bacio golf lopticu iz publike, ali ne mogu da budem siguran, desilo se prebrzo. Možemo mi da se kurčimo atmosferom, podrškom, ali smo istovremeno i frustrirani, jadni navijači, koji ne mogu da se izdignu iznad svakodnevnice. I to je tako. Jebo nam pas mater.

 

Treće, igra - naša igra je go kurac, iso basket i po neka polukontra. Želim da unapred čestitam Ciganima titulu, bez obzira osvojili je na terenu ili ne, zbog toga što igraju bolje. Ljudi imaju akcije, koriste miss matcheve i više puta sebe hvatam kako kažem sebi - hej, pa ja bih hteo da moja ekipa igra ovako. 

 

Četvrto i lično - na 57 sek do kraja sam izašao iz hale, a moralo je to mnogo ranije. Nikako da naučim da slušam sebe, a sve vreme mi glas u glavi govori da izađem, bilo mi je muka na tribini konstantno, što se pojačavalo kako se utakmica bližila kraju. Kakvo olakšanje sam osetio kad sam izašao na vazduh! Kao što rekoh na lajvu, nije baš mnogo radosti ostalo u životu, a idioti ti ne dozvoljavaju da uživaš u jednoj od njih. 

 

Užasno se osećam i apsolutno me zabole što smo dobili, ovo je, što se mene tiče, bio apsolutni poraz

 

 

Prvo da ti kazem svaka cast na ovom jako zrelom i ljudskom upisu, pre svega. 

 

A onda da prokomentarisem ovo boldovano.

Kako je to vasa igra go kurac a nasa uredjena i dobra a pobedili vi? Da je stvarno tako, valjda bi bilo +30 za nas. Ovako su ili oba tima bila go kurac ili su oba bila dobra. Kako moze da bude velika razlika u igri a u skoru 3 poena. I to za kurac ekipu? Nelogicno mi.

Bice da ste previse kriticni prema svojim igracima.

2 hours ago, Kooineeperk said:

S jedne strane drago mi je da cemo jos kosarke gledati,

Neces gledati jos kosarke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

 

za ekipu koja briše sva počinjena sranja, čim mrski rival doprinese svojim, bi bilo sjajno da postoji makar volja da se rutinski brišu postovi ako već nema uslova za banovanje. na kraju nije ni poenta u banovanju, već da što manje bude prisutno ovih jednostranih razmišljanja izvan FK tate.

Ovo se majstore odnosi na stoku u obe boje ,crvene i crne ! 
Ako ne osetis gadjenje posle ovoga sto se desava onda jednostavno nemas dovoljno mozga,empatije i kucnog vaspitanja !

Uopste me ne  zanima rezultat i nisam docekao kraj utakmice jer ovo vise nije sport odavno ! 
Ipak moram da pohvalim igrace i oba trenera iako Obradovic nije reagovao na prostakluke upucene Covicu i Radonjicu ! 
Radonjic se gospodski poneo i kada su ga gadjali telefonom i bacio ga iza zapisnickog stola ,na konferenciji nije osudjivao nikoga niti podgrevao tenzije ! 
Ako su u stanju bili da udaraju sudije sta mislite sta bi bilo da  je Zvezda dobila utakmicu ???

Kese sa mokracom ,loptice za golf, vibrator,pljuvanje,mobilni telefon ,upaljaci ,kljucevi. . . Samo svinjske glave fale! Ali to je ipak specijalitet crveno belog tabora!

PORAZAVAJUCE!!!!

Edited by Darko Pancev
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Prvo da ti kazem svaka cast na ovom jako zrelom i ljudskom upisu, pre svega. 

 

A onda da prokomentarisem ovo boldovano.

Kako je to vasa igra go kurac a nasa uredjena i dobra a pobedili vi? Da je stvarno tako, valjda bi bilo +30 za nas. Ovako su ili oba tima bila go kurac ili su oba bila dobra. Kako moze da bude velika razlika u igri a u skoru 3 poena. I to za kurac ekipu? Nelogicno mi.

Bice da ste previse kriticni prema svojim igracima.

 

Znaš kako, razlika je u tome što je većina vaših poena postignuta iz akcija, a naša iz izolacija i individualnih rešenja. Kod vas se zna, pik, pas u korner, trojka; pik, pas centru, pas ili realizacija; eventualni miss match se odmah prepoznaje i pokuša se realizacija. Moram da odgledam utakmicu još jednom (moram da nađem snagu za to) ali ja to kod nas nisam video, ili sam video samo u tragovima. Na to sam mislio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Kako je to vasa igra go kurac a nasa uredjena i dobra a pobedili vi?

 

Ja sam stekao isti utisak, svaki vaš napad je pismena abeceda košarke dok su naši iso košarka i kontre i polukontre sa rijetkim slučajevima lucidnosti uglavnom zbog greški protivnika.

 

Ne pobjeđujete zato što ste kamenjari jbg, bez ljutnje. Još sad mnogo bolje šutirate nego što sam očekivao i kako vas bije reputacija. I to je tako.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Son_of_a_gun said:

 

Ja sam stekao isti utisak, svaki vaš napad je pismena abeceda košarke dok su naši iso košarka i kontre i polukontre sa rijetkim slučajevima lucidnosti uglavnom zbog greški protivnika.

 

Ne pobjeđujete zato što ste kamenjari jbg, bez ljutnje. Još sad mnogo bolje šutirate nego što sam očekivao i kako vas bije reputacija. I to je tako.

 

Zasto bih se ljutio, jesmo kamenjari. Mi na mesto upraznjeno za beka sutera doveli Pefija 🙂

 

Igrate ISO kosarku ali vi namerno igrate tako, to Zeljko trazi, nisu sami igraci odlucili tako. Dakle, vas roster je tako pravljen i mislim da tako i najbolje igrate, kada su glavni strelci raspolozeni.

 

A ovo nase sto igramo mozda jeste po plejbuku, ali je taj plejbuk od tri stranice. Bukvalno smo neverovatno lako citljivi, svako nas skautira za 5 minuta. Dakle, nije to tolika razlika da bi se sad pisalo da ste vi kurac a mi neki magovi kosarke. Razlike su bas sitne.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Ja sam stekao isti utisak, svaki vaš napad je pismena abeceda košarke dok su naši iso košarka i kontre i polukontre sa rijetkim slučajevima lucidnosti uglavnom zbog greški protivnika.

 

Ne pobjeđujete zato što ste kamenjari jbg, bez ljutnje. Još sad mnogo bolje šutirate nego što sam očekivao i kako vas bije reputacija. I to je tako.

Upravo to - u periodima kad krenu da ubacuju naprave seriju čas posla, videlo se u sve tri utakmice. Tad dođe do izražaja uređenost košarke koju furaju, pa i ostala rešenja (tipa prepoznavanje mismeča u reketu postanu lakša za realizaciju). 

 

U ovom pokretnom haosu koji negujemo, ako ništa drugo bar imamo onaj Mokin efekat - ni mi ne znamo šta ćemo da odigramo, pa "improvizacija improvizacije" i povremene i neočekivane eksplozije pojedinaca umeju da zbune protivnika.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Igrate ISO kosarku ali vi namerno igrate tako


To i jeste problem. 😄 Zato Džep naziva našu igru tako kako naziva.

 

šta to radiš, bravo majstore!

pa tako celu tekmu.

Edited by uvrnuto
  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Uf

Ovako, posle prespavane noci

 

Sto se tice atmosfere - ocekivano, ne znam samo cemu tolika razocaranost u postovima

 

Sto se tice igre - ocekivano, mi nemamo napad pa nemamo jednostavno samo ovako i mozemo da ih dobijemo, znaci na neku silu, individualno, daj panteru loptu ili aleksi ili ko je vec raspolozen ako nije niko jbg plus domacinsko sudjenje plus stoka atmosfera

Jbt pa njima zeljko mora u maju mesecu u finalnoj seriji da objasnjava da lopta mora da kruzi da moraju malo da trce i da se dobacuju a ne da dodju do trojke i pripale u 18oj sekundi napada

Mislim necu sad nesto da ih kritikujem videlo se to sve tokom cele sezone, hvala im na zelji i borbi nisu se stedeli i videlo se da im je stalo svima da se dokopaju te pobede sinoc

 

Za 4 tekmu ne znam sta da kazem, mislim da je jasno da mi ovu seriju ne mozemo dobiti (cak me je sramota i da priznam samom sebi da ne bi bilo posteno da je dobijemo jer ekipa koja ovako igra ne treba da podigne pehar, stvarno ne znam sta je zoc radio sa njima svih ovih meseci ali sta god da je ne vidi se, mi napad nemamo a i u odbrani ispadamo ko iz voza) tako da dal bilo 1:3 ili 2:3 mislim da je svejedno (mozda bi u 5 tekmi se popeli na jos veci stepen ludila sto se tice atmosfere pa bi se ovde neki opet iscudjavali - sa druge strane to bi bila prilika da mi napustimo teren i trazimo da se hala isprazni i eto kakve takve sanse za nas :classic_ninja:)

Link to comment
Share on other sites

Znas kako, pusti(te) me tih fora da ne zasluzujemo trofej zbog nase iso neuredjene/subjektivno ocajne kosarke.

 

Oni igraju kosarkaski alfabet? Sjajno za njih. Onda su blizi trofeju. Ako nekim cudom mi osvojimo trofej, to ce samo pokazati koliko vredi "skolska igra" koju oni igraju. 

 

Trofej zasluzuje bilo koja ekipa koja prva ostvari 3 pobede.

  • Like 13
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod Iso košarke kada se udje u tesnu završnicu opet je posedovanje uber clutch šutera ogromna prednost. Bez obzira što je velika greška Radonjića Lazić u toj petorci...ovaj put je ušlo...ćao zdravo. Da smo imali nekog Berona ne bi Luka morao u prethodnom napadu da izmišlja poene sa niskog posta već zatvoren trojicom. Nakon pauze mi izlazimo sa planom da Pefi prenese loptu i uvali Dobriću koji će to da reši šutem spolja iz driblinga...kako li je to izašlo naopako eto nie mi jasno.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...