Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

5 minutes ago, Luchifer89 said:

Ovim putem bih da zamolim igrače Partizana da me ne razočaraju u sredu , te da izgube i peti put ove sezone od Zvezde Crvene.
Hvala unapred

Predvidjam nastavak agonije. 3:1, u najgorem slucaju 3:2, ali je evidentno da je serija vec zavrsena

Link to comment
Share on other sites

Ulupas milione i dobije te Radonjic sa Lukom Mitrovicem, Brankom Lazicem, Kuzmicem u timu, 2022. godine, druze moj. Sramota.

 

Doduse, nemam pojma sta ce Radonjic da radi kad istrosi sve igrace iz njegove prve iteracije sa Zvezdom. Koliko se secam, Dobric je bio oko prvog tima kad je Rebrinjo bio treci plej ili tako nesto. I sa jedinim legit EL upper tier igracem, Kalinicem, resi te lagano kad god treba. 

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo pokusali nesto na ura (aleksaaaa), ali je Kalinic to odbio na klasu. Mi za vise od ura nismo sposobni, oni jesu i to je to.

Neki realan scenario je da njima opadne odlican sut iz igre koji su imali do sad i da izvucemo tu jednu na energiju. Posle toga ide regrouping i rutiniranje.

Moje predvidjanje...

Link to comment
Share on other sites

Nema sta, rekli smo vec dosta puta ove sezone, tupa smo ekipa. Mi i kad dodjemo u situaciju da "ukrademo" pobedu, mi napravimo niz idiotskih poteza koji sve to poniste. Tako je bilo i sad sa onim skokovima u napadu kad se lomilo, pa Leday nekako uzme loptu i proda im je umesto da jbno pogodi igraca u nogu i izbaci u aut. Onda posle toga pogodi sebe u nogu na driblingu. I to mu je to. 
 

Primitivizam sa tribina me uvek iznervira najvise u tom smislu da 99% tih pickurina sto horski orgija ne bi smelo nista da kaze Lesoru u lice. Mislim to je jedan generalni problem civilizacije postao, zato je bilo mnogo lepo kad je Tajson skoro napucao onog lika u avionu. Tako bi lepo bilo da ima i Lesor priliku da ih naslaze ko metar drva jednog po jednog. 
 

Nazalost u sredu predvidjam Sajgon u Pioniru i revansiranje nase stoke. 

  • Like 13
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, jedibojan said:

Mi smo pokusali nesto na ura (aleksaaaa), ali je Kalinic to odbio na klasu. Mi za vise od ura nismo sposobni, oni jesu i to je to.

Neki realan scenario je da njima opadne odlican sut iz igre koji su imali do sad i da izvucemo tu jednu na energiju. Posle toga ide regrouping i rutiniranje.

Moje predvidjanje...

 

Imali ste bolji sut od nas veceras. Ne mnogo ali ipak bolji.

 

U principu se slazem, imali ste odlicnu sansu danas, ovo je bila mnogo izjednacenija utakmica nego li prva i pokazala je da je zapravo razlika vrlo mala izmedju dva tima. Svodi se na nase iskustvo. Ne na klasu. Mislim, Kalina jeste klasa, ali ne i ceo tim.

Link to comment
Share on other sites

Ne zna se ko je gori po pitanju ponižavanja igrača i tima Partizana, da li najvijači Zvezde ili navijači Partizana. Očigledno je navijačima Partizana to određena vrsta odbrambenog mehanizma, gde odbijaju da se identifikuju sa timom za koji ne veruju da može da ostvari uspeh. Taj i takav Partizan je završio sezonu u ABA ligi sa 22-4, dok je u evropskom takmičenju skor bio 12-4. I jedno i drugo je odličan rezultat, u smislu skora. Pitanje je bilo kako će KKP izgledati kada na red dođu plejof utakmice, biti ili ne biti. Protiv Burse je ekipa sagorela, kao i KKCZ protiv Cibone, Budiveljnika (zamalo), pa i Igokee (da je ušao šut Dače Mijatovića). 

 

I dok su kritike za prvi meč opravdane, Partizan je večeras bio odličan. Mogu do sutra da se nabrajaju neki detalji kad je ko kome mogao da baci pas, da napravi faul i sl.. mogu ja tako da obesmislim i igru Bostona protiv Majamija, pa na kraju krajeva i bilo koju utakmicu i tim -- koji po definiciji ima gomilu grešaka na meču.

 

Energija sa kojom je KKP igrao, intezitet kojim su igrači grizli i držali se kao tim, samopouzdanje i mirna ruka, neodustajanje.. sve je bilo tu. Zvezda je krenula furiozno, u šestoj brzini od samog starta. Mnoge kvalitetnije evropske ekipe bi na poluvremenu već bile na -20. KKP je uspeo da ostane homogen, da pronađe svoju igru i komparativne prednosti, i da malo po malo krcka prednost -- što je i najteže, jer je potrebna konstantnost, a ne inspiracija.

 

Sve u svemu, naravno da ste nezadovoljni, i naravno da je moglo da bude i pametnijih rešenja, ali Partizan je večeras bio takmičarski našpanovan, tvrd, energičan, borben, uporan.. i bio na par promašaja/pogodaka od pobede. Jeste floskula, ali to je sport.

 

Mislim da ovde još ništa nije gotovo. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ne smem da zamislim kakva ce atmosfera da bude u 3 ili eventualno 4 utakmici nakon ovoga veceras...

 

Zasluzeno dobila zvezda 2 mec, ako uzmemo 3 mec uzimamo i 4, medjutim i dalje stojim da zvezdu na domacem terenu ne mozemo da dobijemo.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

Ne zna se ko je gori po pitanju ponižavanja igrača i tima Partizana, da li najvijači Zvezde ili navijači Partizana. Očigledno je navijačima Partizana to određena vrsta odbrambenog mehanizma, gde odbijaju da se identifikuju sa timom za koji ne veruju da može da ostvari uspeh. Taj i takav Partizan je završio sezonu u ABA ligi sa 22-4, dok je u evropskom takmičenju skor bio 12-4. I jedno i drugo je odličan rezultat, u smislu skora. Pitanje je bilo kako će KKP izgledati kada na red dođu plejof utakmice, biti ili ne biti. Protiv Burse je ekipa sagorela, kao i KKCZ protiv Cibone, Budiveljnika (zamalo), pa i Igokee (da je ušao šut Dače Mijatovića). 

 

 

Ja sam jos na pocetku ove teme, na pocetku sezone odbio da se identifikujem sa ovim timom instant EL igraca, nesrazmernog po kvalitetu i nakaradno sastavljenog. Rekao sam da mi jave kad odemo u bankrot, pa sa granicnim talentima kojihoce da daju sve od sebe, budemo igrali KLS u Hali Sportova. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Agro malo preteruje, ali da, nema to veze sa takmicarskim uspesima, jednostavno je kompozicija tima takva da imamo mnogo cistih placenika i tu nema nikakve identifikacije sa timom, pa makar Panter ubacivao 30 poena svaku tekmu.
 

A ja veceras nisam uopste nezadovaljan nasim izdanjem u globalu, odrzati prikljucak u gostima pa na kraju se i vratiti u tekmu nije uopste lako. Ali samo sam ponovio ono o cemu smo pricali hiljadu puta - neverovatna je nasa sposobnost da konstantno pravimo apsolutno idiotske greske u kljucnim momentima utakmice. I to je ono sto pravi razliku izmedju ekipe koja ce biti sampion i koja nece. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Imali ste bolji sut od nas veceras. Ne mnogo ali ipak bolji.

U većem delu meča je Zvezda imala bolji šut, za tri čak i drastično bolji. Jedino što je Partizan dugo imao 100% bacanja.

 

Kasnije su tek počeli da vam padaju procenti, a koliko se sećam značajniji pad je bio tek u 4/4.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Cooper said:

Pa postoji pravde igrao bi se 5. meč pred praznim tribinama.

 

Ali u stvarnosti oni nisu dobili kaznu ni posle Cedevite, te ne očekujem ni za ovaj primitivizam.

Sacekajmo trecu utakmicu da cujemo vas filklor ,ako jestrasna stvar da se vice “Vrati konju glavu “ ili “Ti si nasa kurva “ onda mi i treba da igramo pred praznom halom ! Odkad je navijanja ovo su bilibezazleni stihovi. Kako da reaguje publika kad im praznoglavac Panter koji je nosio nas dres na zagrevanju pokaze .!.? Da mu aplaudiraju ?

13 minutes ago, Stex said:

Iskreno ne smem da zamislim kakva ce atmosfera da bude u 3 ili eventualno 4 utakmici nakon ovoga veceras...

 

Zasluzeno dobila zvezda 2 mec, ako uzmemo 3 mec uzimamo i 4, medjutim i dalje stojim da zvezdu na domacem terenu ne mozemo da dobijemo.

Najon cega veceras tacno ? Smirivanja publike Radonje? Igraca koji su drzali Lesora da ne ode na tribine? Par debila koji su ubacili upaljace ? Ili pevanja Vrati konju glavu ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Toliko sam se krstio u zadnjem minutu da sam se preobratio u vjernika.

 

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Ovo mora da je najgluplji tim u istoriji KKP, pola tima dijeli jednu polovinu mozga. Naizmjenično.

 

Nemam lajkova, plačem :)))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Ono što jedino mislim da nije na mestu, to je ponašanje igrača i stručnog štaba. Moguće da i Zvezdini igrači rade nešto slično, a da nisam primetio, ali treba uvek biti dostojanstven. I ukoliko to lično nisi, trener je taj koji treba da te primora da ubdeš za primer i uravnotežena osoba. Onaj Panterov intervju sa Tegeltijom je idiotski na toliko nivoa, da bih ga ja verovatno i kaznio da sam na mestu trenera. Danas u više navrata, i pre početka meča, i na poluvremenu, pokazuje srednji prst ka publici. Onaj neki nesrećni pomoćnik veći deo meča proveo pored zapisničkog stola, u par navrata ozbiljno urlao na Beloševića , zaista je misterija kako nije popio tehničku. Lessort standardno, ne može da se kontroliše ni na terenu -- prethodni meč iz besa pravi dva faula dok je ekipa u bonusu, a van terena tek bez bilo kakve kontrole. Savić je isto nešto provocirao publiku sa ljudima oko sebe, onda je vređan najdebilnije, on se kao smeje dok to traje. I umesto onda da ispadneš šmeker na kraju, ti trčiš do zapisničkog stola, tamo neku dramu praviš tim ljudima što tu sede za par hiljada dinara.. Zagorac koji napravi više faulove nego što da poena konstantno u nekoj zavadi sa nekim..

 

Nije mi namera da patkometrišem, već više izražavam čuđenje da Željko to ipak nije još ozbiljnije utegao i postavio na svoje mesto. Možda ni ne mora da se uteže, on je već vodio raznorazne zvezdice i zvezde i zna šta i kako može/mora da im se dopušta. Možda je i on u pravu na kraju.

  • Like 17
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

nego

"novinar" n1 na twitteru naziva balsu govancetom i prica o nekakvom "ispitivanju unutrasnjosti lobanje" ?!

tu je i ona vesela druzina sa njuz neta sa nekim svojim sirenjem smrada ali dobro za njih sam znao odavno da zaudaraju

informer bukvalno place sa ovakvim novinarima i bogovima humora

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Lesor je ovde lepo iznenadio, ali šta mu sviraše...

05f929f5fcd7df3fe47e3993e32ea67a.jpg

Vrati KZS i poslusaj Zoca sta je rekao o ovoj sitiaciji.

 

A uvek mozes da se raspitas o pravilima u vezi ovog slucaja.

 

Bolje brisi ovo. Dobronamerni savet . 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje, da li se igraci Partizana na pocetku meca inace ne pozdravljaju sa protivnickom ekipom ili je to samo sada u finalu? I u prosloj i u ovoj utakmici isto su uradili, par njih ostane da se pozdrave, ostali odu od centra terena. 

 

Panter je bio sramotan danas, pogodio je jedan sut iz igre, jos uzima da resava preko ruke i dodaje zivu loptu Holinsu u ruke.

 

Za Lesora smo svi znali da je glup inace bi odavno bio u NBA. Opet je imao neke wtf poteze u odbrani, gde ne pomaze na napadacu, vec ostavlja svog coveka samog. Mislim, hvala mu, ali me je udario flashback na nejovo vreme kod nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...