Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

The contact with Zach LeDay of Partizan NIS Belgrade occurred while he was inside the defensive semi-circle and while Luksaz Kolenda of Slask Wroclaw was airborne and in the act of shooting.

 

Nije mi najjasnije ovo. Lidej je stao sa dve noge, frontalno okrenut ka napadaču i digao ruke vertikalno. Šta je trebalo da uradi, da se skloni kako bi izbegao kontakt i omogućio napadaču neometan i bez kontakta put ka košu?

 

Edit - pogrešio sam za podignute ruke

 

 

 

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

The contact with Zach LeDay of Partizan NIS Belgrade occurred while he was inside the defensive semi-circle and while Luksaz Kolenda of Slask Wroclaw was airborne and in the act of shooting.

 

Nije mi najjasnije ovo. Lidej je stao sa dve noge, frontalno okrenut ka napadaču i digao ruke vertikalno. Šta je trebalo da uradi, da se skloni kako bi izbegao kontakt i omogućio napadaču neometan i bez kontakta put ka košu?

 

 

 

 

 

Prva stvar, na Euroligi se svaki kontakt obrane u polukrugu koji se ne smatra igrom na loptu (a pogotovo ovakve stvari kad se pokušava iznuditi faul u napadu kao Leday) sviraju automatski kao obrambeni faul. Na FIBA natjecanjima ako je obrana legalno postavljena to je no call. 

Druga stvar i (po meni čak bitnija) ono zbog čega je ovo faul bez obzira na polukrug je činjenica da Leday nije bio ispravno postavljen u trenutku kad se napadač odrazio s parketa. U trenutku kontakta čak je i ok njegova pozicija, ali prema pravilima on mora biti statičan i s dvije noge na zemlji prije nego što se napadač odrazi (airborne ). 

Tako se štiti napadače od potencijalno opasnih situacija kad se obrambeni igrači postavljaju ispod njih u trenutku kad je nemoguće promijeniti smjer ili se zaustaviti da ne dođe do teških ozljeda. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Onda, na osnovu ovog frejma, ne možemo reći je li Leday

bio "statičan i s dvije noge na zemlji prije nego što se napadač odrazi" ili nije...

jedino da vidimo par frejmova pre ovog.

 

(a pogotovo ovakve stvari kad se pokušava iznuditi faul u napadu kao Leday)

a zašto misliš da pokušava iznuditi faul u napadu?

 

Edited by goofy
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, goofy said:

Svejedno... šta god svirali, neko će biti ljut

A koji sudija može da vidi sve ovo...

Sharp je u pravu, ali i ovo je istina, jako zajebana situacija za presuditi. S druge strane, lakse nam upadnu u oci greske sudija na samom kraju utakmice (a mozda ih je pre toga bilo mnogo vise ) pa onda kukamo o njima ili branimo svoj tim u zavisnosti da li je ostecen ili ne. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sudije su sudile šta su sudile, to što smo (skoro) svi iz Arene izašli kao popišani govorilo je otprilike sve što mislimo o odluci. A i o igri generalno te večeri. Utefterena su dva boda, kako god, i to je jedino dobro bilo. I partije Glasa i Koprivice delimično. Trebalo bi spomenuti i Dangubića, iako je on igrao groznu partiju do poslednjih 90 sekundi, ali rešio je, tako da props i njemu. 

 

Od onoga što sam mogao da vidim, Kuruc nije šikaniran, izrazito se loše oslanja na (mislim) levu nogu, ne znam ni zašto je ulazio uopšte. Zagorac se ugasio, nema tu više košarke. Šteta, znao je svašta, ali telo nije ispratilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zorex said:

Sve ti jebem, sa koliko žara se prati Cipiripi kup, na 3 teme izveštaj o sudjenju. :thumbup:

 

Taj lik je meni bio simpatičan kao neki šljaker i borac, ali malo je reći da je limitiran kao terasa. Mora bolje nešto da se traži. U suprotnom, Balša all the way.

 

Ja sam sasvim za to da neko povisok ko ume da igra centra deli po 20 minuta na utakmici sa Balšom na petici, dok Zak i Smajli dele po 20 minuta na četvorci. Pa onda u finišu sezone kad se bude odlučivalo skratiti rotaciju zavisno od prikazanog znanja i forme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Već smo pričali o tome, sa još jednim centrom Smajli bi obio više minuta na 4, Lidej bi počeo da igra neke normalne minutaže, apsolutno je suvišno raspravljati da li 4 igrača može da raspodeli 80 minuta.

Svaka, ali svaka normalna ekipa ima 5 igrača na 4 i 5.

 

 

Okvin - kao što reče Sf prošlu put, ili sada Zorex, taj rang igrača je mogao da se reši pre 3 meseca. Iskreno se nadam nečemu kvalitetnijem, mada, koliko je vremena prošlo, počinjem da brinem... pa možda nije ni to loše 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Štonokažu da sam juče umro ne bih znao da je ono faul odbrane. Ali to na stranu, odigrali smo krš utakmicu. 

U punom sastavu i punoj koncetraciji jači smo od Slaska (u glavi mi odzvanja čas geografije: Šlezija ili Šljonsk) cca 15-20 razlike, što i stanje na tabeli pokazuje.

Pun sastav nismo imali, a u momentima pune koncentracije vodili smo i po 10 razlike. Kako smo se opustili i oni počeli da stižu i te svetle tačke u vidu Trife i Glasa počele da se povređuju. Tako da na kraju jeste nekakav uspeh što smo izvukli guzice iz blata u koje smo svojom krivicom dospeli.

 

Što se tiče O'Kvina, navijao sam za njega još letos i ne vidim što tad nismo mogli da ga dovedemo a sad možemo. Solidan igrač, inteligentan, mada je pitanje koliko nam rešava ključne probleme -

defanzivu i skok.

Link to comment
Share on other sites

Nas tim ima vrlo nizak prosecan bbiq, a opet smo na 15-3.

 

Da li to treba da nas hrabri ili plasi (da smo blizu da ispucamo svu srecu), ne znam. Ja se sve nadam da ce igrati pametnije svaku sledecu, a desava se suprotno i sve vise imbecilnih pocetnickih gresaka, narocito u kontrama. Takvih da su i arkade krenule da pucaju, a centri da ispadaju zbog 5 faulova taman kada se cinilo da su taj problem resili.

55 minutes ago, Patriota iz kauca said:



U Baru očekujem reakciju i pobedu.

 

Uh, ocekivala se reakcija na COL u sredu, pa smo videli sta se desilo. A u Baru nikad nismo odigrali dobar mec.

Edited by Ne sam Safete
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Al jedan detalj nisam video da je neko spomenuo - ono glupo guranje igrača od strane Kuruca, kada smo ukrali loptu. Da je naspram njega bio neki iskusniji igrač, pao bi kao pokošen, sudija bi svirao faul u napadu i to bi bio kraj tekme. Kakva glupost.

 

Pominjao sam ja to ovde, i jos neko... rekoh, vrlo lako je mogao da se sudi faul u napadu, vidi se kako ga je laktom zakacio/odgurnuo u predelu grudi. Protivnicki igrac je odreagovao na taj lakat ali je ostao na nogama, da je pao ili se barem uhvatio za grudi mozda bi i sudili faul. Ocigledno nije bio tako velik intenzitet. 

 

Ali bilo bi bezveze da je to odlucilo utakmicu. Tu bi tek svakakve price bilo - od namernog faula do flopovanja. Ne volim flopovanje... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...