Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

2 minutes ago, fillam said:

 

Jel moze malo pojasnjenje za bold? Nisam bio prisutan, pa me zanima sta je uopste signal?

 

Po pravilu kada Jug otpeva "Partizan sampion" ostatak hale odogovara sa "Vucicu ...". 

Jug je otpevao jednom "Partizan sampoion" sa standardnom pratnjom ostatka hale. A onda su ponovili jos jednom jos jace, sa jos pratnjom ostatka hale i to jako, a sve se  zavrsilo sa obostranim aplauzom. I posle toga je sve nekako bilo drugacije 🙂, Jug krene a ostatak hale prihvati

 

Sta znam, mozda umisljam, ja sam to tako razumeo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oprastajte na off-topic.

Ja sam konkretno pre par utakmica primetio oko sipke i na sipci neke momke koje poznajem, a bili su aktivni u Zbr prici, i mogu da tvrdim da nisu iz tih kriminalno-klanskih prica, a sto je najbitnije, navijaju za Partizan.

Sve u svemu, uzimajte sve to sa rezervom, proslo je svega par meseci od batinanja i pretnji po JNA. Svakako je lepo ako se evoluiralo od tad.

 

Sto se KK-a tice, ja sam konstantno optimista. Sportski je to sto se nadamo svemu i to odmah, ali prenaglaseno se dozivljava svaki usputni neuspeh. Niko u ABA ligi nije pokazao konstantnost i dominantnu snagu, i ne treba kleti sudbinu sto ni mi nismo to nametnuli, ako se uzme u obzir gde smo bili prosle sezone, i da ovaj najskuplji roster u istoriji tapkanja lopte ima svoje limite.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovaj roster je, kada se podvuce paralela, malo slabiji nego onaj lane. Imamo sada Pantera i Ledeja koji su ofc bolji od bilo kojeg proslosezonskog igraca. Ali prosle sezone smo imali 1 Jaramaza, Gordica, Zlija, Rašu, CMM, Pejdza, plus ove mucenike na sf. Daleko iskusniji i fizicki jaci tim nego sada, dokazan da moze mnogo, pod Trinkijem. Struka nam je bila sacuvajboze, takav i rezultat.

 

Sada smo (uz udarni dvojac) sa neiskusnim Madarom, Koprivicom, Smajlijem, Glasom, nesretnicima na sf, Rodijem koji jos nije dosao glavom u klub...na 14-3. Apsolutno ima razloga za optimizam.

 

Sada Balsa, Trifa i Glas privode kraju pobedu u Parizu. Glas i pobedu nad Litkabelom (kako god).Ko to moze da zamisli da se desava prosle sezone?

 

Ali jbg, zato je i vazno da se pojacamo, da potencijal i dobar rad ne budu uzalud.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

Evo pošto sam se konačno smirio, par utisaka iz hale:

 

1. Da se do prekosutra igralo, ne bismo ih dobili. Bez Puntera nemamo šta da tražimo protiv ozbiljnijih protivnika, a to CedeOli svakako jeste, bez obzira na njihov trenutni skor.

 

2. Kad nema Pantera, Smajli odluči da uđe u full retard mode, a Koprivica se povredi, nema ništa ni od naznaka bilo kakve mogućnosti odbrane. Ono u subotu je bio malo jači trening za CedeOli, čak ni ne vidim da su nešto zapeli i dobili nas. Rutinska pobeda.

 

3. Pošto smo imali kadrovskih problema, nema smisla ozbiljnije analizirati, ali par stvari se mora istaći:

       a) Zagorac je bivši igrač,

       b) Ledej umire na terenu, čovek treba da dobije udarničku značku, ali ne može više;

       c) Nisam siguran da Trifunović opravdava poverenje, dečko nema pojma gde je u odbrani, a u napadu ako ne pogađa nema nikakav doprinos. Vrlo brzo ga vidim u nekoj npr Igokei...

 

4. Posebna tačka je Madar - jasno je da nema fiziku i da mu fali iskustva, ali dečko jednostavno zna, i biće samo bolji.

 

Visimo na poziciji 1, na poziciji 3 i poziciji 5. Iskreno mislim da neće nikog dovoditi, ali bi nam makar jedan igrač malo olakšao muke. Ne vidim kako sa ovim rosterom možemo da uradimo bilo šta protiv CZV, preslabi smo fizički, a pod košem nemamo šta da tražimo.

 

By the way, bez Pantera vrv gubimo i od Mornara, ali nadam se da ćemo makar Poljake tući.

 

P.S. Poseban pozdrav za sve 'Grobare'  koji su prozivali Željka i otišli tipa 7 min pre kraja utakmice iz hale. Ljudi jednostavno ne umeju da kontrolišu emocije ni da prihvate poraz, a kamoli da ga racionalno sagledaju. Odrasli ljudi od  45+ se ponašaju kao desetogodišnjaci, i dalje ne verujem

 

Edited by Dzep
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ono sto meni cesto dodje kao pomisao, je da se vazda pricalo, ne od strane svakoga, ali mahom, ako se dovede par top igraca i oko njih "prasinari", da je to mnogo bolja opcija nego skup solidnih igraca.

 

Lidej i Panter su svakako sjajni igraci, a oko njih ima i vise od solidnih igraca. Ocigledno je da za sada ne stima najbolje, jer je shodno budzetu i rasporedu, Partizan morao da ima samo 1 poraz u ABA i tesnu utakmicu sa Zvezdom.

 

Kad pogledam vasu centarsku liniju, meni je jedino logicno objasnjenje to, da je na pocetku obecan odredjeni budzet, koji nije ispostovan u startu. I da ste zbog toga ostali kratki za centra.

 

Uopste ne vidim logiku da niste zadrzali Mozlija.

 

Edited by BojanaCZV
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno treba jos jedan visoki, al po meni se mnogo vise ocekivalo od Kurucsa . Ja sam recimo ocekivao da ce on igradi bar 15-20 minuta po utakmici na poziciji 4, sto onda znaci da Ledaj, Smajlagic i Koprivica pokriju poziciju 5 i 20 minuta na 4. To je onda prilicno ok rotacija, taman ima minuta za sve. Ovako se Ledaj bas rabi na maksimalno. Ja stvarno nisam mnogo gledao KKP ove godine, al je bas malo vremena na parketu bilo sa samo 1 igracem iz trojke Ledaj, Smajlagic i Koprivica a da na 4 bude Kurucs ili Zagor u nekoj kombinaciji

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alex_Serbia said:

I meni se cinilo tako. Prvi put posle x godina da nisu izvizdani kada pozivaju ostatak hale da peva

 

4 hours ago, Alex_Serbia said:

Ovaj roster je, kada se podvuce paralela, malo slabiji nego onaj lane. Imamo sada Pantera i Ledeja koji su ofc bolji od bilo kojeg proslosezonskog igraca. Ali prosle sezone smo imali 1 Jaramaza, Gordica, Zlija, Rašu, CMM, Pejdza, plus ove mucenike na sf. Daleko iskusniji i fizicki jaci tim nego sada, dokazan da moze mnogo, pod Trinkijem. Struka nam je bila sacuvajboze, takav i rezultat.

 

Sada smo (uz udarni dvojac) sa neiskusnim Madarom, Koprivicom, Smajlijem, Glasom, nesretnicima na sf, Rodijem koji jos nije dosao glavom u klub...na 14-3. Apsolutno ima razloga za optimizam.

 

Sada Balsa, Trifa i Glas privode kraju pobedu u Parizu. Glas i pobedu nad Litkabelom (kako god).Ko to moze da zamisli da se desava prosle sezone?

 

Ali jbg, zato je i vazno da se pojacamo, da potencijal i dobar rad ne budu uzalud.

Zato je ZOC tu:

86b190587da7223197df9e75b8e5b217.gif

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ubjedjen da bi ovaj mec dobili da se nijeste upustili u trku i jurnjavu sa COL, da se islo igrati na manje posjeda i sporiji ritam kao sto se i dosad igralo. Takav brzi ritam sa dosta tranzicije vise odgovara ekipama kao sto je Cedevita i vjerovatno je takva igra na pocetku meca pomogla da inace dobri napadaci u toj ekipi lakse udju u dobar ritam i ucine da tok utakmice ide vise na njihovu vodenicu. No, lako je palamuditi kad se zavrsilo sve, ima ovaj roster svoje prednosti i mane al ne djeluje ni da ste blizu dostizanja neke optimalne forme u oba pravca.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ranzo said:

Ma ljudi nismo igrali odbranu i pukli smo nema tu sta

 

Totalni rebus sta nam se desilo. COL je ekipa koja je protiv nas igrala toliko bolno predvidivo, kao nijedan rival do sada. Na kilometar su se mogli naslutiti svi njihovi blokovi, svi povratni i korner pasovi za Edu, svi centralni povratni za Dzejkoba ili Ferela.

 

A opet, po prvi put smo kasnili bukvalno svih 40 minuta kao skupina najglupljih igraca. Uz sve to Zocova uzasna rotacija sa rukometnim izmenama (VJ flashback).

 

Mozda je potrosnja bila prevelika u Parizu, ali i oni su igrali jak mec sa favoritom EC (Virtusom, ne nama, da stopiram komsije 😆)

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A što bi to sve čudilo, ne vidim nikakvu posebnu prednost naše ekipe u odnosu na Olimpiju, posebno u drugom poluvremenu.

Blažić je bolji bek nego bilo ko koga smo mi imali na ovoj tekmi, Ferel i Pulen su trenutno mnogo bolji i iskusniji od naših bekova. Na kraju, centarska linija Omić i Zek, ispred samog Smajlija, svakako.

Naša prednost je samo na četvorci i tu se priča završava. Čak i na toj poziciji samo dok je Lidej u igri.

 

E sad, drugo je pitanje kako mi dočekamo da tako izgledamo u jednoj vrlo bitnoj tekmi, gotovo na polusezoni. Verovatno će i u EC biti slična situacija uskoro.

 

Sve u svemu, tužno opraštanje od prvog mesta na kraju regularnog dela ABA lige, već sada. Ne računajući prva dva tri transfera, ne vidim nikakav pomak u vođenju kluba ove, u odnosu na prethodne bezidejne sezone. 

Ne znam da li neko može da bude zadovoljan jer gleda mlade igrače koji sazrevaju i ostale gluposti, ja svakako ne mogu. Tj, nisam spreman da stavim indiviudalni razvoj pojedinaca, ispred KKPa kao kluba. I tvrdim da svako ko tako razmišlja, ne shvata šta je KKP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, realno *w said:

A što bi to sve čudilo, ne vidim nikakvu posebnu prednost naše ekipe u odnosu na Olimpiju, posebno u drugom poluvremenu.

Blažić je bolji bek nego bilo ko koga smo mi imali na ovoj tekmi, Ferel i Pulen su trenutno mnogo bolji i iskusniji od naših bekova. Na kraju, centarska linija Omić i Zek, ispred samog Smajlija, svakako.

 

 

Pa cudi me jer smo zaustavili bolje igrace u Parizu. Isto tako i protiv Huventuda. Zvezda nam je dala 71, ne vise.

 

 Nisu oni Stef, Klej pa da nema odbrane. Ponavljam, igrali su predvidivije nego bilo ko do sada. Porazio nas je voljni momenat, a ne samo Jaka, Pulen i Jogi. Moje cudjenje je - gde je taj momenat na makar 20 min

 

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A što bi to sve čudilo, ne vidim nikakvu posebnu prednost naše ekipe u odnosu na Olimpiju, posebno u drugom poluvremenu.

Blažić je bolji bek nego bilo ko koga smo mi imali na ovoj tekmi, Ferel i Pulen su trenutno mnogo bolji i iskusniji od naših bekova. Na kraju, centarska linija Omić i Zek, ispred samog Smajlija, svakako.

Naša prednost je samo na četvorci i tu se priča završava. Čak i na toj poziciji samo dok je Lidej u igri.

 

E sad, drugo je pitanje kako mi dočekamo da tako izgledamo u jednoj vrlo bitnoj tekmi, gotovo na polusezoni. Verovatno će i u EC biti slična situacija uskoro.

 

Sve u svemu, tužno opraštanje od prvog mesta na kraju regularnog dela ABA lige, već sada. Ne računajući prva dva tri transfera, ne vidim nikakav pomak u vođenju kluba ove, u odnosu na prethodne bezidejne sezone. 

Ne znam da li neko može da bude zadovoljan jer gleda mlade igrače koji sazrevaju i ostale gluposti, ja svakako ne mogu. Tj, nisam spreman da stavim indiviudalni razvoj pojedinaca, ispred KKPa kao kluba. I tvrdim da svako ko tako razmišlja, ne shvata šta je KKP.

Pa pretpostavljam da je poenta razviti te igrače i za sledeću imati gotov tim uz neku doselekciju za velike domete. Ali ima tu više znakova pitanja. Nekada je ovo bio dobar i logičan plan. Ali..

Prvo mogu da ubiju velika očekivanja. Dolazak Željka i dva F4 EL igrača uz dva, tri NBA prospekta logično podižu lestvicu i nekako se napad na Aba i/ili EC podrazumeva. Nema strpljenja za sledeću sezonu. Ni kod navijača, a ni Željko nije baš dobar gubitnik. Drugo pitanje je kako zadržati recimo Madara ako ga pozovu u NBA sve i da ima dovoljno love, ambicija je nešto normalno. Onda pada u vodu razvoj igrača.. Ti ga razvijaš, daš mu šansu i onda kad je najpotrebnije da ti vrati na terenu on zapali.

A jare i pare, tj. i razvoj i rezultati teško da može.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...