Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Onakva odbrana je ne dopustiva!

U najbukvalnijem smislu izgledali smo kao grupa gradjana sta je ono bilo sunce ti ebem, sta smo mi pokusavali da igramo ko muve bez glave nesto trcimo tamo vamo mislim horor

U drugom smo bili nesto bolji mada su oni na pocetku 3/4 promasili nekoliko zicera probiju nas ali ne poentiraju...

 

Napokon smo se u napadu opustili malo, videlo se da znamo i po koju asistenciju da izvedemo a kad smo krenuli i da hvatamo lopte u napadu ihaaaj daj taj bruklin da se igramo

Naravno ne treba se zavaravati daleko je ovo od ozbiljne kosarke ali raduje da smo bar u napadu pokazali znake zivota

Obicno posle ovakve tekme na sledecoj ne mozemo bazen da pogodimo tako da

U SUBOTU SVI U ARENU !

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, KockoOblo said:

Gde su ostala 4 jarana?

 

Koliko sam ja video na velikom uzorku, posle takve situacije najmanje 2 jarana glume da poksuavaju uhvatiti off skok (ofc, neuspesno), umesto da odmah trce nazad.

 

Srecom, ima atletike u nama, ali bez pojacanja, pocece lampica da se crveni.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SteveFrancis#3 said:

tenor.gif

 

Hehe, tačno sam se pitao kakav će gif ići, ali pun pogodak kao i uvek.

 

****

 

Uglavnom, uživao sam sinoć, čak da smo i izgubili, lakše mi je gledati tekmu na veliki broj poena. Jer koliko god me ubijaju u pojam loše i glupe odbrane,  toliko mi prija dobra igra u napadu.

 

Pozitivno:

Protok lopte, 22 asistencije, više nego na prethodne 3 tekme zajedno. 3 izgubljene za 40 minuta, stvarno nestvaran podatak. Jako raduje da Madar aktivno učestvuje u drugoj vezanoj teškoj tekmi. Zbirno 10 asistencija na te dve tekme, odličan podatak. Odbrana još uvek kritična, interesantno da se mnogo bolje snalazi u zoni, kada pokriva prostor, i u čuvanju offball igrača, nego direktne odbrane igrača sa loptom. A to je za pleja baš problem.

Balša, bez straha u onakvom momentu, Žoc ga uveo sa namerom da odmori Smajlija za zaršnicu, a ovaj bio deo postave koja je rešila utakmicu.

Danga ozbiljan faktor u odbrani, osim jednog nepotrebnog kašnjenja na Horsnbija i jednog glupog faua pri šutu za 3, sve ostalo dobro. Posebno u drugom poluremenu.

 

Ipak, ono što mi je utisak, a to sam govorio i pre: mnogo lakše igramo sa ekipama koje žele da se nadmeću u utakmicama na veliki broj poena, kao što je i Metropolitan. A verujem da će malo biti takvih u nastavku sezone, tako da moramo da naučimo da funkcionišemo i u drugačijem okruženju. 

 

Negativno:

Standardno skok. Čak i sa ovim izrabljivanjem Lideja, mi smo konstantno i minusu. Protiv Igokee 13 skokova manje, protiv Pariza 10. Sa takvim brojkama, nema ozbiljnih rezultata. I ogromnih 12 ofanzivnih skokova protivnika, sa obzirom da su postigli 82 poena. Koliko smo dobrih odbrana prosuli sa lošim skokom. Evo gledam sada, 15 poena Pariza iz drugih šansi, užasan podatak.

Smajlija od ogromne minutaže spašava samo činjenica da ulazi u probleme sa linim greškama.

 

Drugo, od Mura kao da se odustaje. Sve manje igra i to uvek ulazi u nekom "najbezbolnijem" trenutkum tipa sredina treće i slično, samo dok Avram ili neko drugi ne odmori. To mi se nikako ne sviđa i nadam se da grešim.

 

Treće, strana pomoći koja od početka sezone radi iste stvari, konstantno ostavjajući bekove šutere, baš ne kontam taj deo. Doduše, vrlo često to rešimo u toku tekme, ali mi nije jasno zašto uvek moramao tko da počnemo, ili čak odigramo i poluvreme celo.

 

 

35 minutes ago, Ne sam Safete said:

Aman ljudi, nema pojačanja.

 

Lidej na poslednje 2 tekme okruglo 70 minuta. Smajli recimo 55. Ovaj put smo dobro prošli jer Balša vrhunski odradio svoj deo, ali svejedno ne možemo to očekivati u kontinutetu.

Planirati da se tako igra do kraja sezone, na 2 fronta, je klasično samoubistvo iz zasede. Apsolutno odbijam da poverujem da Žoc želi takvo nešto.

 

Sa još jednom peticom, niko ne bi ispaštao. Lidej bi igrao normalnih 20-25 umesto 35 minuta, Smajli bi imao minute na 4, pa bi i Balša dobio svoj deo "kolača". Osim što bi ukinuli izrabljvanje Lideja, jedina "posledica" bi bila manje krila na četvorci, što nikome neće nedostajati.

 

Sa druge strane, ako bi doveli dobrog skakača, mogli bismo baš da podignemo odbranu na visok nivo. Ovo sada je onaj princip sa kravom koja prosipa mleko.

 

 

 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

Nije bio loš skok protiv parižana. Mislim, jeste bio loš u prvoj čet. Drug BanĐa nas je poprilično poremetio kad je ušao, poslije tog perida otprilike egal.

 

Jbg, ovo je u stilu Ace Petrovića, ako izuzmemo njihovu najbolju četvrtinu, onda smo egal 😄

A čak i tako, u minusu smo 5 skokova u preostalom delu, plus su 8 ofanzivnih imali u ove 2/3/4. četvrtini, nije ni to malo.

 

Pri tome, ni oni nemaju neku dominantnu peticu. Sa ovim ostalim ekipama iz vrha ECa je drugačija priča.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Za mene nije veliko iznenađenje što je otišao u Partizan, on ne može da bude van košarke, a mislim da je Partizan jedna od najvećih ljubavi koje on ima. On je tu da pomogne timu u ovoj situaciji - zaključio je Slukas priču o treneru crno-belih.

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Nije bio loš skok protiv parižana. Mislim, jeste bio loš u prvoj čet. Drug BanĐa nas je poprilično poremetio kad je ušao, poslije tog perida otprilike egal.

 

Koprivica je doneo balans u skoku u drugom poluvremenu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Jbg, ovo je u stilu Ace Petrovića, ako izuzmemo njihovu najbolju četvrtinu, onda smo egal 😄

A čak i tako, u minusu smo 5 skokova u preostalom delu, plus su 8 ofanzivnih imali u ove 2/3/4. četvrtini, nije ni to malo.

 

Pri tome, ni oni nemaju neku dominantnu peticu. Sa ovim ostalim ekipama iz vrha ECa je drugačija priča.

 

 

 

Pričam u smislu rezultata, imali su par minuta u prvoj četvrtini kad su kupili sve živo (po par of u napadu) poslije toga smo stegnuli i bili egal u tom segmentu.

Na kraju krajeva dobili smo, valjda i to nešto govori.

Link to comment
Share on other sites

odbrana je bila vrlo dobra u drugom (to sam gledao). balsa not govedarica bukvalno game changer. 

 

to ste hteli kad je zeljko potpisao, da se razvijaju mladi (zeljko to nema pojma) i da se pobedjuje (zeljko prosao prajm, gotov je) 

 

inace je poceo decembar a madar, smail, balsa trse. 

 

#stanamrade. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ne sam Safete said:

Pričam u smislu rezultata, imali su par minuta u prvoj četvrtini kad su kupili sve živo (po par of u napadu) poslije toga smo stegnuli i bili egal u tom segmentu.

Na kraju krajeva dobili smo, valjda i to nešto govori.

 

Ne razumemo se nikako. Potpuno je pogrešno secirati delove kad je skok bio manje ili više loš, to je statistički parametar koji vrlo jasno pokazuje stanje na terenu.

A te brojke pokazuju -10 skokova, 12 ofanzivnih skokova protivnika i što je najgore, skoro 70% realizacije napada posle ofanzivnih skokova, što je baš užasan podatak.

 

Naša odbrana i ovako dosta varira, imamo periode kada pravimo totalne gluposti, pa je baš zvog toga bitno da onda kada i odigramo dobro, ne upropastimo to tako što ćemo dozvoliti ofanzivni skok, a često i zicer odmah posle toga. Takve stvari ubijaju ekipu, a daju krila protivniku.

 

Zaista mislim da je skok osnova svega, pa kad to iskontrolišeš, onda dolaze ostali elementi. A meni se čini da ni u jednom jačem meču od početka sezone, nismo imali prednost u skoku, osim Budućnosti koja je igrala bez Rida i Nikolića od ranije.

 

Suma sumarum, ne postoji šansa da ostanemo sa ovim kapacitetima visokih igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, realno *w said:

Potpuno je pogrešno secirati delove kad je skok bio manje ili više loš, to je statistički parametar koji vrlo jasno pokazuje stanje na terenu.

A te brojke pokazuju -10 skokova, 12 ofanzivnih skokova protivnika i što je najgore, skoro 70% realizacije napada posle ofanzivnih skokova, što je baš užasan podatak.

Kao i svaki statisticki podatak, ne vredi skoro nista bez dobrog gledanja utakmice.
Normalno je da ce protivnik imati ofanzivne skokove ako igras switch odbranu (ili zonu npr).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...