Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

34 minutes ago, uini said:

'de ste dzinkseri 

 

odlicno je bilo ovo sto sam gledao (od 4ipo min do kraja trece cetvrtine) 

 

 


To bi moglo da objasni neke stvari…


Molba za tebe: gledaj sledeci put od starta, treba nam jedna pobeda sa stoka razlikom, zasluzila deca…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jebote, počela tekma, ovaj metropolitanski Bili Beron prangija li prangija. Reko' mi možemo ovo i da izgubimo. Nisam uopšte razmišljao o tom scenariju. Mislim se, nisam valjda zato došao...

 

Kevin nam držao glavu iznad vode. Balša odličan! Halilović takođe igrao za nas.

Lideja ćemo izrabiti totalno. Danga po meri. A i Aleksa mi se sve više đa.

Smajli već standardan.

 

Što se tiče atmosfere, bila bi mnogo bolja da nije bilo idiotskog voditelja i puštanja muzike, tj. DJ-a. Ok, to je taj neki NBA fazon, ali bacam hejt.

Ali zato uzmeš pivo na tribine...

 

Pored nas sedeo neki momak, Turčin, asistent i istraživač na fakultetu tu u Parizu, kaže došao je da vidi Željka. Oduševljen je Željkom, Partizanom, Beogradom, zna i za Štark arenu i za Pionir i kaže da će doći. Mi smo mu obećali karte i društvo. Nakon što smo se pozdravili i "oprostili", viknuo je "Bogdan!". 😄 Vidim na društvenim mrežama koliko su opčinjeni tom generacijom Fenera, ali svaki put me dodatno iznenade.

 

Prvi put sam upoznao nekog sa foruma i uživao sam u Beoovom društvu.

Može i da popije i da zagalami, da vam kažem! 😄

 

Sve u svemu, sutra punog srca nazad.

Što bi rekao Džoni Štulić, Pariz mi je dao sebe. I hvala mu.

Edited by uvrnuto
  • Like 43
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra utakmica, tačnije odlično drugo poluvreme (i metropolitanci su pomogli,koliko su mogli). Rešili smo,nadam se barem delimično, udvajanje na Panteru, igrači se mnogo bolje postavljaju u tim trenucima (Ledej još uvek sporo izlazi iz ćoškova). Ne znam jel još ko primetio, da osim Dangubića, niko nije imao koncentraciju da napravi faul,i ako smo na pola svake četvrtine imali da damo po dve sikirice .

 

Petorka sa Zagorcem i Avramovićem, srpski masakr moždanom testerom. Dule je davio Bogdana, a Željko će Avramovića odrobijati. Da je tražio tajmaut  posle svakog Aleksinog sranja u odbrani i napadu, utakmica bi još trajala.Posle svakog dobrog poteza idu tri sranja. Čevek mi je x puta iritatniji od Zagorca,a mislio sam da takav ne postoji.

 

Balša odličan,sa njim I Smajlijem na 4, izgledamo pod košem sasvim solidno.

 

Madar...  imam osećaj da na svakoj tekmi može da mete 20 komada, isuviše je brz da bi ga  1/1 čuvalo ijedno ljudsko biće, i mislim da nam je on njaveći ubod još od Mekejleb Boa( i u budućnosti mnogo bolji od njega,na obe strane).

 

Dangubić odličan. Zagorac kao Rodenov mislilac, sa kontra navojem,što bi rekli bravari. Inteligentan dečko, ali i veliki košarkaški prepotenko,uvek sa potezom više,ili potezom manje. Šteta za njega.

 

Još uvek ne znam koju košarku pokušavamo da igramo (mislim da to ne zna ni kouč), ali definitivno smo u fazi ranog eksperimenta, pa ćemo ono što nam bude išlo najbolje, primeniti kada bude bilo najvažnije. Sinoć smo probali i sa tri beka, i nije to loše izgledalo, 

Ovi Parižani bi i najboljoj odbrani EL dali 65 koševa,tako da smo mi dobro prošli 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Balsa napreduje polako i stabilno, na srecu svih nas. Ima petlju i izvukao nas je iz drugog plana. Apsolutno ne treba dovesti nekog tek tako, da bi dosao.

 

Ali ako ne dovedemo dobrog centra, mi necemo nista osvojiti ove sezone. Ekipa prosecne skocnosti (po statsima koje si sam naveo) nas je masakrirala. Nas voljni momenat nam je izborio neke skokove u napadu na kraju, ali to nece postati standard.

12 hours ago, ranzo said:

Ja sam toooooooliko ispizdeo zbog nase odbrane da sam mislio da i ako ne znam kako pobedimo necu moci da se radujem

 

Ali ipak mogu :capone_2:

 

 

Zato sto je to dovedeno pod konac u 2/2. Vidi, sve i da smo dobili 115:110, mogao bih da se radujem, jer bi to znacilo da imamo vise nacina da pobedimo. Ipak, ovako je sladje, naravno. Pokazatelj da mozemo da se saberemo u defanzivi nakon uzasnog branjenja u prvih 20.

Link to comment
Share on other sites

Mi i dalje nemamo igru po dubini i plasim se da dolazak random skakacke masine to nece promeniti. Prosto nemamo pleja koji ce tog centa sastaviti sa kosem.

Bukvalno i neki Gordic bi nam dobro dosao za te momente, da se pomeri teziste igre ka kosu.

 

Jedino neki igrac sa ozbiljnom igrom ledjima tu moze malo da pomogne, ali tih igraca malo ima i nisu jeftini, plus cine napad staticnijim.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma nama hitno treba igrac dole. Igramo sa Zekom i Smajlijem i juniorom Balsom, pri cemu prva dvojica imaju 30+ i 25+ minutazu. U ovom trenutku bilo kakva opcija bi nam znacila, samo da rastereti Zeka pre svega. Juce smo kratak period igrali sa Smajlijem i Balsom i to je skroz ok izgledalo

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Smajli na 4 i pokretan skocan centar u isto vreme na terenu bi zavrsilo puno posla. Ovako, kada Smajli igra na 5, vrti se cesto oko trojke. I onda samo molis Boga da pogodi. U suprotnom, nema nikog dole na skoku i to je vec potencijalna polukontra ili jos gore. Potreba da se brani reket i/ili kupi off skok je u ovom momentu mnogo veca nego spona plej-centar. Imamo mi arsenala za napad.

 

Speaking of napad... ja sam jako zgotivio Mura, ali apsolutno ne vidim sta moze da se promeni toliko drasticno pa da on doceka kraj sezone ovde. Slicno Rodiju, zoc apsolutno nije uspeo da mu nadje ulogu i samo ga tracimo bezveze. Sutira samo u bezizlaznim situacijama, umesto da se takva pracka ispostuje posebno kreiranim akcijama, kao sto je nekada Trinki pravio za Markusa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Smajli na 4 i pokretan skocan centar u isto vreme na terenu bi zavrsilo puno posla. Ovako, kada Smajli igra na 5, vrti se cesto oko trojke. I onda samo molis Boga da pogodi. U suprotnom, nema nikog dole na skoku i to je vec potencijalna polukontra ili jos gore. Potreba da se brani reket i/ili kupi off skok je u ovom momentu mnogo veca nego spona plej-centar. Imamo mi arsenala za napad.
 
Speaking of napad... ja sam jako zgotivio Mura, ali apsolutno ne vidim sta moze da se promeni toliko drasticno pa da on doceka kraj sezone ovde. Slicno Rodiju, zoc apsolutno nije uspeo da mu nadje ulogu i samo ga tracimo bezveze. Sutira samo u bezizlaznim situacijama, umesto da se takva pracka ispostuje posebno kreiranim akcijama, kao sto je nekada Trinki pravio za Markusa.
Ima odličan šut i sa lakoćom probija prvu liniju. Na stranu što su njegovi potezi gledljivi i privlačni.

Čovek je pošten i poslušan i za sad se ne buni što minutažu i slobodu dobija samo kad treba da se vadimo.

Biće mi žao ako ode jer se vidi da je odličan košarkaš.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...