Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Nije sve do centra ali jeste ogroman dio. Kad nemaš meso pod košem na kom će se skupljati odbrana, spoljašnja linija odsječena, bez efikasnog bloka i kretnji bez lopte sve se svede na iso basket a mi osim Pantera nemamo igrače za tako nešto.

 

A Pantera udvajaju cijelu utakmicu, mislio bi čovjek da ćemo bar jednom napraviti višak ali avaj.

Link to comment
Share on other sites

Ako ce 3/4 biti dobro naucena lekcija koja nam se vise nikada nece ponoviti (makar ne u toj i takvoj meri), onda je ovaj poraz sasvim dobrodosao.

 

Nije ovde samo problem sto smo mi poceli da nailazimo na teze i tvrdo u kalendaru, vec i do potrosenosti igraca usled sve krace rotacije.

 

Speaking of, da mi je znati sta je Rodi toliko zasrao.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, realno *w said:

Zločin nad košarkom, kao igrom.

 

Smešni smo bili, smešni smo i dalje, ali nema veze, nekad bude da ja jinxujem  i ostale gluposti. 

 

 

 

mozda ne dzinksujes vec imas nadrealna ocekivanja? sipas prah, stavis vodu, mutis jako 10ak sekundi i popijes sok. 

Link to comment
Share on other sites

Super je da dođe centar, da nas ne siluje u skoku ovako prosečna ekipa, da dobijemo koji poen više...

 

Ali taj centar neće organizovati napade, uneti tečnost u isti, sigurnost u prevođenje, itd.

 

Madar se ponaša i igra kao klasični junior, potpuno odsečen od svih dešavanja na terenu, ako i nešto uradi, to uradi sam. 

 

 

Nagledao sam se raznih ekipa, koje su bile uspešne, ali ovakva nikada nije uzela neki ozbiljan trofej, niti će.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, realno *w said:

 

Madar se ponaša i igra kao klasični junior, potpuno odsečen od svih dešavanja na terenu, ako i nešto uradi, to uradi sam. 

Igramo drugar, neki brat Egipcanin i ja basket u Berlinu. Dolaze trojica Nemaca And1 balleri, trikovi, ovo ono.

Na odbranu i pik smo ih istresli iz gaca, da je bilo neprijatno.

Gledajuci Madara, cesto ih se setim...

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

mozda ne dzinksujes vec imas nadrealna ocekivanja? sipas prah, stavis vodu, mutis jako 10ak sekundi i popijes sok. 

 

Pa vrlo moguće, to je mnogo realniji scenario nego priča o jinxu.

 

Pošto može vrlo lako da se ispostavi da bar 6-7 igrača iz ove ekipe nema kvalitet za Evrokup, tj za jurenje nekog ozbiljng rezultata u istom.

 

A opet, na konto Žoca i ove dvojice, ima smisla i očekivati makar mali napredak posle bar 10ak pripremnih i 11-12  zvaničnih tekmi?  3 meseca su zajedno na okupu i rezultat je 6 asistencija za utakmicu? Protiv Huventuda 10? Ali bukvalno 5-6 smislenih napada na 2 utakmice.   A tek dolaze prave tekme i protivnici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Madar je talentovani klinac i ko god misli da će on sada da pravi razliku na visokom nivou evropske košarke je neozbiljan. 

Inače još na početku sezone se videlo da nijedan od trojice bekova nije first pass plejmejkera niti su to ikada bili u karijeri.

 

Partizan je doveo ceo tim i nije moguće očekivati da će praviti rezultate odma na startu. Trebaće dosta vremena da se izgradi sistem,a pitanje je da li će vremena biti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Maltene i pre nego što sam ih prvi put gledao sam rekao da mi nije jasna ta selekcija, tj da neće biti problem u čekanju Madara, koliko u tome da nemamo prvu opciju.

 

Da mi imamo nekog ozbiljnog pleja, pa kažeš kad je Madar loš, on drlja 30 minuta, Avram krpi i to je to. Pa ako Madar napreduje, lako će podeliti minutažu.

 

Ali ovo sa Madarom i Murom ke ozbiljan pokušaj samouništenja. Makar da pokušamo da Mura iskoristimo kao skorera što i jeste jedino, nego on uđe i dodaje loptu na 7 metara od koša, a šut uzme samo ako ističe napad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Večeras ste imali 6 asistencija što je smešno za ekipu koja pretenduje na trofeje i sigurno dovodite-menjate jednog beka.

Doduše večeras su sudije dozvoljavale sve i maltene faula nije bilo ni za šta pa je i bulo teže organizovati bilo šta. Voleo bih ovakav kriterijum u derbiju 🙂

 

Mur nema nikakvu ulogu,a voleo bih da ga vidim u ulozi Madara ili Avramovića, da ima slobodu da poentira da vidim koliko može.

 

Što se tiče taktičkog dela nije mi jasno zašto je Trifa bio u završnici na terenu,a ne recimo Mur koji je znatno pouzdaniji u šutu za tri.

Link to comment
Share on other sites

Problem nas partizanovaca je što i dalje posmatramo evro košarku iz ugla od pre 10-15 godina pa nam sve ovo izgleda jadno. Loši smo, ali su drugi još lošiji, i to ne samo u evrokupu. Velika je zabluda da prvih 5-6 EC ne bi bilo u sredini tabele ovakve EL. 

  • Ha-ha 10
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam očekivao prvog pleja čak i kad smo potpisali Madara kao trećeg posle Avrama i Mura. Sve do početka sezone sam bio ubijeđen da će neko doći.

Posle sam, kad nismo doveli centra, mislio da ćemo igrati neki uvrnuti small ball gdje svi igraju sve pa će se sakriti taj nedostatak klasičnog razigravača.

Osim dijelom tog small balla sve ostalo sam baš promašio.

Link to comment
Share on other sites

Jel se zna sto nije igrao Zagor? 

 

Nemoj samo da neko odgovori "pojeo pokvarenu bananu", "neudobni prevoz" i slicno 🙂

 

Ozbiljno pitam, na tajmautima je stajao normalno uz igrace, spreman da udje u igru, a nisam cuo komentatora da je nesto pominjao (majstori mi neki bili u kuci pa je bilo na mute). 

 

Nije sad da bi on kao nesto promenio, ali mozda bi pogodio barem jednu onu trojku koje je Trifa promasio. I bolju odbranu odigrao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ChrisJudd said:

Problem nas partizanovaca je što i dalje posmatramo evro košarku iz ugla od pre 10-15 godina pa nam sve ovo izgleda jadno. Loši smo, ali su drugi još lošiji, i to ne samo u evrokupu. Velika je zabluda da prvih 5-6 EC ne bi bilo u sredini tabele ovakve EL. 

Ova Andora ne bi imala 4-5 pobeda u ovakvoj EL, bez zelje da ikoga podcenjujem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ranzo said:

Ne bi ni mi

Ma ek i el ne mogu da se porede to je jasno

Ne slazem se za Partizan.

Na domaci teren, verovatno bi sakupio pristojan br pobeda, radila bi se naravno drugacija projekcija za EL, i usled zgusnutog rasporeda, morala bi doselekcija. Na kraju, tu je i najbolji trener Evrope.

Link to comment
Share on other sites

Sut, sut i samo sut!

 

Ogroman problem za Partizan je sut. LeDay koji igra centra je imao 3/6 za 3, ostatak ekipe 1/20.

 

Ne svidja mi se kako igra Punter - on je 1 na 1 odlican, ali nije neko ko moze da poentira kad se odbrane fokusiraju na njemu. Takodje, Partizan ima bas veliki problem sa spot - up sutem jer je malo ko iz ekipe dobar suter za 3 i onda protivnici udvoje Puntera, a Trifunovic neka slobodno sutira iz ugla.

 

Sto se tice plejmejkera i centara, pa nema toga na trzistu. Nije ni Obradovic mogao da nalazi vise igrace za Fenerbahce osim Amerikanaca koji uglavnom nisu timski igraci i zato je digao ruke od EL kosarke. U Partizanu je mozda mogao da dovede Puntera i LeDay - a, ali vec o Pangosu je mogao samo da sanja ili nekom slicnom pleju. Prosto, takvi su ili u NBA ili igraju za vrhunske EL ekipe.

 

Ono sto je problem za Partizan je neopravdani hype koji se digao nakon pobeda nad ekipama koje su sve bile teski autsajderi protiv Partizana. Mislim, Borac, Split, Derby, Krka, TT, Hamburg Towersi, to i nisu neki rivali.

 

Sto se tice meca u nedelju, prognoziram pobedu KKCZ, prosto je tu mnogo veci pritisak i ne sme da se izgubi i onda je tesko igrati u tim uslovima protiv 100% napaljene ekipe i citave hale protiv sebe. Mnogo je veci kiks u EC, jer Partizan bi morao da juri 1. mesto da ne bi gostovao u 1/2 finalu EC, treba i na to misliti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Super je da dođe centar, da nas ne siluje u skoku ovako prosečna ekipa, da dobijemo koji poen više...

 

Ali taj centar neće organizovati napade, uneti tečnost u isti, sigurnost u prevođenje, itd.

 

pa centar koji je pretnja po koš u igri 2na2 ti ovih 6 ast diže na duplo, jer sigurno neće postizati poene iz izolacije.

takođe /nevezano za ovaj post ali vezano za asistencije koje si pomenuo ranije/, kada šutiraš 4/26 za 3 & 18/40 za 2, postaje logično da ekipa ima malo asistencija, jer je malo toga uopšte probacila kroz koš.

 

opet kažem /pošto pominješ "ozbiljnog pleja" umesto moorea/, to je neki puno veći budžet od onoga što već imate, jer plejmejkeri nisu jeftini, kao ni dobri centri uostalom. da imate sve to, bili biste ozbiljna euroleague ekipa i to na početku sezone.

 

od mantri koje ponavaljaš (jinx, asistencije, plej-centar), postaje mi najzabavnija ova "rade tri meseca" a prvu zvaniču utakmicu ste odigrali 27. septembra. kao da je ono kada je željko okupio neku omladinu za prvi trening trenutak u kojem je krenuo da radi sa celim rosterom.

 

obrisao sam ti iz posta ono "ovakva ekipa nikada ozbiljan trofej nije osvojila", a možda je trebalo i da ostavim, pošto ovo "ozbiljan" govori da nije dovoljno dobro uzeti bilo koje takmičenje, već samo aba i eurocup.

 

naravno da svi teže tom putu ali ako ti vidiš kao uspeh isključivo završavanje posla oko učestvovanja u euroleague u sezoni br.1, šta li je sa fudbalerima-navijačima?

ne bi trebalo da bude smak sveta ni loša igra metar & kusur od početka sezone (tri od početka priprema po realnom), niti neuzimanje nekog ozbiljnog trofeja na kraju.

 

uostalom, ako se isključivo kroz to percipira dolazak željka u partizan, možda se on malko zajebao.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...