Jump to content

Eliminacije - 1/8 finala


Recommended Posts

On 6/27/2021 at 11:36 PM, bistru vodu mutim said:

Brine me što je Mek pogodio prva 3 para (uključujući iznenađenje na Češku), sad je fulao Portugal, red je da nastavi fulavati da se vasiona vrati u balans :classic_sad:

 

 

 

On 6/24/2021 at 11:25 AM, McLeod said:

FRA - SUI 3:1

CRO - ESP 0:0 (CRO na penale)

 

SWE - UKR 1:1 (2:1)

ENG - GER 1:2

 

spacer.png

 

 

Spoiler

Ništa novo od mene, šta ću, ne mogu si pomoć :classic_biggrin: #dnevnadozameka

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1/8 bih sumirao kao najbolji pokazatelj razlike izmedju klubskog i reprezentativnog fudbala.

Vecina repki koje su igrali previse takticki su ispale, a prosle su one koje su napadale. U klubskom fudbalu je trenutno previse taktiziranja, i samim tim se ni ne desavaju ovakve ludacke utakmice kakve smo imali, narocito u poslednja 2 dana. Onda ti isti igraci dodju u sistem reprezentacija gde nemaju dovoljno vremena da se uigraju niti posvete svim detaljima kao u klubskoj sezoni. Samim tim dobijamo znatno zanimljiviji fudbal ali i cesce greske iz kojih takav fudbal proizilazi.

 

Najveci zal mi je sto nismo videli Francusku kako 90 minuta napada, jer verujem da bi mogli da daju 5+ golova maltene 90% ekipa sa ovog prvenstva. Ali tako im i treba, oni su igrali defanzivno skoro na sva 4 meca.

Italija i Spanija su mi super iznenadjenja po stilu igre, obe ekipe igraju (za razliku od inace) dosta konkretno i napadaju prostor. 

Ako bih morao da prognoziram finale bi bilo Italija-Engleska, izmedju ostalog i zbog toga sto se dosta igraca dobro poznaje, sto kroz igranje u istim ekipama sto kroz najmanje promenjenu okosnicu tima u prethodnih godinu/dve- sto je za reprezentativni fudbal od izuzetno znacaja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bistru vodu mutim said:

 

 

 

 

spacer.png

 

 

  Reveal hidden contents

Ništa novo od mene, šta ću, ne mogu si pomoć :classic_biggrin: #dnevnadozameka

 

 

Pogodio sam jos dve - Spanija je bio iks i Svedska je bio iks. To sto sam promasio ko prolazi je nebitno, uporedi pare za pogodjen X i za prolaz.

 

I inace, svi ste pogodili pobedu Svajcarske, nema sta 😄

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, McLeod said:

 

Pogodio sam jos dve - Spanija je bio iks i Svedska je bio iks. To sto sam promasio ko prolazi je nebitno, uporedi pare za pogodjen X i za prolaz.

 

I inace, svi ste pogodili pobedu Svajcarske, nema sta 😄

 

Prečesto u zadnje vrijeme sjediš na dvije stolice. Vidim te. 

 

I da znaš da ti ne mogu oprostiti što nas nisi pogurao u liveu kao što si Švicarce, mogao si ostaviti tipa ovakav neki komentar...

 

On 6/28/2021 at 6:57 PM, Cilemile said:

Ja ne vidim kako Hrvatska ovo može ne izgubiti. Ako Španjolci zabiju u prvih 10-15 minuta 2. poluvremena, bit će nam puna mreža.

 

...i ne bi bilo nikih problema.

 

Inače, zaboravih čestitati bratu @delgado

 

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dzoneee said:

Nisam gledao tekmu, taman stigao kuci da gledam penale, kad prc :classic_sleep: Cak ni drugi gol Ukrajine nisam video, samo vidim Ukrajinci se raduju.

Pusti, ja otišao do klonje u nekom 118. minutu, da ne propustim penale. Isto video samo kraj radovanja Ukrajinaca. 😄

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bistru vodu mutim said:

 

 

Prečesto u zadnje vrijeme sjediš na dvije stolice. Vidim te. 

 

I da znaš da ti ne mogu oprostiti što nas nisi pogurao u liveu kao što si Švicarce, mogao si ostaviti tipa ovakav neki komentar...

 

 

...i ne bi bilo nikih problema.

 

Inače, zaboravih čestitati bratu @delgado

 

spacer.png

Prastaj, nisam bio kod kuce. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Razocaran sam zbog ispadanja Francuske, Portugala i Svedske. Mislim da bi pruzili vise u nastavku od ekipa koje su ih izbacile.

 

Sta je tu je, bice valjda zanimljivo u nastavku. Ocekujem da sampiona odluce Englezi i Italijani.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jedini favorit je tu bila Francuska i njihovo ispadanje je najvece iznenadjenje do sada. Ispali su zbog gluposti selektora u jednoj utakmici i to je tako uvek u fazi eliminacija. Da su igrali playoff sa Svajcarskom sumnjam da bi Svajcarci dobili vise od jedne utakmice. Portugal i Belgija su se sreli suvise rano , sto je pitanje srece ili nesrece, mada oba tima zasluzuju da budu u prvih osam , a ja bih rekao i prvia cetiri.

Nemacka, citajuci njihove novine jutros, ni sami nisu iznenadjeni ili razocarani. Jednostavno ova generacija je gora od Engleske i svesni su toga. Ni sa Flickom nece bolje proci jer se zadnjih godina oseca nedostatak kvaliteta kod mladih igraca. Kada Sule dogura do reprezentacije , sta da ocekujes od takvog tima, sigurno ne finale.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam toliko siguran da je Dešamp pogrešio. Pri vođstvu 3:1 15 minuta pre kraja većina trenera bi išla na to da "zatvore" utakmicu i odmore ključne igrače. ŠVA je imala dosta sreće plus  FRA igrači su ti koji su odigrali katastrofalnu odbranu. Taj tim je morao da odbrani 2 gola prednosti u 15 minuta pogotovo što je FRA najviše kritikovana što je i inače prilično defanzivno orijentisana.

Link to comment
Share on other sites

Nešto je pokidano sigurno. Nije prelom jer može da se osloni na nogu, u svakom slučaju jako neprijatno...
Update:

On the MRT images, he has partial damage to the posterior cruciate ligament, partial damage to the internal and external lateral ligaments, as well as a fracture of the femoral condyles without displacement.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam toliko siguran da je Dešamp pogrešio. Pri vođstvu 3:1 15 minuta pre kraja većina trenera bi išla na to da "zatvore" utakmicu i odmore ključne igrače. ŠVA je imala dosta sreće plus  FRA igrači su ti koji su odigrali katastrofalnu odbranu. Taj tim je morao da odbrani 2 gola prednosti u 15 minuta pogotovo što je FRA najviše kritikovana što je i inače prilično defanzivno orijentisana.

 

I ja bih rekao da ovo ostalo nisu neka velika iznenađenja. Možda Češka i Ukrajina jesu po imenima ali obzirom kako su igrali HOL i ŠVE do tada pogrešno je bilo proglašavati ih nekim velikim favoritima. Ja sam smatrao HOL za apsolutnog favorita ali više sam robovao njihovoj "staroj slavi" nego što je to bilo realno.

Link to comment
Share on other sites

Rebić na Instagramu napisao da smo zadnje 3 godine govno i da mu je žao što nismo imali nikoga da iskoristi ovu talentiranu generaciju i genijalce Modrića i Kovačića. Dodao je da smo morali puno više na Euru. Vlašić također rekao da je Euro bio neuspjeh.

Dalić bulazni o ispunjavanju ciljeva. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa realno je da su Englezi po imenima jaci trenutno od Nemaca plus igralo se u Londonu i to je stadion bio prilicno popunjen u odnosu na ono sto je bio za vreme grupne faze.

E sad i takvi Nemci su imali sansu za 1:1, Mulleru niko nije kriv sto je ono promasio. Muller je takodje svetski prvak nije Sule ili Werner. Nemcima fale ofanzivni igraci. Vezu imaju odlicnu samo je treba dobro posloziti i uigrati. Ali da su za sam vrh i nisu. Doduse Francuzi jesu za sam vrh pa su ispali. To je turnir, ne mogu svi biti prvaci i finalisti jbg, iznenadjenja se takodje desavaju i desavace se, nista cudno. 

 

Belgija i Portugal, dva pretedenta na titulu, su se rano sastala, ali iskreno meni to ne smeta. Da sam navijac jedne od te dve reprezentacije verovatno bi mi smetalo, ovako kao neutralnom gledaocu ne. Sve jedno mi je da li ce se sastati u osmini finala ili polufinalu. Utakmica njihova kakva je bila u osmini finala ista ce biti i u polufinalu. 

 

Draz ovih prvenstava i jeste da tako neko neocekivan iskoci i napravi neki plasman. Ceska ima odlican turnir, cak mogu da kazem i da igraju dobro. Ne preterano lepo za oko, ali su teski za igranje, em igraju dobro odbranu, em ti lupe opasnu kontru na malu dozu neopreznosti. Ukrajinci onako, nisam ih gledao protiv Svedjana. Danci igraju brz i dinamican fudbal. Ne brane se previse ali su prilicno organizovana ekipa, napadaju sa velikim brojem igraca. Steta za Eriksena.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJORDJE said:

Jedini favorit je tu bila Francuska i njihovo ispadanje je najvece iznenadjenje do sada. Ispali su zbog gluposti selektora u jednoj utakmici i to je tako uvek u fazi eliminacija. Da su igrali playoff sa Svajcarskom sumnjam da bi Svajcarci dobili vise od jedne utakmice. Portugal i Belgija su se sreli suvise rano , sto je pitanje srece ili nesrece, mada oba tima zasluzuju da budu u prvih osam , a ja bih rekao i prvia cetiri.

Nemacka, citajuci njihove novine jutros, ni sami nisu iznenadjeni ili razocarani. Jednostavno ova generacija je gora od Engleske i svesni su toga. Ni sa Flickom nece bolje proci jer se zadnjih godina oseca nedostatak kvaliteta kod mladih igraca. Kada Sule dogura do reprezentacije , sta da ocekujes od takvog tima, sigurno ne finale.

 

 

 

Dobro sad, nije Sule nikakva klasa, ali Nemci su gurali do polufinala i finala Svetskog sa jednim Badstuberom ako pricamo o stoperima. Necu da kazem sreca je sto je taj igrac zavrsio kako je zavrsio, ali sa njim bi samo gubili vreme, lik je cepanica bio nevidjena, Sule je Nesta za njega dok su ga gurali.

 

To je Nemcima i krajnje nebitno, baci pogled na tim koji je 2002. igrao finale, ono je bukvalno horor - Klose najbolji napadac, tek otkriven, Birof penzioner rezerva, Didi Haman, Frings, Snajder, jebeni Karsten Ramelov, pa dogurase do finala. Vrlo verovatno najgori finalista u 21. veku.

 

Ali Nemci su Nemci i bice Nemci. Imaju dovoljno kvaliteta da se bora za najvisi plasman i sad, ali je potrebna sveza krv, to je ocigledno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Dobro sad, nije Sule nikakva klasa, ali Nemci su gurali do polufinala i finala Svetskog sa jednim Badstuberom ako pricamo o stoperima. Necu da kazem sreca je sto je taj igrac zavrsio kako je zavrsio, ali sa njim bi samo gubili vreme, lik je cepanica bio nevidjena, Sule je Nesta za njega dok su ga gurali.

 

To je Nemcima i krajnje nebitno, baci pogled na tim koji je 2002. igrao finale, ono je bukvalno horor - Klose najbolji napadac, tek otkriven, Birof penzioner rezerva, Didi Haman, Frings, Snajder, jebeni Karsten Ramelov, pa dogurase do finala. Vrlo verovatno najgori finalista u 21. veku.

 

Ali Nemci su Nemci i bice Nemci. Imaju dovoljno kvaliteta da se bora za najvisi plasman i sad, ali je potrebna sveza krv, to je ocigledno.

Ovo može da se čuje i pročita na puno mesta, ali nije to baš tako. Horor je bio onaj tim iz '04. sa EP, ali '02. su bili baš našpanovani.

 

Šnajder, Ramelov, Nojvil, Balak, But finalisti LŠ sa Bajerom te godine, Cige verovatno najbolji levi bek Nemačke u istoriji (neko će reći Buhvald ili Lam, poštujem, ok), Kan najbolji golman na Svetu, Janker, Linke, Jeremis zajedno preko 600 utakmica za Bajern u eri sa dva finala LŠ, Mecelder u tom trenutku pre povrede ono što je Humels bio 2014., mladi Kel pre povrede top prospekt, Klose koji puca od samopouzdanja posle sezone u Kajzerslauternu , Frings, Bode i Beme legende Bundeslige iz zlatnog doba druge polovine 90ih, Haman legenda Liverpula. Ekipa koja je imala glavu i rep. U finalu su pokazali sve svoje slabosti i snagu, uz očekivan i pristojan poraz. 

 

Nemci su Nemci zato što uvek sastavljaju ekipu od igrača u formi. Kada imaju igrače više klase, onda mogu da računaju i na rezultat. Kada nemaju, onda mogu da računaju na herojsku pogibiju. Mislim da je trenutno najveći problem što je Levu istekao rok trajanja. Igrački imaju potencijal. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

 

Dobro sad, nije Sule nikakva klasa, ali Nemci su gurali do polufinala i finala Svetskog sa jednim Badstuberom ako pricamo o stoperima. Necu da kazem sreca je sto je taj igrac zavrsio kako je zavrsio, ali sa njim bi samo gubili vreme, lik je cepanica bio nevidjena, Sule je Nesta za njega dok su ga gurali.

 

LOLcina na ovo, ocigledno nista ti poslednjih 10+ godina ne gledas van PL i LS. Badstuber nije ni igrao na SP.😄 Jebo te Bog, ko zna na kog ti mislis.😄

 

Ovo sto si napisao se vise uklapa u opis tadasnjeg Boatenga koji je bio duplo slabiji stoper od Badstubera. Situacija se menja kada je Badstuber pokidao ligamente 2012. Boateng ne bi video Sunce da se ovaj nije povredio. Jbga, ispostavilo se da je prajm Badstubera bio u njegovoj 24oj godini.

 

Badstuber i sa tim brojem godina, jedan od najboljih stopera koji je prodefilovalo u nemackoj repki u poslednjih 10 godina.:default_coffee:

 

Ovo su definitivno najslabiji stoperi, nivo na kom su sada bi na prethodnom SP bio dovoljan za klupu, ne za startnih 11.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, McLeod said:

 

Dobro sad, nije Sule nikakva klasa, ali Nemci su gurali do polufinala i finala Svetskog sa jednim Badstuberom ako pricamo o stoperima. Necu da kazem sreca je sto je taj igrac zavrsio kako je zavrsio, ali sa njim bi samo gubili vreme, lik je cepanica bio nevidjena, Sule je Nesta za njega dok su ga gurali.

 

To je Nemcima i krajnje nebitno, baci pogled na tim koji je 2002. igrao finale, ono je bukvalno horor - Klose najbolji napadac, tek otkriven, Birof penzioner rezerva, Didi Haman, Frings, Snajder, jebeni Karsten Ramelov, pa dogurase do finala. Vrlo verovatno najgori finalista u 21. veku.

 

Ali Nemci su Nemci i bice Nemci. Imaju dovoljno kvaliteta da se bora za najvisi plasman i sad, ali je potrebna sveza krv, to je ocigledno.

U tim takmicanjima i sreca kod zreba je bitna. Gledaces  ove godine Cehe ili Dance u polufinalu , a ne znas koji je tim gori. Pogledaj koji su put Nemci 2002ge  imali do finala, to se desava jednom u 50 godina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...