Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

2 hours ago, alcesta said:

Koliko ranije teniseri moraju da dođu, zbog karantina i ostalog?

Bjanka i redovne turnire više ne igra nego što igra, nikakvo iznenađenje.

Naši teniseri stižu u subotu, očekuju Novaka u nedelju. Otprilike je to manje više slično za sve OI. 

Treba razlikovati principe koje ima japanska vlada oko karantina i karantin koji se primenjuje za OI. Kod ovih drugih su pravila oko ulaska malo fleksibilnija, ali će zato kontrola na terenu da bude rigoroznija. U svakom slučaju, ništa nalik na karantin koji su imali pre Australian Opena.

 

edit. sportisti kojima treba malo duži period prilagođavanja (dugoprugaši, veslači....), su došli malo ranije i problem je nastao zato što još nijsu počela da važe pravila olimpijskih igara.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sve više mislim da će Novak otkazati OI. Napisao sam neki dan posle finala wimba da bih rado menjao 4 slema u nizu za OI zlato.

 

6 mečeva na betonu, sa minimalnom konkurencijom, zaista mislim da će pogrešiti ako ne ode. 

 

Ajde Novače, ne budi sisica. Plus što mu nikako ne remeti planove za USO seriju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Djokovic je u ocajnoj situaciji, tesko da ce ikad imati vise priliku za Golden Slem i sigurno ce deo njega da zali ako ne pokusa, sa druge strane ako ode u Tokio to moze sve da mu poremeti, a ako ne osvoji zlato, to ce tek da ga smori.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golden slem uključuje OI u istoj godini, tako da neće imati priliku da ga osvoji sledeće godine. A četiri slema u jednoj sezoni u tenisu jesu bitnija od OI, to nije neka filozofija. Kao što je recimo World series u bejzbolu bio važniji od olimpijskog zlata u bejzbolu dok je bejzbol bio olimpijski sport. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Golden slem uključuje OI u istoj godini, tako da neće imati priliku da ga osvoji sledeće godine. A četiri slema u jednoj sezoni u tenisu jesu bitnija od OI, to nije neka filozofija. Kao što je recimo World series u bejzbolu bio važniji od olimpijskog zlata u bejzbolu dok je bejzbol bio olimpijski sport. 

 

Khm... bejzbol za muškarce i softbol za žene su u Tokiju olimpijski sportovi.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Kao što je recimo World series u bejzbolu bio važniji od olimpijskog zlata u bejzbolu dok je bejzbol bio olimpijski sport. 

Bejzbol je Olimpijski sport, ali bi trebao da napomeneš da dugo profesionalni i nisu učesvovali na igrama, pa tako ni bejzbol igrači iz MLB-a. Do 2000. su ućestvovali samo amaterski igrači, a na narednim igrama je MLB zabranio učešće igračima iz svoje lige, a koliko znam neće ih biti i na ovom takmičenju. Jedan od osnovnih razloga je što se liga igra od proleća do jeseni i nema mnogo prostora da se igrači puste na Igre.

Paralela sa bejzbolom je promašaj. 

Olimpijske igre su vrhunac karijere svakog sportiste i pobeda na njima ne može da se meri ni sa čime, pa ni sa rekordima koji će brzo biti zaboravljeni, a titula na Igrama  daje besmrtnost.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

@Don Juan

 

To je neki opšti narativ koji se stalno ponavlja i koji važi za gomili sportova. Tenis ne pratiš ni približno koliko ga neki od nas prate i stvari se u tenisu ne percipiraju na takav način. Jedan jedini slem je u tenisu značajniji od zlata na OI, jedan jedini.... a kamoli takvo istorijsko dostignuće kakvo je četiri slema u jednoj sezoni. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

Sta je bitnije osvojiti SP u fudbalu ili zlato na OI u fudbalu?

E to je ta paralela, jednostavno zlato u tenisu nije toliko bitno

Opet loša paralela. Naravno da je SP važnije, kada na OI u fudbalu igraju igrači do 23 godine, niti su klubovi u obavezi da puste igrače. Sa druge strane Salah je molio da ga puste na Igre, ali mu nisu dozvolili. Nejmar je morao da igra na OI u Riju, zato što je to jedino zlato koje nisu imali i koja je bila ogromna mrlja na istoriju fudbala u Brazilu.

3 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

@Don Juan

 

To je neki opšti narativ koji se stalno ponavlja i koji važi za gomili sportova. Tenis ne pratiš ni približno koliko ga neki od nas prate i stvari se u tenisu ne percipiraju na takav način. Jedan jedini slem je u tenisu značajniji od zlata na OI, jedan jedini.... a kamoli takvo istorijsko dostignuće kakvo je četiri slema u jednoj sezoni. 

Quote

 

Last February, MLB and the MLB Players Association signed a deal, under which players on 40-man rosters (or expanded rosters) could play in Olympic qualifiers and the Games, but only if they were not on an active MLB roster. In short, it means only top prospects who are currently signed but playing in minor leagues, or MLB veterans optioned to the minor leagues will be available. Top prospects are those touted to be future greats but sent to a team’s minor affiliate for development.

Philadelphia Phillies’ six-time All-Star outfielder Bryce Harper called the decision “dumb”.

“You want to grow the game as much as possible and you’re not going to let us play in the Olympics because you don’t want to [lose] out on money for a two-week period?” Harper told reporters last year.

While MLB-affiliated players may only play if they are not on the team’s active roster, Japan and South Korea will be able to call on their domestic stars from Nippon Professional Baseball and the Korean Baseball Organisation.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da će Novak ipak odlučiti da ide na OI. Ima ludačko samopouzdanje trenutno, i siguran sam da bi mu bilo žao da ne ode. Kad ako ne sad? Na sledećim OI će imati 37 godina i ko zna šta sve može da se desi do tad...  

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam, od najboljih u svojoj grani sporta, na LOI ne učestvuju najbolji fudbaleri i bokseri, tako da zlato na OI u fudbalu ne može da se meri sa Svetskim prvenstvom, kao ni zlato u superteškoj na OI sa titulama Džošue ili Fjurija.

 

Ali u ostalim sportovima (bar nominalno) učestvuju najbolji na planeti u toj disciplini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, shvatili smo. MLB igrači ne mogu da igraju na OI, lupio sam.  Ne menja činjenicu da su OI u tenisu nebitno takmičenje. U muda i bubrege mogu da se kladim da bi te Dominic Thiem pogledao kao poslednjeg ludaka kada bi mu hipotetički ponudio da zameni svoj jedini slem za olimpijsko zlato. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

Koliko ja znam, od najboljih u svojoj grani sporta, na LOI ne učestvuju najbolji fudbaleri i bokseri, tako da zlato na OI u fudbalu ne može da se meri sa Svetskim prvenstvom, kao ni zlato u superteškoj na OI sa titulama Džošue ili Fjurija.

 

Ali u ostalim sportovima (bar nominalno) učestvuju najbolji na planeti u toj disciplini.

I bejzbol igrači.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...