Jump to content

Tenis - OI Tokio 2021


Recommended Posts

Mislim da je su već napravili neki izuzetak tu zbog pandemije, ali sam zaboravila ko je bio u pitanju. Ne isplati im se da previše zatežu kad otkazi ionako pljušte na sve strane.

 

Edit: i Kenin je otkazala.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

Po pitanju trke za rekord po broju gren slemova da li se tu računaju OI ili ne ? Znam da bodovno imaju istu težinu ali ne znam da li ih računaju na listi osvajača GS ?

 

GS donosi 2000 bodova.

 

Ko osvoji OI dobija 0 (rečima nula) bodova.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klotzen said:

Po pitanju trke za rekord po broju gren slemova da li se tu računaju OI ili ne ? Znam da bodovno imaju istu težinu ali ne znam da li ih računaju na listi osvajača GS ?

 

OI nemaju veze s GS-ovima. U tenisu dugo vremena nisu imale gotovo nikakvu "težinu" (a još duže tenis nije ni bio olimpijski sport). To se donekle promijenilo u ovom stoljeću ali je i dalje generalno teško naći sport gdje OI nisu na cijeni u toj mjeri kao u tenisu.

Link to comment
Share on other sites

Moja greška. To je bila priča u javnosti posle ukidanja bodovanja OI da bi to trebalo izjednačiti sa GS da bi nastupali svi najbolji, pa je to meni ostalo u glavi kao gotova stvar. Sećam se da su i igrači to tražili ali mislim da se nikad nisu dogovorili da upute taj zahtev preko udruženja nego onako svako za sebe. A ove godine vidimo i zašto je to bilo pogrešno, no pošto nama odgovara da ne kukamo mnogo 🙂

Link to comment
Share on other sites

Malo i jeste glupo dati toliku gomilu bodova za takmičenje koje se održava svake 4 godine i niko ne može da brani osvojene bodove.

Inače ATP od skora računa zlato na OI u "velike" titule, zajedno sa slemovima i mastersima, iako nema bodova. Da ne ulazimo sad u teorije zavere zašto je to tako a pre nije bilo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bodovi nisu toliko bitni, kada bi uveli novčane nagrade, e onda bi bila druga priča....

Čast izuzecima kao što su Federer. Đoković i Marej, ali zato oni jesu veličine od igrača, zato što znaju da bez Olimpijskih igara nisi kompletan sportista. Ovi što da odbijaju da igraju, za njih ne znam šta da kažem, neka skupljau poene na nekim drugim mestima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...