Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

Mi smo narod koji sve voli da preuveliča. Pa tako NS ima 400, 500, sad čujem i 700k a BG 2 miliona. Suština je da je NS na oko 300k realno a BG negde između 1,3-1,4 miliona računajući tu i ljude koji se ne vode u ta dva grada ali realno žive u njima i računajući tu i sela koja su spojena sa tim gradovima, recimo Futog i Veternik što se tiče NS, ili recimo Surčin u BG. Sela i gradove koji su odvojeni od ova dva gradova ne računam iako su i oni računaju kada se gleda cifra opštine/grada.

 

Edited by Klotzen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Mi smo narod kojis ve voli da preuveliča. Pa tako NS ima 400, 500, sad čujem i 700k a BG 2 miliona. Suština je da je NS na oko 300k realno a BG negde između 1,3-1,4 miliona računajući tu i ljude koji se ne vode u ta dva grada ali realno žive u njima.

 

I ja sam mnogo puta čitao da Beograd ima dva miliona stanovnika, a negde i ovo za Novi Sad. Nigde nisam pročitao na osnovu čega su date takve brojke – na osnovu priviđenja baba Vange, onoga što se vidi na dnu flaše desetog piva, od svastikine komšinice čija školska drugarica ima kumu koja je čula od strine da je neko u autobusu rekao da je kum iz policije tako čuo od šefove čistačice ili iz nekog desetog izvora. I moj komšija je čuo da nas avioni koji nadleću Beograd zaprašuju ko zna čime, ali ne ume da objasni gde bi u putnički avion stalo sredstvo za zaprašivanje i kako se to sipa u prtljažni prostor tako da ama baš niko ne primeti.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, JohnnyDragon said:

Za Beograd sam cuo da ima skoro 3M...navodno se 400 ljudi dnevno doseli u Bg.

 

Da li možeš da navedeš izvor? naročito me zanima za tih 400 koji se dnevno dosele jer ne znam da li baš ima toliko stanova.

 

Da se razumemo, ovo nije prozivka niti isleđivanje. Nisam mislio na to da kažeš da si to čuo od Pere Perića JMBG 123456789 već na zasnovanost te tvrdnje. I ja sam čuo da Bil GejC hoće da nas čipuje 5G mrežom, ali nisam baš uveren u verodostojnost te informacije.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Klotzen said:

Mi smo narod koji sve voli da preuveliča. Pa tako NS ima 400, 500, sad čujem i 700k a BG 2 miliona. Suština je da je NS na oko 300k realno a BG negde između 1,3-1,4 miliona računajući tu i ljude koji se ne vode u ta dva grada ali realno žive u njima i računajući tu i sela koja su spojena sa tim gradovima, recimo Futog i Veternik što se tiče NS, ili recimo Surčin u BG. Sela i gradove koji su odvojeni od ova dva gradova ne računam iako su i oni računaju kada se gleda cifra opštine/grada.

 

Beograd ima oko 1.7 milliona po zvanicnim podacima. Danas se u se u svetu svuda racuna tzv "metropolitan area" ne samo grad vec urbana aglomeracija. Pa tako imas i Greater Sydney, Greater Melbourne itd. 

Citava urbana aglomeracija Beograda ima preko 2 miliona. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darth Bane said:

Beograd ima oko 1.7 milliona po zvanicnim podacima. Danas se u se u svetu svuda racuna tzv "metropolitan area" ne samo grad vec urbana aglomeracija. Pa tako imas i Greater Sydney, Greater Melbourne itd. 

Citava urbana aglomeracija Beograda ima preko 2 miliona. 

 

Teritorija Grada Beograda ima oko (nešto manje od) 1.7 miliona stanovnika, prema prošlogodišnjem popisu.

 

Ti pretpostavljaš da je urbana aglomeracija Beograda veća od teritorije Grada Beograda, što nije tačno, već je obrnuto. Teritorija Grada Beograda obuhvata sela na obroncima Avale, opštinu Sopot koja je uglavnom ruralna (sela na obroncima Kosmaja), takođe uglavnom ruralno Barajevo i Grocku, zatim Obrenovac, Lazarevac i Mladenovac koji se teško mogu smatrati delom urbane zone Beograda jer između njih i kontinuiranog urbanog dela Beograda postoje veliki slabo naseljeni prostori - njih je logičnije posmatrati kao posebne gradove. Takođe, u gornju brojku upadaju i sva sela na teritoriji ove tri opštine.

 

Primera radi, na teritoriji Grada Beograda je Čibutkovica, iz koje je brže i lakše stići do centra Čačka nego do centra Beograda.

Edited by Smrtokapa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 40Wins said:

Ja mislim da ni Okrug grada Beograda (Znaci BG + Mladenovac, Sopot, Lazarevac, Obrenovac itd) nema 3 miliona ljudi. Cak ni da se spusti sve do KGa, znaci Arandjelovac, Topola, Raca, sta god, ne moze da se nabije 3 milke. 

Nema bas 3 ali ima preko 2 miliona. Drugo, urbana konjurbacija tezi spajanju Beograda i Novog Sada: tu su ti izmedju Batajnica, Nova Pazova, Stara Pazova, Indjija, ....pa sve do Petrovaradina. Za jedno 10-ak godina izmedju ovih naselja nece biti granica. 

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, Darth Bane said:

Nema bas 3 ali ima preko 2 miliona. Drugo, urbana konjurbacija tezi spajanju Beograda i Novog Sada: tu su ti izmedju Batajnica, Nova Pazova, Stara Pazova, Indjija, ....pa sve do Petrovaradina. Za jedno 10-ak godina izmedju ovih naselja nece biti granica. 

 

Pa normalno jer je na liniji autoputa, nema Avale i Kosmaja da smetaju. Ima dosta neiskoristenih oranica, tako da se u ovom real estate mehuru izgradilo dosta suburbanih delova na tu stranu, pre svega ka Pazovi i Banovcima. To ne moze na juznoj strani jer ih je zauzela Kaludjerica, Sremcica i ostala periurbana naselja veoma lose infrastrukture i organizacije. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Beograd ima oko 1.7 milliona po zvanicnim podacima. Danas se u se u svetu svuda racuna tzv "metropolitan area" ne samo grad vec urbana aglomeracija. Pa tako imas i Greater Sydney, Greater Melbourne itd. 

Citava urbana aglomeracija Beograda ima preko 2 miliona. 

 

To je grad Beograd u smislu lokalnog uređenja. Ali tu recimo spada jedan Lazarevac koji je 50km od BG. Pričamo baš o urbanim opštinama BG i NS.

 

Kod NS je situacija mnogo jasnija jer Grad Novi Sad ima svega nekoliko sela koja nisu deo urabnog dela grada. Evo napravih tabelu gde sam podelio naselja u Gradu Novom Sadu :

 

nsstat.jpg

 

 

Gornji deo tabele su naselja koju su spojena sa centrom NS i danas retko ko to naziva posebnim selima. Cifre su sa zadnjeg popisa. Dakle 327k ljudi ako tu dodamo 10% (neprijavljeni kinezi 🙂 ) da kažemo da NS ima oko 360k stanovnika po proceni. U prethodnom postu sam potpuno zaboravio da se kod stanovništva Petrovaradinn i Kamenica ne računaju u NS pa sam zato dao manju cifru.

 

Dakle cela teritorija grada NS ima preko 400k ali grad maksimalno do 360k po meni. Eto ako neko ima vremena bilo bi interesantno videti ovako nešto za ostale veće gradove. Ovde imate tabelu sa zadnjeg popisa :

 

https://popis2022.stat.gov.rs/media/31319/0_ukupan-broj-stanovnika-naselja.xlsx

 

Nisam baš toliko dobar sa ovom vrstom geografije da se upuštam za ostale veće gradove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 9/25/2023 at 10:14 PM, Klotzen said:

Taj Italijan ima odličnu picu i ona Laboratorija ali su im i cene za klasu iznad konkurencije.

 

Ja Laboratoriju izbegavam od kad su imali ove ispade:
https://autonomija.info/novosadska-picerija-protivnici-smo-zaposljavanja-migranata-i-terorista/

 

Sličnu picu, a pisao sam na Kafani, prave Tramontana koja kupi silne nagrade, Rupizza, Marezzi, Nolita na Grbavici. 
Bila je Zazina pizza, ali je zatvoreno, ali npr. možete da odete u Paletu na workshop pravljenje pice. Tamo imate još mnogo drugih workshop-ova što se tiče klope i pića.

Svakako su i pce koje ste pomenuli super, zavisi ko šta voli. Od običnih bih preporučio Gojko's pica.

 

Od skoro u NS postoje mesta gde možete da jedete dumplings. Postoji Happy dumplings i jedan novi kineski restorančić dijagonalno od Futoške pijace (na strani Elektro škole), koji je prilično neugledan, ali baš ima neki šmek kineskih restorana po Evropi. U kojima sam bio...

Takođe, ko je za japansku hranu pre svega, a da nije suši, i generalno za dalekoistočnu, možete da pogledate Dango san popup. Može dostava, a ponekim danima možete da odete u njihov stan koji su adaptirali da bude kao restorančić.


Puberaj ima brutalnu hranu. Ima i na nož i viljušku, a ima i gomila sendviča. Bruce Lee u tortilji brutalan, kao i Italo tortilja, Phily cheese... Ostalo takođe. Cene su skroz ok. 
Dobru klopu u vidu sendviča imate i u Bačkoj ravnici.

 

Za burgere mi je Toster favorit i njihov pomfrit domaćinac. Od skora postoji smash burgeri u Razbratu u Pašićevoj. Super su, ali dupli koji može da te zasiti donekle je oko 1100 din. U Tosteru su oko 600, 700, 800, zavisi.
U Portofinu je burger, tj. meso jako dobro, ali su dodaci prilično bez veze. Tamo isto ima fine klope, često smo išli na pauzi s posla.
Jeo sam skoro konjski burger u Krafter burger. Imaju i ovčiji i juneći. I svi su ja mislim 640 dindži.

 

Od redovnih mesta, sad već ns mejnstrim - Irish pub, The camelot (mada je poskupeo), Gusan ok (mada su izbacili nešto sam uglavnom jeo), Kibic korner (malo skuplji, al' mi blizu).

 

Špajz Salaša 137 je poznat po branču vikendom. Sad su na novom mestu, na Trifkovićevom trgu, ali mi se ne da da odem tamo, stalno je puno. Funkcionisalo je na principu švedskog stola, oko 600-700 din. je bio tanjir i jedeš koliko hoćeš. Hrana je domaćinska, vojvođanska i mislim da uglavnom koriste proizvode sa Salaša.

 

@Koca Popovic eto još malo.

 


 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Ja Laboratoriju izbegavam od kad su imali ove ispade:
https://autonomija.info/novosadska-picerija-protivnici-smo-zaposljavanja-migranata-i-terorista/

 

Sličnu picu, a pisao sam na Kafani, prave Tramontana koja kupi silne nagrade, Rupizza, Marezzi, Nolita na Grbavici. 
Bila je Zazina pizza, ali je zatvoreno, ali npr. možete da odete u Paletu na workshop pravljenje pice. Tamo imate još mnogo drugih workshop-ova što se tiče klope i pića.

Svakako su i pce koje ste pomenuli super, zavisi ko šta voli. Od običnih bih preporučio Gojko's pica.

 

Od skoro u NS postoje mesta gde možete da jedete dumplings. Postoji Happy dumplings i jedan novi kineski restorančić dijagonalno od Futoške pijace (na strani Elektro škole), koji je prilično neugledan, ali baš ima neki šmek kineskih restorana po Evropi. U kojima sam bio...

Takođe, ko je za japansku hranu pre svega, a da nije suši, i generalno za dalekoistočnu, možete da pogledate Dango san popup. Može dostava, a ponekim danima možete da odete u njihov stan koji su adaptirali da bude kao restorančić.


Puberaj ima brutalnu hranu. Ima i na nož i viljušku, a ima i gomila sendviča. Bruce Lee u tortilji brutalan, kao i Italo tortilja, Phily cheese... Ostalo takođe. Cene su skroz ok. 
Dobru klopu u vidu sendviča imate i u Bačkoj ravnici.

 

Za burgere mi je Toster favorit i njihov pomfrit domaćinac. Od skora postoji smash burgeri u Razbratu u Pašićevoj. Super su, ali dupli koji može da te zasiti donekle je oko 1100 din. U Tosteru su oko 600, 700, 800, zavisi.
U Portofinu je burger, tj. meso jako dobro, ali su dodaci prilično bez veze. Tamo isto ima fine klope, često smo išli na pauzi s posla.
Jeo sam skoro konjski burger u Krafter burger. Imaju i ovčiji i juneći. I svi su ja mislim 640 dindži.

 

Od redovnih mesta, sad već ns mejnstrim - Irish pub, The camelot (mada je poskupeo), Gusan ok (mada su izbacili nešto sam uglavnom jeo), Kibic korner (malo skuplji, al' mi blizu).

 

Špajz Salaša 137 je poznat po branču vikendom. Sad su na novom mestu, na Trifkovićevom trgu, ali mi se ne da da odem tamo, stalno je puno. Funkcionisalo je na principu švedskog stola, oko 600-700 din. je bio tanjir i jedeš koliko hoćeš. Hrana je domaćinska, vojvođanska i mislim da uglavnom koriste proizvode sa Salaša.

 

@Koca Popovic eto još malo.

 


 

@uvrnuto mnogo ti hvala na ovom postu. Ovo sto sam pisao i pitao ranije sam skoro i zaboravio. Jos jednom moram da ti se zhvalim na savjetima. Da malo malo objasnim. Kad dodjem u nase krajeve (mislim na cijeli prostor ex YU) volim da pojedem nesto dobro . Npr na Ibarskoj magistrali ima veliki broj restorana,ali u zadnjih 10 godina svaki restoran u kojem sam bio je razocarenje. Isto vazi i Uzicki kraj u koji dolazim na odmor. Uzicki specijalitet komplet lepinja je bez veze na mnogo mjesta u samom gradu Uzicu. Ili npr. cevapcici su najbolji u Sarajevu na 3 (tri) mjesta. I jos nesto npr. moja supruga pravi daleko bolju komplet lepinju nego u uzickom kraju. Zaboravio sam da kazem da mi je supruga Uzicanka. Takodje ja kao Hercegovac imam priliku da jedem sarmu , mozda jednu od najboljih. 

Link to comment
Share on other sites

@Koca Popovic ja obožavam komplet lepinju. U Užicu sam probao u pekari Blue moon, ali mi je bila preterano slana. Mislim, jasno je meni od čega se pravi, ali ovo mi bilo previše. 

 

U Novom Sadu je bilo u Zlatiborskom prozorčetu, to sam jeo bukvalno pre 15 godina. Ne znam ni da li radi. Takođe sam primetio da ima Kod čika Pere, ali kad god sam bio nisu imali.

Sad se setih da ima i "specijalizovan" restorančić za komplet lepinju:

Užička Komplet Lepinja Kad God https://g.co/kgs/8QyFzya

 

Nisam nikad jeo, tako da bih mogao da probam konačno.

 

Npr. super mi je bila u Prijepolju, u Mahovoj pekari. Sa sve ćevapima. Mada sam davno jeo i bio zaljubljen u jednu Prijepoljku, pa možda nisam bio objektivan. 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Constantin pa kako kome. Snajka Norvezanka obozava komplet lepinju. Jedne godine sin i ja bili zajedno u Srbiji. Kad je posao za Beograd kupim lepinju (bilo negdje oko 10) za snajku pa ako prodje, prodje. Ja ostao jos nedelju dana. Uvece negdje oko 23:30 zovnem sina da cujem kako je prosao u putu i sta je bilo sa lepinjom. Lepinja je bila pojedena malo prije nego sto sam ja zvao. Kad je dobro napravljena nije losa ni podgrijana. Po mojoj procjeni ti priznajes samo meso. Sve ostalo je sporedno.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Koca Popovic said:

@Constantin pa kako kome. Snajka Norvezanka obozava komplet lepinju. Jedne godine sin i ja bili zajedno u Srbiji. Kad je posao za Beograd kupim lepinju (bilo negdje oko 10) za snajku pa ako prodje, prodje. Ja ostao jos nedelju dana. Uvece negdje oko 23:30 zovnem sina da cujem kako je prosao u putu i sta je bilo sa lepinjom. Lepinja je bila pojedena malo prije nego sto sam ja zvao. Kad je dobro napravljena nije losa ni podgrijana. Po mojoj procjeni ti priznajes samo meso. Sve ostalo je sporedno.

 

Pa, "konkretno"...:ss:

Šalu na stranu....jedna od mojih snaha je Užičanka. Naravno, pohvalili su se svojim specijalitetom. Ni rdjavo, ali meni lično smeta onaj pretop....svako ima neku svoju varijantu, ukus i to je stvarno individualno. Ne moram da umuvam mleveno mesu unutra (pljeskavica) može i samo lepinja s kajmakom....i ona mi se više svidja od "kompletuše"...jbg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Koca Popovic said:

@Constantin pa kako kome. Snajka Norvezanka obozava komplet lepinju. Jedne godine sin i ja bili zajedno u Srbiji. Kad je posao za Beograd kupim lepinju (bilo negdje oko 10) za snajku pa ako prodje, prodje. Ja ostao jos nedelju dana. Uvece negdje oko 23:30 zovnem sina da cujem kako je prosao u putu i sta je bilo sa lepinjom. Lepinja je bila pojedena malo prije nego sto sam ja zvao. Kad je dobro napravljena nije losa ni podgrijana. Po mojoj procjeni ti priznajes samo meso. Sve ostalo je sporedno.

 

Kako da budes "najbolji svekar na svijet":


 

Quote

 

Komplet lepinja

 

Lepinje:

 600 gr brasna
 300 ml mlake vode
 3 kasike ulja
 2 kasicice soli
 1 kasicica secera
 kocka kvasca

 U 200 ml mlake vode staviti kvasac, secer i kasiku brasna. Ostaviti da kvasac uskisne. Sjediniti brašno i so,u sredini brašna napraviti udubljenje i u njega sipati nadošli kvasac i ulje. Zamesiti meko testo, uz povremeno dodavanje preostalih 100 ml mlake vode. Testo prekriti  i ostaviti oko 1 h na toplom da naraste.
Izruciti testo na radnu površinu na koju ste posuli  dosta brašna,da bi lepinje bile"brasnjave". Testo podelite na 4 dela i od svakog dela napravite  lopticu.Dlanovima pritiskajte testo i oblikujte lepenju.
 Pecite ih u rerni zagrejanoj na 200 stepenioko 15 ak minuta.
Pecene izvaditi.poprskati vodom i prekriti krpom da omeksaju.

Kada omeksaju praviti komplet lepinje.

Sastojci (za jednu lepinju):
 
1 jaje,
2 kašike starog kajmaka (obavezan je stari kajmak, ne mladi).
3-4 kasike pretopa,odnosno moca koja ostaje u pekacu posle pecenja prasica i jagnjica

Uzeti sto tanji i siljatiji noz,prerezati lepinju tako sto joj se odstrani poklopac.
Dve kasike kajmaka i jedno jaje dobro umutiti i preliti preko lepinje,(jaje i kajmak mogu se mutiti direktno u lepinji tako sto se dobro umute vrhom od noza)
Tako su spremne da se zapeku.
Poklopac  se tek na kraju, kad je lepinja gotova, stavi u vec zagrejanu rernu .
U Uzicu se kupac uvek pita da li zeli 'zivlju' ili 'resiju',manje ili vise pretopa.

 U principu, peku se u zagrejanoj rerni, na nekih 200 stepeni, ne treba vise od 10-13 minuta, da bi lepinja bila srednje pecena odnosno "srednja".

 

 

 

:s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 2/5/2024 at 9:58 PM, uvrnuto said:

Užička Komplet Lepinja Kad God https://g.co/kgs/8QyFzya

 

Nisam nikad jeo, tako da bih mogao da probam konačno.

 

Totalna antipreporuka za komplet lepinju u Kad God.
Stavise, i od sendvica sa duvan cvarcima u tom objektu sam imao visoka ocekivanja, a doziveo iskustvo totalno suprotno tim ocekivanjima.

Jedini razlog zbog kojeg nisam ostavio pola zvezde na recenziji je sto sef deluje kao dobar lik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...