Jump to content

Novi Sad


Klotzen

Recommended Posts

41 minutes ago, RatzenStadt said:

Kej i most jutros 🤣

🤦‍♀️

 

IMG-fde0ca77049fab5442bb965f52817a00-V.j

 

IMG-75cc5d59f1f053472be355ac2bb2e646-V.j

 

 

@uvrnuto , @Devil In My Pants , vi rekoste da je ovo vas kvart. Videste li izgrednika? 😄


Strašno, nemam drugi komentar. Moj brat već neko vreme škraba, docrta nešto ili prefarba fašističke simbole po kraju. I za ovo bi trebalo tako nešto. Plus da odgovara za uništavanje imovine ili šta već sledi.

Link to comment
Share on other sites

Liman3 i Liman4 su vec naruzeni na slican nacin prefarbanim zidovima i stubovima u bojama srpske zastave.
Cela ulica Narodnog Fronta je obojena tako.

Daleko bilo da se jezim od prizora srpske zastave, nego, jednostavno mi izgleda skaredno, i ne mislim da je moj ukus za umetnost razlog tomu.
Centralni komitet SNSa je bio jako ljut zato sto su izgubili izbore za mesni odbor u tom delu grada pa su Boske i njegova rulja krenuli u agresivnu kampanju.

No, ovo sto se desavalo u noci koja je iza nas je neki daleko visi nivo vandalizma. Deluje kao organizovana akcija.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne vredi, niti ima ljudi koji  bi izasli i lupili im vaspitne, sto i razumem jer ovde ti sto crtaju imaju zastitu  policije. 

 

Evo kazu, akciju je izveo pokret Neutralni sa Vox foruma, kao omaz Devilu. 🚬😁

 

Psihopata se igra sa dve stolice..eto narod hoce Ruse, ko smo mi da uvodimo sankcije. Klasika..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Devil In My Pants said:

Evo kazu, akciju je izveo pokret Neutralni sa Vox foruma, kao omaz Devilu. 🚬😁

 

Ako je gazda kronos stvarno bio u NS, a nije pustio pp da ga odvedem na index sendvic i kolu, malo bi bilo reci da sam razocaran 😮 😞

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, AgroLaki said:

Novosadjani, u cemu je fora sa Balasevic porodicom, jel moguce od onakvog Djoleta onakva krindz debilana da ispadne?

Nema fore, u stvari je fora sa standardnom projekcijom umetnikovog dela i njega kao privatnog lica.

Ovde se to prenosi i na porodicu, gde ljudi ocekuju da su Balasevici kao likovi iz Djoletovih pesama, dobrodusne Lale i Sose kojima je najgora psovka ajd u persun.

Ova cerka sto je glumica je ispala jos i najbolja, Beba i ovaj bilmez od sina su klasicna deca uspesnog roditelja koji se greju na njegovoj slavi a ne znaju koliko su šuplji.

A tek Olivera, eh... 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AgroLaki said:

Novosadjani, u cemu je fora sa Balasevic porodicom, jel moguce od onakvog Djoleta onakva krindz debilana da ispadne?


Nemam pojma na sta mislis, niti sta rade clanovi porodice Balasevic, pa cu samo pretpostaviti da preduzimaju sta mogu da bi ostali relevantni u javnom zivotu 😄
 

41 minutes ago, Kronostime said:

Imam ja mnogo bolje drugove i drugarice po Novom Sadu. :classic_biggrin:


Ovo je zapravo bilo nisko.

Ne bi trebalo da dozivim tvoj upis kao spustanje moje vrednosti, ali ne mogu si pomoci.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RatzenStadt said:


Nemam pojma na sta mislis, niti sta rade clanovi porodice Balasevic, pa cu samo pretpostaviti da preduzimaju sta mogu da bi ostali relevantni u javnom zivotu 😄
 


Ovo je zapravo bilo nisko.

Ne bi trebalo da dozivim tvoj upis kao spustanje moje vrednosti, ali ne mogu si pomoci.

Tebe ne znam u RL, a njih znam neke i duze od 30 godina - nista licno.

Edited by Kronostime
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kronostime said:

Tebe ne znam u RL, a njih znam neke i duze od 30 godina - nista licno.

Covek ti iz sale kaze ti odmah ja imam drugove u NS-u..pre bi njih zvao itd...Mislim stvarno Kronose.Naravno da mi u gradu kulture to govorimo iz kurtoazije, tebe ostavljamo ovima sa Klise da te ugoste.

 

Inace, ako ikad izbije neko sranje u Srbiji prvo cu otici do gradske inspekcije, kakvi su ono tamo debili.Mozes im reci sta hoces, sve trpe, samo da ne rade nista. Nase gradske/drzavne institucije su rak ove drzave, sto nije tesko zakljuciti jer oni i ne zele da rade svoj posao.

 

Exit me ne zanima, dolazim u subotu uvece, nedelju cu prespavati. Na Exitu samod nulte bio i ovo je sve samo nije taj alternativni festival sto je trebao biti. Valjda su svi bili po pet puta, bine manje vise iste..itd..sranje zivo..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Clash said:

Nema fore, u stvari je fora sa standardnom projekcijom umetnikovog dela i njega kao privatnog lica.

Ovde se to prenosi i na porodicu, gde ljudi ocekuju da su Balasevici kao likovi iz Djoletovih pesama, dobrodusne Lale i Sose kojima je najgora psovka ajd u persun.

Ova cerka sto je glumica je ispala jos i najbolja, Beba i ovaj bilmez od sina su klasicna deca uspesnog roditelja koji se greju na njegovoj slavi a ne znaju koliko su šuplji.

A tek Olivera, eh... 

Pa jeste, ali je i malo čudno kako bilo ko dođe do toga da u kući ima onakvog dibidus budalaša koji se pali na srbstva, religije, ova mlaćenja ne znam kako se zovu i slično, što je gore nego da je budalaš koji luduje kolima i ponekad se ušiba ili naduva.

Link to comment
Share on other sites

Novi Sad je bio divan grad dok su se u njemu slusali tamburasi i bio stvarno kulturna sredina.

Na zalost, bisernicu zamenise gusle, a starogradske pesme ojkanje i autotune.

O`slo je to u ocin jos onda kad se na salasima zaorise BMK, Zare i Goci, Braca Bajic, Jandrino Jato i ostali.

Zato mi se i ne mili ici vise u njega.:classic_wacko:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Clash said:

Nema fore, u stvari je fora sa standardnom projekcijom umetnikovog dela i njega kao privatnog lica.

Ovde se to prenosi i na porodicu, gde ljudi ocekuju da su Balasevici kao likovi iz Djoletovih pesama, dobrodusne Lale i Sose kojima je najgora psovka ajd u persun.

Ova cerka sto je glumica je ispala jos i najbolja, Beba i ovaj bilmez od sina su klasicna deca uspesnog roditelja koji se greju na njegovoj slavi a ne znaju koliko su šuplji.

A tek Olivera, eh... 

 

Jbg, jasno je meni da ne moze da bude tacna percepcija da je njegova zena lepa protina kci, da je onaj mali hadzi neki novi klinac, a Beba devojka sa cardas nogama, ali da su oni susta suprotnost Djoleta (ili bar onog sto mi je Djoksa delovao), bas ne mogu da ukapiram. Ispade da normalniju decu imaju mnogi folkeri.

Nisam znao da ima i stariju cerku koja je glumica, vise sam se orijentisao na Bebu i onog debilka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Novi Sad je bio divan grad dok su se u njemu slusali tamburasi i bio stvarno kulturna sredina.

Na zalost, bisernicu zamenise gusle, a starogradske pesme ojkanje i autotune.

O`slo je to u ocin jos onda kad se na salasima zaorise BMK, Zare i Goci, Braca Bajic, Jandrino Jato i ostali.

Zato mi se i ne mili ici vise u njega.:classic_wacko:

Tesko to mozes cuti na salasima i cardama. Pises svasta. Ima ovako toga, al na salasima tesko. 

 

Grad se promenio posledicama Yu rata..jer svi su u NS isli..tj dosli. 

 

Iskreno tamburicu ne volim, uvek sam bio underground..jedino sto volim su Djoletove pesme i Boza zvani pub kao remek delo. Mada nisam bio na njegovom koncertu nikad.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AgroLaki said:

Novosadjani, u cemu je fora sa Balasevic porodicom, jel moguce od onakvog Djoleta onakva krindz debilana da ispadne?

 

A sta reci. Fakat je da, od njegove zvezdane prasine, nije ama bas nista sletelo na njih. Sa strane mi se cini da ne bi bili u stanju ni smisleno razgovarati o onome sto je Djole ostavio iza sebe. Tj, svi mi deluju kao suprotnost njemu, i to ne samo ocigledno po talentima, nego i po senzibilitetu: Ovakvi kakvi su, da covek ne zna ciji su, pre bi pomislio da je Balasevic bio neki direktor firme za kamion transport ili uvoznik polovne robe ili vlasnik pecenjare i sl... 

Edited by Marko
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

O mrtvima sve najbolje, ali ja vise nisam sigurna da panonski mornar nije prevario ceo region, pa i sire. Svojim nastupima, kao sto je onaj u posleratnom Sarajevu, cesto mi je nabijao losu savest, terao me na razmisljanje koliko sam sama mogla da uradim, a nisam, da se osecam krivom i losom… Kao vidi kako on, siroka dusa, a ja se tu zamajavam glupostima i slicno. I neka nas je prodrmao, ne zalim se, ko je hteo imao je sta da nauci, ogledalo da se pogleda. 
Ali brate, ako je za sve to vreme uz njega onakvog stasalo i ovo sto, pored pesama, ostaje iza njega… Onda ne mogu da se ne zapitam koliko je bio iskren? Porodica jeste bila deo njegovog imidza, ljubomorno cuvano blago na kojem je tesko bilo ne zavideti. I sad gledamo onog magarca u drustvu patrijarha, o zenskom delu porodice i da ne govorim. I pitam se ”dal’ je sve bilo samo fol, dal’ je sve samo jeftin trik”, a ovo otreznjenje nakon sto je cirkus zauvek otisao iz naseg malog grada?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja se nisam nešto mnogo zanimao za njegov privatni život, samo mislim da kao i većina, izgleda nije umeo da bude roditelj, čim se ovaj njegov sin izrodio u onakvog budalaša. To je trebalo odmah da se reaguje čim je počeo da pokazuje interesovanje za to čime se već bavi, a ne da se gleda kao "faza" koja će proći sama od sebe. Gde se uopšte onakvi likovi nađu kao on i ova što se udala za njega. Šta im znači ono zavijanje u neke marame. Da li oni vide oko sebe da to nije normalno ponašanje.

 

Nije ni bitan patrijarh, mada izgleda ni on nije bolji, jer eno juče vest, postavio negde listu omiljenih pesama, i među njima Led Zeppelin i Immigrant song. Sto valjda treba da dokaze kako je povezan sa "obicnim ljudima", ama samo pokazuje potpuni gubitak kontakta sa danasnjim svetom, isto kao onaj sto je svirao na gitari Psycho killer onomad posle izbora,  a i jedan i drugi izgleda ne znaju da danasnje generacije nikad nisu čule ni za jedno ni za drugo. Potpuno zaglavljeni svi u neki proslim vremenima, i ovaj Balasevicev budalas isto. Stvarno svašta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gazda, tebra, brate, jel pokusavas da afirmises ovu objavu postavljajuci je na forum? Jadan Novi Sad. Od svih gradova sirom Evrope i sveta koji su doziveli kulturalnu i etnicku diverzifikaciju, najvise je propatio : (
A cek sekund, jel uopste sme da se kaze da su Pariz ili Berlin npr. kulturoloski degradirani, ili bi se to osudilo kao anti-civilizacijski stav i rasizam? 😮

Zamisli zapocnes izlaganje glorifikacijom multilingvisticnosti, i zavrsis ga navodeci jedan specifican akcenat jezika kojim i sam pricas, kao urusavajuci element te multietnicke idile 🤣

 

Toliko puta vidjena i izrecena, i ekranizovana cak u raznim oblicima, ideja o romantizovanom status quo-u, koji invadorski i parazitski element uzurpira i upropasti.

Znas, jedna politicka ideologija iz prve polovine 20-og veka je pocivala na istoj ideji, istu dinamiku i razvojni put je imala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, RatzenStadt said:

Gazda, tebra, brate, jel pokusavas da afirmises ovu objavu postavljajuci je na forum? Jadan Novi Sad. Od svih gradova sirom Evrope i sveta koji su doziveli kulturalnu i etnicku diverzifikaciju, najvise je propatio : (
A cek sekund, jel uopste sme da se kaze da su Pariz ili Berlin npr. kulturoloski degradirani, ili bi se to osudilo kao anti-civilizacijski stav i rasizam? 😮

Zamisli zapocnes izlaganje glorifikacijom multilingvisticnosti, i zavrsis ga navodeci jedan specifican akcenat jezika kojim i sam pricas, kao urusavajuci element te multietnicke idile 🤣

 

Toliko puta vidjena i izrecena, i ekranizovana cak u raznim oblicima, ideja o romantizovanom status quo-u, koji invadorski i parazitski element uzurpira i upropasti.

Znas, jedna politicka ideologija iz prve polovine 20-og veka je pocivala na istoj ideji, istu dinamiku i razvojni put je imala.

Eh, Novi sad (RazenStadt, Újvidék....)  je jedan od mojih omiljenih gradova vise od 40 godina - grad u koji  se radujem kada idem zato sto cu videti neke meni drage ljude, ali ne mogu da ne primetim srozavanje duha istog, kao i drugih gradova sirom ex-SFRJ pred navalom ruralnih tipova koji nemaju nameru da se uklope u duh okoline vec bi isti da promene u duhu zavicaja.

To se tesko moze  moze nazvati evolucijom...:classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

I ja volim tamburicu. Kanda se covek kojeg nerado zovem ocem nije dovoljno potrudio da me upozna sa krajiskim melosom, duginim poselima i sl.
Doduse, i on se prisetio zavicaja tek pre 5-10 'dina, sto se otprilike vremenski poklapa sa metastazom njegovog alkoholizma.

Recimo, novosadsku rock scenu sam oduvek prezirao. Ateist rep, Obojeni program i sl, bukvalno mi paraju usi ti ritmovi.

Tamburaski sastav iz mog sela je sasvim pristojan. Dobro poznajem trojicu momaka.

 


Bio sam u mladosti par puta na svirci u kafani momka koji svira basprim, al' tesko je provesti se dobro, kamoli opustiti kada imas paralisucu soc. anksioznost. Jebiga, probao sam, Bog mi je svedok da jesam, ali sam jos pre punoletstva prihvatio sudbinu shitpostera i virtuelnog football managera.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...