Jump to content

Grupa B - DEN, FIN, BEL, RUS


Koje reprezentacije prolaze grupu B?  

16 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Gutam knedle još, ne mogu da se smirim, a još imam zapaljenje ždrela, nije mi dobro uopšte...
Svaka čast igračima Danske na hrabrosti.

Mora da se napravi neka regulativa. Pa makar to išlo do toga da postoji maksimalan broj utakmica/minuta koje igrač može da odigra u toku sezone.
Ovo je previše. Nerealno je očekivati da se smanji intezitet igranja, da se uvede nešto što će da kaže "Ajd sad manje trčite i trenirajte"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drperce said:

Ja nisam ni rekao da su oni pogresili, greska je u logistici i organizaciji koja je mogla da bude fatalna

Ne možeš to da znaš, pojma nemamo šta se dešavalo. Ne znaš koju opremu imaju kod sebe, a očigledno su imali "dovoljno" da izvrše reanimaciju i da ga priključe na kiseonik. Odluka doktora je da se na terenu uradi sve. Na kraju krajeva nosila su odmah doneta, ali su stavljena sa strane odlukom doktora verovatno.

Nemojte ovakve paušalne i odokativne ocene da dajete.

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda ljudi ne vole Vladu Novakovica iz razlicitih razloga ali od veceras je za mene mega car. Ide snimak tekme, on komentarise iz studija ceku situaciju. Dolazi snimak do dela gde Erikson pada. On panicno vice reziji da prekine/premota ds ne bi opet to emitovali.

10 minuta kasnije Gojko i onaj celavi lagano pustaju snimak i komentarisu kako su bas super igraci Danske jer su okruzili Eriksena i lagano pustaju ceo snimak sve sa delom gde ga strujom ozivljavaju. Pa mars bre stoko

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Ne možeš to da znaš, pojma nemamo šta se dešavalo. Ne znaš koju opremu imaju kod sebe, a očigledno su imali "dovoljno" da izvrše reanimaciju i da ga priključe na kiseonik. Odluka doktora je da se na terenu uradi sve. Na krajeva nosila su odmah doneta, ali su stavljena sa strane odlukom doktora verovatno.

Nemojte ovakve paušalne i odokativne ocene da dajete.

Vrlo dobro znam sta i kako ide jer sam ih i sam radio nekoliko puta. To da imaju svu terapiju, venske linije, monitor, opremu za intubaciju i sam kiseonik okaci macku o rep. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Mozda ljudi ne vole Vladu Novakovica iz razlicitih razloga ali od veceras je za mene mega car. Ide snimak tekme, on komentarise iz studija ceku situaciju. Dolazi snimak do dela gde Erikson pada. On panicno vice reziji da prekine/premota ds ne bi opet to emitovali.

10 minuta kasnije Gojko i onaj celavi lagano pustaju snimak i komentarisu kako su bas super igraci Danske jer su okruzili Eriksena i lagano pustaju ceo snimak sve sa delom gde ga strujom ozivljavaju. Pa mars bre stoko

Ne vidim preteranu krivicu njih dvojice. Vise je kriva rezija.

 

Inace horor scene u Kopenhagenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drperce said:

Vrlo dobro znam sta i kako ide jer sam ih i sam radio nekoliko puta. To da imaju svu terapiju, venske linije, monitor, opremu za intubaciju i sam kiseonik okaci macku o rep. 

Nisam stručnjak, ali možda postoji neka standardna oprema koju moraju imati u tim trenucima. Ne može se očekivati da pored terena imaju operacijsku salu. Djeluje logično da bi kola hitne trebala biti tamo, ali sumnjam da bi Danci podbacili na takvom detalju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma imaju komplet medicinsku opremu na stadijumu ali je primarno bilo oživljavanje što pre pa su to radili na stadionu. Bolnica im treba da utvrde šta se stvarno desilo i da ga detaljno istestiraju.

 

Sad objaviše UEFA proglas da su oba tima tražili da se utakmica nastavi. Ja stavih smajli gore misleći sad će drvlje i kamenje po uefi zbog ove odluke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Nisam stručnjak, ali možda postoji neka standardna oprema koju moraju imati u tim trenucima. Ne može se očekivati da pored terena imaju operacijsku salu. Djeluje logično da bi kola hitne trebala biti tamo, ali sumnjam da bi Danci podbacili na takvom detalju. 

 

Postoji standardna oprema i terapija koju ima svaka torba, i to resava probleme u  99% situacija ali postoje situacije za koje jednostavno ne postoji mogucnost da imas sve potrebne stvari jer je oprema jednostavno premasivna i nemoguce je da imas sve kod sebe.  Zato je i bitno da imas kola odmah tu, sto zbog te opreme koju nemas u torbi sto da bi ga sto pre transportovao.

 

Evo zasto su stadioni sa atletskom stazom bolji 😁

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Medicinska ekipa pored terena, bez ikakve sumnje, ima svu mogucu opremu za ovakve stvari. 

 

Nije bas dobro mogla da se vidi intervencija, cini mi se da je radjena kompresivna masaza srca, mozda defibrilator, kiseonik, uvedena IVK, prikljucen na monitoring. Igrac ocigledno nije bio intubiran. Inace vrlo brza intervencija, svaka cast.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Postoji standardna oprema i terapija koju ima svaka torba, i to resava probleme u  99% situacija ali postoje situacije za koje jednostavno ne postoji mogucnost da imas sve potrebne stvari jer je oprema jednostavno premasivna i nemoguce je da imas sve kod sebe.  Zato je i bitno da imas kola odmah tu, sto zbog te opreme koju nemas u torbi sto da bi ga sto pre transportovao.

 

Evo zasto su stadioni sa atletskom stazom bolji [emoji16]

Pa oni su ga priključili na kiseonik pre izvođenja sa stadiona. Na kolicima je bio svestan i sa maskom za kiseonik.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 

BTW, piše da su IGRAČI obe ekipe, nakon informacije da je Eriksen živ, svestan itd, tražili da nastave meč. Nema sta tu sad uefa da filozofira preterano. Sve se (knadamo se) završilo relativno ok (posledice po njegovu karijeru i zdravlje nećemo znati danima).

Drugi problem je preopterecenost igrača ali to se ne rešava večeras...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad su lekari Danske stigli do Eriksena, posle 30 sekundi je potrčao preko terena momak sa torbom na leđima od jednog kubnog metra. Dok je on stigao su mu ručno masirali srce, a onda su iz te torbe uzeli svu ostalu neophodnu opremu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Struja je definitivno radila jer se video karakterističan trzaj nogu. Mene je najviše potreslo kada sam video Fince i njihov očaj. Oni su gledali sa druge strane terena, većina ih ne zna čoveka a opet su bili užasnuti, jasno da su scene bile užasne.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Pa oni su ga priključili na kiseonik pre izvođenja sa stadiona. Na kolicima je bio svestan i sa maskom za kiseonik.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Imas razne protoke kiseonika i razne boce. Ponekad ne mozes da intubiras nego mu radis traheotomiju. Imas tu hiljadu i jednu zackoljicu i mogucu zajebanciju, zafo se i gleda da se najosnovnije stvari urade na licu mesta a ostalo u kolima tj.bolnici.

Sva sreca pa nije bio neki masovan infarkt inace bi se tesko izvukao (ako je uopste bio AIM sa VF sto je neka moja pretpostavka po onom snimku)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ja sam se zanosila posle diplomiranja na medicini da budem dr u svetu tenisa, upala sam bila tamo i isla na obuku koja pored terapije sportskih povreda  podrazumeva i urgentnu medicinu i na tome je bio poseban akcenat. kad u tenisu imaju u vidu takve situacije pretpostavljam da je u fudbalu isto.

Edited by vanjabarsa
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...