Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

14 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Eh,kad sam botovao za njega,davnih dana. Ako postoji neki tim u kome ce pronaci ulogu,to je nas ovogodisnji. Sljakerski i ratnicki, decko je imao dve ozbiljne povrede, vredan je, a Radonjic voli takav tip igraca.To sto ima 25 godina macku o rep, ima u njemu materijala za CZ

Sto bi rekao radonja,angazovanje je  prisutno.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se posle 3/4 pitao dali je ovo najružnija utakmica koju sam gledao. A onda u 4/4 poezija ❤️

 

Zaista je fascinantno posle kakvog krša od igre (barem u napadu), smo uspeli da se vratimo i na kraju čak dobijemo utakmicu. Kao što je više puta rečeno, ova ekipa jednostavno nezna šta znači reč predaja.

 

Kao što je neko ranije dobro primetio, i ja mislim da nam svi problemi počinju od demarkacije bekova. Mi igramo ogromno tih uručenja na početku napada i kad to ne prođe, poruši se ritam. Wolters je imao malo problema več na prvoj utakmici. Dok kod Hollinsa to nisam primetio protiv Panathinaikosa. Može biti i da je do dobre odbrane Bayerna. Neznam ko ga je čuvao, ali čini se da je radio dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milos 3.14 said:

Beka na žalost nećemo dovoditi, tu je napravljen propust sa Holinsom jer je igrač istih karakteristika kao Dobrić. Dobar igrač, kul tip ali nije ono što nama treba. Neko iz dua Nate / Holins je trebalo da bude drugi tip igrača.

Sad iz ove perspektive Cornelie ne deluje kao loše rešenje jer može na obe centarske pozicije pri čemu je više 4.

 

4 hours ago, Markoss said:

Polako s Holinsom jbt, daj da odigra neku takmicarsku utakmicu, da ga vidimo u bitnim momentima i slicno. 

 

4 hours ago, Misterija Organizma said:

Dobro bre covece pripreme su, jesi ikad gledao Holinsa pre Zvezde, nije mu ovo prvi meč u karijeri pa da be znaš kako igra. Nadam se da kad krene da igra kako zna nećeš prvi ovde hvaliti, malo strpljenja lako je napadati i kritikovati,  polako.

 

Ovo i jeste problem, gledam Holinsa godinama i sve je lošiji i lošiji, pogotov šut spolja mu tone sve više i više. Mislim da je on za sada jedina greška u selekciji. Kao jedini crni igrač - bek, moralo se pronaći sigurnije rešenje. Na kraju će Dobrić biti najbolji spoljni šuter.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo i mene sa utiscima.

 

Prvo da izrazim ogromno zaljenje zbog povrede Aarona. Radi se o odlicnom igracu koji je kao nacrtan za ekipe kao sto je nasa. Veliki hendikep ce biti njegovo odsustvo, sad nemamo nijednog visokog igraca koji ima kvalitet da igra 20+ minuta u EL.

 

Drugo, izbor na krilu je brutalan i zato i moze da se desi da prezivimo i pored toga sto ostale pozicije skripe. Davidovac, Lazarevic, Dobric, Lazic i naravno Kalinic - 5 igraca na poziciji 3 i svako od njih moze nesto da donese. Mislim da ce Radonjic svakog od njih da koristi i da izvuce iz njih maksimum.

 

Dalje, ne znam bas sta cemo sa reketom - White bi trebalo da pauzira 6-8 nedelja, da se vrati do kraja novembra, ali to kod nas u praksi znaci da cemo ga gledati najranije u januaru. Prosto, kao da se plase da kazu bilo kakve lose vesti i onda se ispostavi da je situacija ozbiljna.

 

Nema ni nekog kvaliteta na poziciji 5 ni blizu i to me plasi. Da ne ispadne kao i prosle sezone kada su svi pisali da su tu Hall, Walden i Loyd i to je to od bekovskih pozicija, a kosarka se ne moze igrati sa Kuzmicem ili Hallom kao prvim centrom i bekom.

 

Po kvalitetu ovo je prvi favorit za osvajanje ABA lige, ali mene interesuje EL za koju se bojim da cemo opet propustiti sve vozove.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Kao jedini crni igrač - bek, moralo se pronaći sigurnije rešenje. Na kraju će Dobrić biti najbolji spoljni šuter.

 

Gadan je taj pritisak kad si tamnoput igrac. White man can't jump. 

 

Nije nikakav problem da Dobric bude nas najbolji suter ako ponovi formu iz druge polovine prosle sezone. S obzirom na proslu sezonu ne znam na osnovu cega bi ocekivali bolju rolu Holinsa od Dobrica, koliko god da je ovaj drugi beo? Problem ce biti ako Dobric potpuno ispadne iz te forme sto nije nemoguce.

 

Meni je najveci fenomen kako je odigrao Luka veceras. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

 

 

Ovo i jeste problem, gledam Holinsa godinama i sve je lošiji i lošiji, pogotov šut spolja mu tone sve više i više. Mislim da je on za sada jedina greška u selekciji. Kao jedini crni igrač - bek, moralo se pronaći sigurnije rešenje. Na kraju će Dobrić biti najbolji spoljni šuter.

Greška je bio Mitar, Greška je bio Mrdja, Ivanic je mlakonja, Laza ima nulu u Evroligi itd, uvek je nams neko Greška a onda se kajemo. Polako, Holins je EL igrac, da imamo kintu za Larkina doveli bi ga, mislim da treba verovati i igračima i treneru. Biće vremena i dana kad ćemo kukati, nervirati se i psovati ali to je sve Zvezda, i to je sve sport, po meni uz povratak Arona fali nam samo jedan top centar,  nadam se da se ne razmišlja o Cirbiju ozbiljno.

Edited by Misterija Organizma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, mmajstor said:

 

Gadan je taj pritisak kad si tamnoput igrac. White man can't jump. 

 

Nije nikakav problem da Dobric bude nas najbolji suter ako ponovi formu iz druge polovine prosle sezone. S obzirom na proslu sezonu ne znam na osnovu cega bi ocekivali bolju rolu Holinsa od Dobrica, koliko god da je ovaj drugi beo? Problem ce biti ako Dobric potpuno ispadne iz te forme sto nije nemoguce.

 

Meni je najveci fenomen kako je odigrao Luka veceras. 

 

Matematika je prosta; crnog beka ne dovodiš da bude radilica, toga već imaš na kilo, već da bude trpač. Nije to nikakvo izmišljanje tople vode.

 

23 minutes ago, Misterija Organizma said:

Greška je bio Mitar, Greška je bio Mrdja, Ivanic je mlakonja, Laza ima nulu u Evroligi itd, uvek je nams neko Greška a onda se kajemo. Polako, Holins je EL igrac, da imamo kintu za Larkina doveli bi ga, mislim da treba verovati i igračima i treneru. Biće vremena i dana kad ćemo kukati, nervirati se i psovati ali to je sve Zvezda, i to je sve sport, po meni uz povratak Arona fali nam samo jedan top centar,  nadam se da se ne razmišlja o Cirbiju ozbiljno.

 

Holins je tipičan EC bek. U EL može da igra kod nas i eventualno Asvelu ili Uniksu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dolazak Mitra je u meni davalo nadu da cemo dobiti energiju i  kreaciju i za sada se obistinjuje.

Potpisivanje Holinsa mi se nikad nije dopalo, to nije uopste profil koji nama treba, cak i da pogadja trojke u visokim procentima. Kad uporedim Lojda koji je trcao sa loptom kao da je nosi u rukama, mesao, spartao, i Holinsa koji nema sanse da napravi visak driblingom, onda mi bude bas onako krivo, da nemamo trojku, pa da ga stavimo na tu poziciju vise bi znacio, ovako ku*cina.

Velika jebstvar sto smo pobedili kao gosti domacina uz obilatu pomoc sudija, sa malim fondom igraca i pogotovu protiv jucerasnjeg malera i soka. Da stavr bude ludja, pobedili smo ekipu koja ima 3 petorke, sa Kuzmicem i Cirbesom.

Voleo bih da dovedemo laku peticu, ofanzivno orjentisanu.

Voleo bih i pleja, pa da gledamo Voltersa i Ivanovica na dvojci cesce.

Ne slazemnse da je fovodjenje Voltersa los posao, taj decko bas uvek bude prisutan na skoku, i uvek doprinese u vise oravaca.

Ako se ikada kompletiramo, mislim da to odsustvo estetike u smislu trojki, moze da bude nadomesten zaista jakim presingom, odbranom, i  energijom koju Radonjic forsira i koja mu je toliko puta donela rezultat.

Odlican tim smo naoravili, jeidina greska je Holins, siguran sam da od njega necemo dobiti mnogo, sta vise, izgubicemo, no dobro, to nam je sto nam je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Holins je tipičan EC bek. U EL može da igra kod nas i eventualno Asvelu ili Uniksu.

Pa nije EL baš NBA, a nije i da nije igrao EL u klubu kome je malo falilo da ode na F4 i to sa 20ak minuta prosečno. 

 

Možda bi u Asvelu ili Monaku imao veću ulogu, ali bi imao mesta i u jačim timovima.

 

Pao, Oli, Uniks, Monako, Asvel, Zvezda, Alba, Žalgiris. U Zenitu bio 2 sezone. Eto, pola EL. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Crni said:

Velika jebstvar sto smo pobedili kao gosti domacina uz obilatu pomoc sudija, sa malim fondom igraca i pogotovu protiv jucerasnjeg malera i soka. Da stavr bude ludja, pobedili smo ekipu koja ima 3 petorke, sa Kuzmicem i Cirbesom.

 

Nije ni Bayern bio kompletan, falili su Walden, Hunter, Djedovic, Zipser i Radosevic.

 

Na centru su imali samo Schillinga i Ogunsipea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hollins se meni svidja. Odlicnu odbranu igra. Da ne kazem vrhunsku ali bas bas lepo isprati igraca i aktivan je rukama pa ocekujem da ce krasti dosta lopti bekovima. U napadu nije klasa ali nije ni neznalica. On da je vrhunski igrac u oba smera bio bi ili u nba ili u nekom bogatom klubu. Stranac koji dodje kod nas mora da ima neku manu. Hollins ce biti vojnik, pravi timski igrac i ne sekiram se za njegovu buducnost u Radonjicevom sistemu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Cavani said:

Nekad povrede deluju dosta strasnije nego sto jesu, dok se nekad igrac samo uhvati za koleno i odseta u svlacionicu pa se ispostavi da je ACL.

Mesec ipo, pa i dva ipo meseca pauze je strava kako je izgledala ona povreda, to je u najgorem slucaju do dva meseca  sezone. Za toliko cemo se pregrupisati i snaci, vazno da se Beli dobro oporavi.

 

Ovde je pad delovao zastrasujuce, jos kao dodatak ona krv na licu. Povreda jeste teze prirode ali izgledalo je kao da je poginuo.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

 

Nije ni Bayern bio kompletan, falili su Walden, Hunter, Djedovic, Zipser i Radosevic.

 

Na centru su imali samo Schillinga i Ogunsipea.

Cini mi se da su im falili samo Hanter i Radosevic. Djedovic u ovoj konkurenciji visi, Volden takodje, a Zipser je cini mi se imao nekih problema sa zdravljem i nisam siguran da ce igrati ove sezone(mozda se varam za njega).

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da su im falili samo Hanter i Radosevic. Djedovic u ovoj konkurenciji visi, Volden takodje, a Zipser je cini mi se imao nekih problema sa zdravljem i nisam siguran da ce igrati ove sezone(mozda se varam za njega).

Ako se ne varam, Cipser je doživeo moždani udar i bio je hitno operisan. Teško da će se skoro vraćati.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...