Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

16 minutes ago, Del Piero said:

Da.

 

Djenka je bio mocan, nema spora, ali je uglavnom isao na snagu. Kod Natea je to malo prefinjenije. Puno osecaja u rukama, sa obe ruke je dobar, jednostavno je raznovrsniji.

 

Nije ni bitno ko je bolji, poenta je da je Nate daleko od nekog ko je los u kontakt igri.

 

U sezoni 2016/17:

 

Jenkins 55.6% realizacije oko koša (20.8% pokušaja iz igre), fauliran u 13.9% prodora, 19 puta imao 2+1

 

Walters 65.0% realizacije oko koša (21.6% pokušaja iz igre), fauliran u 16.3% prodora, 20 puta imao 2+1

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Guru said:

 

U sezoni 2016/17:

 

Jenkins 55.6% realizacije oko koša (20.8% pokušaja iz igre), fauliran u 13.9% prodora, 19 puta imao 2+1

 

Walters 65.0% realizacije oko koša (21.6% pokušaja iz igre), fauliran u 16.3% prodora, 20 puta imao 2+1

Oko kosa ne oznacava nuzno kontakt igru u opste,vec bas ubacuje u pricu Nejtove floutere.

Dzenkins je tada izasao iz prajma.

Link to comment
Share on other sites

Jbg banovase coveka na pocetku ovog foruma.
Jeste covek prek i nagao pogotovo ako ga neko iznervira.
I jbg.
Znao je da pise i njegove postove je bilo uzivanje citati,
Ma bedna politika, okupili bili iste one kretene sa starog foruma i koliko se secam gore je banovan. Retko kvalitetan forumas....

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

To kad je sa jos jednim plejmejkerom na terenu ne bih kategorizovao kao pg nego kombo,jer ...jeste upravo to.Spusta se u nekim trenucima na dva,jedan napad igra pleja jedan beka.

Zna se sta je plejmejker,organizator,ne moze se organizovati napad bez lopte u principu pa tako u jednom napadu ne moze biti dva pleja nego jedan plej  a drugi bek/kombo bek.

 

Ne znam sto da govorimo da igraju dva pleja kad jedan trci okolo kao bek dok drugi organizuje igru, igra pik i ostalo od PLEJMAJKINGA u pravom smislu te reci.

 

Po toj logici su i Pefi Marković i Miloš Teodosić kombo bekovi, jer i u Virtusu, a i ranije u reprezentaciji su često bili zajedno na parketu i hendlovali loptu na smenu... A u stvari su obojica najčistiji mogući plejmejkeri, a Sale Đorđević voli da igra sa dva pleja u petorci.

 

Pride, Teodosić zapravo ima neku off ball igru i dobro šutira iz izlaznih kretnji, što sa Ivanovićem uopšte nije slučaj - on kada nema loptu stoji u mestu i čeka, a kao što sam već napisao prošle sezone je bolje šutirao iz driblinga nego iz catch and shoot situacija, što nije baš česta pojava. Dakle, za njega je najbolje da što više ima loptu u rukama i da bude primarni ball handler u petorci.

 

I sve ovo je jedna strana parketa, a valjalo bi razmišljati i o drugoj...

 

 

Just now, UDresuKvinsiMilera said:

Oko kosa ne oznacava nuzno kontakt igru u opste,vec bas ubacuje u pricu Nejtove floutere.

Dzenkins je tada izasao iz prajma.

 

Ne ubacuje u priču Nejtove floutere, jer je to posebna kategorija - runners (iz njih je te sezone imao 53.8% realizacije i činili su 21.0% njegovih pokušaja).

 

Dženkins teško da je tada izašao iz prajma, jer mu je to overall najbolja i najkonstantnija sezona u karijeri.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako vam ne dosadi da Ivanovica gurate na neku dvojku/kombo beka i udarate mu neke etikete samo da bi u nekom vasem svijetu ta neka definicija plejmejkera ostala netaknuta i gledala se na isti nacin kao i prije 20+ godina uprkos svoj evoluciji kosarke kao igre i samih igraca. Ajde da nikad ga nijeste vidjeli kako igra no je tu eo 10 godina zadnjih i opet se neko ludilo glumi da bi se stvorila neka iluzija kako treba dovest jos 2 ballhandlera (PG I SG)

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Verujte u sta hocete da verujete ali kosarka ima 5 pozicija i to je tako.

Ako su dva centra u igri to jednog cini cetvorkom u datom trenutku(originalna cetvorka izlazi on je menja,radi zadatke cetvorke,cuva cetvorku,u postavci je cetvorka) ako su dva pleja u igri to jednog cini bekom i slicno.

 

Verujem da pratite NBA barem malo,kad je Janis uzeo da organizuje napade i prenosi loptu proglasavali su ga plejom,uveli "novi" termin "point forward"(gle cuda isto kao termin kombo bek),kad je Jokic prenosio i igrao bez pleja u petorci bio je "point center"...Iskreno se nadam da ste shvatili i da ne trebam da navodim jos primera a ima ih.

 

Ti @Guru kazes igra Sale  sa dva pleja pa nahvalis Teove kretnje i sut(sto je posao beka,valjda ocigledno).Covek ima pakleno brz sut i taj naskok za sut iz kretnji,moze da se spusti na beka bez problema samo je eto ekstra kvalitetan paser pa je greota da se to radi ali kad se umori moralo je i tako ovih sezona.

 

S obzirom da cete tvrdoglavo odgovarati samo da vas pitam kako Ivanovic to igra plejmejkera dakle organizatora igre dok Kobs prenosi,rasporedjuje igrace,vrti pik?Koju plejmejkersku ulogu je tu odradio Ivanovic?

Bez konkretnog odgovora na ovo nemojte odgovarati,znaci hocu da delimo poziciju po njihovim funkcijama na terenu a ne po onome sto je zapisano na sajtu EL.

 

 

 

 

Edited by UDresuKvinsiMilera
Link to comment
Share on other sites

nije to bas tako... bek suter je bek suter, a zna se sta je plejmejker, dok je kombo onaj ko ima skilove i jednog i drugog. Ako u igru udje drugi klasican plejmejker on ne moze naprasno postati bek suter ili kombo bek. 

 

edit: Kobs je prenosio loptu ali su pik vrteli obojica. Teo ima skil za komba, ali zbog njegovih pasova najcesce uzima organizaciju napada. 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ti @Guru kazes igra Sale  sa dva pleja pa nahvalis Teove kretnje i sut(sto je posao beka,valjda ocigledno).Covek ima pakleno brz sut i taj naskok za sut iz kretnji,moze da se spusti na beka bez problema samo je eto ekstra kvalitetan paser pa je greota da se to radi ali kad se umori moralo je i tako ovih sezona.

 

S obzirom da cete tvrdoglavo odgovarati samo da vas pitam kako Ivanovic to igra plejmejkera dakle organizatora igre dok Kobs prenosi,rasporedjuje igrace,vrti pik?Koju plejmejkersku ulogu je tu odradio Ivanovic?

Bez konkretnog odgovora na ovo nemojte odgovarati,znaci hocu da delimo poziciju po njihovim funkcijama na terenu a ne po onome sto je zapisano na sajtu EL.

 

Pusti ti šta je zapisano na sajtu EL, jer o tome niko do sada i nije pisao, nego smo pisali o fizičko-atletskim karakteristikama igrača i njegovom skillset-u. Ivanović je visok 190 cm (u patikama), ubedljivo je najopasniji sa loptom u rukama, odličan je ball handler, ume da iskreira sebi šut iz P&R-a i izolacija, ume da iskreira za saigrače, dobar je decision maker i generalno high IQ igrač... 7.1 asistencija per 40 na nivou sezone, 2.59 Ast/To ratio, 4.5 asistencija na 8.9 šuteva iz igre.

 

S druge strane za dvojku nema sajz i fizikalije, nema šut iz izlaznih kretnji, nije neki kater, iz catch and shoot jumper-a prošle sezone težak prosek... I na osnovu čega je onda on dvojka, ili kombo bek, kada nema bukvalno ni jednu jedinu karakteristiku zbog koje bi ga tako zvali, a ima sve karakteristike PG-a?

 

Uzgred, prošle sezone u Budućnosti je i Della Valle igrao sa loptom i vrteo pik u petorci sa Kobsom i Ivanovićem... Po ovoj tvojoj klasifikaciji je onda i on bio PG, a neko od preostale dvojice čak SF... A zapravo su samo igrali sa tri "mala" i to je to.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTwister said:

Ja ne znam kako vam ne dosadi da Ivanovica gurate na neku dvojku/kombo beka i udarate mu neke etikete samo da bi u nekom vasem svijetu ta neka definicija plejmejkera ostala netaknuta i gledala se na isti nacin kao i prije 20+ godina uprkos svoj evoluciji kosarke kao igre i samih igraca. Ajde da nikad ga nijeste vidjeli kako igra no je tu eo 10 godina zadnjih i opet se neko ludilo glumi da bi se stvorila neka iluzija kako treba dovest jos 2 ballhandlera (PG I SG)

Zato i rekoh, ne bih voleo Jovica kad je tu vec vanilica. Daj dva beka i Noka pa da prebacujemo loptu kroz kos.

 

Da je Ivanovic zavrsio kod komsija, mislim da bi se vise plasili njega od Pantera i Avramovica zajedno. 

 

Ivanovic ima sve karakteristike lidera, zajeban je, klacer, prgav, motivisu ga jaki protivnici, hrabar je, voli da preuzima odgovornost na sebe i bilo ga je tesko gledati protiv nas svih ovih godina. Eto sad ce biti nas, u crvenobeloj garnituri(sto je bas amboliv'bol), i iskreno, od svih, njega jedva cekam da vidim u nasoj opremi. Sa ratnicima kakvi su on, Kalina i Lazic, mnogo se lakse spava. Verujem da ce Ivanovic posle prve utakmice sve da nas kupi. Zapravo on i Kalina su ti koji me drze spokojnog, ma koliko se drugi pojacali.

Edited by Crni
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Verujte u sta hocete da verujete ali kosarka ima 5 pozicija i to je tako.

Ako su dva centra u igri to jednog cini cetvorkom u datom trenutku(originalna cetvorka izlazi on je menja,radi zadatke cetvorke,cuva cetvorku,u postavci je cetvorka) ako su dva pleja u igri to jednog cini bekom i slicno.

 

Verujem da pratite NBA barem malo,kad je Janis uzeo da organizuje napade i prenosi loptu proglasavali su ga plejom,uveli "novi" termin "point forward"(gle cuda isto kao termin kombo bek),kad je Jokic prenosio i igrao bez pleja u petorci bio je "point center"...Iskreno se nadam da ste shvatili i da ne trebam da navodim jos primera a ima ih.

 

Ti @Guru kazes igra Sale  sa dva pleja pa nahvalis Teove kretnje i sut(sto je posao beka,valjda ocigledno).Covek ima pakleno brz sut i taj naskok za sut iz kretnji,moze da se spusti na beka bez problema samo je eto ekstra kvalitetan paser pa je greota da se to radi ali kad se umori moralo je i tako ovih sezona.

 

S obzirom da cete tvrdoglavo odgovarati samo da vas pitam kako Ivanovic to igra plejmejkera dakle organizatora igre dok Kobs prenosi,rasporedjuje igrace,vrti pik?Koju plejmejkersku ulogu je tu odradio Ivanovic?

Bez konkretnog odgovora na ovo nemojte odgovarati,znaci hocu da delimo poziciju po njihovim funkcijama na terenu a ne po onome sto je zapisano na sajtu EL.

 

 

 

 

 

Sto se tice 5 pozicija u kosarci, ali i svega ostalog sto si pisao/pitao, preporucujem da procitas post sa linka ispod. Tu je gomila odgovora na tvoja pitanja, da ne tretiram svako pojedinacno i gusim forum. 

 

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/1327-kosarka-analiza-i-sinteza/&do=findComment&comment=318022

 

Link to comment
Share on other sites

Ivanovic je Radonjin djak i on mu je dao sansu sa vec 17-18 godina,igrao je i tad zapazenu ulogu kod Deja i sigurno covek zna kako ce mu sluziti. Drugi par opanaka jeste da li ima kvalitet za EL da sa njim budemo u borbi za F8. Tim ne cine superstarovi vec svih 12 igraca i za sada koliko vidim Dejo eventualno nije radio sa Vajtom, sve ostale bas dobro poznaje.

 

Videcemo ko ce jos potpisati, ali te price da ce doci neki Loyd, poprilicno sumnjam u to jer to nije Dejov stil. Mi poprilicno treba da se naoruzamo ispod kosa, po meni sa cak tri centra jer ovaj ritam utakmica svakako to trazi. Cak mislim da ce doci jos jedan kec, jer svi oni mogu u principu i na dva. To je danasnja moderna kosarka gde posebn bekovi moraju da znaju da igraju na vise pozicija.

 

Meni je ovo poprilicno skladna ekipa koja moze da raste kao kvasac, nece tu biti individualnih brojki ala Loyd, Panter ili nesretni JOB koji ostao zakucan u srca pojednih igraca, to ce biti tim koji ce moci da igra cetrdeset minuta jakim intezitetom na oba kraja terena.

 

Nama sezona dosta zavisi od korone i od mogucnosti da hale budu pune, za ovakav tim to je gorivo koje moraju da imaju da bi napravili dobar rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

...

 

Verujem da pratite NBA barem malo,kad je Janis uzeo da organizuje napade i prenosi loptu proglasavali su ga plejom,uveli "novi" termin "point forward"(gle cuda isto kao termin kombo bek),kad je Jokic prenosio i igrao bez pleja u petorci bio je "point center"...Iskreno se nadam da ste shvatili i da ne trebam da navodim jos primera a ima ih.

 

...

 

 

 

 

 

Da, sa Janisom je uveden taj termin...

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Vrlo jasno sam ga nazvao "novim" terminom,bas tako pod navodnicima.

 

Mada sto se ja cudim da ti koji pises "neznam" nisi shvatio i/ili primetio to.

 

Ne razumem onda uopšte šta si hteo da kažeš sa tim "novi" termin. Ili je nov ili nije. Ili si hteo da kažeš da NBA mediji nisu znali da to postoji, pa su ga oni "uveli" kad je Janis krenuo da prevodi loptu preko sredine. A i neznam kako je to relevantno za raspravu o pozicijama u našem timu.

 

Primedba na gramatiku uvek može. Ti si nov pa ne znaš. ali ja sam u ovih 10+ godina na forumu više puta priznao, da mi od tri jezika koja tečno govorim, baš srpski pravi najviše problema.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kao neko ko je pogledao veliki broj tekmi Virtusa prošle godine:

 

Teova igra nije bila igra dvojke. Bez neke napredne statistike potpisujem da je imao minoran broj uzetih spotup šuteva, naročito iz nekih off ball kretnji.

 

On jeste igrao sa Stefanom često, ali je to služilo za 3 stvari:

1. Da ste Stefan prevede loptu, jer svaki put kada je Teo prevodi, ide maksimalni pritisak. Ne zato što misle da će mu je uzeti, neće, nego čisto da ga izmore.

2. Onda Teo preuzima loptu na 7 metara od koša, često posle nekog bloka, ili makar uručenja, da bi odmah po prijemu imao taj triple threat, jer je onda najopasniji.

3. Naravno odbrana, gde Stefan uzima boljeg napadača.

 

Sve u svemu, nema to veze sa kecom. To što je radio Stefan, može da radi i bilo koja dvojka, sa krštenim vođenjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Guru said:

...

A zapravo su samo igrali sa tri "mala" i to je to.

 

Jel se secas koliko si me bio iznapadao zbog predloga da mi igramo sa '3 mala' , jer ce Ejim da nas napuni iz reketa?? 

 

2 hours ago, Sector said:

Kume kad će black & white?

 

9f2057a6e51a551bcefd6847f603e356.gif

 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

Verovatno cemo sledeceg igraca da potpisemo za mesec dana.

Radonja ide po gradu i skuplja crkavicu od entuzijasta koji su u mogucnosti da daju pare i vole klub.

I ruke i noge...

 

posle se ljutite na coopera, za identicne postove. ne mozemo da dovedemo igraca, sasa obradovic isisava sve finansije iz meseca u mesec plus bonuse. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...