Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

7 hours ago, Николица said:

Ваљда ће сад да се опамете па ће силне милионе спуцане у ФК да пребаце у КК и да лепо комплетирамо екипу.

O ovome sam i ja razmisljao nakon ispadanja onih, onih... da ne lajem... 

Daj drzavne pare u sportove gde uz ulaganje mogu da idu dobri rezultati (kosarka, vaterpolo, odbojka...). Fudbal neka igraju na poljancetu nekom jer za bolje i nisu

7 hours ago, Nate said:

Kapiram da se kalina sad oseca isto kao aleksandar dragovic i pita se koji mi je kurac ovo treblo!

Bravo. Isto razmisljam u ovom trenutku... Mada, verovatno ce da iskoci iznad proseka, pa se nece previse odraziti na karijeru 

PS

Mozda nas KKCZ demantuje novim pojacanjima... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Ivanović, Wolters, Uskoković 

2. Pojačanje, Dobrić

3. Lazić, Davidovac, Lazarević

4. Kalinić, White, Mitrović

5. Pajačanje, Kuzmić

 

To će biti to. Sad već svi znamo da će nam mnogo toga značiti od beka i centra. Od centra očekujem najmanje Noka. Hoću reći taj kvalitet ako hoćemo iole da pariramo u EL. 

Na beku takođe ne smemo da štedimo. Tu očekujem možda i najveće ime u ovom prelaznom roku. 

Šta bih sada za Bili Berona dao.... 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, StiviKivi said:

1. Ivanović, Wolters, Uskoković 

2. Pojačanje, Dobrić

3. Lazić, Davidovac, Lazarević

4. Kalinić, White, Mitrović

5. Pajačanje, Kuzmić

 

To će biti to. Sad već svi znamo da će nam mnogo toga značiti od beka i centra. Od centra očekujem najmanje Noka. Hoću reći taj kvalitet ako hoćemo iole da pariramo u EL. 

Na beku takođe ne smemo da štedimo. Tu očekujem možda i najveće ime u ovom prelaznom roku. 

Šta bih sada za Bili Berona dao.... 

Plus Jovic u doselekciji umesto Uskoka taman kad se rehabilituje i cepaj.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

 

Hol se veći deo sezone raspadao, iz koje kavih razloga. U finalu protiv Future je junački potegao, s obe strane terena. Bez njega bi osvojili kitu, a ne titulu.

U finalu protiv Future Hol nije mogao da prevede preko pola, toliko je tragican bio.

Ti verovatno mislis na finale domacice protiv Mege kada je pogodio par trojki u sezoni kupanja po principu velikih brojeva.

Nemoj zezati da ti je Hol pouzdaniji od Voltersa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je ok. 

Uzmemo dva nasa nadimka, rednecks i white trash, sklonimo vratove i djubre i ostane nam ono sto treba: crveno-belo.

 

Sto se nase novopridosle bele cokolade tice, ja sam iracionalno zadovoljan. Dakle, ne mogu da objasnim zasto, ali deluje mi da ce Nate biti dobar fit na ovu ekipu. 

Kao sto je neko pre mene napisao, posle dovodjenja Dzonija bilo je jasno kakvu ulogu ce imati njegov kolega po vokaciji i tu se Walters savrseno uklapa. Ono sto malo zabrinjava je sto tesko obojica mogu biti na parketu istovremeno, jer cemo biti premekani u odbrani perimetra, posebno za Radonjine standarde. Obojica nasih plejeva su ofanzivno orijentisani, pa ako uopste moze da se bira profil beka koga treba da dovedemo, dizem obe ruke za nekog two-way atletu sa tranzicijom, koji pasuje i jednom i drugom kecu. Ne treba zaboraviti Dobrica koji je u prosloj sezoni napravio kvantni skok ka poziciji 2, tako da ne delim misljenje vecine na forumu koji zele trpaca indijanca na beku suteru. Imacemo mi dovoljno poena od spoljne linije, tako da nam taj segment ne mora biti iskljucivi prioritet kod odabira tzv. beka sutera.

 

Igracemo standardnu Radonjinu kosarku sa dobrom odbranom i kontrolisanim napadom, bez preterenog divljanja. Bicemo pravi tim, sa jasno podeljenim ulogama, pa dokle doguramo. Kod centra ne smemo da omanemo, bilo da ostaje Nnoko ili dolazi novi, to nam je kljuc sezone. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Volters-nit smrdi nit mirise, ne ocekujem prevagu niti poseban doprinos u vaznim mecevima. Za regularni deo aba lige je dobar.

Uskokovic-nadam se da je vezbao, ima u njemu potencijala.

Nece biti nikakav faktor ove godine.

Ivanovic-borac, klacer, dobar na ulazu, u odbrani, uziva u jakim utakmicama, ver ga nece biti protiv Krke, Mege i slicnih limunadica.

Odlicno pojacanje, takav profil zlata vredi.

Dobric, ako nastavi da pruza partije iz finisa prosle sezone, bice ubojito oruzje Dejanu Radonjicu.

Simonovic-voleo bih da ga vidim na klupi ili u penziji.

Kalinic-fajter, samostalan, nepokolebiv, igra u svim pravcima, ima ga svuda, ne postoji slican igrac na poziciji 3 u Evropi. Igrac koji bi bio idealan nekoj ekipi koja zeli trofej u Evroligi, Cska, Barsa...

Lazic-igrac koji jedino pokazuje svoju vrednost kod Radonjica, svakako vredna karika.

Lazarevic-bice premala uloga, guzva je ogromna, ali neka se bori.

Davi-dovac-godine koje su pojele skakavci. Sve inferiorniji fizicki, sporiji, neubedljiviji, u visokom padu, bez indicija da moze da se vrati na neki svoj prosek.

Mislim da ce ga Radonjic koristiti minimalno.

Mitrovic-u kratkim sekvencama moze uneti energiju, po neki skok u napadu, dobroj odbrani, nekim razigravanjem ili rolingom. Inace jako ogranicen, bez arsenala sa distance. Uvek je lose kad ti protivnik ne izlazi na sut. 

Vajt-prvi izbor na poz 4. Ako uspe da rehabilituje karijeru, moguce je da dobijemo konstantnog igraca, ocekujem od njega odlicnu sezonu, narocito u vaznim mecevima.

Kuzmic-nepouzdan, inertan, ocajna motorika, ume da zagradi kos, da veze bacanja, da odigra odbranu 1na1, ali ogranicen je na 10ak min, i to mu je puna kapa.

Iz ovog proistice da ce biti potrebno mnogo rada, da bi pojedini igraci postigli poene, generalno smo dosta limitirani u napadu, pa eventualni ostanak Noka, ne bi mnogo promenio tu sliku, ali dolazak 2 skorera itekako bi. Ocekujem jednog costokrvnog sutera tipa Beron i kednog koji je bolhendler sa sutom i ulazom.

Cvrste ekipe ne igraju atraktivnu kosarku, ali cesto podizu trofeje. Mislim da cemo kao tim rasti i da ce Radonjicev pelcer, ponovo da se primi na kraju godine. I ne sekiram se ako smo omasili po neko pojacanje, ne bi bilo prvi put da nas neko ko dodje naknadno pogura do uspeha.

Ne verujem u Covica, ali verujem u Radonjica, verovao sam mu i prosle godine, tada je imao sizifov posao, koji mu je postavio Sasa Obradovic, sada ce ipak imati priliku da svoju viziju sprovede po zamisli, sto une da bude dobra satisfakcija. Ja mu zelim sto vise skalpova velikih, kao onih godina i da kroz sezonu rastemo kao tim, a kad posle jeseni i zime ponovo procveta Maj, znam da ce Perun, Vesna, Vid i ostali Bogovi, biti na nasoj strani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Ja se ne sećam kad smo igrali lepu i atraktivnu košarku

U Alimpije sezoni smo bili Armani (pre Mesine) za sirotinju. Uz takve odbrambene kratere i low iq ekipu, da to ni 5 Lazica ne bi pokrpilo

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Crni said:

Volters-nit smrdi nit mirise, ne ocekujem prevagu niti poseban doprinos u vaznim mecevima. Za regularni deo aba lige je dobar.

Uskokovic-nadam se da je vezbao, ima u njemu potencijala.

Nece biti nikakav faktor ove godine.

Ivanovic-borac, klacer, dobar na ulazu, u odbrani, uziva u jakim utakmicama, ver ga nece biti protiv Krke, Mege i slicnih limunadica.

Odlicno pojacanje, takav profil zlata vredi.

Dobric, ako nastavi da pruza partije iz finisa prosle sezone, bice ubojito oruzje Dejanu Radonjicu.

Simonovic-voleo bih da ga vidim na klupi ili u penziji.

Kalinic-fajter, samostalan, nepokolebiv, igra u svim pravcima, ima ga svuda, ne postoji slican igrac na poziciji 3 u Evropi. Igrac koji bi bio idealan nekoj ekipi koja zeli trofej u Evroligi, Cska, Barsa...

Lazic-igrac koji jedino pokazuje svoju vrednost kod Radonjica, svakako vredna karika.

Lazarevic-bice premala uloga, guzva je ogromna, ali neka se bori.

Davi-dovac-godine koje su pojele skakavci. Sve inferiorniji fizicki, sporiji, neubedljiviji, u visokom padu, bez indicija da moze da se vrati na neki svoj prosek.

Mislim da ce ga Radonjic koristiti minimalno.

Mitrovic-u kratkim sekvencama moze uneti energiju, po neki skok u napadu, dobroj odbrani, nekim razigravanjem ili rolingom. Inace jako ogranicen, bez arsenala sa distance. Uvek je lose kad ti protivnik ne izlazi na sut. 

Vajt-prvi izbor na poz 4. Ako uspe da rehabilituje karijeru, moguce je da dobijemo konstantnog igraca, ocekujem od njega odlicnu sezonu, narocito u vaznim mecevima.

Kuzmic-nepouzdan, inertan, ocajna motorika, ume da zagradi kos, da veze bacanja, da odigra odbranu 1na1, ali ogranicen je na 10ak min, i to mu je puna kapa.

Iz ovog proistice da ce biti potrebno mnogo rada, da bi pojedini igraci postigli poene, generalno smo dosta limitirani u napadu, pa eventualni ostanak Noka, ne bi mnogo promenio tu sliku, ali dolazak 2 skorera itekako bi. Ocekujem jednog costokrvnog sutera tipa Beron i kednog koji je bolhendler sa sutom i ulazom.

Cvrste ekipe ne igraju atraktivnu kosarku, ali cesto podizu trofeje. Mislim da cemo kao tim rasti i da ce Radonjicev pelcer, ponovo da se primi na kraju godine. I ne sekiram se ako smo omasili po neko pojacanje, ne bi bilo prvi put da nas neko ko dodje naknadno pogura do uspeha.

Ne verujem u Covica, ali verujem u Radonjica, verovao sam mu i prosle godine, tada je imao sizifov posao, koji mu je postavio Sasa Obradovic, sada ce ipak imati priliku da svoju viziju sprovede po zamisli, sto une da bude dobra satisfakcija. Ja mu zelim sto vise skalpova velikih, kao onih godina i da kroz sezonu rastemo kao tim, a kad posle jeseni i zime ponovo procveta Maj, znam da ce Perun, Vesna, Vid i ostali Bogovi, biti na nasoj strani.

 

Volters i nije doveden da sam po sebi bude tzv "prevaga", valjda smo naučili da je u Radonjinom sistemu tim taj koji je prevaga, a igrači su samo delići tog timskog mozaika. Nejt je igrač koji će se lako uklopiti u taj mozaik. E sad, drugo je pitanje da li osim domaćih igrača, gde i ne postoji neki veliki izbor, za taj timski mozaik moraju da se recikliraju i stranci, ali to je naš Radonja, uvek će dovesti igrača kojeg poznaje. Nadam se da će bar to pojačanje na beku biti neka sveža krv i nov, mlađi stranac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon svih ovih dešavanja i potpisa, koncepcije tima koja se nazire, Kalinin potpis postaje još čudniji. Šta je bratu u glavi da dođe u hrkljuš ekipu (ok, lova, jasno samo je istu mogao da dobije i bilo gde drugo, plus više). Šta će njemu da igra basket na 61:59 rezultat, da rudari ko Novak protiv Rafe na šljaci Šatrijea...Baš ne kapiram. Bez da ima neke takmičarske ambicije. I to u svom prajmu... 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

Nakon svih ovih dešavanja i potpisa, koncepcije tima koja se nazire, Kalinin potpis postaje još čudniji. Šta je bratu u glavi da dođe u hrkljuš ekipu (ok, lova, jasno samo je istu mogao da dobije i bilo gde drugo, plus više). Šta će njemu da igra basket na 61:59 rezultat, da rudari ko Novak protiv Rafe na šljaci Šatrijea...Baš ne kapiram. Bez da ima neke takmičarske ambicije. I to u svom prajmu... 

Nece da ostavi drugove na cedilu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...