Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

Meni je zao sto Fed pravi budalu od sebe, sto sebi dozvoljava sve ovo. U ocima mnogih svojim glupostima krnji ogromji ugled koji ima, pre svega kod neutralnih fanova tenisa. Razumljiva je ta njegova pasija teniska, sujeta koja ga podstice...  Mogao je bar da fingira neku povredu, da se pozali na nesto... Ja verujem da se boji povrede, ali u tim godinama je i trening rizican.

Balavci koji predaju su usijane glave, derista koja ne mogu da istrpe poraz. Takav je bio i Novak. Fed se glupira.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

 

Ko je kriv Kepferu sto ga nije pobedio?

Federer je sam izjavio da nije ocekivao da pobedi 3 meca, izvagao je i shvatio je da ako izadje sa Beretinijem, moze da se povredi, a njegov princip je da ako izadje, onda ne predaje. Pa valjda ga treba postovati sto se drzi svog principa, a ne zeleti da izadje, pa da preda posle par gemova ili jos gore da se povredi i pozdravi sa karijerom.

 

Da je obrnuti raspored, Nadal bi uvek gledao na W kao na pripremu za RG, isto kao sto Fed gleda na RG, ne vidim sta je tu strasno.

Sigurno je Djokovicu AO mnogo drazi nego RG i da su blizu, on bi mu bio prioritet.

 

A gledali smo Frica na ovom turniru, bukvalno se povredio u poslednjem poenu meca, otisao mu meniskus, mora na operaciju, napustio teren u kolicima.

 

ovako:

ja potpuno razumem zasto se Fed povukao, nemam uopste problem s tim. Covek je vec dosta "krvi i znoja" prolio za tenis itd. itd.

 

ali...

svi oni imaju obavezu da pozitivno promovisu tenis (cak i stoji u ugovoru da moraju da budu in good standing s turom itd., a onaj ko se ponasa lose, pa to negativno utice na imidz tura, dobija kaznu).

s te strane ovo sto je uradio Fed je bilo lose za tenis i RG (naravno, ne toliko kao Osakin slucaj). On je mogao privatno da shvati RG kao pripremu za Wimbldon, da isplanira da mu je max 3 meca dovoljno i da nece da igra dalje, ali to nije trebalo da izjavi javno. morao je da saceka do sutra ujutro, pa da onda smisli neko objasnjenje da oseca stegnutost u vratu/ledjima/gde god i da ne moze da izadje, da mu je zao bla, bla, bla... na taj nacin ne bi stetio ni RG ni tenisu (a ne bi bas ni slagao, jer bi sigurno imao neke stegnute misice, ipak nije u prvoj mladosti, pa je jos igrao tezak mec). ovako ispada da on kao superzvezda moze da radi sta god hoce i daje los primer (kao sto rekoh: Museti), omalovazava jedan slem itd. itd.

 

slicno vazi i za Osaku: recimo da stvarno ima neke mentalne probleme (mada ja mislim da je to pre uobicajena stvar koju vecina sportista i superzvezda ima, a da je ona smislila novu PR "angazovanost" oko "vaznih pitanja").

ili nije trebalo da uopste nastupa, vec da potrazi strucnu pomoc, da se leci i vrati kad se izleci,

ili, ako je vec resila da nastupi, onda ni u kom slucaju nije trebalo da najavljuje na twiteru unapred da ce da bojkotuje KZS (a onda daje izjave japanskoj TV koja joj je sponzor).

ovo sto je uradila je apsolutno negativna reklama za tenis i RG (a pokusaj samoreklamiranja, bez ikakvog obzira prema ostalima).

prvo je, naravno, za sve okrivila novinare (koji generalno nisu neduzni, ali nikad prema njoj nisu bili ni truncicu gadni), a onda je sve spinovano tu medijima :classic_rolleyes: tako da su sad RG (Francuzi, a ko drugi?) i ostali slemovi krivi. :classic_rolleyes:

kao sto sam rekla: katastrofalno za imidz RG, slemova i tenisa.

 

ovog puta Serena je pozitivan primer: izasla je na teren, odigrala koliko god je mogla, jurila taj ukleti 24. slem, izgubila, odradila nekako tu KZS (sigurno joj nije bilo prijatno, kao milionerki, da odgovara na neprijatna pitanja). tako da od mene dobija pozitivno brojanje :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Forumasi su onomad bolje znali u kakvom su stanju Novakovi trbusni misic :classic_rolleyes: sumnjali u povredu itd itd

Fed je na kzs posle meca sa Svabom i sam rekao da ce se verovatno povuci zbog opasnosti od povrede, cak su i fanovi ovde na forumu konstatovali da je pogresio sto nije sacekao sledeci dan i rekao da ga boli nesto i da se zbog toga povlaci. 

Sad se vade fleke sa ovom njegovom rukom potpisanom izjavom :wicked:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Federer na neki način svojim postupkom otvara Pandorinu kutiju u vezi odustajanja jer šta sutradan sprečava bilo kog tenisera/teniserku da bez ikakvog valjanog razloga jednostavno samo odustanu od meča uz opravdanje da se boje povrede pošto postoji opasnost da dođe do iste.

Iz navedenog razloga bi ATP trebao da preduzme odgovarajuće mere jer u suprotnom gube kredibilitet da kazne bilo koga sledećeg ko učini isto, plus dovode sebe u situaciju da se pokažu i dokažu kao poslednji licemeri jer ne važe ista pravila za sve odnosno neki su povlašćeniji od drugih.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bistru vodu mutim said:

Što se Feda tiče, neka svatko razmisli šta bi napravio na njegovom mjestu.

definitivno ne ovo sto je on uradio.

 

vec sam napisala gore sta je trebalo da uradi: saceka jos jedan dan, pa da onda posalje saopstenje kako je eto ustao to jutro, ali oseca neki bol u ... (pa izabere sta god hoce: noga, vrat, rame, ledja). kao da je prvi put da su se igraci povlacili jer su ujutro osecali neku usinutos u vratu ili slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...