Jump to content

Roland Garros 2021


Милица

Recommended Posts

5 minutes ago, wwww said:

nego, Novak 34 godine, Tsitsipas 22. 12 godina razlika.

Ima neko ideju koja je do sada bila najveca razlika u godinama izmedju finalista GS-a?

 

kako me hoce ove statistike danas :classic_biggrin:

 

E3w6xrNWEAIGssQ?format=png&name=900x900

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Cicipas se nije raspao u finalu kao što je Medvedev,  i kao što bi se rapao Zverev. Verovatno najstabilniji od svih mlađih.

 

Ali ne sviđa mi se njegov stav. Nije delovao da je tužan, više besan. I ne sviđa mi se pominjanje odlaska Novaka u toalet. Nije sportski zaista.

Edited by Hugo Punch
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

Tuga bi bilo da zavrsi karijeru sa istim brojem RG-ova kao razni kafeljnikovi/federerovi/vavrinke i ostala slicna kalakurcija

 

mislim da zavrsetak karijere nije ni na pomolu, sve i da je danasnji mec otisao na drugu stranu..

 

ali da, priznajem da je bilo malo kolebanja pri najopasnijem rezultatu, uz glasno razmisljanje:

- 80,

osamdeset jbnih pobeda na ovoj prokletinji a isti q ćupova kao razno-razne Puerte, Gomezi i ostale Vederinke...

na srecu, mr.houdini strikes again ... i to kad je najpotrebnije.

 

i reda radi, da se i ovo arhivira:

 

Nole - Sode  2 : 1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam reddit i komentare malo. Ovaj mi je najzanimljiviji. A to je i ovde dosta ljudi pisalo

 

"im not upset Djokovic came back from two sets down to win this. im upset that i fully expected Djokovic to come back from two sets down to win this"

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

 
Odugovlacio, menjao patike (tada je stalno imao problem sa pertlama), pravio pauze, menjao reket itd. i to uvek u bitnim trenucima u mecu.
Da, i nastavio je to da radi tokom te godine, tu foru sa patikama.
Znam da mu je Nik na jednom mecu cak i doneo patike da promeni posto je toliko ocigledno postalo.
Al ono kada kaze da je loptica u autu ,a sudija sidje i uradi lagani over rule mi je gore nego natapanje loptica Milmana. Da je bar odustao posle prvog puta...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sinner, Felix, Musseti, Korda, Rune

Sto se mene tice kod ovih mladjih ima bas dosta njih za koje mogu da navijam pored Danila

 

Mada videcemo, dok ne sjebu nesto ko ce ostati. U pocetku su mi i Stefanos i Osaka bili kul.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Onaj stream stigao do 6:5 za Rafu u 3. setu. Rafa proslavlja vrlo emocionalno taj gem, u Novakovom stilu (kao posle meca s Beretinijem). Nisam nigde naisla na kritiku Rafinog proslavljanja, niti da je Ben preporucio Rafi da ide na kurseve anger management-a.

 

Gledam sad TB: sta rade ova dvojica! (jeste da je bilo i nekih lakih gresaka, ali tek posle mali milion suludih udaraca)

Edited by wwww
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nabijanje kompleksa se nastavlja, na red je dosla mladja garda:

TIm 

Medvedev

Tsitsipas 

Zverev (nema potrebe)

 

Malo se salim, ali moram da kazem da ja nesto do danas nisam primetio kolika je pi**a ovaj Grk. Zaista seljacko ponasanje, nikakav sportista. Kralju i  u porazu budi dostojanstven, ubedljivo najgotivniji lik od mladjih je Medvedev, zaista nisam primetio nista slicno kod njega, zelim mu da vlada posle ovih vanzemaljaca jer ako nista ponasanjem to zasluzuje.

 

Ljudi, malo je falilo da polomim TV, posle onakvog prvog seta sam samo ugasio i otisao u obliznji kafic da malo iskuliram jer znam da tamo nema TV-a. Zaista je Djokovic nesto sto se do sada nije pojavilo u sportu uopste, ovakav mentalni sklop je zaista nevidjen do sada. Ja imam utisak da on tera cirkus sam sa sobom i sebi daje celendze, ajde da ovom dam dva seta fore , da vidim da li mogu da stignem, ali Djokovicu ako ovo slucajno citas, vidi malo obrati paznju i na zivce svojih navijaca pa nemoj bas da preterujes, daj mu set fore, dosta je...

 

E sada trka postaje brutalna, NAdal vise nema izbora nego max da napadne W jer UO nema sanse da osvoji. Federer mora da pokusa jos jednom, sledece godine ce to vec biti totalno nerealno. JA mislim da Djokovic osvaja jos jedan GS do kraja godine sto ce po meni biti sasvim dovoljno, JA bih voleo iskreno da to bude W, pa da moze na miru da se spremi za OI i da mozda tankuje UO. Jos jedna bitna stvar kod osvajanja W je to sto bi onda ostao sigurno do kraja godine na mestu broj 1 sto je meni bar isto jako bitno jer bih voleo da probije tu magicnu granicu od 400 nedelja.

Jos jedna stvar, ja mislim da ce sledece godine Djokovic isto imati realnu sansu da osvoji RG, meni se cini da NAdal vise ne moze da dobije Djokovica na cistu fiziku, jednostavno godine cine svoje, a jedna bitna stavka je sto Nadal protiv Djokovica ne moze da diktira poene vec je prinudjen da igra defanzivno sto izaziva kod njega veliku potrosnju koju on vise ne moze da izdrzi. Samo da povrede zaobisju i njega i Nadala pa da gledamo jos najmanje godinu dana okrsaj titana . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Martin Mystere said:

@ Helmet

 

Samo, zašto bi tankovao USO ako osvoji W? Jedinstvena prilika da osvoji sva 4 GS u kalendarskoj godini, tako da ne bi trebalo u tom slučaju ni pomišljati na tankovanje.

 

 

Zbog OI, na to sam mislio.

Link to comment
Share on other sites



Da, i nastavio je to da radi tokom te godine, tu foru sa patikama.
Znam da mu je Nik na jednom mecu cak i doneo patike da promeni posto je toliko ocigledno postalo.
Al ono kada kaze da je loptica u autu ,a sudija sidje i uradi lagani over rule mi je gore nego natapanje loptica Milmana. Da je bar odustao posle prvog puta...


Meni su oba poteza ocajna, ovde makar sudija uradi over rule, a kod Milmana ne moze nista jer je ovaj pazio da ga glavni ne vidi...
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Ja bih zrtvovao OI, Novak ce biti jedan od glavnih favorita i sa 37 godina na sledecim OI, jer se igra na dva dobijena seta. Kalnedarski slem bi ga rangirao za GOAT-a.

zar tad nisu OI u Parizu? Hoce li se igrati na RG?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...