Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Toliko su se silno pripremali da su imali verovatno najmanje vojnika u Evropi od osnivanja NATO,

a o oruzju i evropskim vojnim budzetima da i ne pricamo. 🙄

RuSSija  bi verovatno (da nije u NATO) u februaru pre osvojila Nemacku, nego sto ce Ukrajinu.

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Dusko said:

Ali koliko su Happy aktuelnosti meradovne pokazuje da Zovu Nestorovica da komentarise ratne sukobe. Ja ne znam koliko doktor moze biti strucan za ta pitanja?

Jedino sto je zajednicko je mrznja prema Zapadu i ljubav prema majcici Rusiji.

 

Ma lik je dileja prve klase. Komentarise sve moguce teme, sto po sebi nije lose i mi ovde to radimo na neki nacin, ali nema pojma ni o cemu, laprda na bukvalno svaku mogucu temu. A sto je najgore laprda i kad je njegova oblast u pitanju, "Kad se dete rodi ima savrseni imauni sistem i nista mu vise ne treba.", "Danas je vec postalo jasno da je nemoguce zaobici upotrebu sode bikarbone u lecenju raka.". Dve izjave koje sam cuo jos 2018. i bilo mi je dovoljno da skonam o kakvom se pajacu radi. A ovo posle sopinga u Milanu je samo ludilo na ^n stepen.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, boxcube said:

 

Ma lik je dileja prve klase. Komentarise sve moguce teme, sto po sebi nije lose i mi ovde to radimo na neki nacin, ali nema pojma ni o cemu, laprda na bukvalno svaku mogucu temu. A sto je najgore laprda i kad je njegova oblast u pitanju, "Kad se dete rodi ima savrseni imauni sistem i nista mu vise ne treba.", "Danas je vec postalo jasno da je nemoguce zaobici upotrebu sode bikarbone u lecenju raka.". Dve izjave koje sam cuo jos 2018. i bilo mi je dovoljno da skonam o kakvom se pajacu radi. A ovo posle sopinga u Milanu je samo ludilo na ^n stepen.

Da sve to znam. Nego mi je poenta kakve ludake okuplja Happy televizija i sta im je cilj. :))

Link to comment
Share on other sites

Ruski trolovi pocinju sa poslom u pojacanom tempu. Razbijaju sve, idu napred...tipa 4km...u zoni gde su glineni golubovi svakodnevno. Jasno je i njima sta ih ceka posle ove nove isporuke.

 

Rusiju treba hermeticki zatvoriti...sve je ovo jos qrac. Mislim i da su Rusi skontali tj sluzba da ce morati traziti zamenu Putleru uskoro.

 

U principu botovi trpe pricu kako se ceo NATO bori protiv Rusije i oni ij rasturaju...a oni vec mesecim sprceni na jugoistoku ne mogu dva sela zauzeti.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, boxcube said:

 

Ma lik je dileja prve klase. Komentarise sve moguce teme, sto po sebi nije lose i mi ovde to radimo na neki nacin, ali nema pojma ni o cemu, laprda na bukvalno svaku mogucu temu. A sto je najgore laprda i kad je njegova oblast u pitanju, "Kad se dete rodi ima savrseni imauni sistem i nista mu vise ne treba.", "Danas je vec postalo jasno da je nemoguce zaobici upotrebu sode bikarbone u lecenju raka.". Dve izjave koje sam cuo jos 2018. i bilo mi je dovoljno da skonam o kakvom se pajacu radi. A ovo posle sopinga u Milanu je samo ludilo na ^n stepen.

Je li to onaj sto je izjavio da ruSSi koriste neku drugaciju, teslinu, fiziku u odnosu na Zapad ?

Evo izgleda da koriste i drugaciju matematiku. 🤣

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Rusiju treba hermeticki zatvoriti.


A propos, pročitah danas jedan članak o nekom istraživanju jednog univerziteta u Švajcarskoj, došli su do podatka da je samo oko 9% stranih firmi (iz EU) napustilo Rusiju od početka rata. Ostali posluju wie bisher… najveći broj iz Nemačke. 
 

Toliko o tvom hermetičkom zatvaranju.

 

Licemerje svuda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dragan said:

Je li to onaj sto je izjavio da ruSSi koriste neku drugaciju, teslinu, fiziku u odnosu na Zapad ?

Evo izgleda da koriste i drugaciju matematiku. 🤣

 

 

 

Izjavio je i da ne zna nijednog bogatasa da je umro od kancera. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:


A propos, pročitah danas jedan članak o nekom istraživanju jednog univerziteta u Švajcarskoj, došli su do podatka da je samo oko 9% stranih firmi (iz EU) napustilo Rusiju od početka rata. Ostali posluju wie bisher… najveći broj iz Nemačke. 
 

Toliko o tvom hermetičkom zatvaranju.

 

Licemerje svuda.

Ovde je pregled kompanija po drzavama i opsegu povlacenja, kao i obimu poslovanja.

 

Stop Doing Business with Russia

 

Over 1,000 Companies Have Curtailed Operations in Russia—But Some Remain

 

Bitno je da im sto je vise onemoguce tehnolosku podrsku za proizvodnju oruzja.

Sto se tice ekonomije, za budzet, najvazniji su nafta i gas.

 

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:


A propos, pročitah danas jedan članak o nekom istraživanju jednog univerziteta u Švajcarskoj, došli su do podatka da je samo oko 9% stranih firmi (iz EU) napustilo Rusiju od početka rata. Ostali posluju wie bisher… najveći broj iz Nemačke. 
 

Toliko o tvom hermetičkom zatvaranju.

 

Licemerje svuda.

 

Valjda su proglasili da je najveci korporativni gubitnik cele situacije povlacenja iz Rusije, Reno. Moje misljenje je da ce firme koje su listirane na berzi ukidati poslovanje tamo, a ove sto su privatne, nastaviti i dalje ako imaju profitabilnog posla. Moju firmu je kupio neki investicioni fond i sklonio je sa berze do sledece prodaje, i oni rade i dalje u Rusiji, samo sto su sve operacije lokalizovane u samoj Rusiji, a jedan kolega iz tima iz Moskve, je morao da predje da radi na projektima za Afriku i Bliski istok, umesto za Evropu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, da, znam, sad se sećam odakle mi je poznato ime... 

 

Svojevremeno je zaista (koliko god neverovatno zvučalo) i kod Koštunice bilo pro-NATO krilo, ali je, koliko znam, on to počistio sredinom / krajem 90ih.  Ne znam da li je ovaj konkretno doživeo Koštuničine "poznije" dane, ali od kad nastupa za tim AV on je u ovom fazonu.  Nisam ga (Šormaza) baš proučavao, samo znam (preko lika koji je dosta godina vrhovni savetnik u SNS), da tamo postoji (da, zaista!) jaka pro-NATO struja.  Da li će uskoro isplivati iz senke, ne znam... 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, fancy said:

Da, da, znam, sad se sećam odakle mi je poznato ime... 

 

Svojevremeno je zaista (koliko god neverovatno zvučalo) i kod Koštunice bilo pro-NATO krilo, ali je, koliko znam, on to počistio sredinom / krajem 90ih.  Ne znam da li je ovaj konkretno doživeo Koštuničine "poznije" dane, ali od kad nastupa za tim AV on je u ovom fazonu.  Nisam ga (Šormaza) baš proučavao, samo znam (preko lika koji je dosta godina vrhovni savetnik u SNS), da tamo postoji (da, zaista!) jaka pro-NATO struja.  Da li će uskoro isplivati iz senke, ne znam... 

Šormaz je bio poslanik DSS-a pa je preleteo kod Tome Nikolića, kasnije kad je Toma otpao sa političke scene prikačio se uz AV  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šormaz ima svoju ulogu u toj catch all politici SNS. On glumata kako je deo SNS za NATO pa ako privuče makar i jedan glas uradio je nešto. On lično jeste pro zapadno orijentisan ali nije baš mnogo pametan čim dozvoljava da ga vučić koristi na ovaj način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...