Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

47 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

 

Rusi sami otkrivaju gde su tanki

 

Pošto sam protiv koncepta nacije kao čopora, ne mogu da odgovorim na ovo, ali što se tiče društva RuSSije kao države, ono je na nivou azijatskih hordi.

 

Šteta je što se to društvo posralo na pojedince kao što su Čajkovski, Musorgski, Navaljni i mnogi drugi znani i neznani civilizatori.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

A Rusi gledaju i ne veruju.

To bi tako moglo samo u igrici.U realnosti bi takav događaj mobilizovao svu populaciju , čak i one liberale u Moskvi.

A odgovor Ruske vojske bi morao da bude recipročan.Vraćanje protivnika u isto kameno doba.

Nikome od nas se to ne bi svidelo.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

postoji jedna od tri opcije

ima i opcija 4.

Ruska vojska skine rukavice i od Ukrajinske vojske ne ostanu ni dugmići.Ukrajinska država se rasparča između Poljske , Mađarske i Slovačke.Barem zapadni deo.

Ovu sumornu mogućnost niko od vas ne uzima u razmatranje je li tako?

Kao , nemoguće je da Ukrajina uzgubi. Moguće je  i te kako.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sasa965 said:

ima i opcija 4.

Ruska vojska skine rukavice i od Ukrajinske vojske ne ostanu ni dugmići.Ukrajinska država se rasparča između Poljske , Mađarske i Slovačke.Barem zapadni deo.

Ovu sumornu mogućnost niko od vas ne uzima u razmatranje je li tako?

Kao , nemoguće je da Ukrajina uzgubi. Moguće je  i te kako.


to je opcija 1 - Rusija nastavlja sa bespostednim ratom protiv Ukrajine pa ko pobijedi, ja mislim da su z-likovci rukavice davno skinuli, a maske i gace su im same pale 

 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pošto sam protiv koncepta nacije kao čopora, ne mogu da odgovorim na ovo, ali što se tiče društva RuSSije kao države, ono je na nivou azijatskih hordi.

 

Šteta je što se to društvo posralo na pojedince kao što su Čajkovski, Musorgski, Navaljni i mnogi drugi znani i neznani civilizatori.

 

Ne treba idealizovati Navaljnog - po svemu sto vidim nema bas puno razlike izmedju njega i recimo Orbana...  Daleko od civilizatora.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ters said:


to je opcija 1 - Rusija nastavlja sa bespostednim ratom protiv Ukrajine pa ko pobijedi, ja mislim da su z-likovci rukavice davno skinuli, a maske i gace su im same pale 

 

 

Zaboravljas da u slucaju Rusije "skidanje rukavica" moze da znaci upotrebu taktickog nuklearnog oruzja protiv Ukrajinaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Zaboravljas da u slucaju Rusije "skidanje rukavica" moze da znaci upotrebu taktickog nuklearnog oruzja protiv Ukrajinaca.

 

Sa z-likovackog gledista nema razlike izmedju napada na Moskvu i na Donbas. Do kretenskog proglasenja pripajanja 4 teritorije je razlika postojala - vise je nema.

Zasto ne upotrijebe takticko nuklearno oruzje kada je "teritorija Rusije" vec pod vatrom?  Nije valjda da u toj "pravdoljubivoj"  Rusiji, "bastionu svjetske slobode", "borcu za prava potlacenih"  postoje manje i vise vazni Rusi i teritorije? O drugim nacijama da i ne pricamo. 

Edited by ters
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@HAMMER, em što bi napad na Moskvu i samu Rusiju mogao da dovede do nuklearnog rata, em bi u najmanju ruku značio opštu mobilizaciju. Taj potez bi za Ukrajinu bio klasičan autogol. Čini mi se da tvoja želja za takav potez dolazi iz duboke mržnje prema samim Rusima, a potezi iz mržnje obično vode u iracionalnost. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Darko said:

@HAMMER, em što bi napad na Moskvu i samu Rusiju mogao da dovede do nuklearnog rata, em bi u najmanju ruku značio opštu mobilizaciju. Taj potez bi za Ukrajinu bio klasičan autogol. Čini mi se da tvoja želja za takav potez dolazi iz duboke mržnje prema samim Rusima, a potezi iz mržnje obično vode u iracionalnost. 

 

Dakle svi se slazemo da Krim i druge nasilno pripojene teritorije nisu "sama Rusija" niti "prava Rusija", niti Rusija uopste? I ocito ih tako tretira i sam Putin. 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ters said:

 

Dakle svi se slazemo da Krim i druge nasilno pripojene teritorije nisu "sama Rusija" niti "prava Rusija", niti Rusija uopste? I ocito ih tako tretira i sam Putin. 

Naravno da nisu, kao što si i sam rekao to su nasilno pripojene teritorije Ukrajine. Nije mi jasno na šta aludiraš, valjda znaš da sam na strani Ukrajine u ovom sukobu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

Naravno da nisu, kao što si i sam rekao to su nasilno pripojene teritorije Ukrajine. Nije mi jasno na šta aludiraš, valjda znaš da sam na strani Ukrajine u ovom sukobu.

 

Za tebe znam... Ovo je  za one koji tvrde da je Krim Rusija, i da ukoliko neko ispali projektil na Rusiju onda ce biti belaj...I kojima su puna usta kako je dosta vise unipolarnog svijeta u kojem postoje zemlje i ljudi prvog, drugog i treceg reda. i da ce Putin tome stati u kraj. I sve to uz pomoc Pakistana i Irana...

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ters said:

Za tebe znam... Ovo je  za one koji tvrde da je Krim Rusija, i da ukoliko neko ispali projektil na Rusiju onda ce biti belaj

Ok, ali treba imati na umu da postoji ogromna razlika između "Rusije" i Rusije. Pogotovo Moskve i St Petesburga.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ters said:

 

Za tebe znam... Ovo je  za one koji tvrde da je Krim Rusija, i da ukoliko neko ispali projektil na Rusiju onda ce biti belaj...I kojima su puna usta kako je dosta vise unipolarnog svijeta u kojem postoje zemlje i ljudi prvog, drugog i treceg reda. i da ce Putin tome stati u kraj. I sve to uz pomoc Pakistana i Irana...

Tek ce to postojati u nekom rusocentricnom sistemu.

Uostalom kremlin i cela ta drzavna masinerija cak i same stanovnike Rusije tretira kao stoku i neljude - kmetove i potrosnu robu, a kamoli one druge....

Edited by FrediB
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja tu razliku ne pravim geografski - licno mislim da postoji nekoliko Rusija:

 

1) ona koju predstavlja zlikovacki rezim, placenici i profesionalni vojnici koji su napali Ukrajinu i svakodnevno vrse zlocine - Putin, Zaharova,  Lavrov, Surovikin  pa do svakog svakog profesionalnog kaplara

2) ona koja ce za pare uraditi sve - od Wagerovaca i Kadirova pa do  Berica

3) ona koja siri ideologiju zlocina - Dugin i slicni

4) ona koja sjediu Rusiij. oblaci djecu u vrticima u tenkove i avione, pise rodoljubive pjesme i mase zastavama na mitinizma i podrzava agresiju

5) ona koja precutno podrzava sve sto rezim kaze, mozda nece bas na paradu ali im nije mrsko da neko nauci pameti sve neruse

6) ona koja cuti, mozda i ne podrzava rezim, ali ipak renovira WC  kada se dokopa WC solje iz Ukrajine

7) ona koja cuti iz straha ali ne saradjue sa z-likovcima na bilo koji nacin

8 ) ona koja se buni  protiv zlikovaca, ali ne zbog njihovih djela, nego jer bi kao Iznogud htjeli biti kalif umjesto kalifa

9) ona koja se buni protiv zlikovaca iz humanih razloga - jer nema opravdanja za ubijanje neduznih u Ukrajini 

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darko said:

Valjda je svima jasno da bombardovanje Moskve nije isto što i bombardovanje okupiranih teritorija u Ukrajini ili raketiranje skladišta municije u Rusiji kod pogranične oblasti. 

Tu bi svaka zemlja odgovorila i imao bi nuklearne napade i WW3 u punoj skali. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne znam dal samo ja vidim ili mi se prividja da svaki put kad je rusija na konopcima kremljanci eskaliraju sukob i podignu lestvicu a zapad tek onda odgovara sto dovodi do zakljucka da neizbezno klizimo ka nuklearnom ratu. bukvalno stepenik po stepenik prilazimo tom trenutku jer ako mislite da je putin lud i nerazuman mogu da vas obradujem da je usa a pre svega stejt dipartment putin na kvadrat. ne postoji promil sansi da oni ne odgovore na svaku putinovu eskalaciju sto opet dovodi do zakljucka da idemo jednosmernom ulicom. pogotovu ne verujem da ce da ustuknu sad kad je rat dobio ove razmere i odneo ovoliko zrtava. 

 

zasto bombardovati moskvu? iz prostog razloga sto treba probuditi te hibernizovane ljude i naterati ih da osete sta znaci rat i gde sve ovo vodi. bojim se da ako se nastavi ovako samo ce dozvoliti putinu da zada prvi udarac i napravi vise stete. bukvalno mu se ne sme ostaviti prostor da se on za nesto pita vec se mora staviti pred svrsen cin. ako su rusi dovoljno glupi da stanu iza putina onda svejedno pre ili kasnije ionako klizimo u tom smeru. sdruge strane mozda se i probude pa dodje do deeskalacije.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je Soledar pao ili ne, postaje retoricko pitanje. Ako je na terenu i zauzet, 

mozda formalno proglasenje povlaci neke konsekvence, kao sto su preuzimanje nadleznosti

od strane ministarstva odbrane i isplatu vagner grupe.

Verovatno zbog toga rusko ministarstvo ne zuri sa saostenjima o zauzimanju, dok se situacija ne rascisti.

 

Inace Soledar,

Na to smo spali leta gospodnjeg 2023, tako izgledaju ruske pobede danas.

Najjaca je fora sto ratuju za taj Bahmut a ako ga osvoje tek onda ide smor za Ruse, da krecu za Slovjansk.

To bi verovatno mogao biti i krajnji cilj za njih, dalje ce tesko dobaciti.

Znaci ceo taj rat i klanicu izvode da bi zauzeli jos 40 kilometara puta i dva malo veca grada.

 

 

 

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Problem sa avionima je što se lako obaraju a onda protivniku dajete materijal za propagandu kada vam pilota vodaju po medijima. A ako su vam piloti penzioneri i ljudi sa pivskim stomakom onda još i šaljete sliku da imate amatersku avijaciju. Ovako kada ne dejstvuju je manja šteta po njih nego da dejstvuju i budu obarani. To takođe loše utiče na same Ruse koji su učeni da je njihova avijacija najjača na svetu. Avijacija se trenutno koristi na malim visinama i ne idu u dubinu neprijateljske teritorije a tu nema preciznog dejstva. To se verovatno svodi na to da pešadija otkrije cilj i avijacija dođe i izbaci na koordinatu bombe. Da li su nešto pogodili ili ne veliko je pitanje. Pride i na malim visinama rizikujete da vas obori neki ručni protivavionski sistem ali je tu verovatnoća manja jer su oni manje efikasni i kratko vreme ste iznad njihove teritorije.

 

Nuklearno oružje se neće koristiti protiv Ukrajine to je samo za paljenje masa i da ih ohrabre. Nuklearke će se koristiti jedino u slučaju rata sa NATO. Putin jeste budala ali nije lud, upotrebom nuklearki u Ukrajini bi upisao i sebe i Rusiju rame uz rame sa Hitlerom i nazi Nemačkom. Takođe imajte na umu da on želi da okupira Ukrajinu, a šta će mu Ukrajina koja je kontaminirana upotrebom nuklearnog oružja.

 

Što se tiče gađanja Moskve ja mislim da je treba gađati, ali ne civilne ciljeve kao što to rade Rusi nego gađati Aerodrome, Vojnu industriju i tome slično. Gađati mete na periferiji grada ili u industrijskim delovima da se smanji mogućnost pogađanja civila u slučaju greške. Time se ujedno šalje poruka i Ruskim civilima da su i oni od sada u dometu i da to nije tamo neka operacija za koju mogu da kažu "ne interesuje me, ne pratim to". A političari ne vole kada narod previše razmišlja o onome što oni rade. Naravno gađanje civila je greška koju Ukrajinci sigurno neće uraditi jer time bi izgubili podršku zapada za par nedelja a bez njihove pomoći bi izgubili rat u roku od par meseci.

 

Zapad trenutno vodi politiku "nećemo dozvoliti Putinu da dobije rat u Ukrajini" a to znači da je pomoć dozirana taman toliko da Ukrajina bude tvrd orah za Rusiju. Onog trenutka kada krene ogromna pomoć za Ukrajinu to znači da je politika zapada promenjena u "želimo poraz Rusije" i to je ono zašto zapad okleva i stalno daje pomoć na kašičicu. No kako Putin podiže uloge i eskalira ovaj rat zapad prati i to se neće promeniti. Jedino mislim da neće slati svoju vojsku jer za tako nešto retko koja država ima podršku svoje javnosti. Što se tiče podrške Ukrajini to ima odličnu podršku u svim većim državama NATO i njihovih prijatelja tako da se to neće zaustaviti.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Eddard said:


 

 


Nažalost, vraćanje Rusije u kameno doba, dok god poseduju nuklearni arsenal, povlači vraćanje cele planete u isto.

 

 

To je važilo nekad kad Azija nije bila ovako bitna. Već sa usponom neutralnog Japana bilo je jasno da nuklearni rat između hladno ratovskih super sila ne bi vraćanje u kameno doba.

 

Danas je to još manje verovatno jer danas pored Japana imaš Koreju, Tajvan i Kinu sve te zemlje su itekako tehnološki napredne pa ako sve ne budu uvučene u nuklearni rat tehnologija sveta će isti da preživi.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

.....

 

Nuklearno oružje se neće koristiti protiv Ukrajine to je samo za paljenje masa i da ih ohrabre. Nuklearke će se koristiti jedino u slučaju rata sa NATO. Putin jeste budala ali nije lud, upotrebom nuklearki u Ukrajini bi upisao i sebe i Rusiju rame uz rame sa Hitlerom i nazi Nemačkom. Takođe imajte na umu da on želi da okupira Ukrajinu, a šta će mu Ukrajina koja je kontaminirana upotrebom nuklearnog oružja.

 

Što se tiče gađanja Moskve ja mislim da je treba gađati, ali ne civilne ciljeve kao što to rade Rusi nego gađati Aerodrome, Vojnu industriju i tome slično. Gađati mete na periferiji grada ili u industrijskim delovima da se smanji mogućnost pogađanja civila u slučaju greške. Time se ujedno šalje poruka i Ruskim civilima da su i oni od sada u dometu i da to nije tamo neka operacija za koju mogu da kažu "ne interesuje me, ne pratim to". A političari ne vole kada narod previše razmišlja o onome što oni rade. Naravno gađanje civila je greška koju Ukrajinci sigurno neće uraditi jer time bi izgubili podršku zapada za par nedelja a bez njihove pomoći bi izgubili rat u roku od par meseci.

 

Zapad trenutno vodi politiku "nećemo dozvoliti Putinu da dobije rat u Ukrajini" a to znači da je pomoć dozirana taman toliko da Ukrajina bude tvrd orah za Rusiju. Onog trenutka kada krene ogromna pomoć za Ukrajinu to znači da je politika zapada promenjena u "želimo poraz Rusije" i to je ono zašto zapad okleva i stalno daje pomoć na kašičicu. No kako Putin podiže uloge i eskalira ovaj rat zapad prati i to se neće promeniti. Jedino mislim da neće slati svoju vojsku jer za tako nešto retko koja država ima podršku svoje javnosti. Što se tiče podrške Ukrajini to ima odličnu podršku u svim većim državama NATO i njihovih prijatelja tako da se to neće zaustaviti.

 

 

Hitler i Nemacka nisu upotrebili nuklearno oruzje na bojistu.:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...