Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ne podržavam nikakvo gađanje civilne infrastrukture i namerno ostavljanje gomile civila u mraku i bez tekuće vode i grejanja.

 

Vodovod još nismo čuli da su Rusi direktno gađali, a to što su gomila termoelektrana ujedno i toplane i što vodovod ne šljaka bez struje, jbg.

 

Po pitanju energetike, direktno sa sajta min. odbrane SAD:

 

Quote

The United States Air Force has long favored attacking electrical power systems. Electric power has been considered a critical target in every war since World War II, and will likely be nominated in the future.

https://media.defense.gov/2017/Dec/29/2001861964/-1/-1/0/T_GRIFFITH_STRATEGIC_ATTACK.PDF

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Citat iz Danas-a, kako je to nekad neko radio:

"Uništena je trećina elektroenergetskog kapaciteta zemlje, bombardovane su dve rafinerije – u Pančevu i Novom Sadu, a snage NATO-a su upotrebile i takozvane grafitne bombe za onesposobljavanje elektroenergetskog sistema." 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Azazelkg said:

Citat iz Danas-a, kako je to nekad neko radio:

"Uništena je trećina elektroenergetskog kapaciteta zemlje, bombardovane su dve rafinerije – u Pančevu i Novom Sadu, a snage NATO-a su upotrebile i takozvane grafitne bombe za onesposobljavanje elektroenergetskog sistema." 

Skoro sve toplane se koriste i za proizvodnju el.energije sto dopunjuje povecanu potrosnju tokom grejne sezone. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Venger said:

Okej to, nego ko ih je gadjao? Da li je televizija uopste legitimna meta u ratu? Posebno televizija koja ima domet ogranicen samo na jednu zemlju.

 

Ako je bombardovanje RTS najavljeno, ko zna kojim kanalima komunikacije sa SRJ i potvrđeno dovoljno unapred, ko je onda kriv za smrt tih ljudi? Prosto pitanje, daj prost odgovor.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Stvarno treba imati zeludac pa RTS iz 90ih nazivati televizijom. 

Televizije i mediji su od kraja `80-ih skrenuli u ratnohuskacka glasila interesnih grupa, a ne u verodostojan izvor informacija.

RTS 90ih se ne razlikuje nista po tome od sabrace po zanatu ni sa istoka, ni sa zapada.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Radilla je taj dan i evakuisana - u nocnoj smeni je ostalo dezurno osoblje, medju kojima i moja koleginica sa Studia B Ksenija Bankovic, pokoj joj dusi.

Sta je rekla kolegama? Pao mi secer, odoh ipak kuci. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Venger said:

Okej to, nego ko ih je gadjao? Da li je televizija uopste legitimna meta u ratu? Posebno televizija koja ima domet ogranicen samo na jednu zemlju.

Naravno da jeste, narocito ona koja je godinama sirila zlocinacku propagandu i mrznju prema svima, i bez potrebe huska stanovnistvo te zemlje i ispira mu mozak da svoje okruzenje shvata kao neprijateljsko, i da bude ksenofobno i samoizolacionisticki raspolozeno, i zadrto buzdovansko, umesto da bude otvoreno za novo i drugacije, i da hoce saradnju sa okruzenjem.

 

Takvi "mediji" su legitimna meta i kad nije rat, za razne politicke teroristicke organizacije, ako takve postoje.

  • Love 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, erwin said:

Ne podržavam nikakvo gađanje civilne infrastrukture i namerno ostavljanje gomile civila u mraku i bez tekuće vode i grejanja.

 

Vodovod još nismo čuli da su Rusi direktno gađali, a to što su gomila termoelektrana ujedno i toplane i što vodovod ne šljaka bez struje, jbg.

 

Po pitanju energetike, direktno sa sajta min. odbrane SAD:

 

https://media.defense.gov/2017/Dec/29/2001861964/-1/-1/0/T_GRIFFITH_STRATEGIC_ATTACK.PDF

Ovo mi je bilo uporiste u onome postu na koji je shonke odgvorio. Niko nije pricao o opravdanosti istog i jasno receno….sigurno se preciznost razlikuje ali je doktrina slicna. 
 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VladimirB said:

 

Ako je bombardovanje RTS najavljeno, ko zna kojim kanalima komunikacije sa SRJ i potvrđeno dovoljno unapred, ko je onda kriv za smrt tih ljudi? Prosto pitanje, daj prost odgovor.

Dabome, sano da Rusi najave da ce da gadjaju elektrane i odmah nema njihove krivice jer su najavili. Kriv je onaj ko je ubio, mrcina koja nije izvela radnike iz elektrane, televizije, toplane ima debelu odgovornost, ali je najveca krivica na onome ko je ispalio metak, raketu, bacio bombu...

Najavili su oni svojevremeno da ce gadajti 99.gradove. Sad je ista krivica onih koji su bacili kasetne na centar Niša i onih koji su trebali u vreme vazdusne opasnosti da sklone ljude sa ulice? Nece moći.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

Sta je rekla kolegama? Pao mi secer, odoh ipak kuci. 

Ne bi trebao toliko da banalizujes - nije u redu prema zrtvama.

Iz Aberdareve su i strani dopisnici slali izvestaje preko satelitskog linka i svi su predali svoje izvestaje do 18h - tada se tako radilo jer nije bilo brzog interneta i satelitskih komunikacija kao sada.

Angelina Vucic je tada bila novinarka u dnevnoj redakciji i nije bilo potrebe da u to doba bude u desku, zato sto je tamo bila nocna smena.

Tako funkcionisu stvari na televiziji i danas - bez obzira sto joj je sin bio tadasnji ministar informisanja.

Svako ko je ikada radio na televiziji i medijima uopste ce ti to potvrditi - svi dele kancelarije i bez potrebe se ne guraju tu u vreme kad im nije smena.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Don Radonja said:

Znaci okej ti je sto je nasa vlast znala za sve i opet ostavila ljude na vatrometini?

Ko je rekao da je okej? Koliko znam za to je osudjen tadasnji direktor RTS-a i odlezao zatvorsku kaznu. Da li je trebalo jos neko da odgovara, vrlo verovatno. Sto nije, to nije pitanje za mene.

 

A da li je televizija legitimna meta ili ne? Kakva god da je bila. Pink je danas 10 puta gora propaganda, pa ne mislim da ih treba gadjati. Pritom niko od poginulih nema veze sa propagandom. U pitanju je uglavnom tehnicko osoblje.

 

To sto je neko najavio da ce bombardovati ne umanjuje njihovu krivicu.

Edited by Venger
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, KfJ said:

Gadjanje energetskih postrojenja u SRJ nije bilo ok, 

ali zbog toga je sada ok tamo negde. 
sta nije jasno

 

Nije ok bilo tada, pa ne može da bude ni sada - moje mišljenje.

 

Nego, duduk sam za elektrotehniku i slično; koliko sam pročitao negde sinoć, juče su gađane neke 330kW stanice, koje valjda mogu da se relativno lako poprave i da ljudi dobiju struju u roku od dan-dva. Navodno, ima i jačih, od 780kW, ali one valjda nisu bile gađane juče. Koliko je ovo tačno, ima li nekih preciznijih informacija? Tom narodu tamo fali još samo da se smrzava noću :ajme: i da se desi neka humanitarna katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Nije ok bilo tada, pa ne može da bude ni sada - moje mišljenje.

 

Nego, duduk sam za elektrotehniku i slično; koliko sam pročitao negde sinoć, juče su gađane neke 330kW stanice, koje valjda mogu da se relativno lako poprave i da ljudi dobiju struju u roku od dan-dva. Navodno, ima i jačih, od 780kW, ali one valjda nisu bile gađane juče. Koliko je ovo tačno, ima li nekih preciznijih informacija? Tom narodu tamo fali još samo da se smrzava noću :ajme: i da se desi neka humanitarna katastrofa.

Kod elektroenergetskih postrojenja se koriste termini u KV, sto je odnos transformacije voltaze sa dalekovoda na potrosacku mrezu.

KW su potrosnja iste energije i tih 350 KW nece da "oznoji" ni seosku trafostanicu 10/0.4 KV.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Kronostime said:

Kod elektroenergetskih postrojenja se koriste termini u KV, sto je odnos transformacije voltaze sa dalekovoda na potrosacku mrezu.

KW su potrosnja iste energije i tih 350 KW nece da "oznoji" ni seosku trafostanicu 10/0.4 KV.

 

Ljubi te brat u znojav vrat, ajd' prevedi šta to konkretno znači - šta znači u smislu brzine popravke, koliko to na brzinu popravljeno može da traje i šta se dešava u slučaju da ovi odluče da gađaju i ta jača postrojenja.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...