Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Poslusah htvatskog profesora roberta baraca koji iznosi intetesantnu teoriju zasto su rusi ostetili svoj most i kako su preko noci rasporedili flotu i izvrsili raketni napad na ukrajinu. Ima dosta smisla sta kaze pogotovu deo gde kaze da je ostecena i urusena saobracajna traka koja je beznacajna dok je zeleznicki deo gotovo neostecen sto ukazuje da nije delo sabotera koji bi 100% minirali zeleznicki deo mosta. Zakljucuje da putin mora da pokaze zube jer mu se trese presto i da kroz takozvanu sabotazu mosta ima odresene ruke da bije po civilnim ciljevima. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, HAMMER said:

Poslusah htvatskog profesora roberta baraca koji iznosi intetesantnu teoriju zasto su rusi ostetili svoj most i kako su preko noci rasporedili flotu i izvrsili raketni napad na ukrajinu. Ima dosta smisla sta kaze pogotovu deo gde kaze da je ostecena i urusena saobracajna traka koja je beznacajna dok je zeleznicki deo gotovo neostecen sto ukazuje da nije delo sabotera koji bi 100% minirali zeleznicki deo mosta. Zakljucuje da putin mora da pokaze zube jer mu se trese presto i da kroz takozvanu sabotazu mosta ima odresene ruke da bije po civilnim ciljevima. 

 

 

Nikakvih sabotera nije bilo, profa gledao previse "otpisane", radilo se o kamion bombi, najverovatnije poljoprivredno djubrivo. 

 

  

9 hours ago, DJORDJE said:

Ne znam kako su se pokazali, ali me cudi da su ih poslali na front. Ti su tenkovi penzionisani za vreme SSSR i zamenjeni modelima koji imaju troclanu posadu. T62 nema automatski punjac, znaci mora da ima clana posade koji puni top, a Rusija vec 30 godina obucava posade za tenkove koji nemaju punioca. Bas me zanima kako su tako brzo obucili posade, jer oni koji su prosli obuku na tom tenku u SSSR-u , odavno vise nisu sposobni za sluzbu.

 

Mnogo kasnije je T-62 penzionisan kod Rusa, cini mi se zvanicno 2012, posto je 2008 koriscen u Gruziji kao deo regularnih jedinica. Od 2012 je namenjen rezervistima i vrsila se obuka za isti, a od 2018 ih vracaju u sluzbu pre svega na dalekom istoku. Tad mislim i odlucuju da investiraju u T-80 umesto u T-72 iako je prvobitan plan bio da se ide samo na T-72 zbog slicnosti sa T-90, ali verovatno kolicina dostupnih T-72 koji su u okej stanju je znatno manja nego sto je na papiru. 

 

 

 

 

 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, AgroLaki said:

Kako su se na kraju pokazali ti T-62 sto su rusi poslali na front?

 

@MeanMachine jel ima podataka da li je uralvagonzavod uopste proizvodio tenkove za vreme rata?

 

Ako stvarno grebu beloruski lager znaci da su se istrosili max. Na prolece ide poslednji push sa obe strane i posle toga ili pregovori ili nuklearka. 

Sad treba ukrajince maksimalno obuciti i naoruzati i nadati se najboljem. 

 

 

T-62 se koristi u pozadini, dok ga Ukrajinci koristili i na prvoj liniji jbg ne mozes da biras (imaju nesto svojih i nesto dobili ko pomoc). Nema sta da T-62 trazi protiv iole krstenog T-72 ili T-80. T-62 sa dodatnim oklopom ima oklop na nivou T-72 iz 1974god i ne moze da ima ekplozivni oklop, varijante sa eksplozivnim oklopom nemaju obican dodatni oklop.

 

Vidjene su neke kompozicije sa T-90M kako napustaju UVZ, a skoro videh info da UVZ pokrece jos dve linije za oklop, pored postojece, ove dve ce da remontuju i opravljaju stare. Problem je sto ne mozes rezervistima dati T-90M pa ni T-72B3, ti tenkovi imaju nov znatno drugaciji sistem upravljanja vatrom od T-72 na kom su sluzili. Npr lakse ce se snaci neko ko je sluzio u starom T-72 ako ga smestis u T-62 nego u najnoviji T-72 ili T-90.

 

A izgleda da broj starih T-72 postoji samo na papiru. Tu je verovatno razlog sto im grebu kacu.

 

Verovatno ce obuciti rezerviste i za nov sistem upravljanja vatrom ali sad im gori pod nogama.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Quote

Russia’s domestic security service, the FSB, has announced arrests over the attack on the Crimean Bridge. It has also revealed details of the alleged Ukrainian terrorist plot, including its mastermind.

The agency accused the Ukrainian Main Intelligence Directorate (GUR) of the Ukrainian Defense Ministry of being behind the explosion, which damaged the strategic structure last Saturday. It claimed that Commander, Kirill Budanov, was personally responsible for the operation.

Russia has identified 12 individuals as suspected accomplices in the plot and has arrested eight of them, the FSB said. The list of people in custody includes five Russians and three foreigners, who have citizenship of Ukraine and Armenia.

The FSB claimed that the deadly cargo came from the Ukrainian city of Odessa. The explosives were disguised as rolls with plastic construction film, which were shipped on pallets and weighed 22,770 kg, the statement said.

Investigators said the shipment left Odessa in August and went through Ruse, Bulgaria, to Poti in Georgia. It was then moved to Armenia, a country which has a free trade agreement and a relaxed customs regime with Russia. It was then imported into Russia via Georgia on October 4, according to the timeline.

The transportation paperwork identified a non-existent firm in Crimea as the final recipient, according to the Russian agency. But the set of documents was only the latest of several used to disguise the movement of the cargo, it added.

An agent of the GUR, known as ‘Ivan Ivanovich’ controlled the progress of the shipment, the FSB claimed. He used an anonymous ‘virtual’ phone number for communication as well as a second regular mobile number, linked to a Ukrainian citizen, it revealed.

“The investigation continues. All organizers and accomplices in the crime, including foreign citizens, will be held accountable,” the agency stressed.

A spokesman for Ukrainian military intelligence told the media that the FSB was a “fake structure,” and that the report was unworthy of comment.

At least three people died in the bombing of the bridge, including the truck driver. A fourth body that may be related to the incident was reportedly discovered this week. The blast also damaged the road section of the bridge and set on fire oil tanks on the parallel railroad line.

https://www.rt.com/russia/564510-fsb-crimean-bridge-bombing/

 

Ywlczj3.jpeg

Quote

An image released by the FSB allegedly shows a truck with explosives on board during a scanning procedure 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Putleru je trebalo zeleno svetlo da pokrene napade na sve sto mrda a da nije na liniji fronta. Polako pokazuje karte, a dize ulog. Rakete dugog dometa su ovih dana u Ukrajini i neka nova Moskva se ocekuje.

 

Rusi toliko lazu da skoro pa traze ww3 gde ce biti pregazeni. Mislim da jedino stopira NATO milionski broj zrtava u Rusiji i to je poslednje sto ce biti uradjeno, zato Rusi stidljivo rade na tome da njihovi ubilacki napadi na Ukrajinu imaju pokrice.

 

Danas je oboreno u 12. minuta cetiri Aligatora i zaustavljena ofanziva. Ukrajini treba napadacko oruzje i odbrana od vazduha.

 

Rusi polako koriste dosta raketa i to pokazuje slabost ne zbog Ukrajine vec moguceg opsteg rata koji gotovo pa sigurno dolazi. 

 

Najveci samar putleru bi bilo unistenje neke baze u Rusiji..to je sledeci potez UA..moraju ga stisnuti do maksimuma

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, erwin said:

Anketa sprovedena u Srbiji je iz juna 2022, ostali podaci su iz istraživanja European University Institute iz aprila. Ovih 17 zemalja obuhvataju i tri izdvojene.

 

ZtDqpw0.png

 

https://demostat.rs/upload/Prezentacija 29062022 Demostat.pdf

NATO + više NATO nego Rusija = 66%

 

od ostalih pitanja vrijedi izdvojiti:

- lideri iz zemalja u okruženju o kojima seljani Srbije imaju najbolje mišljenje: Orban plus Dodik 65%

- najvažniji spoljnopolitički partner Srbije: Rusija plus Kina = 64%

- da li Srbija treba da usaglasi spoljnu politiku sa EU: ne treba plus ne znam (čitaj neutralan sam): 67%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da prihvati ili odbije ulazak u EU - da odbije plus nešto između (čitaj da uđemo u EU ali pod našim uslovima) = 68%

- Kada bi sutra bio referendum o ulasku Srbije u EU, kako biste glasali? Protiv plus ne bih izašao plus ne znam = 66%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da odbije priznanje Kosova ili da popusti uz određene ustupke: da odbije 64%

 

Sve se gađa u 4%.

 

Nije kurčić govno, mi smo govna.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

NATO + više NATO nego Rusija = 66%

 

od ostalih pitanja vrijedi izdvojiti:

- lideri iz zemalja u okruženju o kojima seljani Srbije imaju najbolje mišljenje: Orban plus Dodik 65%

- najvažniji spoljnopolitički partner Srbije: Rusija plus Kina = 64%

- da li Srbija treba da usaglasi spoljnu politiku sa EU: ne treba plus ne znam (čitaj neutralan sam): 67%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da prihvati ili odbije ulazak u EU - da odbije plus nešto između (čitaj da uđemo u EU ali pod našim uslovima) = 68%

- Kada bi sutra bio referendum o ulasku Srbije u EU, kako biste glasali? Protiv plus ne bih izašao plus ne znam = 66%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da odbije priznanje Kosova ili da popusti uz određene ustupke: da odbije 64%

 

Sve se gađa u 4%.

 

Nije kurčić govno, mi smo govna.

 

Naravno. Ovaj narod tj svi mi ne ucimo na sopstvenim greskama. Ovih 30g je ne dokaz i to toliko ocigledan. 

 

Svakakvi debili su na vlasti i medijima. Osudjene ratne zlocince slavimo kao heroje. Onda se cude sto u UA slave neki Banderu. ..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Beonegro said:

NATO + više NATO nego Rusija = 66%

 

od ostalih pitanja vrijedi izdvojiti:

- lideri iz zemalja u okruženju o kojima seljani Srbije imaju najbolje mišljenje: Orban plus Dodik 65%

- najvažniji spoljnopolitički partner Srbije: Rusija plus Kina = 64%

- da li Srbija treba da usaglasi spoljnu politiku sa EU: ne treba plus ne znam (čitaj neutralan sam): 67%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da prihvati ili odbije ulazak u EU - da odbije plus nešto između (čitaj da uđemo u EU ali pod našim uslovima) = 68%

- Kada bi sutra bio referendum o ulasku Srbije u EU, kako biste glasali? Protiv plus ne bih izašao plus ne znam = 66%

- Šta vlast treba da čini da bi Srbija napredovala: da odbije priznanje Kosova ili da popusti uz određene ustupke: da odbije 64%

 

Sve se gađa u 4%.

 

Nije kurčić govno, mi smo govna.

 

 

 

Glupost.

 

Maja 2003, anketa u vezi clanstva u NATO, 53% anketiranih za clanstvo! Dakle svega cetiri godine od bombardovanja vecina ili barem solidan % (da kazemo da je anketa malo nastimovana) bio za NATO.

 

Pa je i pokojni Lazanski takodje bio za NATO u tim godinama

 

A vidi danas? 

 

Jednostavno vredan neo radikala je doveo do toga da je i clanstvo u EU postalo ogavno vecini, inace pre x godina da je ponuda brz ulazak u EU a vi da ne kocite Kosovo (ne da ga priznate vec da nekocite) vecina bi bila za. 

 

Narod misli ono sto mu se plasira, skoro svi mediji pod kontrolom bratije, a EU debilna nije nista preduzela da to spreci jer joj je prodata cigla da to jbg mora tako da bi priznao Kosovo jer ce desincari da polude, plus je nesretni Beba Popovic to takodje pricao i hvalio AVa jer eto radi ono za sta Zoran nije imao hrabrosti, kad ono kad su napokon mu ponudili i finu sargarepu (pare i brzi kolosek za clanstvo) on zakuka ALI Kosovo! 

 

I sad EU verovatno jede ono sto je israla ali sad je kasno.

 

Pri tome jasno je koliko su glupi pa Orban im je prodao istu ciglu, moram da imam kontrolu medija docice Jobik, i sad imaju situaciju da Orbana ne mogu da maknu.

 

  

39 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno. Ovaj narod tj svi mi ne ucimo na sopstvenim greskama. Ovih 30g je ne dokaz i to toliko ocigledan. 

 

Svakakvi debili su na vlasti i medijima. Osudjene ratne zlocince slavimo kao heroje. Onda se cude sto u UA slave neki Banderu. ..

 

Pa toga nije bas bilo do 2012 dakle nesto se promenilo u Srbiji 😉 

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

Rusi toliko lazu da skoro pa traze ww3 gde ce biti pregazeni. Mislim da jedino stopira NATO milionski broj zrtava u Rusiji i to je poslednje sto ce biti uradjeno, zato Rusi stidljivo rade na tome da njihovi ubilacki napadi na Ukrajinu imaju pokrice.

 

 

 

WW3:

 

Ako jos nisi ukacio kako bi taj rat izgledao. Inace bilo koji scenario za WW3 tokom hladnog rata je ukljucivao atomsko oruzije, prakticno odmah npr:

 

 

 

 

Zeleti nekakav WW3 samo da bi Putin izgubio (valjda je to zelja a ne unistenje Rusa ko naroda) je pa prilicno glupo. Putin je napunio 70godina i postoje ozbiljne sumlje da nije dobrog zdravlja, npr gledam sastanak sa predsednikom svetske atomske federacije i vidim da non stop nesto drzi u rukama, kazu da je to nacin da se kontrolise tresenje ruke npr.

 

Takodje sto neki pisu da je glupo da se dodje do nekakvog mira koji odgovara Putinu jer ce on za deset godina opet da napadne Ukrajinu?!?

 

I da kad Putin ode ja sumljam da ce Rusija ovakva da opstane stvorio je takav sistem da ce pre medjusobno da se poklolju oko vlasti.

 

I zato je putinovcima frka u Rusiji.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

WW3:

 

Ako jos nisi ukacio kako bi taj rat izgledao. Inace bilo koji scenario za WW3 tokom hladnog rata je ukljucivao atomsko oruzije, prakticno odmah npr:

 

 

 

 

Zeleti nekakav WW3 samo da bi Putin izgubio (valjda je to zelja a ne unistenje Rusa ko naroda) je pa prilicno glupo. Putin je napunio 70godina i postoje ozbiljne sumlje da nije dobrog zdravlja, npr gledam sastanak sa predsednikom svetske atomske federacije i vidim da non stop nesto drzi u rukama, kazu da je to nacin da se kontrolise tresenje ruke npr.

 

Takodje sto neki pisu da je glupo da se dodje do nekakvog mira koji odgovara Putinu jer ce on za deset godina opet da napadne Ukrajinu?!?

 

I da kad Putin ode ja sumljam da ce Rusija ovakva da opstane stvorio je takav sistem da ce pre medjusobno da se poklolju oko vlasti.

 

I da posto Devil bas mnogo voli HIMARS evo sta kaze ruska doktrina za WW3:

https://shr32.ru/en/zuby-mudrosti/sistema-skorpion-zamenit-glonass-sistema-skorpion-v/

 

Dakle ne racunaju ni na GPS ni na GLONASS u slucaju takvog rata jer ce prvo da gadjaju protivnicke satelite pa ocekuju da ce to njima isto da urade, razvijaju nekakav zemljaski precizan navigacioni sistem.

 

E sad sto pominjem HIMARS? Pa HIMARS bez GPS je preskupa obicna raketa. Dakle to sto danas Ukrajinci fino tepaju ruske snage HIMARSom ne znaci da isto vazi u slucaju WW3.

Ma kakav Himars u WW3. Ne bi putler stigao do dugmeta vec bi ga rastavili.

 

NATO tj USA nigde nije koristila 10% kapaciteta, usudio bih se napisati ni 0.01%

 

Nece doci do toga, ali Putler cacka mecku. Hoce on da zbrise UA, ali zna posledice, da je dzaba pokrao zemlju za sebe, popove i ostalu bandu.

 

Vrv tj sigurno imaju dil sa USA sta smeju a sta ne.

 

Ww3 ne bi izgledao tako i trajao bi vrv jako kratko, ali bi posledice po neke bile uzasne. Sve zavisi da li ce putler preci crvenu liniju koja je vrv postavljena visoko. Vidim zelju kod njega..sa tim da bi i Kinezi tu izracunali da Sibir i nije tako daleko.

 

Za Rusiju bi bilo najbolje da im poskidaju te glavesine i satru jedinstvenu rusiju kao stranku da malo prodisu..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

 

Otvoricu za par vas Politika i rat za decu. 

 

Bolje da tema bude kako ja zamisljam WW3 na osnovu Call of Duty Modern Warfare serijala i James Bond filmova. Jer meni deluje da Devil stvarno odatle se informise, mislim da napise da npr Putin ni dugme ne bi stigao da pritegne je bas taj nivo, dakle video igrice.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:

Smejali su se neki i za kontraofanzive pa Devil rat za decu pogodio.

 

Rusi deluju koliko im USA dozvoljava i to je to. Ne svidja im se, ali sila Bog ne moli..

 

 

 

 

I onda Saudi i Emiracani urade ovo sa naftom?!?

 

Bajden ne moze njih da kontrolise a bas ce da kontrolise Rusiju. Opet bajke.

 

Rusi deluju ovako jer su takvi, nije to neka americka zabrana e ovo mozete ovo ne vec jednostavno ne mogu vise, ko sto ni Ukrajinci nisu povratili Herson ni Energodar iako su imali izuzetnu ofanzivu ali neki bitni gradovi nisu oslobodjeni, toliko su mogli da urade. Mozda nesto urade dok ne krenu kise i pristizanje rezervista jer ako sad ne mogu da povrate Herson kad ce moci onda?

 

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se smatra da ce ta cuvena ruska zima da pogoduje Rusima.

 

Je l' ste vi videli u harkovskoj oblasti kad su ih zbrisali kako su ziveli i na sta su im licili polozaji? Ovi koji su bili u onoj sumi bukvalno na poljani sa lukom i krompirom, ovi koji su zaposedali sela provaljivali u kuce iz kojih su mestani pobegli i ziveli kao svinje.

 

Nemaju zimske uniforme, nemaju opremu, nemaju nista.

 

Oni ako budu za vreme zime u tim poljima odseceni od logistike kao sto je sada (jer ne znam kako ce logistika tada nekim carobnim stapicem da im radi ako ne radi sada), mnogo je verovatnije da se posmrzavaju, pobiju medjusobno ili kolektivno predaju Ukrajincima, nego da se preokrene stanje na frontu.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...