Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

43 minutes ago, suptil said:

Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je pregrupisalo ruske snage iz Balakleje i Izjuma u pravcu Donjecka u cilju vojne operacije za oslobađanje Donbasa.

Ti je verovatno specijalno pregrupisavanje u specijalnom sklopu specijalne operacije specijalne denacifikacije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam danas sve ovo napisano i odjednom shvatim da imam flešbekove na rane 90e, prvo pripremu "odbrane srpskih teritorija", naoružavanje "golorukog naroda", pa zatim osnivanje raznih "SAO" (Donjetsk, Lugansk), do full-on agresije (srpske) JNA na Hrvatsku... i tako, vâljalo se to neko vreme, dok nije krenula kontraofanziva, bežanija... dalje znamo kako se završilo.

 

Miloševićev textbook, on a large scale.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, fancy said:

Čitam danas sve ovo napisano i odjednom shvatim da imam flešbekove na rane 90e, prvo pripremu "odbrane srpskih teritorija", naoružavanje "golorukog naroda", pa zatim osnivanje raznih "SAO" (Donjetsk, Lugansk), do full-on agresije (srpske) JNA na Hrvatsku... i tako, vâljalo se to neko vreme, dok nije krenula kontraofanziva, bežanija... dalje znamo kako se završilo.

 

Miloševićev textbook, on a large scale.

 

Samo naše ludilo je trajalo 4 godine, ovima se kula od karata urušila za 6 meseci 🙂 . Neshvatljivo za "2. silu sveta". Evo sada idu glasine da je Ukrajinska vojska na periferiji Lisičanska, na mapi je označeno da su kod Rafinerije. Ako se potvrdi ovo možemo računati kao goru katastrofu od bežanije sa severa i onda definitivno ne pričamo o lokalnom kolapsu rusa. Videćemo i štaće bit zaključci sastanka koji Putin danas održava. Rusofili se nadaju mobilizaciji.

 

Civili koji beže su na granici, već dva dana im Rusi ne daju da uđu u Rusiju. Rusofili pljuju po državi što makar šatore i neki prihvat nije obezbedila za te ljude tamo. Ne znam koji je razlog tog zadržavanja, koliko znam izbeglice se puštaju bez ikakvih zahteva a ovde je još reč uglavnom o etničkim rusima.

 

Ono što sledi će biti crni dani za saradnike okupatora. Nadam se samo da će Ukrajinska vojna policija iskontrolisati situaciju da ne bude osvete nad običnim ljudima koji su možda i slavili dolazak rusa ali ipak nisu ništa loše uradili. To moraju da urade po svaku cenu ili be se podrška na zapadu mogla smanjiti dok si rekao keks. Ali više od svega to moraju da urade zbog sebe. Zločini naše vojske u ratovima 90-ih su uticali loše i na nas same a tako će biti i sa njima ako ne zaštite civile na tom terenu što su sad povratili.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da i kad Putin rikne i Rusija se raspadne oni će na Hepiju da vrte ove emisije o ratu i nepobedivim Rusima jer to narod voli da gleda, bukvalno je nebitno šta je istina, čak i da saznaju da su propali, oni bi to voleli svako veče da gledaju kao Igru Sudbine.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

46 minutes ago, AgroLaki said:

Ja mislim da i kad Putin rikne i Rusija se raspadne oni će na Hepiju da vrte ove emisije o ratu i nepobedivim Rusima jer to narod voli da gleda, bukvalno je nebitno šta je istina, čak i da saznaju da su propali, oni bi to voleli svako veče da gledaju kao Igru Sudbine.

Znas kako se kaze, ispali smo iz Evropskih takmicenja, okrecemo se obavezama u domacem prvenstvu

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sto  stanje na frontu postaje nepovoljnije za Rusiju, to je veca opasnost za upotrebu nuklearnog naoruzanja na taktickom nivou, ili bojnih otrova. Koliko god sam bio siguran da Breznjev ili Cernjenko to nikada ne bi uradili ,Putin mi uopste ne uliva neko poverenje kada se radi o mentalnoj stabilnosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...