Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

29 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

 ali nema priznanja ratom osvojenih teritorija, pa makar se ceo svet okrenuo naopačke i morao da dubi na glavi zbog toga.

 

 

Nisam pratila WEforum, osim:

 

“Ukraine will fight until it reclaims all its territories,” Zelensky said. “It’s about our independence and our sovereignty.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mama_mia said:

 

Nisam pratila WEforum, osim:

 

“Ukraine will fight until it reclaims all its territories,” Zelensky said. “It’s about our independence and our sovereignty.

 

 

 

Njihova odlučnost i determinacija nikada nisu ni bili upitni, oni su u tom pogledu postojani kao Varadinum Petri.

 

Zato i čudi što je Kisindžer pao s neba drito u Davos, da nam saopšti kako bi po Ukrajince najbolje bilo da predaju Rusima sve oblasti koje ovi traže.

Link to comment
Share on other sites

Običan T-62 proizvodio se do 1975, ali u jednom tvitu piše da je u pitanju T-62M, koji je po ruskoj vikipediji osetno unapređena verzija iz sredine osamdesetih.

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za RV i PVO vox92.

Sta je sa bajraktarima?

Prvi mesec rata su na sve strane bili snimci bajraktara i mi smo ovde palumudili o njima.

Imao sam osecaj da ih ima vise od komercijalista u skodama po BG.

Sad nesto tanko, nema nista o njima.

Ponukala me ruska objava da su ih unistili 90, nek je istina trecina i to je puno.

Mislim ne znam koliko ih Ukrajina ima i da li su aktivni onako kao na pocetku ili su Rusi stvarno nasli nacin da im se suprotstave.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Clash said:

Pitanje za RV i PVO vox92.

Sta je sa bajraktarima?

Prvi mesec rata su na sve strane bili snimci bajraktara i mi smo ovde palumudili o njima.

Imao sam osecaj da ih ima vise od komercijalista u skodama po BG.

Sad nesto tanko, nema nista o njima.

Ponukala me ruska objava da su ih unistili 90, nek je istina trecina i to je puno.

Mislim ne znam koliko ih Ukrajina ima i da li su aktivni onako kao na pocetku ili su Rusi stvarno nasli nacin da im se suprotstave.

Pa bilo je snimaka po i oko Zmijskog ostrva, nije da nije. A sad kad su linije fronta više - manje definisane pretpostavljam da je Rusima ipak lakše da se brane od njih, jasno je odakle opasnost može da dođe, šta osmatraju i šta brane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KfJ said:

 

b2. Ali nekakvi politicki razlozi , tipa neprihvatanje referenduma nisu razlog za ovako divljacku akciju.

 

b1. i oni takodje vagaju koja je steta a koja korist od njihovih sprzenih zemalja. To su sve njihovi unutarpoliticki razlozi, sigurno ne briga za 

civile ili zenevsku konvenciju.

 

 

Tebi nisu, ali Rusima jesu. To je problem danasnjeg Sveta, ne umemo da prihvatimo i razumemo tudje razmisljanje. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jurgen said:

 

Tebi nisu, ali Rusima jesu. To je problem danasnjeg Sveta, ne umemo da prihvatimo i razumemo tudje razmisljanje. 

čekaj, upravo si napisao da je napad na susjednu državu legitimno razmišljanje. Jesi li bar svjestan toga?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Beonegro said:

čekaj, upravo si napisao da je napad na susjednu državu legitimno razmišljanje. Jesi li bar svjestan toga?

 

Pa svako ima pravo da razmislja na nacin na koji hoce. USA moze da baci nuklearnu bombu, Rusija da napadne Ukrajinu itd... Ko sam ja da odredjujem nekome kako ce da razmislja? Oni koji trpe posledice su ti koji treba da razmisljaju o tome da li su oni koji iznose pretnje ozbiljni ili ne. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

jesam li ja tvrdio da je napad na random zemlju u svijetu normalna stvar da bi me ti to pitao?

Beonegrice, kopaj ovoga dje treba, ne brini za troskove - oni pekir sa prvog  skupa na Adi onomad je poklonjen, a ti mu ga dala.:s_d:

Link to comment
Share on other sites

 
Tebi nisu, ali Rusima jesu. To je problem danasnjeg Sveta, ne umemo da prihvatimo i razumemo tudje razmisljanje. 
Koja glupost bi bila da prihvatis tuđe siledzijsko razmišljanje. To treba utući svim sredstvima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Koja glupost bi bila da prihvatis tuđe siledzijsko razmišljanje. To treba utući svim sredstvima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Utuci kako?

Spreman si otici i boriti se za Ukrajinu ili samo zato sto je to sad IN podrzavas to?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, shonke said:

Koja glupost bi bila da prihvatis tuđe siledzijsko razmišljanje. To treba utući svim sredstvima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 


Prvo, pocetno razmisljanje nije bilo siledzijsko. Narod na Krimu se demokratki izjasnio i njihovo misljenje nije uvazeno. Pa se onda 8 godina ne nalazi mirno resenje za DNR i LNR. I tek onda sledi siledzijsko ponasanje. Ali eto, bolje je 5 miliona izbeglica i unisteni gradovi nego mirno razilazenje.  

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nek grmi jako said:

Budući da nije reč o Avganistanu, Siriji, Kurdima ili Crvenim Kmerima, pitanje je kako uopšte neko zamišlja pozitivan ishod u slučaju nasilnog prekrajanja granica jedne evropske zemlje, i to po taktu kojim zvecka rusko oružje?

 

To ne da bi bio poraz, nego i nesaglediva katastrofa i najopasniji presedan još od Minhenskog sporazuma i sudbine Čehoslovačke pred početak Drugog svetskog rata koji daje forcu onim Putinovim satelitima širom sveta, ljubiteljima njegovog lika i dela i malim svetskim putinoliderima da mirne duše kažu - i šta ćemo sad...

 

Neke stvari su jednostavno nedopustive, a poraz Ukrajine je jedna od njih.

 

 

 

Putin kao početak nasilnog prekrajanja granica u Evropi vidi ex-SFRJ i naročito Kosovo, pričao je o tome pre par meseci, recimo. Takođe je izjavio u tom intervjuu da, po njegovom tumačenju, ako se za jednu teritoriju napravi izuzetak, onda to ostavlja mogućnost "kreativnog" tumačenja te izuzetnosti, prema političkim potrebama zainteresovanih strana.

 

P.S. molim bez napada, samo prenosim šta je on rekao o tome jer je u pitanju strana u sukobu, i to ona jača, tj. ona koja vrši agresiju. Ako nije bitno šta je on rekao jer je u pitanju Rusija, Putin - neka mu to neko objasni, dokaže mu da nema dovoljno veliko spolovilo i završi ovaj grozni rat.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Beonegrice, kopaj ovoga dje treba, ne brini za troskove - oni pekir sa prvog  skupa na Adi onomad je poklonjen, a ti mu ga dala.:s_d:

taman ima smisla koliko i prethodni komentar

42 minutes ago, Jurgen said:


Prvo, pocetno razmisljanje nije bilo siledzijsko. Narod na Krimu se demokratki izjasnio i njihovo misljenje nije uvazeno. Pa se onda 8 godina ne nalazi mirno resenje za DNR i LNR. I tek onda sledi siledzijsko ponasanje. Ali eto, bolje je 5 miliona izbeglica i unisteni gradovi nego mirno razilazenje.  

Čovječe, daj prestani, demokratski su se izjasnili nakon što je ruska vojska okupirala Krim, a posledicu toga što su neki - među kojima i ja - tada mislili da Rusiji i treba pustiti Krim vidimo danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

taman ima smisla koliko i prethodni komentar

Čovječe, daj prestani, demokratski su se izjasnili nakon što je ruska vojska okupirala Krim, a posledicu toga što su neki - među kojima i ja - tada mislili da Rusiji i treba pustiti Krim vidimo danas.

 

Prilicno je jasna volja vecina stanovnika Krima, referendum je bio cisto pro forme radi, ali da vecina je za to da budu deo Rusije to je logicno.

 

Pa imali su dva referenduma 1990tih kad je Rusija bila nebitna i izjasnili su se da nisu deo Ukrajine, prvi da su valjda republika unutar Ukrajine a drugi da su nezavisni. 

 

Problem je sto Putin nije rekao napadamo Ukrajinu zbog rata u Donbasu i zato sto nece da prihvati volju stanovnika Krima, dakle nesto ko sto su nas napali 1999 vec je lepo izasao sa pricom da je Ukrajina najvecim delom ruska zemlja i da ce da ih nauci istoriji. 

 

Pa kad je pukao taj plan onda plan b je rat u Donbasu. 

 

Ocekujem da ako dobiju rat u Donbasu da ce za par godina da pricaju da je ofanziva na Kijev ustvari bila odlicna maskirovka ko sto su posle DSR predstavljali operaciju Mars kao diverziju za operaciju Uran iako je danas jasno da Stavku i Staljina je zanimala operacija Mars a operacija Uran je bila daj sta das. 

 

Pa kad je Uran ispao uspeh kakav se ni Čuikov nije nadao a Mars slavno pukao onda su promenili pricu.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Beonegro said:

taman ima smisla koliko i prethodni komentar

Čovječe, daj prestani, demokratski su se izjasnili nakon što je ruska vojska okupirala Krim, a posledicu toga što su neki - među kojima i ja - tada mislili da Rusiji i treba pustiti Krim vidimo danas.

 

Vojska je obezbedila odrzavanje referenduma, nije glasala na njemu. Morao je neko da spasi narod od krvoprolica koje je samo nekoliko meseci kasnije pocelo u DNR i LNR. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MeanMachine said:

 

Prilicno je jasna volja vecina stanovnika Krima

OK, u pravu si, ali to i dalje ne znači da je tačna tvrdnja da je Krim pripojen Rusiji voljom njegovih stanovnika, pripojen je okupacijom.

1 minute ago, Jurgen said:

Morao je neko da spasi narod od krvoprolica koje je samo nekoliko meseci kasnije pocelo u DNR i LNR. 

Nadrealno.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

OK, u pravu si, ali to i dalje ne znači da je tačna tvrdnja da je Krim pripojen Rusiji voljom njegovih stanovnika, pripojen je okupacijom.

Nadrealno.

 

Slazem se, nadrealno je da se ljudi u 21. veku ubijaju zbog imaginarnih granica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

OK, u pravu si, ali to i dalje ne znači da je tačna tvrdnja da je Krim pripojen Rusiji voljom njegovih stanovnika, pripojen je okupacijom.

 

Putinovci ce ti reci Kosovo nije imalo cak ni takav referendum. Pri tome totalno je neralno za ocekivati referendum dok je Krim deo Ukrajine, pogotovo u onoj atmosferi. Kad je atmosfera bila daleko mirnija imali su referendume pa zapad ne moze a Rusija nije ni znala sta ce sa sobom a kamoli sta sa Krimom. Otprilike u tom periodu bacuske su nudili neke teritorije za kintu komsijama.

 

SSSR je nudio Kaljeningrad a Borisova Rusije neke delove uz Finsku.

 

I ko zna da se nije desio Majdan i da Putinu nije bio tad nizak rejting mozda se nista ne bi ni desilo, poklopile se oba cinioca, i on video kako da bustuje rejting samo tako. Kad je vec ekonomija lose daj narodu lozenja na nacionalna pitanja.

 

Evo ovaj nas uci od njega, cim krecu poskupljenja ajmo opet iz fioke neke Hrvate da izvucemo, po ko zna koji put.

Link to comment
Share on other sites

Sit sam se nasmejao na referendum "pod zaštitom" ruske vojske. Sa tom "zaštitom" i oni u Lvovu bi se izjasnili za pripajanje Rusiji. 🙂

 

Šteta što Rusi nisu dozvolili te referendume u Čečeniji nego su je spržili. Trebali su da puste te teritorije čečenskim pobunjenicima pa da pod njihovom "zaštitom" i oni odrade referendum. Svaki ruski argument u ovom ratu je salto mortale. Oni su svoju politiku unazad 30 godina cancel-ovali.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

I biće u krivu, kao i obično.

 

Nije naročito bitno za ovu temu, a opet i jeste.

 

 

 

Oni misle na period po dolasku NATO trupa, ko sto su na Krimu 2014 se pojavili zeleni ljudi i onda bio taj famozni referendum. 

 

Jasno je da Kosovo i Krim su imali referendume mnogo pre toga, Kosovo 1991 a Krim 1991 i 1994 ako se dobro secam. Ali to je kao dalja istorija pa se ne vazi vec se vazi samo ono posle rata iako je jasno da narod na Kosovu nije hteo da bude Srbija ko sto ni narod na Krimu nije hteo da bude Ukrajina.

 

 

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Sit sam se nasmejao na referendum "pod zaštitom" ruske vojske. Sa tom "zaštitom" i oni u Lvovu bi se izjasnili za pripajanje Rusiji. 🙂

 

Šteta što Rusi nisu dozvolili te referendume u Čečeniji nego su je spržili. Trebali su da puste te teritorije čečenskim pobunjenicima pa da pod njihovom "zaštitom" i oni odrade referendum. Svaki ruski argument u ovom ratu je salto mortale. Oni su svoju politiku unazad 30 godina cancel-ovali.

 

Da je neko zastitio Cecene, i oni su mogli da imaju demokratski referendum. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...