Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Udjem ti ja u kucu i otmet ti je dok si na moru pa mozemo na miru da se dogovorimo sta i kako. Sta covek pise :Hail:


Ti si i funkcionalno i bukvalno nepismen, ne želim uopšte nikakvu polemiku sa tobom. Primer ti je glup, bolji je da živimo zajedno u istoj kući ali dok sam ja na moru ti promeniš bravu i ja vise nemam gde da živim. Verovatno znaš koliko regiona na ovom svetu ima želju za samoproglašenjem nezavisnosti ali nisu još uvek dovoljno jaki, tj. nemaju ledja kao neki drugi.

Edited by K.Dot
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, K.Dot said:


Ti si i funkcionalno i bukvalno nepismen, ne želim uopšte nikakvu polemiku sa tobom. Primer ti je glup, bolji je da živimo zajedno u istoj kući ali dok sam ja na moru ti promeniš bravu i ja vise nemam gde da živim. Verovatno znaš koliko regiona na ovom svetu ima želju za samoproglašenjem nezavisnosti ali nisu još uvek dovoljno jaki, tj. nemaju ledja kao neki drugi.

Nista ja tebe ne razumem. Moj primer je odlican, sad sto je tebi glup to povecava kvalitet mog primera.

 

Idu Ukrajinci kako treba, vracaju oblast po oblast i sve ide kako treba.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Valensija said:

Vrlo malo je protesta koji nisu pokrenuti od spolja.

Takav je bio Majdan, takav je i ovaj iz 2019. Te price o spontanom okupljanju naroda su prilicno smijesne.

 

Moguće, mada po svemu što znam, Ukrajina je prilično podeljena zemlja (od jednog do drugog ekstrema), ne bi me čudilo postojanje velikog broja ljudi koji je protiv bilo kakvog dogovora sa Rusijom. Ali, to je već druga priča.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cenim da ce i stanovnici Khersona biti 99% za pripajanje ''majci'' Rusiji. Nema st da cenim, svako bi se odvojio od njih,jedino drze Beloruse zbog Lukasenka  koji kao i Kepecubija kodkuce sve sto je protiv njega...svi beze, a sad bi Ukrajinci usli u Rusiju.

 

Pusti prazne fraze. Znaci zaista mislis da stanovnici Krima ne zele da zive u Rusiji.

 

Quote

Oslobodjen je Kijev, Sumi, Kharkov, Chemikiv...bice i ovo ostalo, ne brini.Dok je Kanade i USA, nema UA sta da brine, plcaj porez i doprinosi borbi protiv fasizma.

 

Ti ne razumijes sta rat sve donosi, to je ocigledno, nije to samo ispaljivanje raketa, nego cjelokupna degradacija drustva, u ovom slucaju to drustvo je bilo jedno od najgorih u Evropi, tako da to naoruzavanje i potpuno ignorisanje diplomatije i pregovaranja, ce donijeti samo jos vise razaranja i smrti i trajace ko zna koliko.

Ovaj rat je prakticno tek poceo, kako vrijeme bude prolazilo, borci ce sve vise da gube nadu i ostace samo ko mora i nema gdje. Evo ovi strani dobrovoljci vec bjeze i vracaju se u svoje zemlje. Oni to mogu, a ovi domaci ne mogu, ali ce to kod njih da izazove revolt, tako da se svasta moze ocekivati u buducnosti.

Ta sela ce da idu iz ruke u ruku i biti rusena svaki put ispocetka i svaki put neko ce da pogine. Zamisli da si ti u tom polozaju, ili tebi neko blizak, da li bi polozio svoj zivot za nesto sto ni ne znas kako ce se zavrsiti.

 

 

Edited by Amigo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Cenis da stanovnici Krima u stvari ne zele da budu dio Rusije?

 

Ali zasto bi bilo ko (osim srb.) zeleo da bude deo rusije

a posebno ako se zna da sa rusijom nece ici u EU ...ispada kao da cenis da zitelji krima nemaju kriterije?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ne zeli ni Srbija..mislim, ima pojedinaca koji bi, kao sto ima i onih koji bi kraljevinu vracali, neki placu i za Slobom dalje, neki za Titom, neko bogme i za Draskovicem, i toga ima, nisma verovao dok nisam cuo, mislio sam da Draskovica ni Dana vise ne bi htela na vlasti, a kamoli neko iz naroda..ali, ima ih..a i opet kazem, mi ni ne znamo sta vecinski deo naroda zeli, jer se mahom istrazivanaj vrse koliko je voljen Vucic, koliko njih bi glasalo za opozciciju..mi nemmao predstavu koliko njih je za EU, koliko njih stvarno drka na Putina, ne znamo ni koliko ih stvarno glasa za Vucica, jer, glasaju dovezeni iz okolnih drzava, glasjau mrtvi, glasaju neki vise puta na razlicitm lokacijama..kako ovo drustvo danas vecinski razmislja, ko zna..imma utisak da nam je, najvise tokom ovih 10 godina uradjena lobotmija, i da  ne mislimo mnogo ni o cemu..neka je hleba i igara, cuti moze i gore, to je politicko razmislajnje veceg dela naroda, i pojeidni idu u neke krajnosti..moj utisak..

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mama_mia said:

 

Ali zasto bi bilo ko (osim srb.) zeleo da bude deo rusije

a posebno ako se zna da sa rusijom nece ici u EU ...ispada kao da cenis da zitelji krima nemaju kriterije?

 

 

Pa valjda zato sto su ti ljudi Rusi, pa ne vidim nista cudno sto bi da zive u Rusiji. Da je Ukrajina bila neka dobra drzava, onda bi mozda bilo drugacije, ali to je jedna od najkorumpiranijih drzava u Evropi, sto znaci da ti u stvari ne znas najosnovnije stvari o Ukrajini, ali je zato tu ideologija sveprisutna.

 

6 minutes ago, implant said:

 

 

 

Pa ko ce ratovati 8 godina. Koje ludilo od strane americke administracije. Ima li iko tu normalan vise?

Link to comment
Share on other sites

Počeo pa onda stao, krenulo se sa nekim pregovorima, bili tu i Makron, Merkelova, bio i neki sporazum podržan od strane njih...ali, kad se već treniralo 8 godina šteta da se baci, jer kako reče BoJo, naš je strateški interes da se parkiramo tamo. Šta moće poći naopako, posebno kada u Kremlju sedi divna ekipa koja deli slične principe o parkiranju u tuđe dvorište...

8 minutes ago, Amigo said:

Pa ko ce ratovati 8 godina. Koje ludilo od strane americke administracije. Ima li iko tu normalan vise?

 

Ne, oni obučavaju ukrajinsku vojsku već 8 godina, od 2014.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Pa valjda zato sto su ti ljudi Rusi, pa ne vidim nista cudno sto bi da zive u Rusiji. Da je Ukrajina bila neka dobra drzava, onda bi mozda bilo drugacije, ali to je jedna od najkorumpiranijih drzava u Evropi, sto znaci da ti u stvari ne znas najosnovnije stvari o Ukrajini, ali je zato tu ideologija sveprisutna.

 

 

 

 

O cemu pricas? Kakva ideologija? Kao da je problem znati najosnovije stvari o Ukrajini rezervisane samo za opasno upucene. Ko je taj ko ne zna nista o ukrajini posebno ako je jos i bio i video kako je. Ako si bio tamo, onda znas jer vec na prvom koraku sve bude jasno, da li je moguce da iko misli da je ukrajina sjajna za zivot? Ali ako bezis iz nje, sigurno neces u Rusiju osim ako bas moras.

 

To sto kazes znaci da nisi procitao da kazem da ukr bar ima neke sanse da udje u eu.

Mislis da samo zato sto je neko Rus u drugoj zemlji ludjacki zeli da zivi u Rusiji?

 

Kao da je problem da se iz najkorumpiranije zemlje iselis i zivis u Rusiji? Ili sedis u Ukrajini i ceznes da dodje Putin da te pripoji Rusiji?

 

zaista bi svaka rec koju bih dodala u vezi sa ovim bila suvisna

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mama_mia said:

 

O cemu pricas? Kakva ideologija? Kao da je problem znati najosnovije stvari o Ukrajini rezervisane samo za opasno upucene. Ko je taj ko ne zna nista o ukrajini posebno ako je jos i bio i video kako je. Ako si bio tamo, onda znas jer vec na prvom koraku sve bude jasno, da li je moguce da iko misli da je ukrajina sjajna za zivot? Ali ako bezis iz nje, sigurno neces u Rusiju osim ako bas moras.

 

To sto kazes znaci da nisi procitao da kazem da ukr bar ima neke sanse da udje u eu.

Mislis da samo zato sto je neko Rus u drugoj zemlji ludjacki zeli da zivi u Rusiji?

 

Kao da je problem da se iz najkorumpiranije zemlje iselis i zivis u Rusiji? Ili sedis u Ukrajini i ceznes da dodje Putin da te pripoji Rusiji?

 

zaista bi svaka rec koju bih dodala u vezi sa ovim bila suvisna

 

 

 

Neverovatan stav, to je klasicna SNS krilatica - Ako ti se ne svidja, slobodno se iseli. I moze da se primeni na bilo koji narod ili skupinu u bilo kojoj drzavi.

 

Znaci tebi je logicnije da se 1.5 ili 2 miliona ljudi iseli u Rusiju nego da organizuju referendum i sami izberu u kojoj drzavi ce da zive?!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mama_mia said:

O cemu pricas? Kakva ideologija?

 

Znamo se :classic_biggrin:

 

32 minutes ago, Mama_mia said:

Kao da je problem znati najosnovije stvari o Ukrajini rezervisane samo za opasno upucene. Ko je taj ko ne zna nista o ukrajini posebno ako je jos i bio i video kako je. Ako si bio tamo, onda znas jer vec na prvom koraku sve bude jasno, da li je moguce da iko misli da je ukrajina sjajna za zivot? Ali ako bezis iz nje, sigurno neces u Rusiju osim ako bas moras.

 

Pa moras, jer je to zemlja na dnu Evrope od samog postanka, sta mislis da ti ljudi mogu da biraju :smiley26: Pa njihove zene su dolazile u posleratnu Bosnu da budu seks robovi. Kakav je to ocaj i kakva je to drzava u kojoj se tako nesto desava. 

 

32 minutes ago, Mama_mia said:

To sto kazes znaci da nisi procitao da kazem da ukr bar ima neke sanse da udje u eu.

 

I dokle su dosli, kada ocekujes da se ta kako kazes sansa ostvari, 20, 30, 50 godina, hajde bubni neki broj :smiley33:

 

32 minutes ago, Mama_mia said:

Mislis da samo zato sto je neko Rus u drugoj zemlji ludjacki zeli da zivi u Rusiji?

 

Kao da je problem da se iz najkorumpiranije zemlje iselis i zivis u Rusiji? Ili sedis u Ukrajini i ceznes da dodje Putin da te pripoji Rusiji?

 

zaista bi svaka rec koju bih dodala u vezi sa ovim bila suvisna

 

Kada se vadis, to jos gore ispadne, jer majka nije klela Muju sto je kockao, nego sto se vadio. Tako i kod tebe...

Link to comment
Share on other sites

 

Pa ko ce ratovati 8 godina. Koje ludilo od strane americke administracije. Ima li iko tu normalan vise?

Kad sam na početku rata govorio da nije postojala želja da se spreči rat, već naprotiv da se huška na njega...rekoše da im je muka od "neutralnih"...

Sad nek njače ko nije bio u pravu...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Constantin said:

Kad sam na početku rata govorio da nije postojala želja da se spreči rat, već naprotiv da se huška na njega...rekoše da im je muka od "neutralnih"...

Sad nek njače ko nije bio u pravu...

 

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

Kako je po tebi trebao da se spreci rat? Ovo da cujem pa da idem da spavam :cigar:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je po tebi trebao da se spreci rat? Ovo da cujem pa da idem da spavam :cigar:
Gledaj Zvezdu...ima vremena za spavanje...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

A sprjecavanje rata bi bilo da se Ukrajina pritisce da pristane na ruske uslove, maksimalno joj se onemoguci odbrana i dadnu Rusima sve sto ovi zatraze odnosno maksimalno popustanje pomahnitalom diktatorskom rezimu? 
U 80% postova odgovaraš pitanjem...[emoji847]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...