Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

 

Jedino za ukrajinski narod (a i ruski) možemo reći "da ne žele da budu tu". Slažem se da je problematično to za Zelenskog, ali s moje tačke gledišta i činjenica da je Ukrajinu ostavio na milost i nemilost neke pomoći Zapada... Ono što Zelenski ima a Putin ne (kao politički vođa) jeste harizma i ta neka aura, u svojim obraćanjima je direktan, ekspresivan i to je ono što spolja Ukrajini treba. Oratorstvo je definitivno jedna od njegovih jačih strana.  Iznutra - ne bih ga glorifikovala. 

 

Čovek je profesionalni glumac, to sigurno pomaže da bude ubedljiv u nastupima. Deluje kao neko sa kime bi mogao se ušljemaš u kafani, mnogo pristupačnije od Putina. Za harizmu ne znam, meni je to inače malo diskutabilan koncept koji se svodi na popularnost (tj. ja ga svodim), ali ako se već priča o tome Putin mi je u fazonu Jul Brinera ili tako nekoga, ne po fizičkom izgledu nego po nekom utisku koji ostavlja. Kao boa-konstriktor, nema šanse da ne najebeš :s_w:.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ters said:

 

Pa sto odmah ne rece da Putin spasava Ukrajinu od korupcije pa da mu se sve opravda. 

Postoji li po tvom misljenju jedna jednia stvar koja je ok kod Ukrajinaca ? Gogolj, Sevcenko, Kulis, Bondarcuk, Prokofiev, Sergej Bubka ?

Kaze Denis Pushilin da ce izgraditi jos stariji i jos lepsi Mariupol i napraviti od njega turisticki centar.

 

https://english.alarabiya.net/News/world/2022/05/09/Separatist-leader-plans-to-make-Mariupol-a-resort-town-says-Russia-here-forever-

 

Vođa ruskih separatista u Mariupolju u razorenom je gradu danas otkrio svoje planove za budućnost ovog mjesta... Kako kaže, planiraju ga pretvoriti u popularno turističko odredište.

- To prije nije bilo moguće dok su Ukrajinci bili tu, ali to je sad naš cilj, napraviti turistički resort. Imamo snagu Rusije iza nas - rekao je Denis Pušilin koji je onda kasnije baljezgao i o novim radnim mjestima, ekonomskom boljitku... I sve to u gradu kojeg su sravnili sa zemljom....

 

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan said:

Kaze Denis Pushilin da ce izgraditi jos stariji i jos lepsi Mariupol i napraviti od njega turisticki centar.

 

https://english.alarabiya.net/News/world/2022/05/09/Separatist-leader-plans-to-make-Mariupol-a-resort-town-says-Russia-here-forever-

 

Vođa ruskih separatista u Mariupolju u razorenom je gradu danas otkrio svoje planove za budućnost ovog mjesta... Kako kaže, planiraju ga pretvoriti u popularno turističko odredište.

- To prije nije bilo moguće dok su Ukrajinci bili tu, ali to je sad naš cilj, napraviti turistički resort. Imamo snagu Rusije iza nas - rekao je Denis Pušilin koji je onda kasnije baljezgao i o novim radnim mjestima, ekonomskom boljitku... I sve to u gradu kojeg su sravnili sa zemljom....

 

Pretpostavljam da je Rusija i na pretvaranje Maruipolja u turistički resort primorana neodgovornim akcijama Zelenskog i širenjem NATO pakta...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ters said:

 

 kiev-ukraine-22nd-aug-2021-ukrainian-arm

1) Uniforme koje pominjes su necrne (ovo navodim jer ne znam kojim imenom bih nazvao ovu boju)

2) Na rukavima nema crvenih traka sa mjestom za svastiku

3) Kape su takve da sasvim sigurno nema zabune ni sa jednom ss jedinicom

 

 

I ruske na nekim slikama djeluju kao vrlo tamna plava a na nekim crne. Vjerovatno i jesu crne ali mat. I ove ukrajinske na snimku izgledaju crne (djeluje da je samo sjajniji materijal u pitanju)
No to nije poenta zasto sam napisao ovo… poenta je da svako hoce da vidi ono sto hoce da vidi. Ili sto mu se servira. A meni nijedna od obje uniforme nema nikakvu poveznicu sa nacistickim uniformama (slicne kape kao one ruske nose i neke NATO vojske u odredjenim prilikama). Ajde za traku mozemo natezati ali cak ni ona nema svrhu sem u probama i to od 2012. 
Gotovo u pravilu se vojne oznake koje nose porukue..nose na lijevom ramenu. Jos od francuske revolucije. 
 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

 

...Putin mi je u fazonu Jul Brinera ili tako nekoga, ne po fizičkom izgledu nego po nekom utisku koji ostavlja. Kao boa-konstriktor, nema šanse da ne najebeš :s_w:.

Jul Briner je bar imao otkačen smisao za humor, npr, zena ga ostavila kad joj podmetnuo u frižider laznu odsečenu ruku :lol_2: Ovoga nije potrebno komentarisati, nego je dovoljno slusati sta pricaju kerovi koje je pustio da laju. Oni ce rusiti Parize, Londone, Njujorke, ma ko normalan govori takve stvari sa pozicija na kojima su ovi nenormalnici. Ilon Mask je bas nekoliko milijardi od onih para mogao i pametnije da upotrebi, ako vec hoce da menja svet. Samo kao siva eminencija :wink2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Jul Briner je bar imao otkačen smisao za humor, npr, zena ga ostavila kad joj podmetnuo u frižider laznu odsečenu ruku :lol_2: Ovoga nije potrebno komentarisati, nego je dovoljno slusati sta pricaju kerovi koje je pustio da laju. Oni ce rusiti Parize, Londone, Njujorke, ma ko normalan govori takve stvari sa pozicija na kojima su ovi nenormalnici. Ilon Mask je bas nekoliko milijardi od onih para mogao i pametnije da upotrebi, ako vec hoce da menja svet. Samo kao siva eminencija :wink2:

 

Pa da, to mi i liči na Brinera, tj. ostavlja mi utisak nekoga ko bi to uradio ženi :s_d:. Ne znam zašto ali dobijam sličan vajb od obojice (u smislu reakcije kada ih vidim), verovatno je samo moj trip ili predstava stečena kroz ono malo što o njima znam.

 

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Amigo said:

...mada ovde ima likova koji bi cijele narode negdje protjerivali, zatvarali u ograde itd ...

Pa mozda ovi likovi nisu takvi bili i mozda su i oni "empatisali" sa raznim događajima isl, dok nacionalistička goveda nisu izgmizala, i kako je McLeod lepo rekao, neprekidnim baljezganjem o tim stvarima sve to potpuno obesmislila, da vise ne znači nista.

 

U stvari je postalo veoma iritantno, ogavno cak, jer su isprali mozak i celoj onoj rulji od 90% ali slobinih razbojnika, pa i oni vise nista osim tih baljezganja ne umeju da kazu o bilo cemu. I Tomas Man je u onim obracanjima Nemcima za vreme ww2 "Čuj, Nemacko!" u početku okrivljavao samo naciste, ama kako je vreme prolazilo, i kako se upoznavao sa kolektivnim ludilom, i on je poceo da prosirava krug krivaca na celu Nemacku.

 

Onaj na onom youtube kanalu sto je neko postavio link kaze da ali putler jos uvek nema 90% razbojnika kao ali sloba sto je imao, nego 50% , ali ako ovako nastave, boga mi "politicki zapad" (nova kovanica u novorijeku srbskih doktora i filozofa) ce biti potpuno u pravu da jos vise ostrakuje i ali putlerove, i ali slobine razbojnike, ove druge jos jednom, a i jedne i druge ovoga puta zauvek.

 

Drug Si trlja ruke. Doduse propao mu put svile, ali ce zato drug Putler da nadoknadi štetu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa mozda ovi likovi nisu takvi bili i mozda su i oni "empatisali" sa raznim događajima isl, dok nacionalistička goveda nisu izgmizala, i kako je McLeod lepo rekao, neprekidnim baljezganjem o tim stvarima sve to potpuno obesmislila, da vise ne znači nista.

 

U stvari je postalo veoma iritantno, ogavno cak, jer su isprali mozak i celoj onoj rulji od 90% ali slobinih razbojnika, pa i oni vise nista osim tih baljezganja ne umeju da kazu o bilo cemu. I Tomas Man je u onim obracanjima Nemcima za vreme ww2 "Čuj, Nemacko!" u početku okrivljavao samo naciste, ama kako je vreme prolazilo, i kako se upoznavao sa kolektivnim ludilom, i on je poceo da prosirava krug krivaca na celu Nemacku.

 

Onaj na onom youtube kanalu sto je neko postavio link kaze da ali putler jos uvek nema 90% razbojnika kao ali sloba sto je imao, nego 50% , ali ako ovako nastave, boga mi "politicki zapad" (nova kovanica u novorijeku srbskih doktora i filozofa) ce biti potpuno u pravu da jos vise ostrakuje i ali putlerove, i ali slobine razbojnike, ove druge jos jednom, a i jedne i druge ovoga puta zauvek.

 

Drug Si trlja ruke. Doduse propao mu put svile, ali ce zato drug Putler da nadoknadi štetu.

 

 

Ma nema od tog ostrakovanja ništa, završiće se i ovo jednom i biće biznis ez južual...možda ne uskoro, ali biće. Živi bili pa videli...

Link to comment
Share on other sites

Da malo obradujem rusofile. Ima dobrih vesti sa fronta, konačno jedan uspeh Rusa u ove tri nedelje ofanzive. Naime juče ili prekjuče su zauzeli Popasnu. U principu mala varošica ali je bila žestoko utvrđena i predstavljala je važno utvrđenje Ukrajinaca na tom delu fronta. Nema informacija da su nastavili nastupanje a iz Popasne mogu da idu na sever i na zapad.

 

Pričali smo kada su Rusi došli do Limana da od njega na jug ako krenu, i od Popasne na sever mogu da odseku Lisičansk/Severnodonjec. S tim u vezi Rusi su pokušali da forisraju reku Severski Donjec kod Bilohorivke, izgradili ponton i napali Bilohorivku. Ukrajinci javljau da su odbili sve napade, od multimedije imamo samo sliku za koju Ukrajinci tvrde da je uništen ruski ponton :

 

photo_2022-05-08_10-53-57-1.jpg

 

Videćemo narednih dana kuda će Rusi napadati i da li je realno da vidimo novo okruženje i novi Marijupolj.

 

U Harkivskoj regiji se nastavlja raspad ruskog fronta kod Starog Saltiva. Danas je potvrđeno da su Ukrajinci oslobodili Rubižne (isto ime ali drugo mesto u odnosu na ono koje spominjemo već mesecima), navodno je i taj most uništen tako da će i tuda teško dalje da napadaju Ruse na istok. Pretpostavljam da će ići još na sever jer gore ima još dva mosta no verovatno će rusi uništiti sve mostove.

 

Kod Mikolajeva i Hersona opet žestoko bombardovanje sa obe strane, nisam našao info da ima nekih pomeranja trupa.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

- Dragi Zvezdaši, želim da čestitam veliki dan pobede nad fažizmom, u kom su Srbi, Rusi, Belorusi i onaj pravoslavni deo Ukrajine dali najveći doprinos i podneli najveće žrtve - počeo je svoje izlaganje Dule Savić, posle kog se okrenuo i samoj knjizi.

 

Ako neko poznaje Duleta, objasnite mu da veći deo Rusije nisu pravoslavci.

Link to comment
Share on other sites

Tesko je ipak ostati neutralan u ovoj prici. Cak iako je nekome srce uz Rusiju, ali razum mora biti, ako ne za Ukrajinu, onda bar kriticki nastrojen prema Rusiji.

Jer, ipak su napali jednu suverenu zemlju, i suveren narod, kakvi god da su Ukrajinci. I to, cini mi se bez objave rata. Otisli su da "ociste" Ukrajinu kao da je 

u pitanju njihovo dvoriste. to je nesto nedopustivo , nesto sto bi trebale osuditi pogotovu male zemlje, jer je opasan presedan da sutra moze svakoj malo vecoj

sili kojoj se s oprostenjem "digne ona stvar" da napadne susednu suverenu zemlju. Pogotovo sto je Srbija imala iskustvo sa NATO-om. 

Ukrajinci, s druge strane, nisu bas ni nevinasca u celoj ovoj prici. Trebali su da ucine sve da do ovoga ne dodje. Da sednu i razgovaraju sa pobunjenicima u Donbasu. 

Da ucine sve da mozda i Krim nekako vrate,, diplomatskim sredstvima, makar u nekom konfederalnom statusu. Da sprece da do rata i razaranja dodje. Sta im sada vrede 

simpatije veceg, demokratskog dela sveta? I kada je do invazije vec doslo, trebalo je ucinti sve da se pregovorima to zaustavi. Nastavak ubijanja i razaranja im nece nista dobro doneti.

Sada se pokazuje da je Rusija ipak preveliki zalogaj cak i za NATO da im jednostavno neko dodje i pomogne i istera Ruse. Ipak ce to morati da ucine sami, a kako ce oni npr povratiti

Donbas, o Krimu i da ne govorimo???

Zato, najbolje resenje je sesti i pregovarati i napraviti neki kompromis. Sve ostalo vodi u katastrofu, najvise ce sami Ukrajinci nastradati. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Darth Bane said:

Tesko je ipak ostati neutralan u ovoj prici. Cak iako je nekome srce uz Rusiju, ali razum mora biti, ako ne za Ukrajinu, onda bar kriticki nastrojen prema Rusiji.

Jer, ipak su napali jednu suverenu zemlju, i suveren narod, kakvi god da su Ukrajinci. I to, cini mi se bez objave rata. Otisli su da "ociste" Ukrajinu kao da je 

u pitanju njihovo dvoriste. to je nesto nedopustivo , nesto sto bi trebale osuditi pogotovu male zemlje, jer je opasan presedan da sutra moze svakoj malo vecoj

sili kojoj se s oprostenjem "digne ona stvar" da napadne susednu suverenu zemlju. Pogotovo sto je Srbija imala iskustvo sa NATO-om. 

Ukrajinci, s druge strane, nisu bas ni nevinasca u celoj ovoj prici. Trebali su da ucine sve da do ovoga ne dodje. Da sednu i razgovaraju sa pobunjenicima u Donbasu. 

Da ucine sve da mozda i Krim nekako vrate,, diplomatskim sredstvima, makar u nekom konfederalnom statusu. Da sprece da do rata i razaranja dodje. Sta im sada vrede 

simpatije veceg, demokratskog dela sveta? I kada je do invazije vec doslo, trebalo je ucinti sve da se pregovorima to zaustavi. Nastavak ubijanja i razaranja im nece nista dobro doneti.

Sada se pokazuje da je Rusija ipak preveliki zalogaj cak i za NATO da im jednostavno neko dodje i pomogne i istera Ruse. Ipak ce to morati da ucine sami, a kako ce oni npr povratiti

Donbas, o Krimu i da ne govorimo???

Zato, najbolje resenje je sesti i pregovarati i napraviti neki kompromis. Sve ostalo vodi u katastrofu, najvise ce sami Ukrajinci nastradati. 

 

Onaj kome je srce uz rusku vojsku u Ukrajini - niti je covjek niti ima srca.

 

Sa jedne strane imas profesionalnu masineriju za ubijanje - rusku vojsku, sa druge, ukrajinske,  strane imas pomijesane profesionalnu masineriju za ubijanje - profesionalnu vojsku ali i mobilisane oceve i majke koji nemaju gdje jer brane svoju djecu. I imas 40 miliona civila - svi na teritoriji Ukrajine, i svi Ukrajinci (mozda razlicitog porijekla ili politickog opredjeljenja).

 

Ako nekada neko napadne Rusiju, i bombarduje Moskvu, onda se moze pricati o srcu uz Rusiju.

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Što bi neko hteo da bude neutralan kad bolesnici uzmu pa ruše postojeći svet, i hoće da prave novi?

 

Evo npr, ovo što se ovde stalno ističe, ako se ovi ovde ne opredele, sledi kazna, koja mozda neće biti zvanicne sankcije, ali svakako povlačenje investicija i bla bla, ne kao sto neki misle, u, a, drž ne daj, odmah, ali postepeno svakako.

 

E sad, ove firme koje nisu kineske taze znojarnice, nego stvarne firme, u kojima rade visokoobrazovani mladi, i sve slicno, kao funkcionalne banke, kartice, internet koji omogucava povelikom broju frilensera i firmi da normalno zaraduju na svetskim trzistu, i da ne budu ograniceni na palancane i ono sto njima treba, sve to nije tu doslo zbog Vucica i SNS, nego zbog ovih pre njih, koji su srusili milosevica, i uglavnom pre dolaska SNS na vlast.

 

I sad, ako ovi majmuni koji huskaju na nekakvu "neutralnost" i po cenu ponovne izolacije, sto znaci da te firme odu, "nasa deca", ova skolovana, ostanu bez posla, da se vrate devedesete, kad su se zbog istih takvih i niihovih baljezganja i zlocinstva na tehnicke fakultete prijavljivali po njih 100tinak, itd, znaci da se zbog izivljavanja tih majmuna sa 4 koplja u 4 guza ruši ovaj postojeći svet samo da bi oni i  dalje pregledavali nosom da li Putin ima polipe, sa osnovnim motivom koji je da oni i dalje sisaju drzavnu sisu, zasto bi neko hteo da bude neutralan glede toga? Evo ja ne bi hteo da budem neutralan, nego mislim da takve koji bi to izazvali, po drugi put za 30 godina, treba st...aviti u ludnice, na vreme, dok jos nije kasno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Imas upravo o tome ovde, cak je i boldovan baš taj deo :classic_biggrin: 

 

 

 

I opet pisanije o "nama", stvarno imaš fetiš...

 

Neke stvari će se sigurno promeniti, to je tačno, ali suština će se vratiti na staro. Već vidim izjave Makrona kako će budući mir izgledati, da niko tu ne treba da bude ponižen, da će UKR ući u EU tek za više decenija i tako. Teško je, u ovo doba, ostrakovati zemlju kao što je Rusija, njene veličine i položaja, a to bi podrazumevalo i da su ostrakivači nekakve moralne gromade, ujedinjene u svojim ostrakivačim namerama. Meni to ne deluje tako ali možda i grešim...ja sam, lično, za Trans Evropa Ekspres, ne bih da gledam ponovo gvozdenu zavesu jer je njeno postojanje neprirodno. Tako da, možda samo projektujem svoje želje, ali sam, prateći izjave prethodnih dana počeo da se nadam da još uvek nije sve izgubljeno. Videćemo...svakako mora prvo da stane rat.

 

 

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Neki finski dobrovoljac na Redditu kačio svoje utiske s ratišta iz perspektive drugačije obuke koju je prošao u finskoj vojsci u odnosu na lokalce. Pošto je zanimljivo evo linka na niz sa prevodom.

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Tesko je ipak ostati neutralan u ovoj prici. Cak iako je nekome srce uz Rusiju, ali razum mora biti, ako ne za Ukrajinu, onda bar kriticki nastrojen prema Rusiji.

Jer, ipak su napali jednu suverenu zemlju, i suveren narod, kakvi god da su Ukrajinci. I to, cini mi se bez objave rata. Otisli su da "ociste" Ukrajinu kao da je 

u pitanju njihovo dvoriste. to je nesto nedopustivo , nesto sto bi trebale osuditi pogotovu male zemlje, jer je opasan presedan da sutra moze svakoj malo vecoj

sili kojoj se s oprostenjem "digne ona stvar" da napadne susednu suverenu zemlju. Pogotovo sto je Srbija imala iskustvo sa NATO-om

Ukrajinci, s druge strane, nisu bas ni nevinasca u celoj ovoj prici. Trebali su da ucine sve da do ovoga ne dodje. Da sednu i razgovaraju sa pobunjenicima u Donbasu. 

Da ucine sve da mozda i Krim nekako vrate,, diplomatskim sredstvima, makar u nekom konfederalnom statusu. Da sprece da do rata i razaranja dodje. Sta im sada vrede 

simpatije veceg, demokratskog dela sveta? I kada je do invazije vec doslo, trebalo je ucinti sve da se pregovorima to zaustavi. Nastavak ubijanja i razaranja im nece nista dobro doneti.

Sada se pokazuje da je Rusija ipak preveliki zalogaj cak i za NATO da im jednostavno neko dodje i pomogne i istera Ruse. Ipak ce to morati da ucine sami, a kako ce oni npr povratiti

Donbas, o Krimu i da ne govorimo???

Zato, najbolje resenje je sesti i pregovarati i napraviti neki kompromis. Sve ostalo vodi u katastrofu, najvise ce sami Ukrajinci nastradati. 

 

Šta znači, ako iko može ovde na forumu da objasni, da je nekome srce uz Rusiju? Šta to mobiliše srca u Srbiji da budu uz Rusiju, a nikako da se prevare i budu uz Zapad? Izgleda da je Rusija za ovdašnji narod neka teška metafizika, potpuno se prenebegava jadna realnost te države. 

 

Drugi bold - trebalo je da napišeš "Pogotovo sto je BiH imala iskustvo sa Srbijom". Nekako je bliže situaciji.

Edited by VladimirB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Da malo obradujem rusofile. Ima dobrih vesti sa fronta, konačno jedan uspeh Rusa u ove tri nedelje ofanzive. Naime juče ili prekjuče su zauzeli Popasnu. U principu mala varošica ali je bila žestoko utvrđena i predstavljala je važno utvrđenje Ukrajinaca na tom delu fronta. Nema informacija da su nastavili nastupanje a iz Popasne mogu da idu na sever i na zapad.

 

Pričali smo kada su Rusi došli do Limana da od njega na jug ako krenu, i od Popasne na sever mogu da odseku Lisičansk/Severnodonjec. S tim u vezi Rusi su pokušali da forisraju reku Severski Donjec kod Bilohorivke, izgradili ponton i napali Bilohorivku. Ukrajinci javljau da su odbili sve napade, od multimedije imamo samo sliku za koju Ukrajinci tvrde da je uništen ruski ponton :

 

photo_2022-05-08_10-53-57-1.jpg

 

Videćemo narednih dana kuda će Rusi napadati i da li je realno da vidimo novo okruženje i novi Marijupolj.

 

U Harkivskoj regiji se nastavlja raspad ruskog fronta kod Starog Saltiva. Danas je potvrđeno da su Ukrajinci oslobodili Rubižne (isto ime ali drugo mesto u odnosu na ono koje spominjemo već mesecima), navodno je i taj most uništen tako da će i tuda teško dalje da napadaju Ruse na istok. Pretpostavljam da će ići još na sever jer gore ima još dva mosta no verovatno će rusi uništiti sve mostove.

 

Kod Mikolajeva i Hersona opet žestoko bombardovanje sa obe strane, nisam našao info da ima nekih pomeranja trupa.

 

 

Ovo su vesti koje je bilo pitanje vremena kada ce se desiti. Sada Rusi mogu da pridju Lisicansku i sa ledja i da okruze ljude u njemu. Mislim da bi bilo mudro Ukrima da se povuku i postave liniju odbrane malo zapadnije, ali ima to svoje za i protiv. Teren je tu dosta ravniji tako da u teoriji Rusi bi mogli napredovati brze tenkovskim jedinicama. Sa druge strane Ukrima takodje fale ljudi, ne znam koliko im se isplati da zrtvuju jos ljudi kao u Mauriopolju. Opet, ova "nova" doktrina Rusa gde pesadija ne postoji vec ljudi sluze da opsluzuju masine im se vec obila o glavu, pitanje je kako bi ta ofanziva ka Dnjepru izgledala bez mobilizacije.  

Harkov postaje interesantan... meni je to krajnje nezanimljiv deo fronta, ali dolaze izvestaji da se US haubice koriste i da Rusi ne znaju sta ih je snaslo. Da li ce se Ukri osmeliti na neku ofanzivu?  

Link to comment
Share on other sites

Nema od povlačenja vajde. Ne mogu oni izgraditi tako dobre položaje kakve su imali u Popasni. Popasna i slični položaji su pravljeni godinama. Oni moraju sve te veće gradove da brane i na taj način da kupe sebi što više vremena. Na otvorenom oni ne mogu dugo da drže liniju odbrane. Mislim da će braniti čak i u okržunjeu Lisičansk/Severodonjec, Posle toga Slavjansk i Kramatorsk. Za ove ostale manje gradove nisam siguran da će ih uporno braniti, možda samo te koji su blizu stare linije fronta.

Link to comment
Share on other sites

 

8 hours ago, implant said:

 

I opet pisanije o "nama", stvarno imaš fetiš...

 

Pa šta si se baš za to uhvatio :lol_2: Iz opusa je očigledno da je i piscu do "nas" stalo isto kao meni, ili tebi, ama "oni" o sebi uvek govore u množini, i sebe ne vide kao pojedince, nego kao "nas" pa verovatno zato tako piše. To nije važno, nego ovo drugo, što ovi ovde uvek tako isto misle. Tako je bilo i kad su one sankcije uvođene, i sve. Kao, ma to će biti malo galame, pa će se sve nastaviti po starom. U nekim slučajevima je to možda tačno, ali sad nije. Ta zavesa je već podignuta, i neće biti vraćanja na staro, ne još dugo. Izgubljeno je poverenje, i sad treba deset puta duže da se vrati, ako se uopšte vrati. I to tek kad bude Putin kaput. Jer je sad očigledno da nije cilj Ukrajina, nego rušenje "novog svetskog poretka u kome su USA i njeni sateliti silovali koga su stigli", i sad već otvoreno to govore. Mada je ovaj i ranije otvoreno to govorio, samo ga nisu ozbiljno shvatali.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Pa šta si se baš za to uhvatio :lol_2: Iz opusa je očigledno da je i piscu do "nas" stalo isto kao meni, ili tebi, ama "oni" o sebi uvek govore u množini, i sebe ne vide kao pojedince, nego kao "nas" pa verovatno zato tako piše. To nije važno, nego ovo drugo, što ovi ovde uvek tako isto misle. Tako je bilo i kad su one sankcije uvođene, i sve. Kao, ma to će biti malo galame, pa će se sve nastaviti po starom. U nekim slučajevima je to možda tačno, ali sad nije. Ta zavesa je već podignuta, i neće biti vraćanja na staro, ne još dugo. Izgubljeno je poverenje, i sad treba deset puta duže da se vrati, ako se uopšte vrati. I to tek kad bude Putin kaput. Jer je sad očigledno da nije cilj Ukrajina, nego rušenje "novog svetskog poretka u kome su USA i njeni sateliti silovali koga su stigli", i sad već otvoreno to govore. Mada je ovaj i ranije otvoreno to govorio, samo ga nisu ozbiljno shvatali.

 

People in Russia say that those who do not regret the collapse of the Soviet Union have no heart, and those that do regret it have no brain.

 

To ti je jedna od njegovih izjava u vezi CCCP...

 

 

Nema on čime da sruši taj poredak, a još manje ima čime da uspostavi i održi neki novi. Sve je to prđenje u prazno za unutrašnju i donekle, spoljnu upotrebu, kao vid odvraćanja. Zamisli koliko vojske i para treba za takav poduhvat, i to još u današnje vreme? Nije ovo 1941. pa da pod krinkom velikog rata upadneš tako u pola Evrope, a iskreno, mislim da on to i ne želi, preskupo je a i čemu sve to. Znam da ovde nije popularno to reći, ali on nije glup.

 

E sad, za ovo drugo oko zavese - do pre nekoliko dana sam i ja bio uveren da je to to, da će se dići negde u Ukrajini, granici sa Rusijom, Poljskom ili gde već. A sada, već vidim neke izjave (Makrona i Berbokove posebno) da to ne može baš tako, mora mnogo da se čeka na prijem u EU, pa šta ćemo sa gasom i naftom, mora se ponuditi takvo mirovno rešenje da niko ne bude ponižen, itd. Naravno, sve je to još uvek daleko, pita se i treća strana (US i UK) kojoj je, izgleda, baš zapelo da se uklini tamo...ali mislim da nada postoji.

 

Evo ti gore tvit sa Makronovom izjavom, baš ovo o čemu ti pričam.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...