Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ako ne vidis razliku to ti je onda ozbiljan problem

 

Vidim ja jako dobro, ti si se udubio u ulogu progonitelja svih Rusa po svetu, a tako nešto su Staljinističke metode.

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Ironija Wimbledon poteza je što je baš Putinovski. Discrimination at its core.

 

U zadnjih mjesec dana je 50-60 hiljada ljudi (civili i vojnici i Rusije i Ukrajine) glavom platilo "Putinovske" poteze i vjerovatno je jos toliko osakaceno. 

 

Hajde da koristimo prikladnu terminologiju - ovo jeste potez koji je moralno upitan, moguce ga je tumaciti i kao diskriminatorski (mada se radi samo u ukidanju privilegije koju su imali vrhunski teniseri da mogu da rade na prostoru UK - pravo koje nisu imali autolimari, vunovlacari i vodoinstalateri iz Rusije), ali nije "Putinovski". Putinovski potezu su mnogo krvaviji.

 

Kada oruzje utihne, i kada se Rusija povuce iz Ukrajine, bicu uz vas u osudi engleske hipokrizije i zajedno cemo potpisivati peticiju da se ruskim teniserima odobri ucesce na Wimbledon-u. 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Izgleda da je postalo OK da određujemo Rusima kojim poslovima mogu da se bave a kojima ne. I šta ćemo sa Rubljevim, on je kategorički osudio invaziju Rusije. A valjda znaš šta mislim o Putinu i invaziji na Ukrajinu.

 

Ironija Wimbledon poteza je što je baš Putinovski. Discrimination at its core.

 

Zavisi na kom nivou posmatraš ovo što se dešava.

Ukoliko se stavljaš na nivo pojedinca koji je objekat zabrane, to jeste diskriminacija, i zaista neke pojedinačne situacije jesu jednostavno kafkijanske. Boris Dežulović je nedavno napisao odličan članak na tu temu.

 

Međutim, ukoliko uzmemo malo otklona od individualnih priča, uvidjećemo da su ove stvari neophodne da putin i njegova mašinerija ne mogu da održavaju privid normalnosti pred prosječnim Rusom konzumentom državne televizije. Znači nema Medvedeva u Londonu i Parizu, nema ruskog baleta u Milanu ili NY, nema ničega što ruska propaganda može da upakuje u poruku ma sve je normalno samo američki zlikovci tu nešto.

 

Cijena jeste visoka za sve te pojedince na koje se kaznene mjere odnose, ali je istovremeno sasvim banalna u odnosu na stradanje u Ukrajini i na abominaciju u koju je putinov režim metastazirao.

 

 

EDIT: sad vidim da je i đovak izjavio da je u pitanju ludačka odluka, dakle definitivno ispravan potez organizatora Wimbledona.

Edited by Beonegro
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Div said:

 

Vidim ja jako dobro, ti si se udubio u ulogu progonitelja svih Rusa po svetu, a tako nešto su Staljinističke metode.

 

 

Svasta pises,za razliku od nekih imam par prijatelja u Belorusiji i Rusiji.  Jadni Rusi progoni ih Devil,a lako cemo sa pobijenim Ukrajincima,njima je lako oni mogu da igraju Vimbldon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Svasta pises,za razliku od nekih imam par prijatelja u Belorusiji i Rusiji.

To ti ne znači ništa. Pa svaki šovinista se vadi na to kako ima prijatelje iz zemlje/rase/nacije/klase/itd itd. Rečenica gde kažeš da se pritisne SVAKI Rus, bez obzira da li podržava agresiju ili ne ti ne ide u prilog. 

 

48 minutes ago, ters said:

U zadnjih mjesec dana je 50-60 hiljada ljudi (civili i vojnici i Rusije i Ukrajine) glavom platilo "Putinovske" poteze i vjerovatno je jos toliko osakaceno. 

 

Hajde da koristimo prikladnu terminologiju - ovo jeste potez koji je moralno upitan, moguce ga je tumaciti i kao diskriminatorski (mada se radi samo u ukidanju privilegije koju su imali vrhunski teniseri da mogu da rade na prostoru UK - pravo koje nisu imali autolimari, vunovlacari i vodoinstalateri iz Rusije), ali nije "Putinovski". Putinovski potezu su mnogo krvaviji.

Naravno, nije mi namera da upoređujem potez Wimbledoma sa ovime što Putin radi u Ukrajini. Valjda se iz konteksta vidi šta hoću da kažem (autokratski način razmišljanja koji je bliži ruskoj školi nego demokratiji). 

Link to comment
Share on other sites

Zabrana za reprezentacije zemlje da se takmice podrzavam. U individualnom sportu ne. Sklonis zastavu (sto su vec uradili) i to je to. No, jeste banalno pricati o tome u ovom trenutku.

Edited by McLeod
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Beonegro said:

 

Zavisi na kom nivou posmatraš ovo što se dešava.

Ukoliko se stavljaš na nivo pojedinca koji je objekat zabrane, to jeste diskriminacija, i zaista neke pojedinačne situacije jesu jednostavno kafkijanske. Boris Dežulović je nedavno napisao odličan članak na tu temu.

 

Međutim, ukoliko uzmemo malo otklona od individualnih priča, uvidjećemo da su ove stvari neophodne da putin i njegova mašinerija ne mogu da održavaju privid normalnosti pred prosječnim Rusom konzumentom državne televizije. Znači nema Medvedeva u Londonu i Parizu, nema ruskog baleta u Milanu ili NY, nema ničega što ruska propaganda može da upakuje u poruku ma sve je normalno samo američki zlikovci tu nešto.

 

Cijena jeste visoka za sve te pojedince na koje se kaznene mjere odnose, ali je istovremeno sasvim banalna u odnosu na stradanje u Ukrajini i na abominaciju u koju je putinov režim metastazirao.

 

 

EDIT: sad vidim da je i đovak izjavio da je u pitanju ludačka odluka, dakle definitivno ispravan potez organizatora Wimbledona.

 

Tesko je prihvatiti to sto pises... pre neki dan videh na linkedinu ex koleginicu, Ruskinju "open to work". Doselila se iz neke Ruske nedodjije tamo 2010, otisla za NL 2015 i od tad je tamo. Cimnem je, pitam kako zivot, kaze zamoljena je da ode jer je pritisak bio prevelik, dobila je ona neki package, neverujem da ce ostati gladna, ali posao nema. Aplicirala je na par mesta, svaki put dbijena jer ne moze da se uradi "background check". 

Kojom logikom ti to mozes da opravdas? Putin bmbarduje Ukrajinsku nejac, pa cemo da pomognemo tako sto cemo da sve koji su ikada imali veze sa Rusijom da.... sta tacno? Jel ideja vratite se svi u Rusiju, a mi cemo da podignemo zid i pustimo vodu? Bilo je primera u proslosti i nijedna nije nesto sto narodi koji su ih sprovodili vole da se sete.   

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Za to sto se desava Rusima van Rusije ja krivim Kineze. Zapad ih je provalio jer koriste lazne disidente i staru dijasporu kao spijune. Tuzno je i ne verujem da postoji znacajna podrska Putinu u toj populaciji. Nije u redu ali ne znam kako to resiti.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče tenisera tu ih ucenjuju ukrajinci. Navodno su ukrajinski teniseri a i drugi sportisti napisali da neće igrati protiv Rusa osim ako oni ne osude agresiju. Time su organizatore stavili pred izbor ili da izbace tenisere iz agresorskih država ili da izbace tenisere iz Ukrajine. Ja podržavam izbacivanje svih sa ruskim državljanstvom. Ko želi neka promeni državljanstvo i neka nastavi karijeru. Na gren slemu kada pobedite svira himna vaše zemlje tako da to nije isti slučaj kao na nekim manjim turnirima.

 

Posle čeličane u smederevu eto i Đoković profitirao od ruske agresije 🙂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

8 minutes ago, McLeod said:

Zabrana za reprezentacije zemlje da se takmice podrzavam. U individualnom sportu ne. Sklonis zastavu (sto su vec uradili) i to je to. No, jeste banalno pricati o tome u ovom trenutku.

 

OK, boldovano ima smisla, mada šta je to pametno što možemo uraditi, ovde, na forumu, a da se nešto stvarno promeni.


A, onda nastaviš sa ovakvom zajebancijom:

4 minutes ago, McLeod said:

Za to sto se desava Rusima van Rusije ja krivim Kineze. Zapad ih je provalio jer koriste lazne disidente i staru dijasporu kao spijune. Tuzno je i ne verujem da postoji znacajna podrska Putinu u toj populaciji. Nije u redu ali ne znam kako to resiti.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sreta-steta said:

 

Tesko je prihvatiti to sto pises... pre neki dan videh na linkedinu ex koleginicu, Ruskinju "open to work". Doselila se iz neke Ruske nedodjije tamo 2010, otisla za NL 2015 i od tad je tamo. Cimnem je, pitam kako zivot, kaze zamoljena je da ode jer je pritisak bio prevelik, dobila je ona neki package, neverujem da ce ostati gladna, ali posao nema. Aplicirala je na par mesta, svaki put dbijena jer ne moze da se uradi "background check". 

Kojom logikom ti to mozes da opravdas? Putin bmbarduje Ukrajinsku nejac, pa cemo da pomognemo tako sto cemo da sve koji su ikada imali veze sa Rusijom da.... sta tacno? Jel ideja vratite se svi u Rusiju, a mi cemo da podignemo zid i pustimo vodu? Bilo je primera u proslosti i nijedna nije nesto sto narodi koji su ih sprovodili vole da se sete.   

Govorio sam o javnim ličnostima čiji rad može da bude recikliran u propagandne svrhe ruskog režima, ne o običnim ljudima.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sustinu znas, potreslo vas sto neko ne igra tenis @Darko kamen bi zaplakao i @Beonegro je to lepo objasnio. Samo pritisak pa od agresije je proslo 60dana, trajace!

Netačno i podmetanje. Misliš da mi nije žao Ukrajinaca koji pate od ruske agresije? Nije ovo o tenisu, ovo je o diskriminaciji. Ne uvlači Ukrajince u ovo, svi se slažemo da snose ogromne posledice ruske agresije.

 

6 minutes ago, Klotzen said:

Ja podržavam izbacivanje svih sa ruskim državljanstvom. Ko želi neka promeni državljanstvo i neka nastavi karijeru.

Baš demokratski, svaka čast. Nego, ako onda te Ruse koji su se odrekli državljanstva izbace iz zemalja u koje su došli - gde će onda?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Govorio sam o javnim ličnostima čiji rad može da bude recikliran u propagandne svrhe ruskog režima, ne o običnim ljudima.

 

Shvatio sam o cemu si govorio. Medjutim poenta je da je cela ova stvar otisla predaleko: vise ne postoji dobar i los Rus, vec samo Rus a Rus = zlo. Apsolutno je nebitan ruski rezim u ovom slucaju i kaznjavanje istog, poenta je kazniti Ruse. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Govorio sam o javnim ličnostima čiji rad može da bude recikliran u propagandne svrhe ruskog režima, ne o običnim ljudima.

Ok, ali gde je linija, šta je sledeće? Hoćemo zabranjivati poznatim ruskim glumcima da rade svoj posao na zapadu, jel eto - postoji mogućnost da kremljin iskoristi to za svoje svrhe? 

 

I ono što je najvažnije - hoćemo li da pritisnemo obične Ruse kao što @Klotzenpodržava? Mislim, svaki Rus može potencijalno biti iskorišćen u svrhu kremlja. Slippery slope.

 

I na kraju - da li je moguće da taj potez može ići putinu na ruku?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

Netačno i podmetanje. Misliš da mi nije žao Ukrajinaca koji pate od ruske agresije? Nije ovo o tenisu, ovo je o diskriminaciji. Ne uvlači Ukrajince u ovo, svi se slažemo da snose ogromne posledice ruske agresije.

 

Baš demokratski, svaka čast. Nego, ako onda te Ruse koji su se odrekli državljanstva izbace iz zemalja u koje su došli - gde će onda?

 

Kad se odričeš državljanstva odričeš se u korist nekog drugog državljanstva. Kad jednom dobiješ državljanstvo ne može ti se oduzeti.

 

Pazi mogli su oni da donesu odluku da agresori nastupaju bez obeležja države ali opet ostaje da ukrajinci neće da igraju sa njima. Evo kaži nam ti da li bi izbacio ukrajince ili agresore sa Vimbldona, to je ono što je njih prelomilo i zašto bih i ja isto uradio ?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Div said:

 

 

 

 

 


A, onda nastaviš sa ovakvom zajebancijom:

 Uopste nije zajebancija. Procitaj sta je Australiji moglo da se desi, a desava se sada na Novom Zelandu (za njih je verovatno kasno), desilo se Filipinima, sad zovu Amere da se vrate posto su ih isterali, igracka placka. Paranoja jeste, ali za razliku od teorija zavere tipa "muslimanska Evropa" i slicne gluposti, ovo je stvarno i desava se.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kako ja to pravim sprdnju, ako mozes objasni? Svasta ljudi pisu..ajd da cujem tu "duboku" misao?

 

 

 

Pa, eto, kažeš da je od agresije prošlo 60 dana, a nije prošlo, agresija traje. I, otprilike svaki drugi tvoj post na ovoj temi je sprdnja, možda tebi to nije namera, ali efekat je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...