Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts



Ne naginju Putinu nego gledaju svoj interes. Neki dan Prodi kaze da mu nije jasno zasto je odjednom postalo strasno to sto smo energetski zavisni od Risije, a u njegovo vreme kad se procenjivalo da li da se za nabavku energenata okrenemo ka severnoj Africi ili Rusiji, zakljucilo da je bolje Rusiji jer je stabilnijia zemlja. 
Hocemo da budemo energetski nezavisni od Rusije, a onda Dragi neki dan ode u Alzir da cvili za gas... 
Narod se buni jer su stigli racuni za gas duplo veci, pa i vise, u odnosu na isti period prosle godine. 
Ovde je skoro sve na gas i to je ogroman udar na budzet obicnog smrtnika. Sve cesce se postavlja pitanje kome je smetalo to sto se uvozi gas i nafta iz Rusije. Americi? 
S kojim pravom oni donose odluke koje idu na stetu evropskih zemalja? 
 
 


Pa tako je to na Apeninima odavno. Čim malo treba da se pretrpi odmah kukanje. Kad su se pravili dobro dilovi, sve super, bolje ruski nego alzirski gas. Sad jbg, skupi računi? Kriva Ukrajina što se eu upetljala u kolo sa Gazpromom? Ma da, i Ukrajinke su krive što ih italijanski muževi više vole nego svoje žene. Svašta može da se čuje na ita medijima.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Akiro said:

Jel pratio još neko vesti ili video uživo? Malopre na Newsmax vestima su prikazane slike navodno večerašnjih demonstracija rusofilske stoke pred spomenikom Caru Nikolaju. Navodno je prozivan Vučler zbog odnosa prema Rusiji i okačena ruska zastava na predsedništvo. Niko drugi ništa nije javio. Ni na vestima N1 u 19 i u 22 h nije pominjano. Po tekstu mi zvuči kao da je nešto novo a ne snimci onih starih proruskih demonstracija. Ja se samo nadam da sam pogrešno razumeo i da je snimak onih starih demonstracija. Ako je ovo taze, treba da nas bembaju bez razmišljanja. Narod mozga bez.

 

Ja sam gledao reprizu vesti N! od 19 sati, pola sata kasnije na NovaS i u Nastavku NewsMaxAdria, u jednoj od tih emisija je bilo i uključenje uživo, repotrerka je govorila par minuta, pominjala je da se okupljenima obraća Boško Obradović, kasnije tokom emisije je rečeno da su otišli pred vladu srbije pa do ruske ambasade. Uključenje uživo, skoro da sam siguran da je bilo na N1, NewsMaxAdria mislim da nema uključenja sa ulica. Mora da si nešto propustio.

 

Evo, vratih se nazad, prilog išao oko 19h i 12'

 

Dnevnik-N1.png

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Akiro said:

Moram sam sebi da odgovorim, našao online na N1Info, Danas, Slobodna Evropa i Novi magazin. Ali na TV-u, sem na Novoj 23:30 nije ni pominjano, a skup počeo u 19h, mogli su komotno za vesti u 22h da spreme izveštaj. Kako god, sramota za Srbiju u svetlu šta uzor ovih magaraca Putler radi u Ukrajini. nama stvarno nije mesto u civilizovanom svetu. 

 

Bilo je u vestima u 19h uključenje ali je bilo u sklopu seta vesti o Ukrajini pa si možda propustio.

 

Edit : Div me prestiže 🙂

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Kad vec pricate o medijima, pogledajte sta se prica na ruskoj drzavnoj televiziji.

Kazu, satanizam vlada u Ukrajini i morace ostati barem 40 godina tamo da to iskorene.

"Treba izbrisati ideju bivanja Ukrajincem, ona truje slavenski narod 100 godina"

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/na-ruskoj-televiziji-vlada-sve-veca-psihoza-moramo-ostati-u-ukrajini-40-godina/2356566.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

 

Medjutim sve ide po planu.

Ruski medij: Police u SAD-u su prazne, dolar propada, a svijet gleda prema Rusiji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-medij-police-u-sadu-su-prazne-dolar-propada-a-svijet-gleda-prema-rusiji/2356646.aspx

 

U medjuvremenu, dnevna proizvodnja nafte u Rusiji pada u aprilu za 7.45%

 

 

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dragan said:

 

Medjutim sve ide po planu.

Ruski medij: Police u SAD-u su prazne, dolar propada, a svijet gleda prema Rusiji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-medij-police-u-sadu-su-prazne-dolar-propada-a-svijet-gleda-prema-rusiji/2356646.aspx

Zanimljiv je osvrt na mainstream kulturu i degradaciju iste na planeti. Sad pretenciozno je tvrditi da je ruska kultura bastion bilo čega, ali je zanimljivo da primećuje degradaciju na zapadu i kritikuje je - dok autoru pred nosom promiču procesi koji su daleko opasniji, a ta vrsta stagnacije ume da pervertira i dolazimo do citiranog članka.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Clash said:

Kazu Rusi da ce morati da objave rat Ukrajini ako nastave da napadaju mesta u Rusiji.

Znaci Ukrajinci ce biti krivi za rat.

Superiska.

Specijalna operacija propo.

Kasniš, već su rekli da je prizemljenje Moskve povod za rat.

 

Bez zezanja, ja očekujem da putin u nekom trenutku iskoristi navodne ukrajinske napade na rusku teritoriju da pozove rezerviste.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Ja sam gledao reprizu vesti N! od 19 sati, pola sata kasnije na NovaS i u Nastavku NewsMaxAdria, u jednoj od tih emisija je bilo i uključenje uživo, repotrerka je govorila par minuta, pominjala je da se okupljenima obraća Boško Obradović, kasnije tokom emisije je rečeno da su otišli pred vladu srbije pa do ruske ambasade. Uključenje uživo, skoro da sam siguran da je bilo na N1, NewsMaxAdria mislim da nema uključenja sa ulica. Mora da si nešto propustio.

 

Evo, vratih se nazad, prilog išao oko 19h i 12'

 

Dnevnik-N1.png

Jeste, izgleda da sam propustio. Ali i nisu to nešto isticali, a inače bi im bila baš istaknuta poslastica. Posle u 22h na vestima nije ni pominjano, a ni jutros nije nigde pominjano, izgleda da se to sad tretira pod izbornom ćutnjom. Kako god, sama činjenica da je opet na ulicama izveden desničarsko-rusofilski performans sa više hiljada, pa ne bih rekao ljudi nego komada stoke i majmuna, istaknut u medijima ili ne, je neopisiva sramota. A slike prikupljanja pomoći za Ukrajinu par ljudi pred nekim barakama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisao sam pre, da se ne kvotujem, Rusija mora da osvoji Mariupulj.

To im je okosnica cele propogande.

Jebe ih ta celicana ali mislim da ce je preorati i potopiti. Kao sto su uradili sa samim gradom. Kad su grad tipa Novog Sad pretvorili u pepeo ne verujem da ce stedeti ovo.

I onda dolazimo do sledeceg uzasa u Donbasu. Nista drugo nece raditi ni tamo, ravnjanje na 10 cm od tla svega.

Jos puno razaranja i jos puno smrti.

Izgubili su medijski rat, ekonomski takodje gube na srednje i duze staze, ocajnicki im treba neki opipljiv rezultat.

Jedino sa cim su trenutno u prednosti je gola i sirova sila u oruzju. I nece se libiti da je iskoriste. U principu i sve druge vojske to rade, da se ne foliramo, US prva pa nadalje svako ko moze. Uz svo palamudjenje o strategijama itd, proboj odbrambenih linija se svodi na izvrtanje rovova artireljijom, neutralizacija protivnicke artiljerije i logistike i onda ide pesadija.

I bukvalno je to to.

Ovde su linije odbrane i po njivama i po gradovima tako da nas ceka nova tura razaranja i uzasa. Daj boze da gresim ali ne cini mi se da je ista drugo izgledno. I da nece ovo skoro da se zavrsava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

Ne razumijem ovaj tweet, Rusija proizvodi 1,2 miliona barela dnevno manje nego što je dogovoreno sa OPEC-om, ili proizvodi 1,2 miliona barela dnevno zato što je tako dogovoreno sa OPEC-om?

1.2 miliona barela dnevno manje nego sto im je po dogovoru sa OPEC-om dozvoljeno (dogovoreno).

 

Ukrajinci krse osnovni dogovor ove specijalne operacije - vojna dejstva smeju da se vrse samo na teritoriji Ukrajine, ali nikako na teriotoriji Rusije.

Ako to nije dovoljan povod za rat, onda stvarno ne znam sta je ?

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

 

Medjutim sve ide po planu.

Ruski medij: Police u SAD-u su prazne, dolar propada, a svijet gleda prema Rusiji

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-medij-police-u-sadu-su-prazne-dolar-propada-a-svijet-gleda-prema-rusiji/2356646.aspx


Ovi su fakat veci bolesnici od one gamadi sto se sinoc okupila u Beogradu. Kakva zaludjenost i zivot u paralelnoj stvarnosti Bog te ne jebo…

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Dok, u isto vreme, snage policije i vojske R. Srbije su glumile Štrumpfove u nekom idiličnom selu na Kosovu. Sram tebe da bude.

Evo, ako mogu ja da preuzmem krivicu, za njega...ja se stidim što su moj grad najmanje tru puta zasipali kasetnim bombama....kasetne bombe su pale u zoni velike pijace i glavne autobuske stanice.....zona gradske bolnice....naselje Duvanište. Nigde u blizini vojnih objekata ili bar 10 km udaljenih...sto puta rečeno. To su takodje nekakva "idilična naselja" grada Niša.....pravdanje zločina drugim zločinom je takodje zločin. Ovde se, na ovom forumu 20 godina borimo protiv toga, protiv takvih stavova i narativa.....sram me bilo.

 

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ukrajinska vojska koristi američki softver za prepoznavanje lica kako bi slike poginulih ruskih vojnika slala njihovoj rodbini. Naime, kako Vašington post saopštava, 340 ukrajinskih bezbednjaka od početka rata koristi softver američke kompanije Clearview AI za prepoznavanje lica. Softver je do sada upotrebljen nekih 8600 puta kako bi slike poginulih i zarobljenih ruskih vojnika bile poslate njihovim roditeljima i bližnjima preko društvenih mreža. Softver funkcioniše tako što fotografisana lica upoređuje sa licima iz baze podataka od 20 milijardi slika preuzetih sa društvenih mreža dok ne nađe korisnički nalog tražene osobe na VKontakte, Fejsbuku, itd, a potom pomoću veštačke inteligencije utvrđuje ko čini najuži krug rodbine traženog lica. Intervjuisani predstavnici kompanije Clearview AI izjavili su za Vašington post da su u gotovo svakodnevnoj komunikaciji sa ukrajinskom stranom. Ovaj softver je korišćen i za identifikaciju ruskih sabotera i špijuna u redovima ukrajinske vojske.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ukrajinska vojska koristi američki softver za prepoznavanje lica kako bi slike poginulih ruskih vojnika slala njihovoj rodbini. Naime, kako Vašington post saopštava, 340 ukrajinskih bezbednjaka od početka rata koristi softver američke kompanije Clearview AI za prepoznavanje lica. Softver je do sada upotrebljen nekih 8600 puta kako bi slike poginulih i zarobljenih ruskih vojnika bile poslate njihovim roditeljima i bližnjima preko društvenih mreža. Softver funkcioniše tako što fotografisana lica upoređuje sa licima iz baze podataka od 20 milijardi slika preuzetih sa društvenih mreža dok ne nađe korisnički nalog tražene osobe na VKontakte, Fejsbuku, itd, a potom pomoću veštačke inteligencije utvrđuje ko čini najuži krug rodbine traženog lica. Intervjuisani predstavnici kompanije Clearview AI izjavili su za Vašington post da su u gotovo svakodnevnoj komunikaciji sa ukrajinskom stranom. Ovaj softver je korišćen i za identifikaciju ruskih sabotera i špijuna u redovima ukrajinske vojske.

 

Sve je to ok, nego mene nekako strah sto postoje takvi softveri.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...