Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 hour ago, Mama_mia said:

 

Poland’s prime minister rebuked French President Emmanuel Macron for negotiating with Russian leader Vladimir Putin.

“One should not negotiate with criminals, one should fight them ... Nobody negotiated with Hitler. Would you negotiate with Hitler, Stalin, Pol Pot?” he added.

 

Razumljiva je ljutnja poljaka, no ne pise sta se umesto pregovora predlaze...

Poljake bi najbolje ohladio Stoltenberg da im kaze:

Hocete u rat?

Slobodno, ali ne racunajte na pomoc i tehniku od NATO u tome.

Smirili bi se momentalno.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, attolini said:

 

Bilo dobro da znamo i sta je pravi razlog...jer sve ostalo onda nema smisao...

 

Hoce teritoriju? Malo mu njegove? Poludeo pa ispravlja "istorijske nepravde"?  Hoce celu Ukrajinu ili parce? Uz sve to , sve je to resio da uradi iako to nosi katastrofalne, tektonske,  posledice za Rusiju, posledice cak za njega i njegovu vlast licno? I u sve to je lakse poverovati nego u to sto je zvanicni stav RF vec par decenija,  ponovljen xyz puta?.. za svaku sledecu tvoju tacku ja sam pisao veoma argumentovane postove, i ne secam se da je argumentom meni odgovarano...

 

 

 

Jedino da pitamo Putina pa da mu verujemo na rec, sto se pokazalo jako dobro :classic_biggrin:

Gledala sam neku analizu ovde, ne secam se gde, i kazu prirodni resursi na istoku Ukrajine, to je dosao da uzme.

E sad ja nisam znala, i ne znam dal je tacno ali kazu da Ukrajina nakon Norveske ima najvece resurse nafte i gasa u evropi. I sve je to na istoku.

A moze biti i sve ovo sto si naveo. Prirodni resursi mi deluju logicno, ako iskljucimo da je Putin poludeo i da ne ispravlja 'istorijske nepravde".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti si neki strucnjak sta bi Poljaci uradili :DDDD

 

 

 

 

 

https://edition.cnn.com/2021/11/08/europe/poland-belarus-border-migrants-intl/index.html

https://www.theguardian.com/global-development/2022/mar/02/people-of-colour-fleeing-ukraine-attacked-by-polish-nationalists

 

I jos dosta toga kad postavis jednostavan upit

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=attacks+on+immigrants+from+ukraine+in+poland

 

Idi, strucnjace, i pomozi im da budu bolji: prvo kao ljudi, a onda i svojim vojnim iskustvom.

Jbg, jedno su izvestaji iz bezbednosti sobe 1000 km od ratista, a drugo su izvestaji sa prve linije.

Daj nesto svoje, originalno: neki snimak iz Ukrajine, makar sa 1m predjene granice iz pravca Madjarske ili Rumunije...

Odnesi neku igrackicu na onaj most izmedju Rumunije i Ukrajine - bice dovoljno od tebe!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

 

https://edition.cnn.com/2021/11/08/europe/poland-belarus-border-migrants-intl/index.html

https://www.theguardian.com/global-development/2022/mar/02/people-of-colour-fleeing-ukraine-attacked-by-polish-nationalists

 

I jos dosta toga kad postavis jednostavan upit

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=attacks+on+immigrants+from+ukraine+in+poland

 

Idi, strucnjace, i pomozi im da budu bolji: prvo kao ljudi, a onda i svojim vojnim iskustvom.

Jbg, jedno su izvestaji iz bezbednosti sobe 1000 km od ratista, a drugo su izvestaji sa prve linije.

Daj nesto svoje, originalno: neki snimak iz Ukrajine, makar sa 1m predjene granice iz pravca Madjarske ili Rumunije...

Odnesi neku igrackicu na onaj most izmedju Rumunije i Ukrajine - bice dovoljno od tebe!

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

 

 

Jedino da pitamo Putina pa da mu verujemo na rec, sto se pokazalo jako dobro :classic_biggrin:

Gledala sam neku analizu ovde, ne secam se gde, i kazu prirodni resursi na istoku Ukrajine, to je dosao da uzme.

E sad ja nisam znala, i ne znam dal je tacno ali kazu da Ukrajina nakon Norveske ima najvece resurse nafte i gasa u evropi. I sve je to na istoku.

A moze biti i sve ovo sto si naveo. Prirodni resursi mi deluju logicno, ako iskljucimo da je Putin poludeo i da ne ispravlja 'istorijske nepravde".

Jbg, Andjo, ne bih verovao ni Bajdenu na rec, drtina matora, senilna, saplice se kad ulazi u AirForce1... onaj Kinez i Indijac su za njih  Lao Tze   i Gandi licno.

Jbg, zalomilo se Zapadu da kusa posledice svoje arogancije u zadnjih 200 godina.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, urosg3 said:

NATO je na granicama Rusije dobrih par decenija, dodaj ili oduzmi Ukrajinu ne menja činjenicu da je već na granicama Rusije. Da je ta granica nepunih 1000 km duga. Da je distanca, od Litvanije do Moskve, istina veća, ali ne bitno veća od distance od Ukrajine do Moskve. Ono ako zakeramo na 100 km... Ali od Petera do Rige je mnogo bliže nego od Kijeva do Petera 🙂
Da sve što bi NATO mogao da potencijalno rasporedi na teritoriji nove članice Ukrajine već postoji u Litvaniji, Estoniji i Latviji.
Da je činjenica da niko puškom nije uterao nekog u NATO, kao što je činjenica da se danas puškom brani Ukrajini da uđe u NATO.
To su činjenice, kao što je xyz ponavljana mantra o "ne sme granica sa NATO bez buffer state" prestaje da bude načelna kad se dogodi presedan. Jednom je prekršiš - gotovo je.

Tu postoji ona ista mantra "a kako Kubanska kriza, kad su umalo..." sve veselo zaboravljajući par razlika:

1. Kubanska kriza - nuklearne rakete
2. NATO nije rasporedio nuklearni arsenal na granice Rusije, to garantuje nekoliko sporazuma, a do sada se NATO pokazao kredibilnim na temu. Kremlj se pokazao na Budimpeštanskom sporazumu nedvosmisleno.

 

 

.

 

Pocecu od kraja...nikad nisam poredio sa Kubanskom krizom iako to ima osnova, to sto je nekom mantra ne znaci da nema osnova, da? Samo sam u jednom postu poredio i tad je to bila Koreja ne Kuba...

 

Nuklearni arsenal je vazan problem, ali drugostepen..sustina problema nije u raketama, kilometrima od Rige, ili ne znam odakle , brzini doleta ...hipoteticka situacija u kojoj RF ima odgovor koji se nikom ne bi svideo, pa ni njoj samoj...

 

 

Problem kad raspravljamo o sirenju NATO..lezi u tome sto ga vecina posmatra kao tacku u prostoru i  vremenu, ne kao proces...kao tacka beznacajan je, kakvim ga ti predstavljas...posebno ako ne vidimo sve vektore gde on ima uticaj..

 

 

 

 

Reci mi sta je NATO ? Ne samo vojna vec vojno-politicka alijansa,  s budzetom vise od trilion dolara, koja je od odbrambene postala ofanzivna vodeci ratove na tri kontinenta, staje na tvoje granice...

Pa kad se instaliraju na severnim granicama, prelaze na drzavu koja je noz pod rebro? I ..Sa vlascu, koja je prakticno dosla na to mesto putem drzavnog udara, podrzanog od istih tih drzava NATO...sa izrazito antiruskim sentimentom koji deklarise i bukvalno od prvog dana kada je , prvo sto je uradila od svega sto je mogla da uradi - ukinula zakon o jezicima...

A gde ce se  zaustaviti NATO, posle Ukrajine i Gruzije? A sta ce biti sa mladjim bratom jedne od najjacih armija NATO Turske- Azerbejdzanom? ...ili sa celim redom srednjeazijskih drzava? Na cije granice tada izlazi NATO? 

 

A  koliko kosta tvoju ekonomiju kad na tvojim granicama imas takvu alijansu u cijoj si ti doktrini protivnik, i koja nije uradila apsolutno nista da relaksira odnose  s tobom za poslednjih dvadeset godina, a nasuprot? Mislis jednako kosta tvoju ekonomiju NATO u baltickim zemljama i NATO prakticno na svim tvojim granicama? Ekonomija mora da izdvaja vise za vojne potrebe, a postaje sve manje privlacna za investicije, pogotovo one unutrasnje...

 

Koliko postajes izlozen politickim pritiscima...otvoren i manje otvorenim?

 

Kad se destabilizuju tvoje juzne granice, prepune islamskih ekstremista, koliko ces terorostickih napada imati na svojoj teritoriji? Pre nekolko godina  se centrom Moskve  prosetala dadilja iz jedne od tih zemalja ..drzeci glavu desetogodisnjeg decaka..s poklicem Alahu Akbar...

Mislis toga bi bilo manje?

 

 

Sta ako se pojavi  nekakv ludak na celu alijanse kroz pedeset godina? Nije da ih istorija nema...Sad  su liberalne vrednosti jos uvek dominanta..gde je garancija da ce uvek biti tako?...a oni vec na tvojim granicam, samo tad je kasno...

 

 

Ja sam hteo da igram basket u KKCZ...pa nisam..nisu hteli da me prime, ni sad nece, olos Covicevska...mislis u NATO se prima po zeljama, izrazila volju vecina ?

 

 

Poslednjih trideset godina odbijen je svaki predlog o razgovoru na temu funkcionalnog sistema bezbednosti na evropskom kontinentu, u kojem bi se sve strane osecale bezbedno...Nijedna NATO drzava nije ratifikovala odluke samita OEBS iz Istambula sa kraja proslog veka...Odbijen i predlog da sama RF udje u NATO, sa obrazlozenjem .."setaj"...

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jeden Devil vredi koliko UA i ruska propaganda zajedno. Da ga je Srbija imala ‘99 sada bi se srpska zastava vijorila na White house. U ostalim vestima Putin u bunkeru a Zelenski u panciru lagana šetnjica po ratištu, boc. Eto ti ga, Putleru.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Angelia said:

 

 

Jedino da pitamo Putina pa da mu verujemo na rec, sto se pokazalo jako dobro :classic_biggrin:

Gledala sam neku analizu ovde, ne secam se gde, i kazu prirodni resursi na istoku Ukrajine, to je dosao da uzme.

E sad ja nisam znala, i ne znam dal je tacno ali kazu da Ukrajina nakon Norveske ima najvece resurse nafte i gasa u evropi. I sve je to na istoku.

A moze biti i sve ovo sto si naveo. Prirodni resursi mi deluju logicno, ako iskljucimo da je Putin poludeo i da ne ispravlja 'istorijske nepravde".

 

 

.

 

Ukrajina mozda moze da ima najvece resurse u Evropi, koja u principu i nema tu vrstu resursa, ...problem u tom  stavu je sto ih ima Rusija mnogo vise od svih njih zajedno, i ti resursi nece biti  iscrpljeni pre nego sto se planeta .skine sa fosilnih goriva..Tako da ako ides tim putem dolazis do toga kome je ona bitnija...

 

edit.

 

Da dodam, ona da bi uzela mizerne u poredjenju sa svojim resurse, svesno rizikuje da se vrati pecinsko doba ? Da dodje u situaciju da ih ima a da nema kome da ih proda..nekako losa ideja..

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

 

 ako iskljucimo da je Putin poludeo

 

ovo bez detaljnog pregleda i dijagnoze ne mozemo ni da iskljucimo ni da potvrdimo, mozda stvarno nije poludeo

mozda samo ima moc da iskaze svoje zlo pa je to onda toliko ocigledno ali i zbunjujuce - da li je samo lud ili zao ili oba

 

ima jedan tekstic, psihijatar pise:

Should people of bad character be considered mentally ill/mad? This is an especially thorny question in legal settings, as personality-disordered defendants have usually been judged to have sufficient contact with reality to be held accountable for their crimes. Insanity is a legal term, not a psychological one.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, attolini said:

 

 

.

 

Ukrajina mozda moze da ima najvece resurse u Evropi, koja u principu i nema tu vrstu resursa, ...problem u tom  stavu je sto ih ima Rusija mnogo vise od svih njih zajedno, i ti resursi nece biti  iscrpljeni pre nego sto se planeta .skine sa fosilnih goriva..Tako da ako ides tim putem dolazis do toga kome je ona bitnija...

 

.

To sto on ima dovoljno nema veze sa strategijom, poenta je da nema neko drugi, tako da je on jedina opcija za kupovinu. Mislim tako analiza kaze.

i zvuci logicno iako mozda nije tacno.

 

Nikakve to veze nema sa NATO, i prijemom Ukrajine u isti. Sto nije ni bilo na horizontu. To nije logicno, mozes da trazis neki logican razlog, ili da ustanovimo da je Putin poludeo ili zlo kao i Hitler. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

To sto on ima dovoljno nema veze sa strategijom, poenta je da nema neko drugi, tako da je on jedina opcija za kupovinu. Mislim tako analiza kaze.

i zvuci logicno iako mozda nije tacno.

 

Nikakve to veze nema sa NATO, i prijemom Ukrajine u isti. Sto nije ni bilo na horizontu. To nije logicno, mozes da trazis neki logican razlog, ili da ustanovimo da je Putin poludeo ili zlo kao i Hitler. 

 

 

.

 

OK..on zeli da ih ne dobije neko drugi...a s druge strane rizikuje da ni svoje nema kome da proda...mislis da je toliki idiot??

 

Poredjenja sa Hitlerom sa tacke emocija razumem i cak podrzavam...ali su cinjenicno truba...Hitler je u Minhenu trazio za sebe teritorije suverene Ceske, i dobio ih od zapadnih sila...Putin je trazio Ukrajinu van NATO, ne teritiriju...

Donbas nije priznao osam godina...bukvalno do poslednjeg dana...to je trebala da bude tacka trgovine za neutralnost...

 

Ukrajina je bila vec vise u NATO nego mnoge drzave koje to ormalno jesu...

 

 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

 

Ukrajina je bila vec vise u NATO nego mnoge drzave koje to formalno jesu...

I ovaj argument je krnjav, jer ukoliko je bila onda formalno učlanjenje ne znači ništa, hajde da pretpostavimo da je bila.
I sa tim što je bila je Kremlj veselo živeo najmanje nekoliko godina bez problema, pa se odjednom ispostavilo da je problem.
Kažem ti svesno se žmuri na činjenicu da je NATO davno pre Ukrajine bio na granici Rusije, da se Rusija graniči sa USA i da sve to nije bio problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, attolini said:

Donbas nije priznao osam godina...bukvalno do poslednjeg dana...to je trebala da bude tacka trgovine za neutralnost...

 

Trgovine necim sto nije njegovo. Oteo je nesto sto ni u kom slucaju ne misli vratiti pod ukrajinsku kontrolu, ali eto nije priznavao da je to  uradio da bi Ukrajina napravila ustupke i pazljivije birala svoje drustvo. 

Branis neodbranjivo.

 

Kao sto i sam kazes Putin nije lud i u potpunosti kontrolise sve aspekte situacije - od sijanja razdora medju zemljama EU, preko spremnog odgovora na ekonomske sankcije, ali i obima i ciljeva "specijalnih vojnih operacija" - u kojima su pobijene hiljade ljudi za sada. Teror nad Ukrajinom je njegov izbor i plan. 

 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

I ovaj argument je krnjav, jer ukoliko je bila onda formalno učlanjenje ne znači ništa, hajde da pretpostavimo da je bila.
I sa tim što je bila je Kremlj veselo živeo najmanje nekoliko godina bez problema, pa se odjednom ispostavilo da je problem.
Kažem ti svesno se žmuri na činjenicu da je NATO davno pre Ukrajine bio na granici Rusije, da se Rusija graniči sa USA i da sve to nije bio problem.

 

.

 

Posto mi je ovaj argument krnjav..onda su svi ostali ok..niko nije spavao, zmureo i veseo ziveo, verujem da ti mislis da je tako, to jos uvek ne znaci da jeste tako

 

 

.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Trgovine necim sto nije njegovo. Oteo je nesto sto ni u kom slucaju ne misli vratiti pod Ukrajinsku kontrolu, ali eto nije priznavao da je to  uradio da bi Ukrajina napravila ustupke i pazljivije birala svoje drustvo. 

Branis neodbranjivo.

 

Kao sto i sam kazes Putin nije lud i u potpunosti kontrolise sve aspekte situacije - od sijanja razdora medju zemljama EU, preko spremnog odgovora na ekonomske sankcije, ali i obima i ciljeva "specijalnih vojnih operacija" - u kojima su pobijene hiljade ljudi za sada. Teror nad Ukrajinom je njegov izbor i plan. 

 

 

 

 

 

.

 

 

Nikoga ja ne branim, kao prvo..pravo da mislim svojom glavom zadrzavam za sebe...mozes samo da se ne slozis sa mnom, ili das argumente koji mogu izdrze kritiku...

 

 

U jednom imas dobru poentu, trguje necim sto nije njegovo, tacnije oteto...to je sve u cemu cemo se sloziti, vrlo rado bi vratio on Donbas u Ukrajinu, sa nekim vidom autonomije, zabole njega za Donbas, ljudi tamo su vec bili umorni i besni na njega i vlast...

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, attolini said:

U jednom imas dobru poentu, trguje necim sto nije njegovo, tacnije oteto...to je sve u cemu cemo se sloziti, vrlo rado bi vratio on Donbas u Ukrajinu, sa nekim vidom autonomije, zabole njega za Donbas, ljudi tamo su vec bili umorni i besni na njega i vlast....

 

Ti ne mislis da se stvari odvijaju prema razradjenom planu i pod kontrolom drzavnog vrha Rusije?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ters said:

 

Ti ne mislis da se stvari odvijaju prema razradjenom planu i pod kontrolom drzavnog vrha Rusije?

 

 

.

 

Mozes li da das taj plan u nekim kracim crtama? U kojem vremenskom periodu?  kad je zapocet, i gde mu je cilj...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo u prošlost . Gasprom prodaje sirovinu , Nemci plaćaju . Ima li ikakvih problema ? Nema problema . Ruski bogataši troše pare u Evropi , Gasprom je sponzor u sportu i sve je u redu.

Problem , mali , nastaje kad Ukrajina počne kreativno da tumači taksu na transport gasa. Povuci , potegni  rešenje se nalazi u gradnji novog gasovoda .

Ko se buni ? Nemci, Rusija ? Ne . Jedini o diverzifikaciji govori veliki tata sa Atlantika.

 Nemačka ekonomija je izvozno zavisna , povećavanjem cena sirovina njena konkurentnost se slabi.Nemačkoj ne odgovara , Rusiji ne odgovara jer gubi sigurnog kupca i remeti dotok novca , prinuđena je da robu daje sa dobrim diskontom Kini i Indiji. Nemačka = Evropa trpi , Rusija trpi . Zašto?

 

 Uzgred , pre početka rata Putin je bio kod Sija . Sumnjam da nisu pričali o Ruskim namerama i mogućim posledicama  . Kina je morala   da da saglasnost jer bez saveznika nema uspešnog rata . Bez Kine  rata nebi bilo.

 

Ostaje da raspravimo zašto ?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Posto mi je ovaj argument krnjav..onda su svi ostali ok..niko nije spavao, zmureo i veseo ziveo, verujem da ti mislis da je tako, to jos uvek ne znaci da jeste tako

 

 

Pa da, ja to mislim tako, nije univerzalno 🙂

Link to comment
Share on other sites

I sve vrijeme dok Njemacka dobija jeftin ruski gas Putin sirom EU finansira razne Orbane, FPÖ-ove i slicne koji lagano ruse jedinstvo Europe i EU dok Njemacka, nominalno najjaca zemlja EU, ko horsas navucena na jeftini ruski gas odbija da to registruje. Srecom probudili su se ali ne dovoljno rano da se ovaj pokolj u Ukrajini sprijeci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Vasily Nebenzya, the Permanent Representative of Russia to the United Nations, claimed to the Security Council Tuesday that reports of alleged atrocities carried out by the Russian military in places like Bucha are “blatant criminally-staged events with Ukrainian civilians who were killed by their own radicals.” 

In a message to Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, Nebenzya said “it turns out that we shouldn’t have withdrawn, I’m talking about Bucha first and foremost.  

“I understand that you saw corpses and heard testimonials but you only saw what they showed you,” he continued. “You couldn’t ignore the flagrant inconsistencies in the version of events which are being promoted by Ukrainian and western media.” 

Nebenzya also said in his message to Zelenskyy that “I really hope that you will find a solution to the situation because it depends only on you.” 

He said Russia “came to Ukraine not to conquer lands, we came to bring the long-awaited peace to the blood-soaked land of Donbas.  

“Not a truce, but a true, lasting peace and for this we need to root out the cruelty which I mentioned. We need to cut out the malignant Nazi tumor that is consuming Ukraine and would in time begin to consume Russia,” he also said. “And we will achieve that goal I hope sooner rather than later because there is no other outcome.” 

Nebenzya also claimed that the Russian military is “not shooting civilian targets in order to save as many civilians as possible -- this is precisely why we are not advancing as fast as many expected.  

“We are not acting like Americans and their allies in Iraq and Syria, razing entire cities to the ground,” he said. “They had no pity for them but we felt great pity because these are people who are close to us.

 

 

link

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Kao sto i sam kazes Putin nije lud i u potpunosti kontrolise sve aspekte situacije - od sijanja razdora medju zemljama EU, preko spremnog odgovora na ekonomske sankcije, ali i obima i ciljeva "specijalnih vojnih operacija" - u kojima su pobijene hiljade ljudi za sada. Teror nad Ukrajinom je njegov izbor i plan. 

Najveci uspeh mu je sto je razjurio iz Rusije mrsku petu kolonu, strane placenike, i odruse, koje bas zabole za ognjiste i kolevku i multipolarne svetove, nego bi da zive normalno kao svi ostali. Teeeeski izdajnici.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, attolini said:

 

OK..on zeli da ih ne dobije neko drugi...a s druge strane rizikuje da ni svoje nema kome da proda...mislis da je toliki idiot??

Ne bih rekla da je mislio da nema svoju kome da proda. Tu se mozda preracunao, ili nije.

 

1 hour ago, attolini said:

Poredjenja sa Hitlerom sa tacke emocija razumem i cak podrzavam...ali su cinjenicno truba...Hitler je u Minhenu trazio za sebe teritorije suverene Ceske, i dobio ih od zapadnih sila...Putin je trazio Ukrajinu van NATO, ne teritiriju...

Donbas nije priznao osam godina...bukvalno do poslednjeg dana...to je trebala da bude tacka trgovine za neutralnost...

 

Ukrajina je bila vec vise u NATO nego mnoge drzave koje to ormalno jesu...

 

 

.

Ja ne razumem, kakva tacka trgovine za neutralnost, kad je taj sporazum vec postojao? 

To sta je Putin rekao kao opravdanje, je potpuno besmisleno. Rekao je on i da hoce denacifikaciju, rekao je i da ukrajinci kao narod ne postoje... sto bi onda zahtev za neutralnost uzeli kao istinu?

nije to istina. Da jeste ne bi on 2014 zauzeo Krimeju, jel tako? To sto je cekao povoljan trenutak nije argument.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...