Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

12 minutes ago, urosg3 said:

Pa ne mogu jer je više utisak nego činjenica. Imam utisak da se Rusija (javnost i politička elita) drugačije ponaša i percipira bivše SSSR republike, a sada nezavisne države) od ugrubo ostalih nezavisnih i suverenih država.
I da to u manjoj meri važi za države sx Varšavskog pakta. Da ih prosto percipiraju kao "svoje dvorište".

Dok je iz naše perspektive Ukrajina nezavisna država kao Portugalija, iz Ruske perspektiva to nije baš tako. Portugalija je potpuno nezavisna iz Ruske perspektive isto, a Ukrajina baš ne.

 

.

 

Iz ruske perspektive EU nije nezavisna, ne Portugalija ili Ukrajina...sto nije daleko od istine...imas istocno evropske zemlje EU koje vise deluju u interesu US nego zajednice u kojoj zive....

 

Starije generacije mozda tako gledaju na bivse SSSR republike, kao na svoje dvoriste, mada ne u nekom losem smislu, nizeg reda...vec kao svojih ..Kad sam u kontaktu s starijim uvek govorim da sam iz Jugoslavije...

Ne zamaraju se rusi tim nekim, kako da ti kazem , nije to pitanje , tema,  u principu ih zabole gde ce i kuda ce naprimer balticke zemlje, to je nekako low level, nije interesantno...njihov nivo su odnosi sa US...i oni sami u svetu...

 

Nivo ljudi koji Srbiju dozivljava kao ultra nekog prijatelja , podseca na nase rusofile, mada u znacajno manjoj meri...za ostale, srbin , hrvat, slovak, poljak...sve je ok, svi su ok...Za hrvate su recimo bas navijali na svetskom prvenstvu, od srca...i kroz medije i izmedju sebe...

 

Ne znam da li sam ti pomogao...

 

.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Iz ruske perspektive EU nije nezavisna, ne Portugalija ili Ukrajina...sto nije daleko od istine...imas istocno evropske zemlje EU koje vise deluju u interesu US nego zajednice u kojoj zive....

 

 

 

.

Ovo mene (politickog laika) i van ovog konteksta intrigira - konkretno i sada aktuelno na neki nacin : EU je imala takoreci napravljen Severni tok za gas medjutim USA je zabranila koriscenje i zavrsetak radova i to je palo u vodu. Btw kada Angela koja je gurala taj projekat iz sve snage nije to uspela nema sanse da to bilo ko drugi iz EU to jednog dana odradi i zavrsi. Nisam uspela da shvatim i dobijem neki odgovor na pitanje - kako mogu USA da zabrane EU nesto, bilo sta  a pogotovo ovo? Cenu sada konkretno placamo, da imamo Severni tok prica sa gasom bi bila drugacija verovatno. Ako neko ima odgovor na pitanje tj neko objasnjenje zahvaljujem unapred

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Setili se Rusi kako da naplaše Ukrajince, a to znači, bliži se kraj...

 

Američka ambasada u Moskvi...povodom godišnjice bombardovanja..

 

832363ee2471be54867fc0e4e362eea5.jpg8e24fe6f2671f8f24899b5ff6d53b207.jpg

 

 

Nemoj nas kume Vladimire vise braniti molim te.

  • Like 7
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciao said:

Uglavnom se slazem sa tobom (moj takodje laicki ugao gledanja iz francuske perpektive). Imam utisak da se sada Evropa nasla malo u cudu, Zelenski sa ovim video pozitivima prakticno priziva treci svetski rat ( dal mu nije jasno da ce prva zrtva ipak biti Ukrajina u tom scenariju?) koliko ja vidim Francuzi bi se sada najradije izvukli iz svega i pravili ludi, mi bez ruskog gasa za sada ne mozemo a i sankcije Rusiji dodatno ubijaju ekonomiju vec uveliko nacetu covidom, ameri pritiskaju za sankcije, narod danima slusao jadni ukrajinci i francuzi se sve solidarisu medjutim sad odjednom iznenadjenje da i mi treba da platimo cenu za to a to nekako nije bilo u planu. 

 

Ukrajini valjda  i ovako pretesku situaciju i Zelenski dodatno komplikuje..a mozda i radi u dogovoru sa Putinom, i/ili Bajdenom, ko zna..stvarno se nadam kraju sto pre svemu ovome...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ciao said:

Ovo mene (politickog laika) i van ovog konteksta intrigira - konkretno i sada aktuelno na neki nacin : EU je imala takoreci napravljen Severni tok za gas medjutim USA je zabranila koriscenje i zavrsetak radova i to je palo u vodu. Btw kada Angela koja je gurala taj projekat iz sve snage nije to uspela nema sanse da to bilo ko drugi iz EU to jednog dana odradi i zavrsi. Nisam uspela da shvatim i dobijem neki odgovor na pitanje - kako mogu USA da zabrane EU nesto, bilo sta  a pogotovo ovo? Cenu sada konkretno placamo, da imamo Severni tok prica sa gasom bi bila drugacija verovatno. Ako neko ima odgovor na pitanje tj neko objasnjenje zahvaljujem unapred

 

 

.

 

Sve velike sile , istorijski opredeljuje nekoliko stvari...

 

Mocna drzava, sa mocnom ekonomijom..i istom takvom armijom, kojom otvara nova trzista i  stiti postojeca, zajedno sa trgovackim putevima , morskim, kopnenim i vazdusnim ...US je tome dodala i potpunu kontrolu finansijskog krvotoka planete..zato moze sama da namece sankcije jednostrano...

 

EU nema svoju armiju - EU nema potpun suverenitet..

 

 

 

 

Severni tok poslednji, pre toga su stopirali juzni tok, direktnim pritiskom na Bugarsku...Nedavni propali ugovor francuza za podmornice sa Australijom, ne znam detalje pa dozvoljavam da gresim...Postoji jos jedan primer od pre nekoliko godina u Iraku...U pitanju je bila obnova elektro mreze Iraka, ugovor vredan  15 milijardi dolara, Simens je prakticno imao potpisan ugovor, iznenada ugovor je dobio americki GE...

 


top adviser to Mr Al-Abadi told Siemens two weeks ago to give up and go home because the German company’s persistence was causing problems for Iraq given how intense the US pressure had become.

 

“The US government is holding a gun to our head,” ....the adviser said, according to another person familiar with the incident.

 

.

Edited by attolini
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, ciao said:

Ovo mene (politickog laika) i van ovog konteksta intrigira - konkretno i sada aktuelno na neki nacin : EU je imala takoreci napravljen Severni tok za gas medjutim USA je zabranila koriscenje i zavrsetak radova i to je palo u vodu. Btw kada Angela koja je gurala taj projekat iz sve snage nije to uspela nema sanse da to bilo ko drugi iz EU to jednog dana odradi i zavrsi. Nisam uspela da shvatim i dobijem neki odgovor na pitanje - kako mogu USA da zabrane EU nesto, bilo sta  a pogotovo ovo? Cenu sada konkretno placamo, da imamo Severni tok prica sa gasom bi bila drugacija verovatno. Ako neko ima odgovor na pitanje tj neko objasnjenje zahvaljujem unapred

Pa ne moraju da uticu na sve, samo na Nemacku i Francusku, koje se cak mozda slazu sa tim predlozima da ih nazovemo. Oni daju za NATO oko dva ipo puta vise nego sve ostale zemlje zajedno, preko 800 milijardi dolara godisnje, pa se i to verovatno racuna u tim razgovorima. A i prilicno su u pravu, jer zasto bi se energetika negde vezivala samo za jednog dobavljaca.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ne moraju da uticu na sve, samo na Nemacku i Francusku, koje se cak mozda slazu sa tim predlozima da ih nazovemo. Oni daju za NATO oko dva ipo puta vise nego sve ostale zemlje zajedno, preko 800 milijardi dolara godisnje, pa se i to verovatno racuna u tim razgovorima. A i prilicno su u pravu, jer zasto bi se energetika negde vezivala samo za jednog dobavljaca.

Nemacka je taj projekat najvise gurala a za njom i Francuska, one se sigurno nisu slagale, Angela pogotovo, borila se za taj projekat onoliko, tu su i silne investicije vec bile ulozene. Ameri nude koliko znam da nas oni snabdevaju svojim gasom iz skriljaca koji ce da nam salju morskim putem a to ce da nas kosta duplo otprilike, takvi su bili proracuni sto sasvim sigurno nije interes ni Francuske ni Nemacke , sad se razmislja o trecim i cetvrtim varijantama ali za sada resenja nema, ima resenje za struju, naftu, ali za gas nema, trebace kazu bar godina dve u najboljem slucaju, a za narednu zimu otprilike da se nadamo da ce biti blaga - to ce nas spasiti :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 A i prilicno su u pravu, jer zasto bi se energetika negde vezivala samo za jednog dobavljaca.

 

Zato kupujemo benzin na razlicitim pumpama, bez obzira na cenu :s_d:

 

Edited by Amigo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, momohyoideus said:

Северни ток 2" ће поднети захтев за банкрот у Швајцарској, извештавају швајцарски медији, позивајући се на генералног директора "Северног тока 2" АГ, Матијаса Варнига. 

U kom smeru se u ovom slučaju razvija "tok"...ko tu šta gubi...?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

What is Volodymyr Zelensky Net Worth?

 

Net Worth $596 Million :smiley33:

Annual Income $113 Million 😎

Private Jets 3 :s_w:

Luxury Yachts 5 :classic_ohmy:

Mansions and Villas 15+ :please:

 

https://caknowledge.com/zelenskyy-net-worth/

 

Ako ćemo već da se gađamo proizvoljnim ciframa, isti sajt tvrdi da je Putin 120 puta bogatiji.

 

Quote

Net Worth:$70 Billion USD

Name:Vladimir Putin

https://caknowledge.com/vladimir-putin-net-worth/

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, VladimirB said:

Nova srpska palanačka misao ima istraživanje. Ne treba reći da je potvrđen srpski konflikt sa zdravim razumom, kao i odsustvo elementarne empatije prema slabijem i napadnutom. Zato što Kosovo.

 

http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vukadinovic-dve-trecine-gradjana-srbije-smatra-da-su-sad-i-nato-krivi-za-rat-u-ukrajini.-ljudi-osecaju-da-je-to-sto-se-desava-nastavak-onog-sto-su-gledali-1999.html

Mogao bi Đorđe Vlah da i NSPM da naprave istraživanje ko je jači:

1. Kim Džong
2. Putin
3: Lukašenko

Da vidim čiji je tata najjači u percepciji slobodoljubivog i sabornog naroda, a narod zna najbolje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

Ruski Telegram kanali javljaju da je Mariupolj pao i da su maltene unistili Azov, ne znam koliko je to tacno, ali nadam se da su ih sad denacifikovali i da mogu ozbiljnije da se posvete pregovorima o primirju. 

pao je ali malo sutra. Mada ce pasti, ali nemenja bukvalno nista na terenu

 

 

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...