Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Neka bolja verzija Severne Koreje. Bice malo bolji standard i malo vise slobode, ali izopstena iz svih svetskih tokova. Koliko brzo, zavisi od toga koliko su evropljani spremni da stisnu guzu, jer gas pogotovo, sta kod ovdasnji strucnjaci pisali, nije lako zameniti.
Neka nova "Perestrojka"...???
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sasa965 said:

Znači Putin je lud a i živeće barem 100 godina a onda ga nasleđuje sin.

 

I da najprogresivnije snage dodju na vlast nakon sto ovaj odapne, bice tesko tek tako vratiti ogromnu zemlju u novonastale tokove. 

Moze da im se desi u i slucaj Cavez - Maduro tranzicije ako dodje neki nesposobnjakovic posle Putina. Msm Putin je ocigledno prso ko oblanda, ali nije glup nesposoban covek. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo ne vjerujem da je uopste moguce da se Evropa odrekne ruskog gasa, a pogotovu da se to uradi brzo. To je prica za malu djecu i tviterase koji ne znaju nista o proizvodnji, industriji, ekonomiji.

To ce da zahtijeva stotine milijardi troskova i na kraju ce opet da prorade gasovodi iz Rusije i predpostavljam da ce ti terminali za tecno gas na kraju da se napuste i demontiraju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I tako....

 

Nemački kancelar Olaf Šolc branio je danas odluku EU da se od sankcija zbog invazije na Ukrajinu izuzme ruski energetski sektor, rekavši da je ruska energija potrebna sve dok se ne pronađu alternativni izvori.

"Savezna vlada već mesecima radi sa svojim partnerima u EU na razvoju alternativa ruskoj energiji. Ali to ne može dase ostvari preko noći", rekao je Solc, a prenosi Rojters.

On je upozorio da da je protiv sankcija za naftu i gas i kazao da je ruski uvoz energenata bitan za svakodnevni život Evropljana.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

To je ta sloboda proterivanja neistomisljenika....

 

 

 

Rekao sam da možeš da odeš ako ti se ne dopada kurs ostatka Evrope, nigde nisam spominjao proterivanje. E sad, ako smatraš da je jedini način da odeš tamo silom, well, you said it.

Edited by McCarthy
ubačen citat
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@AgroLaki

Ajde da zaboravimo Rusiju za trenutak, na šta će ličiti zapadna ekonomija sa naftom od 150 dolara ?

Retko ko pominje žito i veštačko đubrivo.Kontejnerski prevoz iz Kine i tako te sitnice.

Kada kriza zakuca na vrata svakom od nas , krediti više nisu 0,25% već mnogo više .

Kakvo će raspoloženje biti kada nekretnine počnu da klizaju na dole .

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McCarthy said:

Rekao sam da možeš da odeš ako ti se ne dopada kurs ostatka Evrope, nigde nisam spominjao proterivanje. E sad, ako smatraš da je jedini način da odeš tamo silom, well, you said it.

 

Kritikovati bilo koga je legitimno, a sad sto se to tebi ne svidja ili bilo kome je druga stvar i ne govori se nikome idi tamo, idi vamo.

Kao kada bi sada tebi neko rekao idi ratuj u Ukrajini.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McCarthy said:

Rekao sam da možeš da odeš ako ti se ne dopada kurs ostatka Evrope, nigde nisam spominjao proterivanje. E sad, ako smatraš da je jedini način da odeš tamo silom, well, you said it.

 

Mogu da odem a mogu i da izrazavam nezadovoljstvo. Ti se znaci slazes sa svakom odlukom Evrope a cim se ne slozis planiras da palis? 

 

A btw. i ne zivim u EU nego u Srbiji pa sam govorio o uslovljavanjima... ako cemo ulaskom u EU placati gas 2000usd ili kolko vrc bude, a neulaskom 800usd - priznajem da sam ulazak zvuci vrlo primamljivo. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Mogu da odem a mogu i da izrazavam nezadovoljstvo. Ti se znaci slazes sa svakom odlukom Evrope a cim se ne slozis planiras da palis? 

 

A btw. i ne zivim u EU nego u Srbiji pa sam govorio o uslovljavanjima... ako cemo ulaskom u EU placati gas 2000usd ili kolko vrc bude, a neulaskom 800usd - priznajem da sam ulazak zvuci vrlo primamljivo. 

 

Nije stvar da li se ja slažem niti je u principu ovde reč o tebi i tvom slaganju, to sam lepo i rekao - ako ti se ne dopada kurs Evrope/Zapada, pronađi bolje mesto gde ti se dopada. 

 

Kurs prema Rusiji nećeš promeniti niti njenu izolaciju od strane civilizovanog sveta. Sve ostalo je samo tvoje trolovanje.

Edited by McCarthy
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bice zajebano za EU,

ali nakon nekoliko godina krize, (ovaj rat ce verovatno trajati 5+ godina)

profilisace se ponovo dva bloka. 

 

Ne treba biti vidovit da bi se zakljucilo gde ovo ide.

Okupacija pola ukrajine, jer toliko realno mogu da drze na neki rok, 

drzanje Kijeva u obrucu i stvaranje linije razgranicenja.

 

Kada se formira ova podela i kada rat uspori, bice to prilika za EU

da se ozbiljnije bavi energentima.

Do tada, placace koliko treba, a Rusi ce na tviteru biti zabrinuti za opstanak zapadne civilizacije.

 

Ali da ce neko u Evropi da se miri sa Putinom, prizna Krim ili sl, obnovi ekonomske odnose

u skorije vreme, nece se desiti.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Amigo said:

 

Kritikovati bilo koga je legitimno, a sad sto se to tebi ne svidja ili bilo kome je druga stvar i ne govori se nikome idi tamo, idi vamo.

Kao kada bi sada tebi neko rekao idi ratuj u Ukrajini.

 

Ne smeta meni ništa, naprotiv, drago mi je što rusofili reaguju ovako haotično.

 

Samo ukazujem gde grešite u koracima, možda vam pomogne. 

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sasa965 said:

@AgroLaki

Ajde da zaboravimo Rusiju za trenutak, na šta će ličiti zapadna ekonomija sa naftom od 150 dolara ?

Retko ko pominje žito i veštačko đubrivo.Kontejnerski prevoz iz Kine i tako te sitnice.

Kada kriza zakuca na vrata svakom od nas , krediti više nisu 0,25% već mnogo više .

Kakvo će raspoloženje biti kada nekretnine počnu da klizaju na dole .

 

 

Pa ovde je bilo nekih strucnjaka koji pricase kako energenti mogu lako da se nadomeste, a onda potrosaci samo to plate malo vise i etoooo.

 

 

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McCarthy said:

 

Ne smeta meni ništa, baš naprotiv, drago mi je što rusofili reaguju ovako haotično.

 

Samo ukazujem gde grešite u koracima, možda vam pomogne. 

Nisu oni Rusofili. Oni sagledavaju globalnu situaciju realno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

Inflacija ni po jada , deflacija je mnogo veća zverka.

A nekretnine će morati da koriguju.

 

Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, AgroLaki said:

 

Pa ovde je bilo nekih strucnjaka koji pricase kako energenti mogu lako da se nadomeste, a onda potrosaci samo to plate malo vise i etoooo.

 

 

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

Jeste na tviteru. Necemo se zajebavamo...tenkove, avione i sve ono sto cini vojsku jos uvijek pogoni nafta. 
A ovo na kraju sto kazes....vrlo moguc scenario. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McCarthy said:

Ne smeta meni ništa, baš naprotiv, drago mi je što rusofili reaguju ovako haotično.

 

Samo ukazujem gde grešite u koracima, možda vam pomogne. 

 

Opet radis iste stvari, ko si ti da nekoga proglasis rusofilom, jer ne dijeli neke tvoje poglede na svijet.

Vidjeces kako ce tebi da pomognu ove nove cijene benzina, hrane i svega ostalog.

 

Sjecam se kada sam ja kritikovao nesto americku spoljnu politiku, odmah se neko nadje da me iseli u Sjevernu Koreju ili Iran, i to neznalice koje nemaju pojma da je Amerika postala ovo sto jeste zbog toga sto je kritikovanje vlasti sasvim normalna i pozeljna stvar. 

Malo sam sinoc citao neke komentare po fejsu na clanke nekih kanadskih novina i iznenadio sam se kada sam vidio koliko obicni ljudi, anglo-saksonskog porijekla, vidi se po imenima, se ne slazu sa zvanicnim stavom vlade.

 

4 minutes ago, AgroLaki said:

Pa ovde je bilo nekih strucnjaka koji pricase kako energenti mogu lako da se nadomeste, a onda potrosaci samo to plate malo vise i etoooo.

 

Ne znam koji su to strucnjaci, ali potrosaci ce da placaju jako mnogo, inace bi bilo, ja bi, ali da mi ne udje. Onako slikovito.

 

4 minutes ago, AgroLaki said:

Elem da, plasim se da nam usled jake inflacije ide dizanje kamatnih stopa i pucanje balona nekretnina.

 

To vec nisam siguran, kod nekretnina nema nikakvih pravila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...