Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Bikivić toliko bitan da se protiv njega vodi kampanja o jes kako da nou :classic_rolleyes:

Da ima integriteta, ne bi ni aplicirati za "zapadnjačke projekte".

Više me čudi ta esnafska solidarnost, gde listom svi staju na njegovu stranu.

Mizogini, homofobni glumac ne treba da kvari sliku o sebi i glumi u seriji koju pravi homoseksualac.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pangea said:

Čega to zapad ima dovoljne količine?

Tenkova? Sve što su mogli već su prosledili.

Aviona? Možda, ali samo zato što još nisu poslali, a ako pošalju i to će brzo da nestane.

Brodova? Čuvena UK jedva poslala  tri brodamornarica morala da posle mesec dana zameni brod u Crvenom moru

Municija fali i proizvodnja se povećava ali to nije dovoljni ni blizu (trenutno na svim kanalima Ukrajina kuka da nema dovoljno, mnogo manje nego Rusija, i tako je od početka rata), da ne spominjemo što su to trebali da urade onog trenutka kada je počeo rat, a ne da prave višegodišnje planove koji će možda da se i realizuju (jedan od planova je bio milion granata za godinu dana, a realizovano manje od 300 000).

 

Kažeš da će Ukrajina da bude rasturena i vazalna država ako Rusija dođe do totalne pobede? Pa to je jasno i uvek je tako. Pobednik uzme šta mu treba a ostatak ostavi kao vazalnu državu. Pogledaj USA i Japan, i danas desetine hiljada vojnika su tu za svaki slučaj, a Japan je nezavisna država otprilike kao Srbija što je. Isto važi i za Nemačku, sa hiljadama USA vojnika i rukovodstvom koje svira kako USA kaže, Italija... Pa i Evropski saveznici iz 2. svetskog rata su vazali i ne mogu da prdnu po pitanju važnih bezbedonosnih odluka bez blagoslova. Rusija uzela Finskoj veliku teritoriju posle čuvenog rata koji se spominje samo kao primer nesposobnosti Sovjeta. Srbiji ode Kosovo i Metohija. To je klasičan odnos pobednik/poraženi i USA su to odlično odradile. Ima tu i istorijskih izuzetaka kao što je Nemačka vrlo brzo posle 1. svetskog rata ostavljena na miru pa su se podigli i izazvali novi rat.

Jao jadan vazalni Japan, bas im tesko, pasu travu. Jao jadna nemacka italija & co, zivedu od plaze i morskih jezeva, bas gladuju. 
 

Dočim je zaista do jaja raznim stanima, gruzijama, belorusijama i slicnim kanalizacijama. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hamilton said:

Jao jadan vazalni Japan, bas im tesko, pasu travu. Jao jadna nemacka italija & co, zivedu od plaze i morskih jezeva, bas gladuju. 
 

Dočim je zaista do jaja raznim stanima, gruzijama, belorusijama i slicnim kanalizacijama. 

Irak? Libija? Avganistan? Kurdi?

Samo poslednji primeri dobrobiti koje donosi američka demokratija i oslobođenje. procvetali svi.

 

A drugo, to što pričaš o parama dok ja pričam o nezavisnosti, o tome da su američke pudle i vazali decenijama, uskoro ceo vek, dovoljno govori o tvojim prioritetima.

Mislim ako ti trebaju pare, a ne smeta ono bezobrazno, uvek ćeš da zaradiš bez problema 😉

  • Like 1
  • Ha-ha 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

GFtVGBVXoAAUxfS?format=png&name=small

 

Rusi se hvalili svojevremeno da šahedi koštaaju 20k $ kad ono izgleda 10 puta skuplji. Doduše izvor baš nije pouzdan no videćemo. Ovi ozbiljniji dronovi koštaju enormno, ili Iran jednostanvo koristi situaciju i dere putina. Ovo je verovatno i razlog zašto su kupili licencu jer će verovatno biti jeftiniji ako ih sami prave.

 

Nešto je dignut u vazduh, tu ima raznih vrsta kompanija, između ostalih fabrika koja proizvodi rakete za vojsku.

 

Evo lepog svedočanstva o ogromnoj proizvodnji rusa kada pričamo o tehnici :

 

 

 

Inače ovo nije novo, ova vozila su bila na snimcima još u oktobru ali je kadar bio krupan pa ja nisam verovao u te tvitove. No ovde vidimo jasan dokaz da ponestaje tehnike.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je izvuceno iz konteksta. Jesce oni korenje u sosu od snega samo da nastampaju dve iljade armata mesecno, a i svakako vec proizvode svega i sve i mlogo, ovo je za njih ratčić, omanji incidenAt. 
Sankcije su ih samo ojacale!

A kinžal?

A ona boNba sto ce potopi veliku britaniju samo kad grune u okejan? A armata sarmati sarme i s400-500-600? 
 

Zajebo se truli zapad sto je pripomog’o ukrajincima koji su krivi za krvoprolice jer nece da se predaju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Pangea said:

Irak? Libija? Avganistan? Kurdi?

Samo poslednji primeri dobrobiti koje donosi američka demokratija i oslobođenje. procvetali svi.

 

Da ti nije malo arhaičan taj Miloševićev narativ iz devedesetih? Naime, ne znam da li ti je neko rekao da nisu jurili Sadama Huseina jer je hapsio političke neistomišljenike ili da se nisu kačili sa talibanima zato što sprovode najgori šerijat u praksi, već zato što su pravili malo veće probleme. Svako društvo je samo odgovorno za sopstvenu demokratiju, pa ako neki baš vole da se valjaju u blatu, neka im je sa srećom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Klotzen said:

GFtVGBVXoAAUxfS?format=png&name=small

 

Rusi se hvalili svojevremeno da šahedi koštaaju 20k $ kad ono izgleda 10 puta skuplji. Doduše izvor baš nije pouzdan no videćemo. Ovi ozbiljniji dronovi koštaju enormno, ili Iran jednostanvo koristi situaciju i dere putina. Ovo je verovatno i razlog zašto su kupili licencu jer će verovatno biti jeftiniji ako ih sami prave.

 

Nešto je dignut u vazduh, tu ima raznih vrsta kompanija, između ostalih fabrika koja proizvodi rakete za vojsku.

 

Evo lepog svedočanstva o ogromnoj proizvodnji rusa kada pričamo o tehnici :

 

 

 

Inače ovo nije novo, ova vozila su bila na snimcima još u oktobru ali je kadar bio krupan pa ja nisam verovao u te tvitove. No ovde vidimo jasan dokaz da ponestaje tehnike.

 

 

Kažeš da izvor možda nije pouzdan? Mislim da si u pravu 🙂

Na poslednjem snimku mislim da sam video i poslednji model ašova.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Da ti nije malo arhaičan taj Miloševićev narativ iz devedesetih? Naime, ne znam da li ti je neko rekao da nisu jurili Sadama Huseina jer je hapsio političke neistomišljenike ili da se nisu kačili sa talibanima zato što sprovode najgori šerijat u praksi, već zato što su pravili malo veće probleme. Svako društvo je samo odgovorno za sopstvenu demokratiju, pa ako neki baš vole da se valjaju u blatu, neka im je sa srećom.

 

Sadama su jurili jer je imao WMD, nisi čuo za to? Naravno, ništa nisu našli, ali ko ga šiša. Da zanemarimo što je Sadam bio Američki čovek, isto ko i Bin Laden.

Što se tiče talibana vidim da su Ameri uveli red u Avganistan i spasili mnoge Avganistance šerijata, mislim pre svega na one što su uspeli da se održe na točkovima aviona tokom bežanije. Trenutno u Avganistanu cvetaju ruže, pardon mak, a šerijat je daleka prošlost. I Libija procvetala, a i Kurdi, čuo sam da pričaju ovi što su još živi. A Ukrajina, samo nastavak niza Američkih uspeha. Mislim da će posle Ukrajine još gomila zemalja da stane u red da ih USA spasi, samo treba da tempiraju demokratske revolucije u skladu sa Američkim predsedničkim izborima, jer tu može da zapne.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pangea said:

Sadama su jurili jer je imao WMD, nisi čuo za to? Naravno, ništa nisu našli, ali ko ga šiša. Da zanemarimo što je Sadam bio Američki čovek, isto ko i Bin Laden.

Što se tiče talibana vidim da su Ameri uveli red u Avganistan i spasili mnoge Avganistance šerijata, mislim pre svega na one što su uspeli da se održe na točkovima aviona tokom bežanije. Trenutno u Avganistanu cvetaju ruže, pardon mak, a šerijat je daleka prošlost. I Libija procvetala, a i Kurdi, čuo sam da pričaju ovi što su još živi. A Ukrajina, samo nastavak niza Američkih uspeha. Mislim da će posle Ukrajine još gomila zemalja da stane u red da ih USA spasi, samo treba da tempiraju demokratske revolucije u skladu sa Američkim predsedničkim izborima, jer tu može da zapne.

 

A malo ranije je i izvršio aneksiju Kuvajta, čega se odlično sećam.

 

Mogla je diplomatija da bude takva da su bili u savezu, baš kao što je SM bio garant mira, ali kad je nastavio da luduje, dobio je šta je zaslužio.

 

Ako imaš još repertoara sa TV Happy, zaobiđi ovaj forum jer te ionako neće niko uzeti za ozbiljno.

 

Ako smatraš da je RuZZija s pravom napala Ukrajinu i da treba da nastavi, samo reci. Ovde volimo kad je neko iskren.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A malo ranije je i izvršio aneksiju Kuvajta, čega se odlično sećam.

 

Mogla je diplomatija da bude takva da su bili u savezu, baš kao što je SM bio garant mira, ali kad je nastavio da luduje, dobio je šta je zaslužio.

 

Ako imaš još repertoara sa TV Happy, zaobiđi ovaj forum jer te ionako neće niko uzeti za ozbiljno.

 

Ako smatraš da je RuZZija s pravom napala Ukrajinu i da treba da nastavi, samo reci. Ovde volimo kad je neko iskren.

Ok, izvršio aneksiju (podsećam da su ga oni i postavili na to mesto, ali nema veze), Ameri ga sklonili, i da li su uveli neku demokratiju, bolji život Iračanima i slično ili su napravili haos u zemlji. Podsećam zašto uopše i pričamo o Iraku, zbog tvoje tvrdnje da Ameri donose bolji život, što bi bila smešna da u stvari nije užasna neistina (u većini slučajeva), i razlog što sam spomenuo Irak, Avganistan, Libiju, Kurde, koji su umesto boljeg života pod Amerima dočekali smrt i haos nepojmljivih razmera. Prosto neverovatno da su toliko podbacili, ili ustvar i nisu podbacili? Sada i Ukrajina prolazi kroz taj proces gde Ameri kažu da će pomoći, obećavaju kule i gradove, da bi se na kraju povukli i ostavili saveznike u ruševnama. Možda je nekada bilo dobro da te Amer okupira, ali to odavno nije tako.

 

A pominjanje Miloševića, Happy TV koji nemam ni ubačen u listu, je samo dokaz nedostatka argumenata toka da, udri.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Pangea said:

Podsećam zašto uopše i pričamo o Iraku, zbog tvoje tvrdnje da Ameri donose bolji život, što bi bila smešna da u stvari nije užasna neistina (u većini slučajeva), i razlog što sam spomenuo Irak, Avganistan, Libiju, Kurde, koji su umesto boljeg života pod Amerima dočekali smrt i haos nepojmljivih razmera.

 

Kada i gde sam napisao da bilo ko donosi bolji život?

 

22 minutes ago, Pangea said:

A pominjanje Miloševića, Happy TV koji nemam ni ubačen u listu, je samo dokaz nedostatka argumenata toka da, udri.

 

Nije u pitanju nedostatak argumenata, već narativ koji prodaju Happy, PTC, RT, B92, Pink i ostala pro-ruSSka ekipa.

 

Nego, je l' podržavaš napad na Ukrajinu? Čisto da pitam jer me zanima koje argumente da koristim.

Link to comment
Share on other sites

Ok, izvršio aneksiju (podsećam da su ga oni i postavili na to mesto, ali nema veze), Ameri ga sklonili, i da li su uveli neku demokratiju, bolji život Iračanima i slično ili su napravili haos u zemlji. Podsećam zašto uopše i pričamo o Iraku, zbog tvoje tvrdnje da Ameri donose bolji život, što bi bila smešna da u stvari nije užasna neistina (u većini slučajeva), i razlog što sam spomenuo Irak, Avganistan, Libiju, Kurde, koji su umesto boljeg života pod Amerima dočekali smrt i haos nepojmljivih razmera. Prosto neverovatno da su toliko podbacili, ili ustvar i nisu podbacili? Sada i Ukrajina prolazi kroz taj proces gde Ameri kažu da će pomoći, obećavaju kule i gradove, da bi se na kraju povukli i ostavili saveznike u ruševnama. Možda je nekada bilo dobro da te Amer okupira, ali to odavno nije tako.
 
A pominjanje Miloševića, Happy TV koji nemam ni ubačen u listu, je samo dokaz nedostatka argumenata toka da, udri.
Tajvan, J Koreja, Japan. Sve razrušene zemlje i sve "pod USA čizmom" . Dosta loše se živi po tim državama, zar ne?

Što ti neko reče, batali te happy 90s priče, glupo je i isprazno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Kada i gde sam napisao da bilo ko donosi bolji život?

 

 

Nije u pitanju nedostatak argumenata, već narativ koji prodaju Happy, PTC, RT, B92, Pink i ostala pro-ruSSka ekipa.

 

Nego, je l' podržavaš napad na Ukrajinu? Čisto da pitam jer me zanima koje argumente da koristim.

Spomenuo si Nemačku i Japan, vrati se unazad.

2 minutes ago, shonke said:

Tajvan, J Koreja, Japan. Sve razrušene zemlje i sve "pod USA čizmom" . Dosta loše se živi po tim državama, zar ne?

Što ti neko reče, batali te happy 90s priče, glupo je i isprazno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Objasnio već na tu temu, to je bilo nekad, davno, sada Ameri samo donose smrt a primeri su u postu koji si citirao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, shonke said:

Tajvan, J Koreja, Japan. Sve razrušene zemlje i sve "pod USA čizmom" . Dosta loše se živi po tim državama, zar ne?

Što ti neko reče, batali te happy 90s priče, glupo je i isprazno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 


Amerika je uvela vojnu huntu u Brazilu 60-ih i tada su favele kakve znamo danas nastale. Kao posledice žešće ekonomske krize. Još se od toga nisu oporavili. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Kada i gde sam napisao da bilo ko donosi bolji život?

 

U pravu si, nisi ti, sorry 🤪

Toliko njih me napada da sam sve i svašta pa sam se zbunijo 🙂

Vreme je za spavanje.

Link to comment
Share on other sites

U Avdijivki je teska situacija, ja ne vidim razlog da se pravi novi Bahmut i gine tamo za dzabe. I to je manje vise slepo crevo.

 

Sa druge strane, napravili su uspesnu akciju u Crnom moru, napad na naftne platforme, jednu su i minirali i nacinili neupotrebljivom, mislim da nije potpuno unistena jer se ne vidi dobro na videima, iako je eksplozija bila velika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

U Avdijivki je teska situacija, ja ne vidim razlog da se pravi novi Bahmut i gine tamo za dzabe. I to je manje vise slepo crevo.

 

Sa druge strane, napravili su uspesnu akciju u Crnom moru, napad na naftne platforme, jednu su i minirali i nacinili neupotrebljivom, mislim da nije potpuno unistena jer se ne vidi dobro na videima, iako je eksplozija bila velika.

Da, piše se da Rusi teže da preseku grad na dva dela kod koksare i već par dana je tamo pakao (zaokruženo na slici). Čitam da je palo za 24 časa više od 60 FAB 500 pa i FAB 1500 bombi, to parče trenutno biva preorano, a tu i nisu glavne fortifikacije. Neki pišu i da Ukrajina mora da što pre organizuje povlačenje iz većeg, jugoistočnog dela grada, jer nema toliko mesta za izvlačenje kao kod Bahmuta. Za razliku od Bahmuta Avdivka je izdužena što otežava odbranu ako se napadne u jednoj tački. Svakako se svi slažu da je pad neminovan samo je pitanje koliko će da traje i šta će Ukrajina da odabere, borbu do kraja ili povlačenje.

111111.JPG

Edited by Pangea
Link to comment
Share on other sites

Putin’s Next Target: U.S. Support for Ukraine, Officials Say - 9.2023.

 

Ruske špijunske agencije i nove tehnologije mogle bi se koristiti za promicanje teorija zavjere, kažu američki dužnosnici.
Ruska strategija da dobije rat u Ukrajini je da nadživi Zapad.
Ali kako Vladimir Putin to planira učiniti?
Američki dužnosnici rekli su da su uvjereni da g. Putin namjerava pokušati prekinuti potporu SAD-a i Europe Ukrajini koristeći svoje špijunske agencije za promicanje propagande koja podržava proruske političke stranke i raspirujući teorije zavjere s novim tehnologijama.
Ruske dezinformacije imaju za cilj povećati potporu kandidatima koji se protive pomoći Ukrajini s krajnjim ciljem zaustavljanja međunarodne vojne pomoći Kijevu.

Rusija je frustrirana što su Sjedinjene Države i Europa uglavnom ostale ujedinjene u kontinuiranoj vojnoj i gospodarskoj potpori Ukrajini, rekli su američki dužnosnici.
Ta je vojna pomoć zadržala Ukrajinu u borbi, stavila izvorne ciljeve Rusije da zauzmu Kijev i Odesu izvan dosega i čak zaustavila njen skromniji cilj da kontrolira cijelu regiju Donbas u istočnoj Ukrajini.
Ali gospodin Putin vjeruje da može utjecati na američku politiku da oslabi podršku Ukrajini i potencijalno obnovi svoju prednost na bojnom polju, rekli su američki dužnosnici.
Čini se da gospodin Putin, rekli su dužnosnici, pomno prati američke političke rasprave o pomoći Ukrajini. Protivljenje republikanaca slanju više novca u Kijev prisililo je čelnike Kongresa da u subotu usvoje zakon o privremenoj potrošnji koji ne uključuje dodatnu pomoć za zemlju.
Moskva će također vjerojatno pokušati potaknuti proruske kandidate u Europi, videći potencijalno plodno tlo s nedavnim rezultatima. .

Proruski kandidat Na parlamentarnim izborima u Slovačkoj u nedjelju pobijedio je Uz nacionalne izbore, Rusija bi mogla pokušati utjecati na izbore za Europski parlament sljedeće godine, rekli su dužnosnici.

Rusija već dugo koristi svoje obavještajne službe kako bi utjecala na demokratsku politiku diljem svijeta.
Procjene američkih obavještajnih službi 2017. i 2021. zaključile su da je Rusija pokušala utjecati na izbore u korist Donalda J. Trumpa. Godine 2016. Rusija je hakirala i objavila e-poštu Demokratskog nacionalnog odbora koja je naštetila kampanji Hillary Clinton i gurala razdorne poruke na društvene medije. Godine 2020. Rusija je nastojala širiti informacije koje ocrnjuju Josepha R. Bidena Jr. (Iako su mnogi republikanci u Kongresu tvrdili da je cilj Rusije bio intenzivirati političke borbe, a ne podržati g. Trumpa.)
Za predsjedničke izbore 2024. godine, američke obavještajne agencije vjeruju da su ulozi za gospodina Putina čak i veći.

Predsjednik Biden poslao je milijarde dolara pomoći Ukrajini i obećao da će Sjedinjene Države i njihovi saveznici podržavati Kijev "koliko god bude potrebno". G. Trump, daleko ispred u anketama za republikansku nominaciju, rekao je da potpora Ukrajini nije vitalni interes SAD-a .
Rusija, prema američkim dužnosnicima, neprestano provodi informacijske operacije čiji je cilj ocrnjivanje politike NATO-a i SAD-a i vjerojatno će pojačati napore u nadolazećim mjesecima. Američki dužnosnici govorili su pod uvjetom da se njihova imena ne objave kako bi mogli razgovarati o osjetljivim obavještajnim podacima.

Konačni cilj Rusije bio bi potkopati kandidate koji podržavaju Ukrajinu i promijeniti američku politiku. Neki američki dužnosnici sumnjaju da bi Rusija to mogla učiniti.
Ali čak i ako Moskva ne može utjecati na konačni izborni rezultat, Rusi bi mogli vjerovati da mogu potaknuti dovoljno rasprave o pomoći Ukrajini da bi budućem Kongresu moglo biti teže donijeti dodatnu potporu, rekli su američki dužnosnici.

Beth Sanner, bivša viša dužnosnica obavještajne službe, kaže da će umjetna inteligencija i druge nove tehnologije promijeniti način na koji Rusija provodi kampanje utjecaja. Rusija će također vjerojatno provoditi napore pranja utjecaja , šaljući poruke američkoj javnosti preko saveznika unutar nominalno neovisnih organizacija, prema nedavnoj analizi s koje je skinuta oznaka tajnosti.
"Rusija neće odustati od kampanja dezinformiranja", rekla je gospođa Sanner. “Ali ne znamo kako će to izgledati. Trebali bismo pretpostaviti da Rusi postaju pametniji.”
Lako je prenaglasiti sposobnost Rusije da utječe na američku politiku. Neki američki dužnosnici i rukovoditelji društvenih medija doveli su u pitanje koliko su ruske farme trolova i operacije utjecaja bile učinkovite 2016., za razliku od operacija hakiranja i deponiranja usmjerenih na e-poštu gospođe Clinton.

A medijska se krajolika od tada dramatično promijenila. Američki i europski potrošači više su skeptični prema onome što vide na društvenim mrežama. Ruska državna televizija, izvor narativa iz Kremlja, izbačena je s Googleovog YouTubea. Meta, matična tvrtka Facebooka, pojačala je svoju potragu za dezinformacijama i umanjila naglasak na vijestima na svojim platformama.
No uz svaki razvoj događaja koji otežava život ruskim internetskim trolovima, postoje trendovi koji guraju u suprotnom smjeru. Platforma X, ranije poznata kao Twitter, razbila je timove koji su tražili pokušaje miješanja u izbore. A najutjecajnija platforma među mladima sada je TikTok, kineska kompanija. Kina je pojačala vlastite operacije utjecaja , po uzoru na operacije Moskve.

Američke obavještajne agencije upozorile su da nekoliko zemalja nastoji utjecati na američku politiku. Godine 2020. obavještajne agencije predstavile su iransku shemu utjecaja na glasovanje na Floridi. Kuba je također provodila niže razine obavještajnih operacija, a Venezuela je imala namjeru, ali ne i mogućnosti, utjecati na glasovanje.
Ali Rusija je bolja od bilo koje druge zemlje u kombiniranju državnih medija, privatnih farmi trolova i operacija obavještajnih službi za napade u digitalnom prostoru, rekli su američki dužnosnici.
I nastavio je usavršavati svoje napore. Mnogi stručnjaci za dezinformacije koji su nekoć radili za Agenciju za istraživanje interneta, rusku farmu trolova aktivnu na američkim izborima 2016. i 2018., migrirali su u nove tvrtke ili se pridružili ruskoj vojnoj obavještajnoj službi. A internet je, rekao je jedan američki dužnosnik, jedino mjesto gdje Rusiji nikada neće ponestati streljiva.

Preusmjeravanje rasprave u Europi i Americi toliko je važno za gospodina Putina da bi Rusija mogla odlučiti eskalirati ako te operacije utjecaja ne uspiju dobiti snagu.
Američki dužnosnici kažu da bi eskalacija mogla uključivati dodatnu financijsku potporu proruskim političkim strankama u Europi ili čak tajne operacije u Europi s ciljem slabljenja potpore ratu u Ukrajini.
Kao rezultat toga, podcjenjivanje sposobnosti Rusije da provodi operacije utjecaja bila bi pogreška, rekli su američki dužnosnici.
Ruske dezinformacije koje su lažno tvrdile da Amerika ima laboratorije za biološko oružje u Ukrajini i dalje odjekuju diljem svijeta, na primjer.
Rusija je iskoristila te optužbe kako bi opravdala svoju invaziju na Ukrajinu i opetovano je od Ujedinjenih naroda tražila istrage svojih lažnih tvrdnji. Ali krajnje desničarske skupine, uključujući QAnon, pokupile su, proširile i pojačale ruske optužbe o biološkom oružju.

U svijetu podijeljenom polariziranom politikom, teorije zavjere i dezinformacije pokazale su se otpornijima nego ikada.

Link to comment
Share on other sites

Ode Žaluzni i zvanično... Sirski je novi komandant.

Zelensky: General Syrsky and a new management team are taking over the leadership of the Armed Forces of Ukraine. "I am grateful to General Zaluzhny for 2 years of protection. We talked openly today about what needs to change in the army. Urgent changes. I invited General Zaluzhny to continue to be together in the state team. I would be grateful for his consent." Today a new management team begins to lead the Armed Forces of Ukraine. In particular, today I spoke with brigadier generals Andrei Gnatov, Mikhail Drapaty, Igor Skibyuk and colonels Pavel Palisa and Vadim Sukharevsky. All of them are being considered for leadership positions in the army and will serve under the leadership of the most experienced Ukrainian commander. He has successful defense experience - he conducted the Kyiv defense operation. He also has successful offensive experience - the Kharkov operation. I appointed Colonel General Syrsky as Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine. Today I spoke with generals Moysyuk and Zabrodsky. Their experience is in the service of the state.

Link to comment
Share on other sites

Nasleđuje ga Sirski.

 

Quote

Zelensky met with Zaluzhny and thanked him for two years of work President Volodymyr Zelenskyy held a meeting with the Commander-in-Chief of the Armed Forces of Ukraine Valery Zaluzhny and offered him to remain in the team.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je za budući moral Ukrajinske vojske, a kome će ovo biti jak udarac, od ključnog značaja gde će završiti Žaluzni. Najbolje je da ostane u vojsci, na nekom drugom mestu. Ako pak ode u Britaniju da bude ambasador ili nešto slično, to je jako loše, ali o tome malo detaljnije kada se bude znalo gde će.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...