Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Mislim da sledeća linija neće biti na tim brdima nego na pruzi. Do sada u ratu sam primetio da obe strane obožavaju da prave liniju odbrane na pruzi ili da budem precizniji u pruzi.

 

Nažalost danas novi ratni zločin u Dniprou :

 

 

 

Slušam danas Ukrajince "10 povređenih" , odma sam znao da nema šanse da će se završiti na tome. Kada se ovako uruši zgrada tu mora da bude mrtvih. Zadnje objavljeno je 5 mrtvih, spašavanje još traje.

 

Kod Kremine Rusi kukaju na stravične gubitke i totalno zanemarivanje od strane njihove komande. Navodno Baškirci :

 

 

 

 

Edited by Klotzen
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Zato ovaj tvrdi da sledi raspad Rusije i oslobađanje republika drugog reda gde ih mobilišu:

 

Quote

Rusija je propala država. Nije bila u stanju da se transformiše u nacionalnu državu, građansku državu ili čak stabilnu imperijalnu državu.

 

To je federacija samo po imenu, jer centralna vlada vodi politiku etničke i jezičke homogenizacije i uskraćuje bilo kakva ovlašćenja 83 republike i regiona u zemlji.

 

Međutim, hipercentralizacija je razotkrila višestruke slabosti zemlje, uključujući smanjenu ekonomiju pritisnutu međunarodnim sankcijama, vojne poraze u Ukrajini koji otkrivaju nesposobnost i korupciju njene vladajuće elite, i uznemirenost u brojnim regionima zbog njihovog sve manjeg budžeta.

 

Moskva je konačno razotkrivena kao grabežljiv imperijalni centar koji iscrpljuje svoje kapacitete da drži zemlju celovitom. Ipak, većina zapadnih lidera i dalje ne vidi koristi od raspada Rusije.

 

Raspad Ruske Federacije biće treća faza imperijalnog kolapsa nakon raspada sovjetskog bloka i raspada Sovjetskog Saveza početkom 1990-ih. Pokreću ga borba za moć elita i intenziviranje rivaliteta između centralne vlade i nezadovoljnih regiona, što bi u nekim delovima zemlje moglo da dovede do građanskih ratova i graničnih sporova.

 

https://autonomija.info/bugajski-predstoji-raspad-rusije/

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, attolini said:

Njegova administracija je ubrzo po izboru za predsednika zakon Yucshenka po kome je Bandera heroj proglasila dejstvujuscim:

Ovo ne piše u attachmentu, ovdje se kaže da postoji ukaz taj i taj od tada i tada i ukaz taj i taj od tada i tada. Predsjednička kancelarija nije mjerodavna da tumači šta je pravosnažno, a šta ne, to samo vučić može.

 

Kao što sam i rekao, Bandera nije figura koju afirmiše država Ukrajina, niti je Banderina politika politika države Ukrajine. To da nije dobro što u Ukrajini na zvaničnim pozicijama ima banderaša je drugi par rukava.

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Ovo ne piše u attachmentu, ovdje se kaže da postoji ukaz taj i taj od tada i tada i ukaz taj i taj od tada i tada. Predsjednička kancelarija nije mjerodavna da tumači šta je pravosnažno, a šta ne, to samo vučić može.

 

Kao što sam i rekao, Bandera nije figura koju promoviše država Ukrajina, niti je Banderina politika politika države Ukrajine. To da nije dobro što u Ukrajini na zvaničnim pozicijama ima banderaša je drugi par rukava.

 

Uz veliko poštovanje za tvoje stavove, zašto se pecaš na ove z-likovačke porovokacije kojima je cilj da relativizuju agresiju Putlerovih hordi? Brejvik nije isto što i norveško društvo, nekoliko rednecksa i hillbillyja nisu američko društvo, što važi i za ukrajinsko.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kronostime said:

U vreme partizana nije bilo termobarickog i nuklearnog oruzja.

Podozrijevam da si počeo da me zajebavaš 😞

Just now, DJ_Vasa said:

 

Uz veliko poštovanje za tvoje stavove, zašto se pecaš na ove z-likovačke porovokacije kojima je cilj da relativizuju agresiju Putlerovih hordi? Brejvik nije isto što i norveško društvo, nekoliko rednecksa i hillbillyja nisu američko društvo, što važi i za ukrajinsko.

Zato što neću da im dam izgovor da je diskusija na temu banderaške Ukrajine nasilno onemogućena.

Neka kažu šta imaju, mene ne mrzi da odgovorim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Valensija said:

Neuspio pokusaj da relativizujes ocigledno. Da ne shvatis pogresno, nikakvo pravdanje agresije nije u pitanju.

Vise je stvar jasnog ukazivanja na ovakve (masovne) negativne pojave.

Zaista, ne shvatam cemu takav stav?!

 

 

Čini ti se da si u pravu zato što zapravo ne dobacuješ do distinkcije zvanična državna politika / privatni stavovi jednog dijela državnih službenika.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

Čini ti se da si u pravu zato što zapravo ne dobacuješ do distinkcije zvanična državna politika / privatni stavovi jednog dijela državnih službenika.

 

Privatni stavovi drzavnih funkcionera… Klicko je na porodicnom sastanku odlucio da preimenuje bulevar? 

Bice da si u pravu.

 

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

 

Pretpostavljam da je u pitanju slučajnost, ali Gorden Kaye je zapravo jako ličio na jednog od heroja francuskih slobodnih snaga, maršala Pierre Koeniga, čovjeka za čiju odbranu Bir Hakeima je Erwin Romel napisao "Francuzi, kada hoće da se bore, to ne rade ništa lošije od nas".

2 minutes ago, Valensija said:

Privatni stavovi drzavnih funkcionera… Klicko je na porodicnom sastanku odlucio da preimenuje bulevar? 

Bice da si u pravu.

Ko u Ukrajini odlučuje o imenovanju ulica? Koji nivo vlasti?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, boxcube said:

Godinu dana gledamo opstu nesposobnost Ruske vojske da se priblizi onom mitoloskom izdanju sebe koja je propagandno pumpala a gomila vas jos uvek veruje u neko "skidanje rukavica".

Propagandno pumpanje postoji samo u USA medijima . Od februara je Ruska vojska koristila profesionalnu vojsku a mobilizacija je izvršena negde u novembru. 

 

 

  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ovo ne piše u attachmentu, ovdje se kaže da postoji ukaz taj i taj od tada i tada i ukaz taj i taj od tada i tada. Predsjednička kancelarija nije mjerodavna da tumači šta je pravosnažno, a šta ne, to samo vučić može.

 

Kao što sam i rekao, Bandera nije figura koju promoviše država Ukrajina, niti je Banderina politika politika države Ukrajine. To da nije dobro što u Ukrajini na zvaničnim pozicijama ima banderaša je drugi par rukava.

 

.

 

 

 

A kako se zove kad drzavna skupstina proglasi rodjendan Stepana Bandere nacionalnim praznikom ? To nije promovisanje? Privatan stav je kad supruga Zelenskog citira cuvene reci Bandere, postupak Skupstine  je drzavna politika.

 

 

Sto se tice odgovora administracije predsednika, kljucne su poslednje reci, i da , osim vucica to se moze i u svim  drugim nedemokratskim drzavama, kao sto je Ukrajina ili Rusija. Argumentacija o promovisanju lika i dela Bandere je mnogo sira od ovog pisma, ok je da se ne slazemo. Odlicno je ako se slozimo da je bio nazi kolaborator, posto je ranije i to ovde bio problem.

 

 

 

Ukraine Designates National Holiday to Commemorate Nazi Collaborator

Separately, the state banned 'Book of Thieves' which criticizes the anti-Semitic actions of a different national leader for 'inciting ethnic, racial and religious hatred.

 

https://www.haaretz.com/world-news/europe/2018-12-27/ty-article/ukraine-designates-national-holiday-to-commemorate-nazi-collaborator/0000017f-f310-d223-a97f-ffdd21e50000

 

 

 

I kad se povodom toga centar Simona Visentala obraca Ukrajinskom ambasadoru , on se obraca zapravo ukrajinskoj drzavi a ne " nekolicini fanova" sa privatnim stavovima.

 

According to Dr. Zuroff:

 

"No self-respecting democracy would ever allow such manifestations of adulation for a collaborator with the Third Reich, who was responsible for the deaths of so many innocent people.

 

"Demonstrations like this are a blatant affront to the sensitivities of Ukrainian Jews and Jews the world over and clearly indicate that although Ukraine is a democracy, it has not succeeded in eliminating the deep-seated animus of some of its citizens towards Jews."

 

https://www.wiesenthal.com/about/news/wiesenthal-center-protests-25.html

 

 

 

 

Meni nista nije  "nasilno onemoguceno" , samo je dosadno citati kad pocne da mi se tovari nesto sto niti sam napisao niti sam pomislio...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Nema sta da se misli ili doda. U Srbiji se delimo i velicamo cetnike i partizane. Jedni ih vide kao oslobodioce, drugi kao zlocince. 

 

Dokazivanje da je UA tkz nacisticka zemlja u bilo kom obliku je blago retardirana.

 

Citiras putlera i medvedeva o nepostojanju UA kao naroda i zemlje i cela prica je tu zavrsena. Cist nacizam!

 

Realno svet treba da se oslobodi putlera i npr iranske vlade kao sto su prosli neki drugi zlocinci. Svet treba da se dovede u red jer malo fali da sve ode u qrac.

 

Ne mogu doveka da se zajebavaju sa Rusijom, slabe sankcije i slabo naoruzanje po meni..tacno toliko da ne mogu da ih pokore.

 

Vagnerovce i Kadirovce treba istrebiti jer su to terofisti..nacisti, kako god..sljam.

 

U principu bi bilo najbolje za svet da se desi vojni puc u Rusiji..

 

 

Link to comment
Share on other sites

.

 

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

 

U principu bi bilo najbolje za svet da se desi vojni puc u Rusiji..

 

 

 

.

 

Smena vlasti je prilicno pozeljna, samo vojni puc , bas vojni bi situaciju ucinio samo jos gorom

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Beonegro said:

Zove se idenje uz kurac Rusima zbog okupacije Donbasa.

 

.

 

Nemam pojma da li sam brisem postove nekako ili ...

 

A kome su isli uz kurac pre trinaest godina kad su ga prvi put proglasili herojem? I sta im je tad bilo okupirano?

 

.

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, attolini said:

Pre ce biti da to ima veze sa istrazivanjem javnog mnenja i borbom za glasove...

Pre će biti da se tako kreiralo javno mnjenje.

Rusija je neprijatelj a baćka Bandera naš heroj.

 

54 minutes ago, Eddard said:

Jebote, da li si realan da ovo izjaviš 😂

Je  si li ti redovno pratio Ruske medije pre početka rata? Ja nisam.A ako jesi pokaži gde je Ruski Pr

Sve što do nas dolazi je Američki PR.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasa965 said:

Propagandno pumpanje postoji samo u USA medijima . Od februara je Ruska vojska koristila profesionalnu vojsku a mobilizacija je izvršena negde u novembru. 

 

 

 

Objektivno i istinito kao ocene Jovane Jeremic o ekonomskom napretku Srbije. Od februara svih ruskih propagandisti, koji po tvojoj izjavi ne postoje, najavljuje "skidanje rukavica" u narednih mesec dana, pa tako su u martu najavljivali maj, u maju jul, u julu septembar u septembru sledecu godinu i tako dalje. Sve sto smo videli od 24. februara prosle godina je teska nekompetencija i razvaljenost svih sektora ruskog drustva sto je potpuno preslikano na sve rodove njihov vojske. Jedino kako Rusija moze da pobedi je iznurivanjem pomocu slanja velikog broja trupa pod uslovom da zapad prestane da salje pomoc. Samo jedno od ta dva nece biti dovoljno.

Edited by boxcube
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zivot ce se nastaviti i posle vojnog poraza Rusije i pobede Ukrajine.

 

Zdravo je kritikovati. I razmisljati i o buducnosti. I gledati i u svoje dvoriste.

 

Koliko puta se samo pobednici ratova nisu usrecili posle. Uzmite Evropu i 20.vek samo pa gledajte, ne treba neko opsirno istrazivanje.

 

I sa Rusijom zbrisanom sa lica zemlje, problemi nece stati

 

 

Lepa je prilika da se okrene ceo narativ koji su Rusi gurali i da bude borba casnih protiv otvorenih fasista i zlikovaca.

 

Ovako je i daje borba velike vecine casnih za svoju nezavisnost i manjine fasista i zlikovaca protiv fasista i zlikovaca.

Link to comment
Share on other sites

Danasnji napad na infrastrukturu je bio jedan od tezih... ono sto je mozda i najbitnije, razorena je skoro pa kompletno TE Burshtyn u IF oblasti. Ona je bitna jer je dosta davala stabilnosti celom EE sistemu. Po slikama ja stvarno ne znam kako se ono opravlja jer su pogodjene turbine. Opet druga vest je da su rakete koje su ovaj put lansirane imale veliku preciznost i da im je trebalo jako malo vremena da dodju do Kijeva. Ne verujem da su  hipersonicni jer bi se Rusi hvalili time, vec ili je u pitanju neka sabotaza ili maskirovka sa dizanjem bombardera.

Glede tenkova, mislim da je potpuno pogresno guranje Ukrajine u obracun sa Rusima u smislu meso u meso ili tenk na tenk. Prvo zapadni tenkovi su uglavnom inferiorniji u odnosu na Ruske (da Rusi nemaju alat protiv Chalengera je preterivanje u najmanju ruku) a drugo javice se uvek problem kolicine. Ono sto Ukrajina moze da radi je primer nekih asimetricnih napada, tipa na most ili Engels bazu (koji je bio proba). Verujem da imaju slicne dronove kao i Rusi, mogu da zasite PVO i ono sto su ocigledno uspeli je unapredjenje TU-141 dronova koji bi izvrsili napad. Mete mogu da budu strateski ciljevi relativno daleko od linije fronta, most, neka TE.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...