Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Ima svuda oko nas budala koji u kafani svasta pricaju recimo o Hrvatima, pa ako se desi da upoznaju Hrvata/Hrvaticu ili su lazno srdacni pa pljuju iza ledja, ili cute u cosku. Ipak je redak olos koji bi ovako nesto uradio. Odnosno, mozda nije toliko redak, ali sa tim propaganda nema veze.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ruzofili sad pricaju kako je ceo nato u Ukrajini i oni to sad polako sklanjaju...

 

Realnost je da ih Ukrajinci bukvalno odvaljuju..ima gubitaka kod UA, al je odnos cak 1 prema 10..mrcvare taj Bahmut i ovaj deo isto kod Donjecka 8 godina i ne mogu im nista. Jedan Himars nisu unistili..

 

Srecom taj ruski nacizam je izolovan..i oni ne mogu nista..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Odnosno, mozda nije toliko redak, ali sa tim propaganda nema veze.

Kako misliš nema veze?

OK, jasno je da su počinioci ovakvih djela u startu oštećeni likovi (moja teorija je da najčešće u pitanju nebriga i nasilje u porodici), ali čak i među oštećenim likovima velika većina ima svijest o opštim normama ponašanja i ne usuđuje se da ih prelazi. Zato propaganda ima veze, kao i krajem osamdesetih i početkom devedesetih, ona je tu da označi ko je van zakona, odnosno ko nije zaštićen opštim normama ponašanja i na kome mogu da se liječe frustracije.

Edited by Beonegro
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Snjofko said:

Odvratni pojedinci, sa imenom i prezimenom, koji treba da završe u prdekani na duži niz godina.

Ako ne završe u zatvoru (ali ne simbolični dan ili sedam dana, kao da su vozili pijani ili bili gladni pa krali u supermarketu, nego osuda za fizički napad motivisan nacionalnom mržnjom i bar godina dana robije), Maharadžina poenta stoji, pa se ti ljuti koliko god hoćeš.

 

Umalo zaboravih, neki od odvratnih pojedinaca su nosili uniforme policije Republike Srbije i u njima lažno svjedočili na sudu, hoće li i oni biti adekvatno kažnjeni?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Kako misliš nema veze?

OK, jasno je da su počinioci ovakvih djela u startu oštećeni likovi (moja teorija je da najčešće u pitanju nebriga i nasilje u porodici), ali čak i među oštećenim likovima velika većina ima svijest o opštim normama ponašanja i ne usuđuje se da ih prelazi. Zato propaganda ima veze, kao i krajem osamdesetih i početkom devedesetih, ona je tu da označi ko je van zakona, odnosno ko nije zaštićen opštim normama ponašanja i na kome mogu da se liječe frustracije.

Pa evo na primer ovako - moj tast potpada pod ovu propagandu iako je lik bio u mladosti protiv Milosevica, sto je stariji to je konzervativniji gleda Hepi i da ne pricam sad celu pricu to utice na njega, a zasto to radi, jer je nezadovoljan poslom, statusom i zivotom uopste i otud taj poriv da se virtuelno svetis, da likujes kad Hrvati izgube od Argentine, da psujes Ukrajincima majku nacisticku, ali da se u njegovu zgradu useli neka Ukrajinka koju ce neko da napadne ovako, on ne samo da je ne bi napao nego bi je branio, ja sam 100% siguran u to. Znaci postoje granice do kojih to dehumanizovanje moze ici, kada ispred sebe imas ljudsko bice, nece svako od tih kojima se ispira mozak da bude u rulji sa vilama i bakljama. Za to treba biti bas ozbiljan psihopata.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Pa evo na primer ovako - moj tast potpada pod ovu propagandu iako je lik bio u mladosti protiv Milosevica, sto je stariji to je konzervativniji gleda Hepi i da ne pricam sad celu pricu to utice na njega, a zasto to radi, jer je nezadovoljan poslom, statusom i zivotom uopste i otud taj poriv da se virtuelno svetis, da likujes kad Hrvati izgube od Argentine, da psujes Ukrajincima majku nacisticku, ali da se u njegovu zgradu useli neka Ukrajinka koju ce neko da napadne ovako, on ne samo da je ne bi napao nego bi je branio, ja sam 100% siguran u to. Znaci postoje granice do kojih to dehumanizovanje moze ici, kada ispred sebe imas ljudsko bice, nece svako od tih kojima se ispira mozak da bude u rulji sa vilama i bakljama. Za to treba biti bas ozbiljan psihopata.

U velikoj mjeri se slažemo, zato sam i napisao da se u startu radi o oštećenim likovima, ali nisu svi oštećeni likovi full blown psihopate, nego većina ipak ima svijest o socijalnim normama, društvenom kontekstu i generalnoj percepciji ispravnog i pogrešnog u društvu. Ja mislim da je zbog takvih, koji imaju potencijal ali ga bez spoljnog ohrabrenja uglavnom ipak ne iskažu, jako bitno kakve poruke plasiraju mediji.

 

U stvari, Don Duško je poprilično efektno već objasnio ovo što pokušavam da kažem. Iako nije u pravu da je takva situacija samo u Srbiji, poenta stoji:

11 hours ago, Don Dusko said:

Ima svuda na svetu budala, samo je ovde u Srbiji biti budala dobra stvar.Jbg.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

U velikoj mjeri se slažemo, zato sam i napisao da se u startu radi o oštećenim likovima, ali nisu svi oštećeni likovi full blown psihopate, nego većina ipak ima svijest o socijalnim normama, društvenom kontekstu i generalnoj percepciji ispravnog i pogrešnog u društvu. Ja mislim da je zbog takvih, koji imaju potencijal ali ga bez spoljnog ohrabrenja uglavnom ipak ne iskažu, jako bitno kakve poruke plasiraju mediji.

 

 

 

Tacno je ovo sto kazes, samo mislim da te poruke sa TV ekrana nemaju toliki efekat. Znas moj stav vezano za to, uostalom, ali nije zgoreg ponoviti, taj fokus na medije i borba sa vetrenjacama je najveca i najbolja Vuciceva dimna zavesa i razlog zasto ce vladati jos dugo, dugo, jer opozicija, i 90%+ opozicionih biraca zestoko precenjuje uticaj i ulogu medija u odrzavanju njegove pozicije. Ona je ne bas beznacajna, ali nije ni na prvih pet mesta.

 

Sama situacija u zemlji, i duboko ukorenjene lose navike koje vuku korene jos iz 19. veka, potpuno dokumentovano, a verovatno i mnogo vekova ranije su glavni kocnicar promena, ne samo promena vlasti, vec i svega drugog.

 

Mediji su samo kalem na tom stoletnom drvetu, koji pomaze da donese vladaocu jos bolju berbu, nista vise.

 

Plastican dokaz su na primer dela Nusica ili Domanovica, koja su pisana mnogo pre pojave interneta, televizije, pa i radija, a cak i novine, iako su postojale, nisu imale oblik ovako masovne proizvodnje niti je bilo moguce vrsiti sistematsku propagandu na ovom nivou, pa je narod i tad bio "rdjav".

 

Ili recimo pogledati pocetak invazije kada tabloidi ne znaju sta da rade, kako da pisu, da se snadju, cak i stoje poprilicno "neutralno", dok je "narod" automatski na strani Rusa, mnogo pre nego sto su Maric i njegova kamarila poceli da ih truju.

 

Mediji sluze da se taj stisak pojaca i zacini vec skuvano jelo.

 

Ali smo mi u tom ekspres loncu bar 200 godina kao sto sam rekao, ako ne i jace.

 

Kada ljudi shvate ovo, krenucemo napred, do tad cemo da se gegamo kao guske u magli.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad nisu shvatili za 200 godina, neće nikad. Nema ovde nade. Bila je neka nada tamo od 2000-2003. ali su je zlikovci namirisali i uklonili jedinog čoveka koji bi možda mogao nešto da promeni... sve posle toga, a i ovo danas kao šlag na tortu ludila, je logična posledica, onako kako i treba da bude s obzirom na idiotizam većine ljudi... 

 

Nema dileme više... ili se zaključati u babl, ne pratiti ništa apsolutno... ili otići odavde... majke mi sam počeo da dobijam Dexter (https://www.imdb.com/title/tt0773262/) porive prema nekim jedinkama (kao što reče puzigaća)... 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ona je ne bas beznacajna, ali nije ni na prvih pet mesta.

Dobro, ja to posmatram malo šire, ne samo mediji, nego to kontinuirano slanje sumanutih poruka narodu, kroz kadriranje u državnom aparatu i promociju vulvina, lavgrigorija, raznih silikoniranih čepulja i ostatka menažerije iz Racky Horror Show-a, način obraćanja zvaničnika na čelu sa žvalom, generalni pa šta stav za svaku kriminalnu radnju koju im ofiraju, i na kraju i medija koji zdušno učestvuju u svemu tome. Bukvalno se stalno i u svakoj prilici gura poruka da je nenormalno normalno i ti likovi koji su na granici se time ohrabruju da se definitivno odljude i predaju najnižim porivima, među koje pored nasilja spada i voršipovanje zločinaca iz našeg naroda aktivnih devedesetih godina i njihovih ideologa, među kojima je i veliki dio političara koji su na vlasti poslednjih 10 i po godina.

Tako da se ne svodi to samo na uticaj na ishod izbora, čak mislim da im je važnija dimenzija to krivotvorenje bliske prošlosti sa ciljem da se zločinci i gubitnici iz devedesetih proglase junacima i pobjednicima.

Edited by Beonegro
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Problem jeste kompleksan ali ne seze 200 godina u rikvers vec do 2000ih i nepostojanju 6og oktobra i svega sto bi 6i oktobar predstavljao. Taj momenat je skliznuo a ljudi su opet popusili pricu o svetskoj zaveri protiv nas, krvolocnom natou i "bratskoj rusiji". Da su se tada ljudima otvoreno reklo sta se desavalo od 91 do 99 i zasto se desavalo i sta je cena tog desavanja verovatno bi i pristup celoj problematici a i pogled na geo politiku bio drugaciji. Na zalost dosijei su ostali zatvoreni pa verovatno nikada necemo saznati ko je, sta je i kako je radio i u svrhu cega a bio bi krunski dokaz. Ovako imamo negiranje srebrenice, markala, sarajeva, hladnjaca, racka, skorpiona... u sprezi sa opste priznatim  narativom da su se natovci jednog jutra probudili i onako nasumicno odlucili da jebuckaju srbiju. Suocenje sa istinom = 0, odgovornost = 0, odgovornost ljudi koji su to trebali da izguraju = -beskonacno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa evo na primer ovako - moj tast potpada pod ovu propagandu iako je lik bio u mladosti protiv Milosevica, sto je stariji to je konzervativniji gleda Hepi i da ne pricam sad celu pricu to utice na njega, a zasto to radi, jer je nezadovoljan poslom, statusom i zivotom uopste i otud taj poriv da se virtuelno svetis, da likujes kad Hrvati izgube od Argentine, da psujes Ukrajincima majku nacisticku, ali da se u njegovu zgradu useli neka Ukrajinka koju ce neko da napadne ovako, on ne samo da je ne bi napao nego bi je branio, ja sam 100% siguran u to. Znaci postoje granice do kojih to dehumanizovanje moze ici, kada ispred sebe imas ljudsko bice, nece svako od tih kojima se ispira mozak da bude u rulji sa vilama i bakljama. Za to treba biti bas ozbiljan psihopata.
Pa ako si ti 100% siguran... Tast je tast! [emoji16]

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Beonegro said:

Dobro, ja to posmatram malo šire, ne samo mediji, nego to kontinuirano slanje sumanutih poruka narodu, kroz kadriranje u državnom aparatu i promociju vulvina, lavgrigorija, raznih silikoniranih čepulja i ostatka menažerije iz Racky Horror Show-a, način obraćanja zvaničnika na čelu sa žvalom, generalni pa šta stav za svaku kriminalnu radnju koju im ofiraju, i na kraju i medija koji zdušno učestvuju u svemu tome. Bukvalno se stalno i u svakoj prilici gura poruka da je nenormalno normalno i ti likovi koji su na granici se time ohrabruju da se definitivno odljude i predaju najnižim porivima, među koje pored nasilja spada i voršipovanje zločinaca iz našeg naroda aktivnih devedesetih godina i njihovih ideologa, među je i veliki dio političara koji su na vlasti poslednjih 10 i po godina.

Tako da se ne svodi to samo na uticaj na ishod izbora, čak mislim da im je važnija dimenzija to krivotvorenje bliske prošlosti sa ciljem da se zločinci i gubitnici iz devedesetih proglase junacima i pobjednicima.

 

Pa da, ali ti posmatras primarno odozgo, ali to nije odozgo, to je odozdo. Odozgo je samo soli i koristi vec zateceno stanje i blago modeluje onako kako vlastima odgovara, u tome je kljucna razlika.

 

Pricao mi je jedan komsija jednu pricu, siguran sam da je svako od nas cuo slicnu. Ima lik sad oko 80, u mladosti isao na "pecalbe" u Evropu. Bio stolar, radio u velikim radionicama u Svajcarskoj, pricao kako je tamo, kako je tad jos 70ih bilo sve cisto pod konac, alat nije bio pod kljucem, svi ga koristili i vracali na mesto, kolege se pomagale, milina, a ovde, tada, za vreme tog zlatnog komunizma, kaze "pozajmis" nesto i nikad ne vratis, svi hvataju krivine.

 

To je bilo tako jos tada i oduvek, samo to hvatanje krivina nije bilo ovako bolno ocigledno jer su mnogi imali pare da zive male zivote. Sada kada to nedostaje svako ucestvuje u trci pacova, i ne, to nije zapadni izum, to je autenticno nas, lepi srpski i tradionalni. Nije verovatno bilo toliko prosireno, ali je bilo sasvim sigurno znacajno. Mi nikada nismo imali disciplinu, svest o opstem dobru, zajednici kao benefitu svih, iako smo se dicili toplom slovenskom dusom. To je prica za ogledalo uvek bila, dok se opanjkavaju oni manje vredni od nas u nasim ocima punih balvana, uz rekreativnu kaficu za vreme radnog vremena.

 

I znam da se sa ovim generalno slazes, osim u tom prvom redu. Ali jeste tako. Mi, sustinski, jesmo takvi. Nismo izvitopereni zbog Slobe, Seselja i njegovog kalfe. To je trajno stanje naseg duha.

 

1 hour ago, HAMMER said:

Problem jeste kompleksan ali ne seze 200 godina u rikvers vec do 2000ih i nepostojanju 6og oktobra i svega sto bi 6i oktobar predstavljao. Taj momenat je skliznuo a ljudi su opet popusili pricu o svetskoj zaveri protiv nas, krvolocnom natou i "bratskoj rusiji". Da su se tada ljudima otvoreno reklo sta se desavalo od 91 do 99 i zasto se desavalo i sta je cena tog desavanja verovatno bi i pristup celoj problematici a i pogled na geo politiku bio drugaciji. Na zalost dosijei su ostali zatvoreni pa verovatno nikada necemo saznati ko je, sta je i kako je radio i u svrhu cega a bio bi krunski dokaz. Ovako imamo negiranje srebrenice, markala, sarajeva, hladnjaca, racka, skorpiona... u sprezi sa opste priznatim  narativom da su se natovci jednog jutra probudili i onako nasumicno odlucili da jebuckaju srbiju. Suocenje sa istinom = 0, odgovornost = 0, odgovornost ljudi koji su to trebali da izguraju = -beskonacno.

 

Pa ako seze do 2000, kako su nam se desile 90e? Ako seze do 90ih, kako citajuci Domanovica i Nusica i upoznajuci Srbiju 19. veka imas utisak da je vec poznajes i da je ona u kljucnim crtama apsolutno identicna Srbiji 21. veka?

 

Ubistvo Djindjica ce se mozda ispostaviti kao zadnji ekser u kovceg, ali je Djindjic kao sama pojava bila poslednji pokusaj reanimacije mrtvaca koji je propao, nije Srbija ubijena tada, nije bila ni ziva.

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HAMMER said:

Problem jeste kompleksan ali ne seze 200 godina u rikvers vec do 2000ih i nepostojanju 6og oktobra i svega sto bi 6i oktobar predstavljao. Taj momenat je skliznuo a ljudi su opet popusili pricu o svetskoj zaveri protiv nas, krvolocnom natou i "bratskoj rusiji". Da su se tada ljudima otvoreno reklo sta se desavalo od 91 do 99 i zasto se desavalo i sta je cena tog desavanja verovatno bi i pristup celoj problematici a i pogled na geo politiku bio drugaciji. Na zalost dosijei su ostali zatvoreni pa verovatno nikada necemo saznati ko je, sta je i kako je radio i u svrhu cega a bio bi krunski dokaz. Ovako imamo negiranje srebrenice, markala, sarajeva, hladnjaca, racka, skorpiona... u sprezi sa opste priznatim  narativom da su se natovci jednog jutra probudili i onako nasumicno odlucili da jebuckaju srbiju. Suocenje sa istinom = 0, odgovornost = 0, odgovornost ljudi koji su to trebali da izguraju = -beskonacno.

I to je ogromna Đinđićeva greška što se nije postavio u fazonu to su izgubili radikali i socijalisti i to je završena priča, za sve drugo što vas zanima na temu Kosova ili Krajine idite pa njih pitajte zašto i kako.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

I to je ogromna Đinđićeva greška što se nije postavio u fazonu to su izgubili radikali i socijalisti i to je završena priča, za sve drugo što vas zanima na temu Kosova ili Krajine idite pa njih pitajte zašto i kako.

 

Ma ne samo to, trebalo je da zabrani te sekte koliko odmah, ne birajući sredstva, bez obzira na službu, KGB i razne Koštunice... to što nije ga je i koštalo... mada, lakše reći nego učiniti... možda bi i uradio da je mogao...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Mi, sustinski, jesmo takvi. Nismo izvitopereni zbog Slobe, Seselja i njegovog kalfe. To je trajno stanje naseg duha.

Suštinski si u pravu.

Ja pišem ono što pišem na osnovu subjektivnog utiska da je situacija od 2004. do 2012. ili 2013., a posebno od 2004. do 2009. (živio sam u kontinuitetu u Beogradu od sredine aprila 2004. do kraja novembra 2015.) bila pristojnija i da su se ludaci mnogo manje ohrabrivali da ispolje svoj potencijal. Možda nisam u pravu, moje godine u Beogradu su bile jako lijepe i sadržajne pa možda krive sliku koju imam o tom periodu, ali mi se stvarno čini da je bilo drugačije, iako ne savršeno. I druga stvar, zaista mislim da je održavanje elementarne pristojnosti - ili čak samo privida elementarne pristojnosti - u javnom prostoru dovoljno da jedno društvo napreduje i evoluira u nešto bolje, pod uslovom da se to održi dovoljno dugo da pređe u naviku. I suprotno, ovo mentalno zagađenje koje proizvodi vlast već godinama i plasira narodu kroz medije, proizvodi društvo u kojem su šanse da neko normalan smijeni zlikovce na vlasti sve manje i manje kako vrijeme više prolazi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Mislim da je glavna razlika ta sto se tada zivelo bolje nego danas. Ma koliko se Vucic trudio da predstavi da zivimo u zlatnom dobu vec oko 4-5 godina unazad idemo nizbrdo. Nedostatak para primarno utice na takvo ponasanje.

Nemam taj utisak, tj. imam utisak da i tada i sada 50% ljudi preživljava, 30% životari i 20% najobrazovanijih i/ili najpreduzimljivijih živi pristojno. Procenti su se možda malo promijenili, ali ne bih rekao da je promjena drastična. Moje bivše koleginice i kolege uglavnom žive lijepo (mislim na one koji su još u Srbiji, pošto zahvaljujući našoj dobroj vladi sad imam više bivših koleginica i kolega u inostranstvu, nego u Srbiji). 

Ovo se naravno ne odnosi na kriminalce i stranačko-državne parazite, govorim i ljudima koji pošteno zarađuju svoj 'leb.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da gresis, od korone na ovamo je standard u sprezi sa rastom cena bas otisao dodjavola.

 

Ja mozda spadam u one koji zive "lepo" ali i ja to osecam. Oni koji imaju ispod 1000 evra platu odavno moraju da bas obrate paznju kako upravljaju troskovima, pogotovo ako imaju decu.

 

Da ne pricam o onima sa prosecnom platom ili nezaposlenima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Suštinski si u pravu.

Ja pišem ono što pišem na osnovu subjektivnog utiska da je situacija od 2004. do 2012. ili 2013., a posebno od 2004. do 2009. (živio sam u kontinuitetu u Beogradu od sredine aprila 2004. do kraja novembra 2015.) bila pristojnija i da su se ludaci mnogo manje ohrabrivali da ispolje svoj potencijal

Isto.

A od radikala vuclera koji je od malena kljukan duginovim, kalajicevim i hantingtonovim splacinama je nemoguce ocekivati ista bolje od mantre ''kocobo, rusija, iNdetitet, domaci izdajnici i strani placenici, zuti lopovi, ustase, trtmrt''. 

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Tacno. Ne bi ni Happy i Pink bljuvotine bile ovoliko gledane da narod dorbi to ustvari ne zeli.


Sve sto pises je tacno i slazem se 100% ali nije da ne postoji Face TV u Sarajevu koji je bukvalno ekvivalent Happyu, cilja najnize strasti i implicira stavove gledaocima kao da je nad njima kolektivno izvrsena lobotomija.
Ovo je daleko od Srpkog fenomena nego pokazuje drustvenu paralizu u citavom ovom bolesnom regionu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Snjofko said:

Zašto su fašistički postovi dozvoljeni ovde?

 

A sigurno su ti puna usta antifašizma.

 

Odvratni pojedinci, sa imenom i prezimenom, koji treba da završe u prdekani na duži niz godina.

Cutanje=odobravanje, prema tome i cutolozi su na istoj strani sa tim Z-lotvorima. A to je vec jedna velika vecina naroda.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...