Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Zanimljivo je da je Herson pušten niz vodu taman negde na 40 dana od onog koncerta povodom aneksije na Crvenom trgu  "Izbor ljudi! Zajedno zauvek! Donjeck, Lugansk, Zaporožje, Herson - Rusija!" 

 

RVQrflG.jpg

 

Rusi doduše i dalje drže najveći deo Hersonske oblasti, koja se uglavnom prostire istočno od Dnjepra.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Milenko Puzigaca said:

Jednom da ima nešto pored kase zbog čega bi se normalnom čoveku nasmejao brk, a od anticivilizacijskog gada da se čuje prigušeni škrgut zuba :roflmao:

 

spacer.png

Sutradan ce opet da lansiraju anticivilizacijske naslove, slike i tekstove, prevrtljiva je to sorta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kronostime said:

Za slobodan svet je bitno da se okrene medjusobnoj saradnji i napretu (naucnom i kvalitativnom u smislu zivota), bez obzira na zemlju porekla.

Ideologije ce se promeniti - bitno je ono sto ostaje novim generacijama.

To gde je normalno ili ima potencijal da se unormali, a na nekim mestima bi bilo najbolje da novim generacijama ne ostane ama baš ništa, da bi tako i ako su malo mrljave, ili zavedene, oni iz njih koji imaju potencijal za napredak morali da se sa tih mesta uklone. Koji i tada ostanu, ko im klati koske, neka propadnu zajedno sa tim mestima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki ruski kanali prenose da su Ukrajinci ušli u Herson večeras. Ranije sam video da je Kiselivka oslobođena a ona je bila centralna odbrambena tačka između Hersona i Mikolajiva. Malo verovatno ali ne treba odbaciti jer stiže sa ruske strane. Ako je tačno mislim da će biti potvrđeno još večeras jer je to prevelika vest da se čuva do sutra.

 

Još jedno bitno mesto koje Ukrajinci tvrde da su oslobodili je Milove ali je slika koju su dali nemoguća za geolociranje tako da i to moramo uzeti za rezervom.

 

Sve ovo mi se čini kao da je bilo nekog dogovora gde se Rusi povlače a Ukrajinci su im verovatno dali neki rok do kada ih neće goniti. Povlačenje je najteža stvar za odraditi a mi ne vidimo uopšte da ima nekih borbi ili gubitaka sa bilo koje strane. S tim u vezi su verovatno i izjave Ukrajinaca koji "sumnjaju" što je dobar alibi zašto nisu udarili odma na Ruse da im nanesu što teže gubitke tokom povlačenja.

 

Još jedno važno mesto koje je bilo centralna odbrambena tačka Rusa oslobođeno danas :

 

FhNINzrXkAImh2p?format=jpg&name=small

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Rusofili  iznose teorije o dilu da ce sad kraj. Mislim da oni nisu svesni koliko ih UA mrzi. Zelenski kad bi i razmisljao o tome, glava bi mu odletela.

 

Usrali su se posteno Rusi..a tek dolazi oruzje. 

 

Ima snimaka kako ih raketiraju u Hersonu, ali ne na barzama, ali su i to naveli da je gadjano.

 

Sad ih treba dotuci i zavrsiti pricu, znaju UA da bi "mir" samo kupio vreme Rusima a i nisu ludi da im daju gas, naftu, rude, zito..itd..samo gaziti okupatore!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zauzimanje obale Dnjepra je najveća pobeda Ukrajinaca do sada. Mislim da nije nerealno da bi dozvolili Rusima da se povuku samo da izađu na obalu Dnjepra. I to bez gubitaka a u napadu se uvek trpe veliki gubici. Jednom kada izađu na reku Rusi više nikad neće preći Dnjepar. Moći će da brane tu obalu sa lokalnim jedinicama teritorijalne odbrane sa možda jednom ozbiljnijom brigadom u rezervi. Oslobodiće bar 7 brigada po nekim mojim informacijama za pojačanja na ostatku fronta među njima i 17. tenkovska brigada koja je jedna od 3 tenkovske brigade koje se bore od početka rata.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Rusofili  iznose teorije o dilu da ce sad kraj. Mislim da oni nisu svesni koliko ih UA mrzi. Zelenski kad bi i razmisljao o tome, glava bi mu odletela.

 

 

Ne pita se tu samo Zelenski, nego ljudi koji trose svoje resurse u sred recesije da omoguce da Ukrajina i dalje postoji kao drzava.

 

Ne kazem da tu postoje neki dogovori, ali ne treba iskljuciti ni da ih je bilo, uzimajuci u obzir ono sto je @Klotzen naveo. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Zauzimanje obale Dnjepra je najveća pobeda Ukrajinaca do sada. Mislim da nije nerealno da bi dozvolili Rusima da se povuku samo da izađu na obalu Dnjepra. I to bez gubitaka a u napadu se uvek trpe veliki gubici. Jednom kada izađu na reku Rusi više nikad neće preći Dnjepar. Moći će da brane tu obalu sa lokalnim jedinicama teritorijalne odbrane sa možda jednom ozbiljnijom brigadom u rezervi. Oslobodiće bar 7 brigada po nekim mojim informacijama za pojačanja na ostatku fronta među njima i 17. tenkovska brigada koja je jedna od 3 tenkovske brigade koje se bore od početka rata.

 

Misliš da to Ukrajinci ne znaju?

 

Pročitaj ponovo “nije nerealno da Ukrajinci dozvole Rusima da se povuku” i “oslobodiće Rusi bar 7 brigada ako se povuku”. Ovo je ruski Dankirk.

Link to comment
Share on other sites

Videcemo ujtru sta i kako. Rusi fejkuju dil..da se ne blamiraju bas previse.

 

Putlera moramo videti na kolenima pred njegovim narodom..

1 minute ago, K.Dot said:

Još par dana i rat je gotov, napokon, pa da i ovaj topik polako ode u zaborav a vojni analitičari odavde da pronađu neko novo zanimanje.

Kao sto sam napisao..jos im postoji tracak nade..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ObiW said:

 

Misliš da to Ukrajinci ne znaju?

 

Pročitaj ponovo “nije nerealno da Ukrajinci dozvole Rusima da se povuku” i “oslobodiće Rusi bar 7 brigada ako se povuku”. Ovo je ruski Dankirk.

 

Ne razumem šta si hteo da kažeš. Nisam ja rekao da će Rusi osloboditi brigade nego Ukrajinci. Rusi su imali manje jedinica na ovom frontu tako da će manje jedinica osloboditi za ostatak fronta. Po mojim informacijama Rusi su imali 5 brigada i par manjih samostalnih jedinica, moraće i oni 3 brigade da ostave da brane obalu reke što znači da će dobitak za njih biti nekih 10-15k vojnika.

 

Rusi ovde jednostavno nisu imali izbora, Ukrajinci su postepeno povećavali broj jedinica i Rusi bi to ili morali da prate što je nemoguće zbog logistike preko srušenih mostova ili da se povuku. Povlačenje bez dogovora sa Ukrajincima bi bilo sa ogromnim gubicima. 25k ljudi koji se povlače bi bili laka meta za Ukrajinsku aritleriju. Pri tome mi vidimo da je dosta mesta oslobođeno ali nema mnogo video materijala sa uništenim vozilima, zarobljenicima i žrtvama kao što je recimo to bilo kod Limana pre par nedelja.

 

Devil je u pravu da Ukrajinci tuku prelaze na Dnjepru ali video je mračan i ne vidi se ništa osim  eksplozija i ruskog PVO-a. Nemam ja dokaze za ovo što pišem, samo razmišljam na glas. Videćemo kada se završi operacija tek tada će Ukrajinci pustiti sve video materijale koje imaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, K.Dot said:

Još par dana i rat je gotov, napokon, pa da i ovaj topik polako ode u zaborav a vojni analitičari odavde da pronađu neko novo zanimanje.

A u ti ces na zasluzeni odmor od stancanja usiljeni nasmejanih emotikona. 
malo ce mi nedostajati ti dragi gestovi ‘neutralne’ muke. 

8 minutes ago, K.Dot said:

Kod mene već bili, zaključan mi je termostat na 23 celzijusa, sva sreća bio je izuzetno topao dan pa nisam ni palio grejanje. Ja sam u Becu, iz wien energie su dolazili, da ne pomisli neko da se sprdam sa ovom ozbiljnom temom. U prodavnicama je još gore, tamo je zaključano na 19 stepeni. Jedini spas je u ovoj blagoj zimi koja nam stiže.


Idi radi domaci. 

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Venger said:

Ma dil ce biti sto posto, deluje izvesno. Kako god, mislim da je ovo kraj Putinove politicke karijere.

Prerano je jos za bilo kakve pregovore.

Pocece verovatno tek kada Ukrajinci budu pred Krimom i oslobodili Luhansk,

sto znaci tek za nekih godinu dana.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...