Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

@Dragan, baš i nisu neki mimovi. Čomski je veliki protivnik Trampa, a napad Rusije na Ukrajinu je nazvao strašnim zločinom, tako nekako. Čovek sad gleda kako se može do mira, a rekao bih da je u pravu da SAD to miniraju, pročitah i iz nekih ukrajinskih izvora slične komentare pre nekog vremena. 

Link to comment
Share on other sites

Uopšte ne mislim da je Putinova Rusija ekvivalent nacističkoj Nemačkoj niti se ova situacija može porediti sa tadašnjom, mada su i Hića i Putin ludaci.  Elem, alternativa miru je da se rat nastavi dok se čitava Ukrajina ne poruši do temelja s jedne strane, i dok Rusija ne iscrpi svoje resurse do kraja i ne kapitulira zvanično ili ne započne 3. svetski rat bacanjem atomske bombe...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, displejnejm said:

Uopšte ne mislim da je Putinova Rusija ekvivalent nacističkoj Nemačkoj niti se ova situacija može porediti sa tadašnjom, mada su i Hića i Putin ludaci.  Elem, alternativa miru je da se rat nastavi dok se čitava Ukrajina ne poruši do temelja s jedne strane, i dok Rusija ne iscrpi svoje resurse do kraja i ne kapitulira zvanično ili ne započne 3. svetski rat bacanjem atomske bombe...

 

 Nacisticka Nemacka tada "nije bila ekvivalent nacistickoj Nemackoj" jer niko tada, 1942. , nije imao tu pretstavu o njoj koju mi imamo danas. Tek 43. su procureli prvi podaci u pojedinim krugovima koji su govorili o tome sta se desava u logorima. A potpunu sliku nacistickog zla dobili smo tek 1945. kad je vojska oslobodila Nemacku i videla sta se sve i kako odigravalo u logorima. Od 41. do 45. model sveta koji su ljudi imali o Rajhu i celom tom ratu je poprilicno drugaciji od onoga koji mi sada imamo sa svim ovim znanjem. Tako da kad ljudi koji govore Ho Shi Min, Sadam, Milosevic nisu bili kao Hitler zaboravljaju da kad su saveznici krenuli u rat protiv njega Hitler nije bio Hitler.

Edited by boxcube
  • Like 12
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/30/2022 at 5:45 PM, Dzoni_m said:

Posto je otvoreno rekao da je “USA upotrebila nuklerno oruzije da zaustavi WWII, pa je prema tome opravdano”. Koliko da ocekujemo pre nego sto manijak baci prvu? I sta onda? Sve osim apsolutnog raspljivanja celokupnog zapadnog nuklearnog arsenala po Rusiji je kapitulacija civlizacije. 

 

Ako treba da dozvolimo da ovako neko odredjuje sta ce ko i kako da radi i otima, onda bolje lepo da ne postojimo. Vratimo u pecine ono sto je ostalo pa iz pocetka. Da naucimo bolje. 

Ako sam te dobro shvatio, ako Rusija negdje rokne nuklearku, ti si za opciju globalnog nuklearnog rata?

Fejspalmiram do jutra. 😶

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RatzenStadt said:

Jel Elon ima neka proizvodna postrojenja u Nemackoj i ne odgovara mu visoka cena gasa? : D

 

Ja pre mislim da cvika za Starlink, jer ga koriste Ukrajinci i za vojne potrebe tj Rusi mogu da kazu da ga koriste i ako ga ne koriste a sumljam da ga ne koriste. Pa ovim navlacenjem vode na rusku vodenicu gleda da im se uvuce u dupe.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeanMachine said:

 

Ja pre mislim da cvika za Starlink, jer ga koriste Ukrajinci i za vojne potrebe tj Rusi mogu da kazu da ga koriste i ako ga ne koriste a sumljam da ga ne koriste. Pa ovim navlacenjem vode na rusku vodenicu gleda da im se uvuce u dupe.

Nisu male pare ulozene u Starlink i, u sustini, plemenitu ideju da se omoguci globalni pristup internetu.

Zloupotreba istog u vojne svrhe ga cini legitimnom vojnom metom i to je ono cega se Elon Musk pribojava - da ne pocne neko da mu gadja satelite koji su prilicno lake mete zbog geostacionarne orbite.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Biće da Elone Mašče ipak otkriva svoje pravo lice

 

Koje mu je to pravo lice?

 

Cudno je to sve na ovoj temi, cim se spomene mir, sto bi znacilo prestanak destrukcije i prije svega koliko be se sacuvalo samo zivota, kao da se spomenulo nesto najgore sto moze biti.

 

Gledao sam neka videa sa ratista i tu je sve sama ravnica sa uskim pojasem sume pored puta po kojoj se kriju ti nesretni vojnici koje traze dronovi pa se onda po njima saspu granate ili rakete, pa cak i ta suma je sva razvaljena od tih silnih granata i raketa, tako da se vrlo tesko sakriti i sacuvati. Kada ih spazi dron, tu vise nema spasa.

Odugovlacenje sa pregovaranjem donosi samo jos vise poginulih. Da je to uradjeno npr u junu, koliko bi se sacuvalo ljudskih zivota, da ne kazem da je to uradjeno ranije.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

 

Koje mu je to pravo lice?

 

Cudno je to sve na ovoj temi, cim se spomene mir, sto bi znacilo prestanak destrukcije i prije svega koliko be se sacuvalo samo zivota, kao da se spomenulo nesto najgore sto moze biti.

 

Gledao sam neka videa sa ratista i tu je sve sama ravnica sa uskim pojasem sume pored puta po kojoj se kriju ti nesretni vojnici koje traze dronovi pa se onda po njima saspu granate ili rakete, pa cak i ta suma je sva razvaljena od tih silnih granata i raketa, tako da se vrlo tesko sakriti i sacuvati. Kada ih spazi dron, tu vise nema spasa.

Odugovlacenje sa pregovaranjem donosi samo jos vise poginulih. Da je to uradjeno npr u junu, koliko bi se sacuvalo ljudskih zivota, da ne kazem da je to uradjeno ranije.

 

Rjesenje je bilo da se rat zaustavi 23. Februara. Nije uspjelo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kronostime said:

Nisu male pare ulozene u Starlink i, u sustini, plemenitu ideju da se omoguci globalni pristup internetu.

Zloupotreba istog u vojne svrhe ga cini legitimnom vojnom metom i to je ono cega se Elon Musk pribojava - da ne pocne neko da mu gadja satelite koji su prilicno lake mete zbog geostacionarne orbite.

 

Nisu u geostacionarnoj (36.000 km iznad Zemlje) nego u niskoj orbiti na 500-600 km iznad Zemlje.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Starlink

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Amigo said:

Cudno je to sve na ovoj temi, cim se spomene mir, sto bi znacilo prestanak destrukcije i prije svega koliko be se sacuvalo samo zivota, kao da se spomenulo nesto najgore sto moze biti.

 

Ja imam jedan dobar plan za mir.

 

 

Rusi treba da povuku svoju vojsku iz Ukrajine !

 

 

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Amigo said:

Čudno je to sve na ovoj temi, cim se spomene mir, sto bi znacilo prestanak destrukcije i prije svega koliko be se sacuvalo samo zivota, kao da se spomenulo nesto najgore sto moze biti.

Pa takve zamerke treba uputiti putleru, jer on je taj koji vraća svet nazad i umesto da i oni tamo prave one brze vozove kao Kinezi, on kenja o Hirosimi, Drezdenu, Hamburgu itd i hoce da ruši svetski poredak. Plus je nasilnik, pa ako mu opet popuste, takvi onda to shvate kao znak da nastave sa nasilnickim ponasanjem. Mask kao bivsa meta  nasilnika u skoli bi to trebalo da zna, kao sto zna. Bice da su mu motivi ipak ovo drugo.

6 minutes ago, Dragan said:

Ja imam jedan dobar plan za mir.

 

 

Rusi treba da povuku svoju vojsku iz Ukrajine !

 

 

I da prestanu da rovare na drugim mestima u Evropi, kao sto je ovo ovde. To sto je neko budala ne znaci da je u redu iskoriscavati ga. Eto, neka pokaze putler prvi dobru volju tako sto ce otkazati sve zlocinacke operacije kojima rovari po Evropi, pa onda da se vidi za te pregovore.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 Eto, neka pokaze putler prvi dobru volju tako sto ce otkazati sve zlocinacke operacije

 

 

Zato i nema normalne savetnike, jer kako bi sprovodio svoju pravu volju sa recimo savetnikom kao sto si ti

 

Ne, kod pukija kad si, samo imas potrebu za poslusnoscu...a drugaciji padaju sa balkona

 

Evo na primer savetovali Sojguoa da puca sebi u glavu zbog neuspeha ruske vojske u Ukrajini...cekamo da li ce da poslusa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zelenski pozvao NATO da onesposobi ruski nuklearni arsenal.

 

Quote

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski smatra da „NATO treba da onemogući Rusiju da upotrebi nuklearno oružje“.

"Preemptivni udari su potrebni kako bi znali šta ih čeka ako upotrebe nuklearno oružje. Ne obrnuto, da se čekaju nuklearni udari Rusije i da se onda kaže: 'o, uradili ste to, evo vam onda ovo'", rekao je on u četvrtak, govoreći putem video veze u australijskom analitičkom centru "Institut Lovi".

NATO, rekao je Zelenski, "treba da preispita način na koji koristi svoj pritisak".

https://ru.interfax.com.ua/news/general/863548.html

 

Edited by erwin
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa takve zamerke treba uputiti putleru, jer on je taj koji vraća svet nazad i umesto da i oni tamo prave one brze vozove kao Kinezi, on kenja o Hirosimi, Drezdenu, Hamburgu itd i hoce da ruši svetski poredak. Plus je nasilnik, pa ako mu opet popuste, takvi onda to shvate kao znak da nastave sa nasilnickim ponasanjem. Mask kao bivsa meta  nasilnika u skoli bi to trebalo da zna, kao sto zna. Bice da su mu motivi ipak ovo drugo.

 

Koji su to Maskovi motivi? Nije mi jasno sta hoces sa tim da kazes?

Jako te je tesko citati, jer se stalno vrtis u nekom da kazem pausalnom krugu.

 

23 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

I da prestanu da rovare na drugim mestima u Evropi, kao sto je ovo ovde. 

 

Naravno, i to ne samo Rusi, nego svi trebaju da prestane da rovare po drugim drzavama. To se potpuno slazem.

 

7 minutes ago, erwin said:

Zelenski pozvao NATO da onesposobi ruski nuklearni arsenal.

 

Ne vjerujem da je ovo tacno, nije niko toliko lud.

Link to comment
Share on other sites

Dve lose vesti.

1. OPEC+ ce od 1.10. smanjiti dnevnu proizvodnju za 2 miliona barela.

To ce povecati cenu benzina i omoguciti zlom gnomu nove prihode.

Biden gleda da ih urazumi, jer tako na duze staze pucaju sebi u nogu.

OPEC+ agrees deep oil production cuts, Biden calls it shortsighted

 

2. Ukrajinska logistika ima velikih problema - da obezbedi dovoljno ukrajinskih zastava za oslobodjena mesta.

 

PS

Bar je cena gasa pala, a skladista u EU su na 90% !

 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dve lose vesti.
1. OPEC+ ce od 1.10. smanjiti dnevnu proizvodnju za 2 miliona barela.
To ce povecati cenu benzina i omoguciti zlom gnomu nove prihode.
Biden gleda da ih urazumi, jer tako na duze staze pucaju sebi u nogu.
OPEC+ agrees deep oil production cuts, Biden calls it shortsighted
 
2. Ukrajinska logistika ima velikih problema - da obezbedi dovoljno ukrajinskih zastava za oslobodjena mesta.
 
PS
Bar je cena gasa pala, a skladista u EU su na 90% !
 
 
 
opec+ već ionako ne uspeva da popuni kvote jer je tražnja u padu a recesija iza ugla i tražnja će samo da pada a to u suštini znači i priličan pad cena. Pokušavaju da stabilozuji cenu ali očekujem da za nekoliko meseci se cena strmoglavi. Ne zato što je to dobro nego zato što ekonomije usporavaju.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...