Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

1 minute ago, erwin said:

 

Šta tačno pokušavaš ovde da osporiš?

 

Lepo na skrinšotu stoji WSJ, a na snimku Пул первого (Lukašenkov propagandni Telegram kanal).

 

https://www.wsj.com/articles/guided-u-s-rockets-could-double-ukraines-strike-range-11653989401

 

https://t.me/pul_1/5640

Najjaca verzija tog oruzja nece doci u Ukrajinu, a i to sto dodje ce biti sprzeno termobaricnim raketama iz VBR sistema i za sta ce se dalje kukati?

Nece USA i saveznici dati ono sto im je najbolje u arsenalu (jbg. velika je mogucnost da padne u ruske ruke i ne bude vise sofisticirano), a politicari ce uvek dati 

deklarativnu i neobavezujucu podrsku Zelenskom.

Sto se EU tice - rogovi u vreci, tj. vodje najjacih ekonomija u istoj ce gledati prvenstveno interese svojih ekonomija, pa tek onda ukrajinske.

Sto se njih tice - pecunia non olet!

Zato je bolje da se ovaj ludi rat zaustavi sto pre pregovorima. Niko nece biti zadovoljan rezultatima istih, ali bi se bar zaustavilo dalje razaranje i ljudske zrtve.

Na kraju nece biti ni bitno ko je u pravu - ostace razorena zemlja sa mnogo vise problema nego na pocetku rata.

Navijaci sa strane ce vec naci neki novi sukob da se svrstaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Putin ne misli da dostavljanje oružja nema efekta, eto on još od februara dobronamerno pokušava da tenkovima i artiljerijom stabilizuje Ukrajinu Novorusiju ili štagod, a mrski Zapad mu ne da.

 

Quote

Telephone conversation with President of France Emmanuel Macron and Federal Chancellor of Germany Olaf Scholz

(...)

The President of Russia was critical of the continued dangerous practice of pumping Ukraine with Western weapons, cautioning against the risks of the country’s further destabilisation and aggravation of the humanitarian crisis.

http://en.kremlin.ru/events/president/news/68523

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Quote

Medvedev on sanctions against Russia:

“They hate us all! These decisions are based on hatred for Russia - for Russians, for all its inhabitants. Hate our culture. Hence the cancellation of Tolstoy, Chekhov, Tchaikovsky and Shostakovich. Hatred for our religion. Hence the desire to defeat the ROC.”

 

https://twitter.com/GazetaRu/status/1531563897945194497

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

 

41 minutes ago, Amigo said:

Evo kako ovaj rat :capone_2: vide Amerikanci :capone:, za ove koji ne znaju engleski, neka neko preprica.

 

 

Mislis kako ovaj rat vide DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka?

Hajde da brojimo - evo ja za pocetak dodajem sve kongresmene (368)  i senatore (86)  koji su glasali za pomoc Ukrajini u oruzju - oni ocito misle drugacije.

Edited by ters
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, erwin said:

 

Šta tačno pokušavaš ovde da osporiš?

 

Lepo na skrinšotu stoji WSJ, a na snimku Пул первого (Lukašenkov propagandni Telegram kanal).

 

https://www.wsj.com/articles/guided-u-s-rockets-could-double-ukraines-strike-range-11653989401

 

https://t.me/pul_1/5640

 

 

.

 

Evo ja cu da probam ako ne zameras...

 

 

Prvi twit me slabo interesuje, mada bi imao sta da kazem na tu temu...drugi twit je tacno ono sto sto cini Truhu smecem, komentar na video koji i ti linkujes je smece, totalno odvaljeno od smisla onog sto je batka govorio..Batka govori o uticaju zapada a Truha ... o tome sto njima izgleda dobro da pusti dalje...da si se potrudio do kraja dobio bi ceo govor i sasvim drugaciji smisao...

Vec sam ti ranije rekao, ne znam da li na ovom forumu ili drugom, radis dobru stvar ali sa informacijama iz Rusije ti slabo ide...razlog je prost, svi bezocno lazu...lazu rezimski mediji, lazu ovi sa zapada koji ih prenose, ako ne lazu onda biraju to sto odgovora njihovom narativu...kad bi uzimao isecke zapadnih medija , sto drzavni mediji u Rusiji rade, dobio bi istu takvu sliku u ogledalu...

a lazu i opozicioni mediji, ciji los rad jeste jedna od posledica popularnosti ovog na vlasti...primer za to su plate koji si ostavio nekoliko stranica iza...

 

edit...Informacije iz Rusije je tesko dobiti...twiter nikad nije bio popularan...You Tube " skinuo" 70000 videa...ukinuo 9000 kanala...vecinom ruskih, po sopstvenom priznanju...

 

.

 

 

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

Izbeglica iz Ukrajine trenutno u Engleskoj prepoznala svoj bojler i druge stvari iz domaćinstva na fotografiji ruskog tenka snimljenog blizu njene kuće u Popasni, gradiću u Luganskoj oblasti koji su u prvoj polovini maja zauzeli Rusi.
 

 

 

1rXWPxL.jpg

 

Izvor Rojtersove slike: https://www.scmp.com/news/world/russia-central-asia/article/3179519/ukraine-troops-may-retreat-eastern-region-russia

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ters said:

Mislis kako ovaj rat vide DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka?

Hajde da brojimo - evo ja za pocetak dodajem sve kongresmene (368)  i senatore (86)  koji su glasali za pomoc Ukrajini u oruzju - oni ocito misle drugacije.

 

Evo mog zeme da me po obicaju ispravi. :classic_biggrin:

Ovako misle samo DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka plus trn u oku Tucker :roflmao:, svih ostalih 350 miliona Amerikanaca misli isto kao njihovi politicari. :capone:

Nema veze sta kazu, da li je to tako ili nije, nego ne misle kao Biden, a ni kao ekipica sa ovog topika i to je dovoljno da se diskredituju kao relevantni. Posteno.

Link to comment
Share on other sites

Ne moraju da se diskredituju, nego je to sto pricaju u praksi potpuno beznacajno. Garantovano ima isto toliko tih kanala gde neki drugi suprotno govore, pa? Dok nisu kod ovih koji bi da putleru popustaju  kljucevi od hangara ili sta su vec  gde se drze "tenkovske divizije", sto reko Staljin, neka pricaju sta hoce, to je potpuno nebitno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Valensija said:

Hm, je li toliko tesko priznati gresku i izviniti se?

Ne valja ti rabota. Lazi i podmetanja nikome dobro donijeli nisu. Nazalost, ocigledno si negdje tu lekciju preskocio.

Ubuduce me preskoci sa ovakvim stvarima…. Nemoj da opet moram da te crvenim pred drugarima.

 

 

 

 

 

Nema ovde podmetanja, to ne radim niti udaram report. Da budem iskren nemam pojma sta si ovde napisao, nadam se da ti znas.

2 hours ago, Kronostime said:

Izvor vesti Tryxa News sa Twittera.

🤣

 

Vidis da su kropovali sliku od Bajdena i pustili govor Lukasenka, valjda znas neku rec ruskog druze mrgode 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, erwin said:

 

Putinov najomiljeniji Amerikanac, bukvalno imaju direktivu da ga prenose skoro svakog dana na ruskoj TV.

 

 

 

RollingStone je inace ugledan politicki magazin :classic_laugh:

Pazi sad, Fox News je najgledanija informativna televizija u Americi.

Dakle ako nemas nista da ponudis u smislu Tucker je rekao to, ali to nije tacno, onda ne znam cemu ovo sluzi, osim u sirenje neke propagande.

Ovakvo razmisljanje nekoga ko sebe smatra pro-americkim je totalno nakaradno.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Amigo said:

 

Evo mog zeme da me po obicaju ispravi. :classic_biggrin:

 

 Sta ces, moram ispraviti nepravilnosti.

 

35 minutes ago, Amigo said:

Ovako misle samo DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka plus trn u oku Tucker :roflmao:, svih ostalih 350 miliona Amerikanaca misli isto kao njihovi politicari. :capone:

Nema veze sta kazu, da li je to tako ili nije, nego ne misle kao Biden, a ni kao ekipica sa ovog topika i to je dovoljno da se diskredituju kao relevantni. Posteno.

 

Nigdje nisam rekao da tako razmisljaju SAMO dva Amerikanca i jedna Amerikanka - nego da se na pomenutom  prilogu vidi kako razmisljaju DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka. 

 

Niti sam bilo gdje pomenuo da 350 miliona Amerkianaca misli kao i njihovi politicari, nego vrlo precizno naveo broj onih koji sigurno ne misle kao ovo troje na videu: 368 kongresmena i 86 senatora.

 

Sto se tice relevantnosti - ovo troje koje si postavio su svakako manje relevantni (proporcionalno velicini trzista) nego recimo Balkan Info youtube kanal.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Samo nemojte da pokusavate da diskreditujete izvore koji se kace a onda kacite telegrame, jucub i ostale relevantne influensere. Sami sebe gasite. Znaci ako izvor nije u redu/receno nije u redu, probajte i svojim recima da to opovrgnete, ovako samo dokazujete da je savrseno u redu. Evo licno ja, a verujem i 90% ostatka topika, kad vidim da se okaci Taker Karlson ili neki ruski propagandni kanal da opovrgne prethodnu vest, ne moram ni da citam/slusam do kraja, onda znam da je tacna. Tako da kad bolje razmislim nastavite, stedite mi vreme.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

.

 

Smenjena ombudsman za ljudska prava Ukrajine...

 

 

"...Neshvatljiva koncentracija medijskog rada ombudsmana na brojne detalje „neprirodnih seksualnih zločina” i „silovanja dece” na okupiranim teritorijama, koje ona nije mogla da potkrepi dokazima, samo je nanela štetu i odvratila svetske medije od stvarnih potreba Ukrajine..."

 

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5441927505893878&set=a.1234733466613324

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ruski vojnici se više ni najmanje ne trude da ih ne uslikaju dok kradu okolo. Ranije su kružili oni snimci iz ureda kurirske službe u Belorusiji kad su slali kućama paketčine s kradenim stvarima pa su dokoni OSINT-ovci identifikovali koji vojnici su u pitanju i pakete kolike kilaže su slali, ovo sad je očigledan raspašoj.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, ters said:

Nigdje nisam rekao da tako razmisljaju SAMO dva Amerikanca i jedna Amerikanka - nego da se na pomenutom  prilogu vidi kako razmisljaju DVA Amerikanca i JEDNA Amerikanka. 

 

Pa tako se sve moze tumaciti. Nema veze ko sta kaze i da li to sto je receno ima smisla, da li je tacno itd. nego ja znam bolje :classic_biggrin:

 

41 minutes ago, McLeod said:

kad vidim da se okaci Taker Karlson ili neki ruski propagandni kanal

 

Kakvo je ovo samo poredjenje, najgledaniji informativni program u SAD i ruski propagandni kanal :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, erwin said:

Ruski vojnici se više ni najmanje ne trude da ih ne uslikaju dok kradu okolo. Ranije su kružili oni snimci iz ureda kurirske službe u Belorusiji kad su slali kućama paketčine s kradenim stvarima pa su dokoni OSINT-ovci identifikovali koji vojnici su u pitanju i pakete kolike kilaže su slali, ovo sad je očigledan raspašoj.

Ipak nije to bezopasno. Uzmimo na pr. mobilne telefone.

 

Ovo bi bilo jako dobro.

 

OPEC Weighs Suspending Russia From Oil-Production Deal

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2022 at 7:05 PM, MeanMachine said:

@HAMMER

 

 

Japan i Nemacka su bile izuzetno jake drzave pre DSR, dakle imali su itekako bitnu bazu za razvoj posle rata, a kinta je stigla iz Amerike, bez kinte tesko da bi tek tako se obnovili.

 

Sto se tice J.Koreje, pa njen razvoj nije krenuo kad je prihvatila americke vrednosti vec suprotno kad im se desila vojna diktatura! Prakticno su uklinuli demokratiju i slobode. Samo za razliku od brace sa severa general Park je bio pravi patriota a ne egomanijak ko Kim 1. 

 

 

Sto se tice Afganistana, nisu Talibani imali ogromnu podrsku u narodu vec su lepo kineskim parama kupili lokalne poglavice. Seti se da su bili u Kini pre nego sto su krenuli u "ofanzivu".

 

Doduse Ameri su avganistansku vojsku opremili da ih Talibani opusteno pregaze. Ovo su im bili avioni i papreno naplaceni od Amerike:

1000w_q95.jpg

 

Poredjenja radi SSSR je Afganistanu isporucio preko 100 MiG-17 i oko 50 IL-28 koji se pokazao izuzetno u tom ratu:

 

IyUjxFM.jpeg   

 

To je ko da su Ameri npr Afganistanu isproucili A-10 u ogromnom broju a ne preskupe propelerce koji nisu cak nista spec ni za 1940te! 

 

Pa ne cudi da posle ulozenih 80 milijardi u vojsku Afganistan onako pukne.

 

 

 

je, japan i nemacka su realno bile najace ekonomije tog doba ali ih je WWII ostavio opustosene, razrusene, osramocene, upisane, osakacene. nemacka sama nije bila u stanju da se prehrani a kamoli obnovi industrijsku proizvodnju iz '39e. japan je prosao jos gore prezivljavajuci kataklizmu nezamislivih razmera. obe zemlje su dobro prostudirale lekcije iz WWII i prihvatile ruku sa americke strane sto im se mnogostruko isplatilo. sta reci za juznu koreju gde je prva industrijska proizvodnja zabelezena u kasnim 30im godinama 20og veka. mislim da je i indija bila u boljem stanju pre dolaska engleza. nipodastavati americki uticaj u ovim drzavama je neumesan. 

sa druge strane imamo avganistan. drustvo koje je veoma inertno i konzervativno. nije u celosti spremno na promene i svoj put i organizaciju drzave jednostavno vide drugacije. prosto mi je zvucalo neverovatno da su njihove starije generacije koje sada imaju 60+ godina mnogo emancipovanije i otvorenije nego mladji sto objasnjavaju cinjenicom da im je serijat nametnut i da je uvezen iz okolnih kalifata i da se ocigledno dobro primio.

sto se oruzja tice avganistanska vojska je bila sasvim dobro naoruzana ali ocigledno nevoljna da se suprotstavi talibanima koji nije da su dosli sa svemirskim brodovima sa fotonskim torpedima vec bukvalno u papucama. ako im nije bilo u interesu da sacuvaju gradjansko drustvo i drzavu ocigledno da nisu jos spremni za taj korak. mozda nekad u buducnosti...

On 5/20/2022 at 7:06 PM, sasa965 said:

Ajde da ne idemo dalje od 1990 jer Svetski ratovi su bili davno , okolnosti drugačije . Nije za poređenje.

Ukrajinska vojska je nabolje NATO trenirana vojska , uz to i vojska koja ima najviše pravog , borbenog iskustva. Ima svu podršku satelitskog i radarskog nadzora od Američke vojske .Ima motivisane vojnike spremne da se bore .Jedino što fali je NATO oružje i sistemi.Tako da je ovo polovično NATO(Amerika)rat sa Rusijom.

A pretpostavka da bi Američka vojska nez napora savladala Rusku vojsku je pretpostavka.Ta vojska nije u novije vreme testirana protiv relativno slično opremljenog protivnika.Talibani u sandalama sa kalašnjikovima nisu baš protivnik za respekt.Za Američku vojsku bi sukob sa Rusijom bio veliki rizik a  mala dobit. Nećemo gledati . Na svu sreću.

 

Afganistan je bio veš mašina za pranje para i šišanje poreskih obveznika.

nije ova pretpostavka ni delimicno tacna sem da ukrajina ima kakvog takvog ratnog iskustva sa zastarelim oruzjem. tu pre svega mogu da se svrstaju pesadijske jedinice i tu je kraj upotrebljivosti ukrajinske vojske. tenkovi zastareli, artiljerija (ako je uopste ima) zastarela, PVO zastareo, avijacija zastarela, mornarica nepostojeca. eto vidimo kako ta super utrenirana vojska ne uspeva da zadrzi borbene linije pod dejstvom artiljerije. 

u hipotetickom ratu rusi nemaju vazdusnu superiornost sto za sobom vuce gomilu problema, tenkovi postaju neupotrebljivi, frontovski nacin ratovanja takodje, artiljerija takodje, linije snabdevanja u haosu. bili bi svedeni na neki partizansko - gerilski rat protiv daleko brojnijeg i bolje naoruzanog protivnika. mogli bi dronovima da pokusaju da nanesu neku stetu ali americke falange (CIWS) mi deluju kao prejeben sistem odvracanja. apsolutno ne vidim nacin na koji bi rusi mogli da pariraju ne natou vec amerima solo. da ne pominjem kolicinu raketa srednjeg i dugog dometa koje jedni i drugi poseduju. cenim da je odnos 1 : 100 za amere bas onako skromna pretpostavka.

 

@Mean_Machine

iglavni motiv je novac i samo novac. ogromne pare su dobijali. recimo stranci (tu smo i mi) su placeni 4k $ a za isti posao je amer dobijao 6+k $. na stranu cinjenica da nisi mogao da potrosis tipa 200$ mesecno. sve se desava u bazi. imas smestaj, vrhunsku klopu i status americke ekstrateritorije. sve sto narucis sa recimo ibeja i amazona stize bez postarine i takse vojnim avionom. ma ko moze da zivi taj zivot moze dobre pare da uzme. ja sam izdrzao 3 meseca i zapalio. vratio se nazad u moj raj na zemlji :classic_biggrin:

 

On 5/22/2022 at 5:12 PM, sasa965 said:

Imamo  malo realnih informacija na raspolaganju za takvu procenu.

Tako da ja i ne pokušavam da razaberem šta je dobra a šta loša odluka.

Jedino je sigurno da je rat započeo.

Kakva crna meka moć. Kada sirotinji mahneš,,švedski socijalizam"ispred nosa , prijem u EU , tu odbrane nema.Amerika je maestralni igrač na polju propagande. To dokazuje od početka prošlog veka, iznova i iznova.

 

Crnomorska obala do Odese , luke pod Ruskom kontrolom.Ukrajinska vojska poražena a najbolje jedinice desetkovane.Ukrajinska vojna industrija uništena.

Ovi tetovirani Azovci osuđeni.To bi za domaću publiku bilo sasvim dovoljno.

 

Samo što Rusija nije toliko bitna, mnogo važnije je kako će Evropa pregrmeti ovaj rat.Koliko duboko je Evropska ekonomija oštećena jer sa ekonomskom krizom će isplivati sve nesuglasice koje su gurane pod tepih i zatrpavane parama.Hoće li sama unija preživeti?Ionako već nekoliko godina idu priče o podeli na bogati sever i siromašni jug

 

Sledeći bi bili Poljaci.U slučaju da ih zasvrbe prsti da vrate Galiciju pod svoju kontrolu eto nama Vijetnama u Evropi.Poljaci protiv Banderaša.Krv do kolena.

 

Na kraju Amerika.Gde je njima izlazna strategija.Sve što su radili u Ukrajini do februara ove godine je bilo za visoku ocenu.Odvojili su Ukrajinu od Rusije odsekli Nemačku od jeftinih sirovina dobili opravdanje za svaku glupost koju naprave (Putin je kriv).Ostaje samo da dobiju rat. E tu ide traljavo..Tehnički , bez Američke čizme na Ukrajinskoj zemlji rat je izgubljen.Pošto idu izbori za Kongres i Senat ulazak u kopnenu intervenciju ne dolazi u obzir.Preveliki je rizik.

Američkoj PR mašini pomaže što je rat ušao u dosadnu fazu.Rusi su posle besmislenih gubitaka na početku rata promenili taktiku i počeli da melju Ukrajinsku vojsku artiljerijom.A to nije ni malo interesantno , nema događaja za velike naslove.

Možda bi izlaz bila neka nova epidemija . Ko zna ? Kako rešiti problem ? Napravi veći !

 

 

 

 

 

Grešiš sinak.

Šta ja mislim je potpuno nevažno. Važno je šta misli Rusija.Ona je naoružana i voljna da ratuje .

Ja sam pušku uvek mrzeo.

dajes rusiji preveliki znacaj a cinjenica je da primenjuju taktiku sprzene zemlje i da bukvalno ne mogu da nadju nikog ko ce sa njima da pregovara. ta pretnja nuklearnim oruzjem im drzi nos iznad vode ali ni to nece vecno da traje. ja sam ubedjen da je ovo ludilo nateralno neke pametne ljude da rade na neutralizaciji ruskog nuklearnog potencijala sto bi u nekom konacnom zbiru bila kosmicka pravda. ko se maca lati ide pod mac.

 

On 5/23/2022 at 4:59 PM, urosg3 said:

Znam ja šta je kontinentalna klima, znam i šta je Sibir, ali ovo da je kraj Maja meseca malo su debelo obučeni 🙂

cudni su putevi gospodnji. evo kraj maja ja i dalje u jakni, bez kape a slicna geografska sirina.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Amigo said:

 

Pa tako se sve moze tumaciti. Nema veze ko sta kaze i da li to sto je receno ima smisla, da li je tacno itd. nego ja znam bolje :classic_biggrin:

 Opet dodajes - nigdje ne pomenuh da znam bolje ili gore, niti sam stavio bilo kakav sud o onome sto je receno.

Samo pomenuo da  je to stav DVA AMERIKANCA i JEDNE AMERIKANKE, a ne "Amerikanaca" koji imaju razlicita misljenja o raznim stvarima, ali koji vecinski svoja misljenja o unutrasnjoj i vanjskoj politici izrazavaju kroz svoje izabrane zastupnike koji su o Ukrajini rekli sta su rekli paketom od $40 milijardi. 

Edited by ters
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, erwin said:

Ruski vojnici se više ni najmanje ne trude da ih ne uslikaju dok kradu okolo. Ranije su kružili oni snimci iz ureda kurirske službe u Belorusiji kad su slali kućama paketčine s kradenim stvarima pa su dokoni OSINT-ovci identifikovali koji vojnici su u pitanju i pakete kolike kilaže su slali, ovo sad je očigledan raspašoj.

Tu vrstu ponašanja su praktikovali pre svih pripadnici Vojske Republike Srpske, i SVK, a i što ne reći pripadnici JNA pre svega iz Novosadskog korpusa. Ko nije bio svedok događaja izgleda mu čudno što jbt razvlače veš mašine...
A istina je surova u stvari, iz kuće odakle je izneo veš mašinu ljudi su već pobegli i sa sobom poneli najvrednije što su imali, novac, nakit... A bratu Rusu i Srbinu ostala veš mašina.

Vojska kojoj je stalo do veš mašine ne može dobro da prođe u bilo kakvom sukobu. Provereno sa VRS, SVK, JNA.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...