Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Zapravo nisu svi Ukrajinci losi, samo nekih 2 miliona.

Potvrdjeno na ruskoj TV (konkretno od 2-og minuta).

 

 

 

 

Posto je po izjavama rusofila i neutralaca NATO opasno pretio da ugrozi Rusiju (i zato je zli gnom morao napasti Ukrajinu), pitanje -

zasto NATO ne iskoristi priliku sada,

kada je dobar deo ruskih vojnih snaga vezan u Ukrajini, sa mnogo poginulih, ranjenih, zarobljenih i dosta tehnike unisteno,

da napadne Rusiju ? Bolji trenutak ne mogu imati.

Slicno pitanje - zasto NATO nije napao Rusiju pre 24.2.2022., kako bi to najbolje izveo, kojim snagama, gde i koji bi mu bio krajnji vojni cilj ?

Edited by Dragan
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klotzen said:

Hahahaha, baš si me nasmejao sa tim zavrtanjem.

Proguglaj malo tekstove  u poslednjih nekoliko dana . Menja li se priča oko rata u Ukrajini?

Zapad = Evropa ili Zapad = USA ?

30 minutes ago, Klotzen said:

Hahahaha, baš si me nasmejao sa tim zavrtanjem.

Pusti smejanje , nije đžabe Kisinđžer izvučen iz naftalina da priča o ratu.

 

8 hours ago, Maharaja said:

odgovori mu se na 65,

Nemoj da si lenj , skupi te ,,odgovore" u jedan post.

Nije toliko teško.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sasa965 said:

Proguglaj malo tekstove  u poslednjih nekoliko dana . Menja li se priča oko rata u Ukrajini?

Zapad = Evropa ili Zapad = USA ?

Pusti smejanje , nije đžabe Kisinđžer izvučen iz naftalina da priča o ratu.

 

Nemoj da si lenj , skupi te ,,odgovore" u jedan post.

Nije toliko teško.

 

1. Nema ja šta da guglam, očekujem od tebe da nam napišeš šta se sve promenilo.

2. Isto pitanje i za tebe u vezi tvoje zadnje konstatacije ?

3. Znači i ti smatraš kao i Kisindžer da je poraz Rusije u ovom ratu moguć ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Moraš da pratiš temu da bi to znao. Taj proces je započeo od "Trampovog rata sa Kinom", dobio dodatni zamah sa Koronom a i danas je aktuelan. Evo dva teksta :

 

https://www.livemint.com/news/india/will-india-scoop-up-more-investments-at-the-expense-of-china-in-the-new-year-11641180733027.html

https://www.businesstoday.in/latest/corporate/story/another-blow-to-china-24-companies-to-shift-production-units-to-india-270300-2020-08-17

 

Proguglaj malo, ima milion tekstova na tu temu unazad par godina.

 

Zapad = proguglaj

 

Hahahaha, baš si me nasmejao sa tim zavrtanjem. To bi bilo političko samoubistvo za sve političare na zapadu. Samo mi nije jasno na koji zapad misliš jer me u istom ovom postu pitaš šta je "zapad" ?

 

Nije te pitao ŠTA je Zapad, nego na koji deo Zapada tačno misliš, EU ili USA i to je konkretno tako i napisano, tako da je ovo sa guglanjem potpuno bespotrebno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dragan said:

Posto je po izjavama rusofila i neutralaca NATO opasno pretio da ugrozi Rusiju (i zato je zli gnom morao napasti Ukrajinu), pitanje -

zasto NATO ne iskoristi priliku sada,

Kako zašto, pa jebali bi ih Rusi sa sva tri SU 57 i svih 12 Armata 

 

Ovdje treba da ide onaj let it burn gif, ali su nam na poslu sve pozabranjivali otkako se zaratilo 😒

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Gledam juče na francuskim vestima da sve više Francuza prelazi na bioetanol kao gorivo za vozila. Koliko sam iz kratkog izveštaja i prevoda supruge shvatio prerada vozila je relativno mali i jeftin poduhvat a cena bioetanola na pumpama je znatno jeftinija od klasičnih goriva. 

 

Ionako treba da prestanemo da trujemo svet fosilnim gorivima a nuskorist je da se smanjuje zavisnost od Rujkana i Arapa. Oni Francuzi, koji su već prešli na bioetanol, su oduševljeni uštedama koje ostvaruju. 

 

@Beonegro, đenerale, kakav je tvoj utisak na licu mesta?  Jel bioetanol stvarno već toliko etabliran na francuskim pumpama? Kod nas ovde gomila članaka da je to gorivo budućnosti, ali kakvi smo, jedva se nađe u manjim (i skupim) pakovanjima za kamine. 

 

Zvuči kao dobro rešenje da se srednjeročno civilizovan svet skine sa ruske i arapske sise, i da se Rusi ostave bez dela prihoda, te da dobijemo sustainable biološko gorivo iz kukuruza po znatno povoljnijoj ceni od fosilnog goriva, kojim se trujemo. Jednim udarcem rešimo nekoliko zumzara.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Gledam juče na francuskim vestima da sve više Francuza prelazi na bioetanol kao gorivo za vozila. Koliko sam iz kratkog izveštaja i prevoda supruge shvatio prerada vozila je relativno mali i jeftin poduhvat a cena bioetanola na pumpama je znatno jeftinija od klasičnih goriva. 

 

Ionako treba da prestanemo da trujemo svet fosilnim gorivima a nuskorist je da se smanjuje zavisnost od Rujkana i Arapa. Oni Francuzi, koji su već prešli na bioetanol, su oduševljeni uštedama koje ostvaruju. 

 

@Beonegro, đenerale, kakav je tvoj utisak na licu mesta?  Jel bioetanol stvarno već toliko etabliran na francuskim pumpama? Kod nas ovde gomila članaka da je to gorivo budućnosti, ali kakvi smo, jedva se nađe u manjim (i skupim) pakovanjima za kamine. 

 

Zvuči kao dobro rešenje da se srednjeročno civilizovan svet skine sa ruske i arapske sise, i da se Rusi ostave bez dela prihoda, te da dobijemo sustainable biološko gorivo iz kukuruza po znatno povoljnijoj ceni od fosilnog goriva, kojim se trujemo. Jednim udarcem rešimo nekoliko zumzara.

Mozda ti ovo pomogne

https://autorepublika.com/2020/08/12/superetanol-kao-spas-za-benzinske-motore/

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Akiro said:

Gledam juče na francuskim vestima da sve više Francuza prelazi na bioetanol kao gorivo za vozila. Koliko sam iz kratkog izveštaja i prevoda supruge shvatio prerada vozila je relativno mali i jeftin poduhvat a cena bioetanola na pumpama je znatno jeftinija od klasičnih goriva. 

 

Ionako treba da prestanemo da trujemo svet fosilnim gorivima a nuskorist je da se smanjuje zavisnost od Rujkana i Arapa. Oni Francuzi, koji su već prešli na bioetanol, su oduševljeni uštedama koje ostvaruju. 

 

@Beonegro, đenerale, kakav je tvoj utisak na licu mesta?  Jel bioetanol stvarno već toliko etabliran na francuskim pumpama? Kod nas ovde gomila članaka da je to gorivo budućnosti, ali kakvi smo, jedva se nađe u manjim (i skupim) pakovanjima za kamine. 

 

Zvuči kao dobro rešenje da se srednjeročno civilizovan svet skine sa ruske i arapske sise, i da se Rusi ostave bez dela prihoda, te da dobijemo sustainable biološko gorivo iz kukuruza po znatno povoljnijoj ceni od fosilnog goriva, kojim se trujemo. Jednim udarcem rešimo nekoliko zumzara.

 

Bioetanol se takodje dosta koristi u Brazilu, ali svako kilo kukuruza iskorisceno za bioetanol je kilo kukuruza manje za nekog gladnog. Gadna dilema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

Kako zašto, pa jebali bi ih Rusi sa sva tri SU 57 i svih 12 Armata 

 

Ovdje treba da ide onaj let it burn gif, ali su nam na poslu sve pozabranjivali otkako se zaratilo 😒

Glasine, glasine... Odakle 12 Armata? Valjda 3?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

 

Bioetanol se takodje dosta koristi u Brazilu, ali svako kilo kukuruza iskorisceno za bioetanol je kilo kukuruza manje za nekog gladnog. Gadna dilema. 

 

Kukuruz mozes na ledini da gajis i odgovara mu prilicno sirok raspon temperature, tako da mislim da to nije neki problem.

 

Sto se tice samog bioetanola cuo sam odavno, ne znam dovoljno o isplativosti i efikasnosti da bih ista tvrdio, ali podrzavam sve sto nas sklanja sa fosilnih goriva.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AgroLaki said:

 

Bioetanol se takodje dosta koristi u Brazilu, ali svako kilo kukuruza iskorisceno za bioetanol je kilo kukuruza manje za nekog gladnog. Gadna dilema. 

Ovde bi bio problem sto bi etanol pravili od sljive, pa bi bilo: pola pije - pola autu daje. :s_d:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Akiro said:

Jel bioetanol stvarno već toliko etabliran na francuskim pumpama?

Jeste, E85 toče na otprilike četvrtini od 11000 pumpi u Francuskoj. 

Nije samo u bioetanolu stvar, među novoregistrovanim vozilima auta na struju su od početka ove godine skoro stigla dizelaše (13% vs. 14%) i ta proporcija bi bila i veća kada bi ponuda električnih vozila bila veća, ovako ljudi još kupuju auta sa motorima na unutrašnje sagorijevanje jer neće da čekaju isporuku električnih vozila.

 

 

 

 

 

12 minutes ago, urosg3 said:

Glasine, glasine... Odakle 12 Armata? Valjda 3?

3 combat ready i 17 non-combat ready 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Zapravo nisu svi Ukrajinci losi, samo nekih 2 miliona.

Potvrdjeno na ruskoj TV (konkretno od 2-og minuta).

 

 

 

 

Posto je po izjavama rusofila i neutralaca NATO opasno pretio da ugrozi Rusiju (i zato je zli gnom morao napasti Ukrajinu), pitanje -

zasto NATO ne iskoristi priliku sada,

 

Khmm, nisam ni sanjala koliko do juceprekjuce da cu ovo da izjavim - ali oni tamo u Pentagonu stoicki trpe ove ruske budaletine … :roflmao:

Pitam se samo dokle ce?  (pa ispadne posle ono karma is a bitch :evil:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

 

12 minutes ago, Beonegro said:

Jeste, E85 toče na otprilike četvrtini od 11000 pumpi u Francuskoj. 

Nije samo u bioetanolu stvar, među novoregistrovanim vozilima auta na struju su od početka ove godine skoro stigla dizelaše (13% vs. 14%) i ta proporcija bi bila i veća kada bi ponuda električnih vozila bila veća, ovako ljudi još kupuju auta sa motorima na unutrašnje sagorijevanje jer neće da čekaju isporuku električnih vozila.

 

 

 

 

 

 

Znači odlična alternativa i u francuskoj već u praksi etablirana. Vreme da se hitno sklanjamo sa ruske sise po pitanju goriva.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dragan said:

Eh, mene je jedan mentol iz Srbije obavestio da su mi u prodavnici prazni rafovi… da ce poCrkamo u Holandiji bez ruskog gasa, psenice, suncokreta, ma svega sto Putin pravi (sve ima i sve pravi) a Europa nema nit ce da ima a tako nam jel'te I treba:classic_wink:)

 

Ljudi moji, hahahahaha

Edited by Jezebel
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jezebel said:

Eh, mene je jedan mentol iz Srbije obavestio da su mi u prodavnici prazni rafovi… da ce poCrkamo u Holandiji bez ruskog gasa, psenice, suncokreta, ma svega sto Putin pravi (sve ima i sve pravi) a Europa nema nit ce da a ima tako nam i jel'te treba:classic_wink:)

 

Ljudi moji, hahahahaha

Ovakvu vrstu zabave smo poslednji put imali na sceni kad smo banovali izvoz voća u Sloveniju, da nam ne bi vraćali preskupe Fructal sokove. Tačno se do dan danas Slovenija nije oporavila od tog udara, eno fanti jedva puze po ulicama gladni, ali nije im valjala Jugoslavija...

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Akiro said:

 

 

Znači odlična alternativa i u francuskoj već u praksi etablirana. Vreme da se hitno sklanjamo sa ruske sise po pitanju goriva.

Pa nije to ni ne znam kakva specifičnost Francuske, valjda je obaveza u čitavoj EU da benzin sadrži 10% bioetanola. Odatle i oznaka E10 na pumpama (koja me dugo bacala u rebus pošto me kola interesuju koliko i kriket 😂)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, urosg3 said:

Ovakvu vrstu zabave smo poslednji put imali na sceni kad smo banovali izvoz voća u Sloveniju, da nam ne bi vraćali preskupe Fructal sokove. Tačno se do dan danas Slovenija nije oporavila od tog udara, eno fanti jedva puze po ulicama gladni, ali nije im valjala Jugoslavija...

Eh, ta Slovenija je crkla vec milion puta... :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Beonegro said:

Pa nije to ni ne znam kakva specifičnost Francuske, valjda je obaveza u čitavoj EU da benzin sadrži 10% bioetanola. Odatle i oznaka E10 na pumpama (koja me dugo bacala u rebus pošto me kola interesuju koliko i kriket 😂)

Pošto uglavnom njihove vesti pratim, jer su najkompletnije a čini mi se još i najobjektivnije, FR mi je postala sinonim za normalan svet. Spečifičnost je da sam kod njih prvo video vest.

 

PS: Možda u Evropi to i ne zaživi nešto posebno, ali mi smo ovde sirotinja i novi električni automobili nisu baš opcija, pre dizelaši Euro 4 i 5. A svakako dobra opcija da se Putleru smanji prihod na jednostavan i povoljan način.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Ovakvu vrstu zabave smo poslednji put imali na sceni kad smo banovali izvoz voća u Sloveniju, da nam ne bi vraćali preskupe Fructal sokove. Tačno se do dan danas Slovenija nije oporavila od tog udara, eno fanti jedva puze po ulicama gladni, ali nije im valjala Jugoslavija...

 

kao sto rekoh jos na pocetku invazije, samo ovde ljudi veruju da ce kad dodje do nekog sukoba u problemu biti oni koji prave gotove proizvode jer ce im neko zakinuti sirovine.

 

Nema ulja, nema secera, kao da je to neka magicna supstanca koju samo Rusija ima, pa i taj gas ima supstitute.

 

Te drzave nisu imale potrebu da se bakcu sirovinama, jer su na visem stepenu razvoja. Ako moraju, ili ce sami da proizvode nesto, ili ce da kupe na drugom mestu, pa i skuplje, nikakav problem.

 

A kome ce ovi da prodaju svoje sirovine, na to nema odgovora, poslovicno.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Akiro said:

Pošto uglavnom njihove vesti pratim, jer su najkompletnije a čini mi se još i najobjektivnije, FR mi je postala sinonim za normalan svet. Spečifičnost je da sam kod njih prvo video vest.

BoKme mi djeluje da je objektivnost upravo otišla niz slivnik nakon jučerašnjeg ubistva novinara i pogotovo maloumne izjave DNR-ovaca da se radilo o plaćeniku koji je Ukrajincima dovozio naoružanje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Znači i ti smatraš kao i Kisindžer da je poraz Rusije u ovom ratu moguć ?

Ništa ja ne smatram.

Može  da izgubi a može i da pobedi , svejedno.

Kisinđžera pominjem kao nekog ko ima političku  težinu . Njega koriste kao sredstvo za pravljenje izlazne strategije. Nije više cilj ,,Ukrajina mora da pobedi Rusiju" već postaje prihvatljivo da se daju teritorijalni ustupci , Krim , Dombas itd.

1 hour ago, urosg3 said:

Sad mi još da pustimo profesora Mićunovića iz naftalina...

Naravno, to mu dođe slično . USA i Srbija , razlika minimalna.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...