Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

Kažu da Erdogan kao uslov za deblokadu pristupanja Švedske Natou traži izručivanje nekih poslanika koji su ga kritikovali, iako uopšte nisu turski državljani.

 

 

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Sankcije im ne mogu nista,EU na izdisaju,u Nemackoj mrtvi padaju po ulicama od gladi, u Francuskoj zabelezeni prvi slucajevi kanibalizma...i tako..

 

Ma kod Ruja je banja, em ratuju, em mogu da kupe kilo secera...Kod nas nema secera, a barem da je neki borbuljak ispao za utehu... 😞

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Jel si ti video npr ovaj post?  Nije rec o kazni, ali ako mene smatrate za rusofobom sto nisam, kako gledas na ovaj tekst? Za mnogo manje su padale glave zauvek.

Bar izbrisite ovaj post i sve quote na iste da bi bilo sta ovde imalo smisla.

 

Da sam nekad nekog uvredio nisam, a dozvoljavate ovako nesto ili od one fensi da pise npr da mi je intelekt manji od morskog krastavca...to vam se izgleda svidja...itd...

Nemam pojma ko je napisao ovo jer si stavio samo quote bez linka ka autoru. Kao sto sam napisao, 7 dana nisam bio kod kuce, a posto A sad ima privatnih obaveza u ovom momentu, nema nikog od moderacije da iscita sta vi ovde pisete 24/7, a mahom je u pitanju shitposting i linkovanje sa Tvitera, bez nekih daljih komentara.

 

Nazalost nisam video to sto te je fensi uvredio, ali ako te je tako uvredio, mora da si ga nesto bas iznervirao. Jedino da nadjem konverzaciju, pa da ga kaznim, ali znajuci tvoje pisanje, moguce da ces i ti da dobijes ban. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi se slikaju u selu Mironovskij, ovo vjerovatno potvrđuje njihove prethodne tvrdnje da su u Troickeu već 3 ili 4 dana, odnosno da su zauzeli cijeli taj potez južno od Popasne. Djeluje da će brzo biti na liniji Kurdomivka - Bahmut - Soledar - Siversk, što još nije proboj u stratešku dubinu (ukrajinske pozicije ispred Slavjanska, Kramatorska i Druživke su jako dobro utvrđene), ali mislim da je poslednji trenutak za Ukrajince da odluče da li evakuišu Sjeverodonjeck i Lisičansk ili će ih braniti iz okruženja da bi nastavili tamo da vežu dio ruskih snaga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Drug Crni said:

u Francuskoj zabelezeni prvi slucajevi kanibalizma

Istina, proždrn'o sam jednu omanju koleginicu evo baš sad za ručak, manađement kae - bravo, to je cost cutting kakav želimo da sprovedemo.

Rekli su doduše i da mi zbog toga neće isplatiti naknadu za topli obrok.

Galski NATO picopevci 😒

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Rusi se slikaju u selu Mironovskij, ovo vjerovatno potvrđuje njihove prethodne tvrdnje da su u Troickeu već 3 ili 4 dana, odnosno da su zauzeli cijeli taj potez južno od Popasne. Djeluje da će brzo biti na liniji Kurdomivka - Bahmut - Soledar - Siversk, što još nije proboj u stratešku dubinu (ukrajinske pozicije ispred Slavjanska, Kramatorska i Druživke su jako dobro utvrđene), ali mislim da je poslednji trenutak za Ukrajince da odluče da li evakuišu Sjeverodonjeck i Lisičansk ili će ih braniti iz okruženja da bi nastavili tamo da vežu dio ruskih snaga.

 

Kako je krenulo ako ih ne evakuišu Ukrajinci, evakuisaće ih Rusi kao iz Azovstala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jurgen said:

 

Kako je krenulo ako ih ne evakuišu Ukrajinci, evakuisaće ih Rusi kao iz Azovstala. 

S tim da ako je 2500 boraca iz Azovstalja tokom 2 i po mjeseca uspjelo da za sebe veže 15000 ruskih i DNR vojnika, koliko će Rusima trebati vojnika i vremena da obezbijede obruč oko nekih 12000 ukrajinskih vojnika koliko ih navodno ima u ta dva grada i nastave da ih pritiskaju? I koliko je to onda manje Rusa raspoloživih da napadaju Kramatorsk, Harkov, Zaporožje, Krivij ili Mikolajiv?

 

Mada moram da se složim da bi bilo humano od ukrajinske komande da dozvole povlačenje dok je to moguće i da ne ostavljaju svoje ljude u mlinu za meso.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Kažu da Erdogan kao uslov za deblokadu pristupanja Švedske Natou traži izručivanje nekih poslanika koji su ga kritikovali, iako uopšte nisu turski državljani.

 

Erdogan može da se kurobeca najdalje do opštih izbora u junu iduće godine, tako da, ako treba, sačekaće se godinu dana, a u međuvremenu će, kao što reče prije neki dan Robert Barić, Amerikanci i Britanci dati Fincima i Šveđanima bilateralne garancije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Pentagon has denied a Ukrainian official's claim that the United States is planning to attack Russia's naval fleet in the Black Sea.

Ukrainian ministry of internal affairs adviser Anton Gerashchenko said in a tweet on Friday, which has since been deleted, that the US "is preparing a plan to destroy the Black Sea Fleet," Newsweek reported.

 

Izgleda da zele da prosire rat na otvoreni sukob izmedju SAD i Rusije. U neku ruku imaju i pravo.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Beonegro said:

Rusi se slikaju u selu Mironovskij, ovo vjerovatno potvrđuje njihove prethodne tvrdnje da su u Troickeu već 3 ili 4 dana, odnosno da su zauzeli cijeli taj potez južno od Popasne. Djeluje da će brzo biti na liniji Kurdomivka - Bahmut - Soledar - Siversk, što još nije proboj u stratešku dubinu (ukrajinske pozicije ispred Slavjanska, Kramatorska i Druživke su jako dobro utvrđene), ali mislim da je poslednji trenutak za Ukrajince da odluče da li evakuišu Sjeverodonjeck i Lisičansk ili će ih braniti iz okruženja da bi nastavili tamo da vežu dio ruskih snaga.

 

Ne mislim da Rusi znaju sta da rade. Probojem kod Popasne, mogu da biraju: prodor ka Bahmutu i napad ka Slavjansku/Kramatorsku i okruzivanje svega izmedju te linije i Severodonjecka. Druga opcija je napad ka severu  prema Siversku i treca, koja je po meni najizglednija, je okruzivanje U smeru istoka i Novoivanivke. Meni se cini da je taj proboj Popasne polako izgubio momentum i da Rusi nemaju snage da nastave dalje. Tu tuku vagner jedinice od pocetka, pojavili su se i neki padobranci ali to je tanko za najtezi deo fronta. Ono gde ja ocekujem pritisak i lagano popustanje je Marinka i Avdiivka... cim skupe snage oni ce pritisnuti tu. 

Glede okruzivanje, to je potpuno idiotski ako Ukri dozvole da im jos 10k boraca zavrsi kao u Azovstalu... mislim, koliko oni misle da imaju vojske? Drugo mislim da to utice i na moral da znas da ces biti zrtvovan za rodinu. Mada, isti je to mentalitet kao Ruski, ni to ne bi bilo toliko cudno. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sreta-steta said:

Tu tuku vagner jedinice od pocetka

Koliko sam ja vidio na snimcima, u Popasni su uglavnom mobilisani DNR-ovci, djeluju baš onako socijalno u rasparenoj opremi, ali su za razliku od velikog dijela redovne ruske vojske oni stvarno motivisani da se bore, oni su u fazonu da su svakim kilometrom koji zauzmu ukrajinski topovi za toliko dalje od njihovih porodica.

 

EDIT: što se tiče ostavljanja ljudi u obruču, ponekad je bolje ostati na pripremljenim pozicijama, pa makar i u obruču, nego se naći na otvorenom, a po onome što čitam i gledam, Ukrajinci očekuju da budu u stanju za ozbiljnu ofanzivu od avgusta, tako da možda ostave džep u ruskom zaleđu zbog kasnijih taktičkih potreba.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Nece UA cekati avgust, to poprilicno moze biti kasno. Takticki da se obuce za odredjeno novo naoruzanje treba im jos mesec dana  maksimalno jer verujem da su vecina vesti bajate, a neke sigurno nisu ni ispricane. 

 

Kao i uvek pustice ih da se sto vise rasire i onda sledi neki scenario slican kijevskom. Mariupolj sam po sebi je nepotreban vise i odradili su vise nego sto treba.

 

Ono sto je jko bitno i dosta ocigledno da je Rusija izgubila nebo, cak se prica da neki Suhoj novije generacije i ne ulazi na UA teren vec gadja iz Rusije govori dosta. Kad budu imalo oruzje dole koje ulazi u 50km opsega onda ce prica biti bas drugacija.

 

Rusija je stvorila vojnog monstruma na svojoj granici jer je cela Ukrajina i privreda u funkciji rata,kod Rusa to jos nije tako i to je glavna prednost Ukrajine za kontraofanzivu.

UA ce imatibar 1m ljudi strucnih za rat, spremnih da poginu za zemlju, u takvoj borbi nemas sanse.

 

Ono sto je najbitnije, Rusija bez neke opste mobilizacije nema sta da trazi ovog leta u Ukrajini.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ajoj, jednoumlje cim im se protivrijeci na relativizaciju i opravdavanje agresije

Baš lepo što si se javio.

Kada napišeš ovakvu rečenicu to je samo umetnički utisak.Činjenica nula.

Probaj drugačije .

Nađeš upis koji ti ide na nerve ,  toliko te nervira da ti se čini da će  ti proraditi  čir.Najgori od najgoreg . Onda stavku po stavku osporiš argumentima .

Argumentima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Devil In My Pants said:

UA ce imatibar 1m ljudi strucnih za rat, spremnih da poginu za zemlju, u takvoj borbi nemas sanse.

 

Na osnovu cega si to zakljucio. Nego da te pitam nesto da li bi ti poginuo za Srbiju i to bas ovakvu Vucicevu korumpiranu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Na osnovu cega si to zakljucio. Nego da te pitam nesto da li bi ti poginuo za Srbiju i to bas ovakvu Vucicevu korumpiranu?

Najvise od prica Rusa i Srba koji se bore tamo i pustaju se preko interneta i govore o situaciji. Za vucica ne bih nokat dao, ali retoricko je pitanje, zavisi od dosta toga. Ako bi nas napala Rusija DA, ali ako bi bio Zapad onda NE. Ovo sto sam napisao je zezanje i zavisi od situcije. Ako bi nas neko napao kao Rusija UA, onda sigurno da.

 

Mrznja je ogromna i to kod Rusa ne postoji u takvom obliku, oni su u fzonu mi smo Rusija i to je to, dok ih Ukrajinci mrze 101%. Sad ti nabacujes da je UA vlast korumpirana i da guraju svoj narod u rat zbog nekih americkih ciljeva i obecanja i to nema veze sa realnoscu. Ti tu vidis negde opravdanost ovog napada.

 

Ljudi tamo sto su i bili proruski vise nisu, jednostavno Rusija nije ocekivala ovakvo jedinstvo Ukrajine. Ne samo Rusija vec niko na svetu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

 

Na osnovu cega si to zakljucio. Nego da te pitam nesto da li bi ti poginuo za Srbiju i to bas ovakvu Vucicevu korumpiranu?

Ne baš, to jest nije mi izbor. Onomad 99. jedno lepo prolećno veče, negde oko sredine bombardovanja na Kopaoniku povela se rasprava među nama mobilisanima - šta ako? Nismo nešto reprezentativna grupa ali neki zaključak je bio da bi se branili koliko možemo pa jbg. I onda sam malo i sam sebe razumeo koliko znači izraz "ratni drug". A inače o tome što današnji narativ u Rusiji naziva "kolektivni zapad" imam dobro mišljenje, mislim da je uopšteno najveći do sada dostignuti stepen civilizacije i uopšteno društveno uređenje za svaku pohvalu ali u tom izolovanom trenutku, baš tog proleća 1999. kad nas napao taj "kolektivni zapad", da, branio bih se sa svojim drugovima. 
Nismo imali priliku da dokažemo tu tvrdnju delima tako da slobodno uzmi sa rezervom, ne mogu sigurno da ti opišem to raspoloženje koje smo delili i neku šizofrenost položaja u kojem smo se nalazili, ali probaj da razumeš onako kako ti svedočim.
Još jednom ima nečeg u terminima "ratni drugovi" i "branim svoju zemlju" i "nemam izbora" koje ne smemo olako da zanemarimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Najvise od prica Rusa i Srba koji se bore tamo i pustaju se preko interneta i govore o situaciji. Za vucica ne bih nokat dao, ali retoricko je pitanje, zavisi od dosta toga. Ako bi nas napala Rusija DA, ali ako bi bio Zapad onda NE. Ovo sto sam napisao je zezanje i zavisi od situcije. Ako bi nas neko napao kao Rusija UA, onda sigurno da.

 

Mrznja je ogromna i to kod Rusa ne postoji u takvom obliku, oni su u fzonu mi smo Rusija i to je to, dok ih Ukrajinci mrze 101%. Sad ti nabacujes da je UA vlast korumpirana i da guraju svoj narod u rat zbog nekih americkih ciljeva i obecanja i to nema veze sa realnoscu. Ti tu vidis negde opravdanost ovog napada.

 

Ljudi tamo sto su i bili proruski vise nisu, jednostavno Rusija nije ocekivala ovakvo jedinstvo Ukrajine. Ne samo Rusija vec niko na svetu.

Ja ne vjerujem u borbu za drzavu - to je propagandisticka prica, niti u borbu iz mrznje - to je recept za ratne zlocine, ali i te kako vjerujem u borbu i neoklijevanje da se da zivot za svoju djecu, bez obzira na ideologiju ili drzavno uredenje. Ukrajinci svojim zivotima brane ne rezime, kuce i oranice - nego djecu. Dok u isto vrijeme Putin rusku ALI I NASU DJECU oblaci u tenkove ili ih trenira za operaciju Z...

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Najvise od prica Rusa i Srba koji se bore tamo i pustaju se preko interneta i govore o situaciji. Za vucica ne bih nokat dao, ali retoricko je pitanje, zavisi od dosta toga. Ako bi nas napala Rusija DA, ali ako bi bio Zapad onda NE. Ovo sto sam napisao je zezanje i zavisi od situcije. Ako bi nas neko napao kao Rusija UA, onda sigurno da.

 

Mrznja je ogromna i to kod Rusa ne postoji u takvom obliku, oni su u fzonu mi smo Rusija i to je to, dok ih Ukrajinci mrze 101%. Sad ti nabacujes da je UA vlast korumpirana i da guraju svoj narod u rat zbog nekih americkih ciljeva i obecanja i to nema veze sa realnoscu. Ti tu vidis negde opravdanost ovog napada.

 

Ljudi tamo sto su i bili proruski vise nisu, jednostavno Rusija nije ocekivala ovakvo jedinstvo Ukrajine. Ne samo Rusija vec niko na svetu.

 

Znaci smatras da DNR i LNR nisu deo Ukrajine?

 

Pa zar se nece zameniti uloge u toj kontraofanzivi? Ukrajinci ce napadati ljude koji brane svoje porodice i svoje domove. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...