Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

10 hours ago, Angelia said:

Nuklearke

A ja mislila da kad god mogu doprinosim temi...I niko me nije ustinuo iako, morala sam da preskocim par strana citanja ...mozda je Amigo rekao sta mu nije bilo jasno

Niko nije primetio da sam I ja zensko 😅

Ma ja sam hvatio da si ti mali djavo ( poneki put malo tvrdoglav). Inace sa tako ostrim jezikom nije bas lako ukapirati da si zemsko.😀

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sta se sve ovde moze procitati.

Ma da, kako da ne, gas uopste nije problem evropskim zemljama, mogu da ga se odreknu samo kad bi htele da se potrude :ajme:

U Italiji su se svi usrali kad je slavina zavrnita Poljacima i Bugarima. 

Dragi vrlo dobro zna da ako odbije ruski gas da ga je ugasio. 

Nije ovde u pitanju samo temperatura u stanu, obzirom na klimu to nam je najmanji problem. 

Bez gasa staje sve. Ovde nema kuce sa sporetom i bojlerom na struju. 

U industriji se svuda koristi gas. Sta da izabere kao prioritet? Da zaustavi fabrike ili domacinstva?

Obilazili su izvoznike gasa po Africi, kazu, moze ali tek od sledece godine, po vecoj ceni i druga vrsta gasa (nisam se udubljivala sta to znaci uglavnom kazu strucnnaci, da nije bas lako preci na tu drugu vrstu). 

Juce slusam proizvodjace plocica, sve peci su im na plin koji je sad duplo skuplji, ok povecace cenu plocica (neko ce reci koga briga za italijanske plocice, a za ljude koji rade u fabtrkama? ) u velikom problrlemu su, a tek ako im kaze Dragi da malo ugase te peci jer bas puno gasa trose... A zbog cega sve to? Da bi Ukrajina usla u nato? Da bi Krim, Donjeck, Lugansk bio Ukrajinski? Ja mislim da je Evropi puna kapa svega i da bi dali Putinu celu Ukrajinu ako treba samo da im gas ne zavrce, ali tutor im ne dozvoljava... Evo Dragog pozvao Bajden na ispiranje mozga u Belu Kucu 10.05, verovatno ce biti posadjen na isto ono kanabe na kom je i Vucko onomad sedeo.

Pre neki dan proslavismo dan Oslobodjenja Italije od fasiza, senator Vito Petrocelli (clan  Cinque stelle) na svom tnjiter nalogu napisao: Buona LiberaZione! :wicked:

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Милица said:

Juce slusam proizvodjace plocica, sve peci su im na plin koji je sad duplo skuplji, ok povecace cenu plocica 

 

 

Cuvene italijanske plocice mi ne bi nikada pale na pamet, a koliko je tek ostalih stvari direktno vezanih za prirodni gas.

Link to comment
Share on other sites

Kako brinete za italijanske plocice, fabrike  i ostalo. Da ste jedan post napisali o silovanim devojkama,iskasapljenim ljudima i ostavili trunku empatije. Nego ko ih hebe, morace fabrike da menjaju peci...Sta ovde ljudi pisu jos se predstavljaju kao neki tkz pacifisti.

 

Jel bi tako i Srbiju dali da nas npr Madjarska napadne...zalosno 

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

u srbiji?

kapiram da ne zivis tu?

Zivi u Kanadi,a Milica u Italiji..koji apsurd :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

Kako brinete za italijanske plocice, fabrike  i ostalo. Da ste jedan post napisali o silovanim devojkama,iskasapljenim ljudima i ostavili trunku empatije. Nego ko ih hebe, morace fabrike da menjaju peci...Sta ovde ljudi pisu jos se predstavljaju kao neki tkz pacifisti.

 

Jel bi tako i Srbiju dali da nas npr Madjarska napadne...zalosno 

Zivi u Kanadi,a Milica u Italiji..koji apsurd :))

Koje veze ima Srbija sa onim sto je bastina AustroUgarske?

KaMo srece da je tako i ostalo, a ostalo bi da se nisu pitali Crnorukci i Karadjordjevici.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

I ja sam pomalo zatecen Sormazovim nastupima u poslednje vreme,mada koliko se secam - on je i u vreme dok je bio u DSS iznosio slicne (prozapadne) stavove.. Bice da je ovo sto je @Divnapisao + jos neki faktori.

Mislim da je Div u pravu jer nijednom političaru ne treba verovati na reč ukoliko nešto zvuči baš dobro.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Radonja said:

Vi ste programirani vec da pevate Putinu. 😄

Treći - četvrti dan kako je počeo napad Rusije na Ukrajinu zeza me kum, sad kad jednog dana iz čista mira samo ustaneš i kažeš ženi Moram u rat...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, NikadProtivKaline said:

u srbiji?

kapiram da ne zivis tu?

 

Nisam mislio pojedinacno ni na koga, nego generalno, kako pojedinci, tako i drzave, u Srbiji, bilo gde.

 

33 minutes ago, Devil In My Pants said:

Zivi u Kanadi,a Milica u Italiji..koji apsurd :))

 

Ti si bas neki ljubomoran covek. Sta be bolan briga gde ko zivi.

Ja ne bih nikada otisao, da nisam izgubio svoj dom, isto kao i ove ukrajinske izbjeglice i razumem ih sigurno bolje nego ti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, na tebe sam ljubomoran...

 

Umotavas pricu, jasno je valjda svakom sta mislis. Imao si godinama sansu da se vratis, verujem da jednom nisi ovde dosao ni na godisnji. Za tebe je rat nepotreban i bolje je da se natrte putinu i da zive kako im on kaze. Svako jaci kad kkrene na slabije da se natrti i da im da celu drzavu.:23:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemački parlament glasovima svih stranaka osim krajnje desnice (AfD) i krajnje levice (Linke) poručio da EU treba da razmotri plaćanja iz pretpristupnih fondova prema Srbiji, koja nije imenovana direktno, kao kandidatu za ulazak u EU ako ona nastavi da podriva sankcije.

 

Quote

The German parliament on Thursday instructed the government to boost military support for Ukraine and sent pointed warnings to China and Serbia over their support for Russia. (...)
Beijing must “abandon its endorsement of the war and actively support cease-fire effort,” the motion reads, adding that “any efforts to undermine the sanctions or even to supply weapons to Russia will result in economic and personal sanctions.” Another warning was directed at Serbia, an EU accession candidate that has refrained from backing EU sanctions against Russia: The text said that the bloc should review payments to candidate countries “that undermine sanctions.”


https://www.politico.eu/article/germany-ukraine-support-wavers-on-defense-spending/?utm_source=Twitter&utm_medium=social

 

Rezolucija na nemačkom (tačka 19):

https://dserver.bundestag.de/btd/20/015/2001550.pdf

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Biden traži od kongresa paket vojne pomoći Ukrajini od 20 milijardi. Ja mislim da to znači da će im poslati avione

Znam da Ukrajinci sad nisu u poziciji da oklevaju ali sva  ta pomoć koja stiže  a radi se o stotinama miliona će se kad tad morati vraćati. Da ne bude kao na Kosovu koje se oslobodilo od Srba ali je sve što je vredelo poklonila prijateljima koji su im pomagali u vreme rata.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Da, na tebe sam ljubomoran...

 

Umotavas pricu, jasno je valjda svakom sta mislis. Imao si godinama sansu da se vratis, verujem da jednom nisi ovde dosao ni na godisnji. Za tebe je rat nepotreban i bolje je da se natrte putinu i da zive kako im on kaze. Svako jaci kad kkrene na slabije da se natrti i da im da celu drzavu.:23:

 

Ja bih bez problema dao bilo koju drzavu ali ovdje u pitanju nije drzava, nego goli zivot Ukrajinaca - tu nemaju izbora. 

I mislim da je odricanje od nekih zivotnih ugodnosti, i veca cijena nekih drugih najmanje sto mozemo uraditi za spasavanje zivota. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Upravo sam se vratio s četverodnevnog putovanja po Balkanu, i kao što je moj običaj nakon diplomatskog putovanja, napisao sam iskrenu priču o svom putovanju sa detaljima "iza kulisa", počinje američki senator Chris Murphy svoj opis balkanskog putovanja. (...)

Naša prva stanica bio je Beograd, Srbija. Tokom godina razvio sam odnos s moćnim predsjednikom zemlje Aleksandrom Vučićem – često ručamo kada on dolazi u Washington. Kad smo stigli u predsjednički ured, srdačno je pozdravio našu delegaciju. Ni Shaheen ni Tillis nikada nisu upoznali Vučića, pa sam naš susret započeo tipičnim, dugim nizom diplomatskih opaski o dugom prijateljstvu između naša dva naroda. Dvije minute nakon mog uvodnog monologa Vučić me prekinuo.

“Chris, Chris Chris... mi se predobro poznajemo. Prestani sa formalnostima. Šta želiš znati? Reći ću ti."

“OK, Aleksandre”, odgovorio sam pomalo uzrujano. “Želimo znati ovo – hoćete li stati uz demokratske nacije i sankcionirati Rusiju ili ćete nastaviti igrati na obje strane?”

To nas je uvuklo u dug i iskren razgovor o historijskoj želji Srbije da, kako kažu na Balkanu, sjedi na dvije stolice. Jednoj u Evropi i jednoj u Rusiji. Vučić je godinama vješto upravljao tom ravnotežom, ali sada ga je invazija Ukrajine natjerala na tačku odluke. Europska unija – u kojoj Srbija želi postati – više neće pustiti Vučića da sjedi na obje stolice. Morat će birati, a Vučića smo tokom sata gurali na nekoliko kratkoročnih koraka koje je mogao napraviti prema pravom izboru.

"Nazovi me za šezdeset dana", rekao nam je kad je sastanak prekinut. “Provjeri jesam li učinio ono što sam ti rekao da ću učiniti.”

"Dogovoreno", rekao sam mu.

https://ba.voanews.com/a/sad-srbija-bih-kosovo-chris-murphy-balkan-iza-kulisa/6548528.html

 

https://chrismurphyct.medium.com/belgrade-sarajevo-pristina-brussels-750911a2bd07

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Beonegro said:

Biden traži od kongresa paket vojne pomoći Ukrajini od 20 milijardi. Ja mislim da to znači da će im poslati avione

Mislim da ce detalji o opremi sve manje dolaziti u javnost, ali da ce dobijati sve "krupniju" opremu. Ukrajinski vojnici se vec nalaze na obuci u Britaniji i Poljskoj, a vidjeni su i u Ramstajnu.

Poljska dobija Challenger 2 u zamenu za T72 koji se ustupaju Ukrajini. Izdrzali su inicijalni udar, opstali kao drzava, sada moze da pocne nabavka teskog naoruzanja i trening za upotrebu istog.

Edited by DJORDJE
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Harmonika said:

Ranko Pivljanin, sve se slazem:

 

"Gadim se ruske brutalnosti, gadim se zapadnog licemerja, koje gura jednu zemlju da izgine, SAD guraju Evropu u sukob, da bi videli kako Rusija ratuje. Imamo tragediju dva naroda - ruskog i ukrajinskog". 

 

 

Ovog Pivljanina ako slusamo/citamo tada dodjemo i do odgovora zbog cega ljudi zive sa sizofrenim mislima povodom slucaja...ruska brutalnost, zapadno licemerje - to je jasna relativizacija onoga sto se stvarno desava. Posebno sto se automatski svrstavas u neku neutralnu kategoriju, pu jedni pu drugi, svi su krivi, jadni jedni i drugi i postajes `belosvetski humanista` koji ce prvi da se opredeli kada sve bude gotovo u smislu - Evo bas sam rekao da je zapad u pravu ili Evo bas sam oduvek govorio Putin bio u pravu

 

To ne samo sto je mizerija vec je pokvareno zbog onih koji prate sta pricas. Zato kazem da takvim budalastinama dovode ljude u sizofrenu zabludu.

 

13 hours ago, Helena said:

Slažem se, i želim da dodam da je gospoja čekajdanatapiramkosu Ursula glupa ko nijedna do sad-zavrtanje gasa od strane Rusije naziva instrumentom ucene-a sankcije su šta?

 

 

Ili su to istovremeno a nezavisno jedan od drugog tako nazvali ili je to prvi izgovorio Zelenski.

Svejedno ti mislis da je to receno - glupo.

 

Trebalo bi znati da sankcije nisu nikakva ugovorna obaveza dve strane kao sto je to Ugovor o isporuci gasa u kome je valuta tacno naznacena da je u dolarima ili euro valuti a to je deo ugovora koji rusi jednostrano krse, zahtevajuci isplatu u rublji. Za to su predvidjeni penali.

 

Sankcije su dosle zbog ruskog rata jer kako drugacije da se da do znanja da se ne podrzava taj rat, a rusi se valjaju u blatu i sta ce drugo nego da ucenjuju sa onim sa cime mogu a pritom su sve sami izazvali...

 

ili je za aplaudirati to sto su pametno zavrnuli gas u inat glupim sankcijama? I ovde nije pitanje da li je starija kokoska ili jaje jer je to jasno.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da li je moguće da se ovo transformiše u proxy rat između NATO i Kine?

Da li će Kinezi otćutati ovo ili će zaključiti da je prilika dobra da, preko Rusije i bez žrtava na svojoj strani, i oni počnu da pokazuju mišiće na međunarodnom planu, plus da testiraju šta to što oni prave zapravo vrijedi na bojištu?

Možda ovo još ne izgleda vjerovatno, ali što duže rat traje i što je veća zapadna pomoć u naoružanju Ukrajini to će vjerovatnoća za tako nešto rasti.

Link to comment
Share on other sites



Sta se sve ovde moze procitati.
Ma da, kako da ne, gas uopste nije problem evropskim zemljama, mogu da ga se odreknu samo kad bi htele da se potrude :ajme:
U Italiji su se svi usrali kad je slavina zavrnita Poljacima i Bugarima. 
Dragi vrlo dobro zna da ako odbije ruski gas da ga je ugasio. 
Nije ovde u pitanju samo temperatura u stanu, obzirom na klimu to nam je najmanji problem. 
Bez gasa staje sve. Ovde nema kuce sa sporetom i bojlerom na struju. 
U industriji se svuda koristi gas. Sta da izabere kao prioritet? Da zaustavi fabrike ili domacinstva?
Obilazili su izvoznike gasa po Africi, kazu, moze ali tek od sledece godine, po vecoj ceni i druga vrsta gasa (nisam se udubljivala sta to znaci uglavnom kazu strucnnaci, da nije bas lako preci na tu drugu vrstu). 
Juce slusam proizvodjace plocica, sve peci su im na plin koji je sad duplo skuplji, ok povecace cenu plocica (neko ce reci koga briga za italijanske plocice, a za ljude koji rade u fabtrkama? ) u velikom problrlemu su, a tek ako im kaze Dragi da malo ugase te peci jer bas puno gasa trose... A zbog cega sve to? Da bi Ukrajina usla u nato? Da bi Krim, Donjeck, Lugansk bio Ukrajinski? Ja mislim da je Evropi puna kapa svega i da bi dali Putinu celu Ukrajinu ako treba samo da im gas ne zavrce, ali tutor im ne dozvoljava... Evo Dragog pozvao Bajden na ispiranje mozga u Belu Kucu 10.05, verovatno ce biti posadjen na isto ono kanabe na kom je i Vucko onomad sedeo.
Pre neki dan proslavismo dan Oslobodjenja Italije od fasiza, senator Vito Petrocelli (clan  Cinque stelle) na svom tnjiter nalogu napisao: Buona LiberaZione! :wicked:
 
 


Kakvo pitanje... Da bi ua ušla u nato, da bi donjeck... Bla bla bla
Kad se postavljaju takva pitanja, jasno da je tutor potreban.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Милица said:

Sta se sve ovde moze procitati.

Ma da, kako da ne, gas uopste nije problem evropskim zemljama, mogu da ga se odreknu samo kad bi htele da se potrude :ajme:

U Italiji su se svi usrali kad je slavina zavrnita Poljacima i Bugarima. 

Dragi vrlo dobro zna da ako odbije ruski gas da ga je ugasio. 

Nije ovde u pitanju samo temperatura u stanu, obzirom na klimu to nam je najmanji problem. 

Bez gasa staje sve. Ovde nema kuce sa sporetom i bojlerom na struju. 

U industriji se svuda koristi gas. Sta da izabere kao prioritet? Da zaustavi fabrike ili domacinstva?

Obilazili su izvoznike gasa po Africi, kazu, moze ali tek od sledece godine, po vecoj ceni i druga vrsta gasa (nisam se udubljivala sta to znaci uglavnom kazu strucnnaci, da nije bas lako preci na tu drugu vrstu). 

Juce slusam proizvodjace plocica, sve peci su im na plin koji je sad duplo skuplji, ok povecace cenu plocica (neko ce reci koga briga za italijanske plocice, a za ljude koji rade u fabtrkama? ) u velikom problrlemu su, a tek ako im kaze Dragi da malo ugase te peci jer bas puno gasa trose... A zbog cega sve to? Da bi Ukrajina usla u nato? Da bi Krim, Donjeck, Lugansk bio Ukrajinski? Ja mislim da je Evropi puna kapa svega i da bi dali Putinu celu Ukrajinu ako treba samo da im gas ne zavrce, ali tutor im ne dozvoljava... Evo Dragog pozvao Bajden na ispiranje mozga u Belu Kucu 10.05, verovatno ce biti posadjen na isto ono kanabe na kom je i Vucko onomad sedeo.

Pre neki dan proslavismo dan Oslobodjenja Italije od fasiza, senator Vito Petrocelli (clan  Cinque stelle) na svom tnjiter nalogu napisao: Buona LiberaZione! :wicked:

Odlicno, morate i vi nesto da doprinesete.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Mislim da je Div u pravu jer nijednom političaru ne treba verovati na reč ukoliko nešto zvuči baš dobro.

Vratih se ponovo na ovo tvoje pisanje. Kad su politicari u pitanju moje misljenje je ekstremno lose o njima. Svi politicari u bilo kojoj partiji koji su u parlamentu su bagra nevidjena ( iz ugla nas obicnih ljudi).Svi ti politicari su skolovani da pricaju a da ti ne kazu nista. To je nevjerovatno. Skoro je bila jedna emisija na TV. U jednom trenutku voditelj pita covjeka (slucajno je covjek predsjednik vlade i sef drzave Norveske) "slusas li ti sebe sta pricas, odgovori na pitanje, prazna ti prica". Zakljucak je 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Da li je moguće da se ovo transformiše u proxy rat između NATO i Kine?

Da li će Kinezi otćutati ovo ili će zaključiti da je prilika dobra da, preko Rusije i bez žrtava na svojoj strani, i oni počnu da pokazuju mišiće na međunarodnom planu, plus da testiraju šta to što oni prave zapravo vrijedi na bojištu?

Možda ovo još ne izgleda vjerovatno, ali što duže rat traje i što je veća zapadna pomoć u naoružanju Ukrajini to će vjerovatnoća za tako nešto rasti.

 

Procitala sam takvu tezu kao mogucnost da zbune ili oslabe USA i da razjedine NATO koji nece znati gde ce pre ...

 

Nije nemoguce da pokusaju. Samo sto takva taktika ako je napravljena nije tajna za strane u potencijalnom sukobu.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...