Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

U dva dana dva slučaja ubistva celih porodica ruskih bogataša vezanih za naftnu i gasnu industriju, koja na prvi pogled izgledaju kao da su muškarci pobili žene i decu pa sebi presudili, jedno u Moskvi, drugo u Kataloniji.

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Tuzno 2
  • WOW 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ters said:

Zato sto ih unutra nije otjerala, niti ih unutra drzi neka bezimena sila kojoj se treba moliti da se oni puste, nego vojska pod komandom Putina koji im moze kbezbijediti siguran izlazak. Tesko ce se neka zena sa djecom uputiti na teritorijjmpod kontrolom Kadirovljevih dzukaca ili odlikovanih “heroja” iz Buce…

 

Znaci trebaju da umru dole u tim katakombama, mozda im ne daju da izadju bas ti koji ih cuvaju.

 

36 minutes ago, ters said:

Kinezi bi mogli ispasti  lafovi i ponuditi da civile prihvati neki kineski brod i prebaci ih u Tursku ili slicno? 

 

Opet prvo moraju da izadju iz celicane.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Russian forces captured dozens of villages in the eastern Donetsk region on Thursday, an aide to Ukraine president Volodymyr Zelenskiy’s chief of staff said, according to Reuters.

Olena Symonenko told viewers on Ukraine TV:

Today 42 villages were added to the list of those that have been occupied. This is at the expense of the Donetsk region.

This happened today and [it] might be that our forces will win them back tomorrow.

 

 

Nema detalja koja su ovo mjesta, ali su, po svemu sudeći, Rusi zauzeli sve sjeverno od linije Kremina - Izjum, tu sada postaje dosta opasno za ukrajinske snage istočno od rijeke Sjeverodonjec, čak postoji glasina da Ukrajinci pripremaju povlačenje na zapadnu obalu rijeke da bi imali održiviju liniju.  Takođe su uzeli nekoliko sela između Huliapolja i Velike Novosilke, tu situacija nije jasna, djeluje mi da je taj prodor uštopovan, ali su se Rusi ipak primakli jednoj od glavnih logističkih linija koja ide od Zaporožja ka frontu, ne bi me iznenadilo da u narednim danima tu vidimo ove DNR-ovske specijalne bataljone (Sparta i Somalija) koji su danas otišli iz Mariupolja.

Na ratištu ka Mikolajivu Rusi su uzeli Oleksandrivku (tu je jedna ukrajinska jedinica bila opkoljena, ali su upjeli da se probiju) koja je na samoj rijeci Bug i selo Novopetrivka, koje je na izlazu iz Snihurivke prema Mikolajevu.

 

LiveUAmap je objavio i da su Rusi zarobili gradonačelnika Novovorancovke prilikom evakuacije. Nije mi jasno da li je evakuisana sama Novovorancovka, ukoliko jeste, to bi značilo da su se Rusi dodatno primakli Kriviju.

Link to comment
Share on other sites

Kaze ovaj ruski politicar, nije dovoljno da smo im pobili hiljade civila, silovali stotine zena, prognali 6 miliona dece i zena, razrusili gradove,

trebali bi i da uzmemo krv zarobljenih, a mozda i organe, za potrebe nasih ranjenika.

 

Zli gnom ne izgleda bas najbolje. Cudno je da se i sto tako skratio i da se Soigu oporavio od onog caja za srce.

Obojica izgledaju kao pokisle pudlice, gnom mora cak da se pridrzava za sto.

 

Izgorese im najveca fabrika hemijskih proizvoda i institut za razvoj raketa.
Opet neoprezni kuvar pekao palacinke, kao na Moskvi.
 
 

 

 

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kaze ovaj ruski politicar, nije dovoljno da smo im pobili hiljade civila, silovali stotine zena, prognali 6 miliona dece i zena, razrusili gradove, trebali bi i da uzmemo krv zarobljenih, a mozda i organe, za potrebe nasih ranjenika.

 

Zli gnom ne izgleda bas najbolje. Cudno je da se i sto tako skratio i da se Soigu oporavio od onog caja za srce.

Obojica izgledaju kao pokisle pudlice, gnom mora cak da se pridrzava za sto.

 

Ovde ljudi postavljali pitanja tipa kako moze da se poredi nacistička nemačka i Rusija danas kad ono ovi kombinuju metode i delovanje nacista sa modernim medicinskim dostignućima poput "žute kuće" itd. Mora da je jadno biti putlerofil.

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dragan said:
Izgorese im najveca fabrika hemijskih proizvoda i institut za razvoj raketa.
Opet neoprezni kuvar pekao palacinke, kao na Moskvi.
 
 

 

Znaci i hemijsko postrojenje i vazduhoplovni institut u istom gradu (Tver) zahvatili veliki pozari.
Dva objekta od ogromnog znacaja.

Da nisu u istom danu, i da nije isti grad u pitanju, pripisao bih javasluku, ali meni deluje da nije to slucaj, a jos manje koincidencija.

Mozda sabotaza, i to unutarnja? 🤔

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Beonegro said:

 

Nema detalja koja su ovo mjesta, ali su, po svemu sudeći, Rusi zauzeli sve sjeverno od linije Kremina - Izjum, tu sada postaje dosta opasno za ukrajinske snage istočno od rijeke Sjeverodonjec, čak postoji glasina da Ukrajinci pripremaju povlačenje na zapadnu obalu rijeke da bi imali održiviju liniju.  Takođe su uzeli nekoliko sela između Huliapolja i Velike Novosilke, tu situacija nije jasna, djeluje mi da je taj prodor uštopovan, ali su se Rusi ipak primakli jednoj od glavnih logističkih linija koja ide od Zaporožja ka frontu, ne bi me iznenadilo da u narednim danima tu vidimo ove DNR-ovske specijalne bataljone (Sparta i Somalija) koji su danas otišli iz Mariupolja.

Na ratištu ka Mikolajivu Rusi su uzeli Oleksandrivku (tu je jedna ukrajinska jedinica bila opkoljena, ali su upjeli da se probiju) koja je na samoj rijeci Bug i selo Novopetrivka, koje je na izlazu iz Snihurivke prema Mikolajevu.

 

LiveUAmap je objavio i da su Rusi zarobili gradonačelnika Novovorancovke prilikom evakuacije. Nije mi jasno da li je evakuisana sama Novovorancovka, ukoliko jeste, to bi značilo da su se Rusi dodatno primakli Kriviju.

 

Meni se čini da je danas neki zastoj. Ama baš nikakvih vesti, nikakvih bitnih klipova. Da nema tih snimaka obaranja aviona i helikoptera pomislio bi čovek da se rat završio. Pomislih zbog uskrsa ali Putin je odbio ponudu primirja za uskrs. Zaboravili Ukrajinci da je on komunista 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Znaci trebaju da umru dole u tim katakombama, mozda im ne daju da izadju bas ti koji ih cuvaju.

 

 

Opet prvo moraju da izadju iz celicane.

1) Mozda.  Imas li nekih podataka o tome iz prve ruke ?

 

2) Nadam se da nece umrijeti u tim katakombama, ali mi je savrseno jasno da nekima od njih smrt izgleda kao laksi izbor. 

 

3) ne moraju izaci iz celicane, jer celicana ima shipping terminal 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Klasican "desnicar", "nacionalista" i Rusofil. Krdo idiota izbacilo isti video [emoji1787] Treba ih poslati u Rusiju, koliko ih plate Rusi mi da dodamo jos pola [emoji23] Bog da nas vidi za po godine [emoji173]

Čim vidim da ima nešto bugarsko ili ima veze s Bugarima, meni se pali alarm da je neka prejebotina. Usput, na brzinu preslušano, čini mi se, autentično jedino onaj zvuk klizećih vrata koija se zatvaraju na kombiju pred kraj twitta...

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

Čim vidim da ima nešto bugarsko ili ima veze s Bugarima, meni se pali alarm da je neka prejebotina. Usput, na brzinu preslušano, čini mi se, autentično jedino onaj zvuk klizećih vrata koija se zatvaraju na kombiju pred kraj twitta...

 

 

😁 Bolje istrazi Herkul Poarov 😂

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

U dva dana dva slučaja ubistva celih porodica ruskih bogataša vezanih za naftnu i gasnu industriju, koja na prvi pogled izgledaju kao da su muškarci pobili žene i decu pa sebi presudili, jedno u Moskvi, drugo u Kataloniji.

 

 

 

 

Samoubistvo iz zasede.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...